Skocz do zawartości

Romuald

Uczestnik
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Romuald

 1. Romuald

  nowe stereo

  cabasse mc 40 minorca Przede wszystkim nie grają naturalnie i tak jak audiofile lubią, dla mnie te kolumny podbarwiają dźwęk co mi się podoba i tego szukałem, ciepły, wzmocniony i dosyć szczegółowy dźwiek. Dosyć bardziej nisko na tle innych kolumn- nie potrafie opisywac dźwięku także więcej nic nie mogę powiedzieć f1angel- można wiedzieć na czym odbierasz?
 2. Romuald

  nowe stereo

  Panowie, jak ktoś chce kupić używany i wszystko wynosi np.2500zł i bierze w banku 2500 lub więcej i kupi bubel tak jak ja i zostaje tylko z ratami i tą resztą która jest sprawna. Nawet jak kupi za odłożone lub dużo zarabia i kupi z bierzących pieniędzy to też jest stratny gdy ktoś go oszuka. Także bądźcie czujni. Ja fanatykiem nazywam każdego kto ma wielką pasję. Sam również tak nazywam siebie. Tylko, że ja mam tak wiele pasji, że jak bym chciał do wszystkich używac sprzętu fi-end to musiał bym zarabiac jak bil gates. Także panowie bez urazy. Naciołem się chciałem was ostrzec. Marantz + Cabasse (mój główny zestaw, kupiony też jako używany) Dla mnie nie osiągalne. Jaki to zestaw i jak kupiony? Tak! A to przez celowe postarzanie produktów po to aby produkcja szła i szła
 3. Romuald

  nowe stereo

  Czyli stare i używane. Jeden ma za 50 drugi za 5 tyś. Fanatyków audiofili nie brakuje. Ja doradzałem z czystego sumienia, że kupując używane nigdy nie wiadomo co kupimy. Proste, ale często o tym zapominamy.
 4. Romuald

  nowe stereo

  zieluwid, u mnie lokalnie był z tym problem f1angel, po siedmiu latach będzie to co wy macie teraz Adamc,rozumiem te karkulacje, choć przyznam się, że można było odnieść wrażenie że nie rozumiałem a, co do brzmienia to lepsze jest wrogiem dobrego i zawsze trzeba wybór sprzętu rozpocząć od oględzin pokoju i w moim przypadku leprzy brzmieniowo zestaw byłby nonsensem Ja się nie chcę czepiać, ale np. kupno używanych kolumn: nie wiemy w jakiej są kondycji, kto jak je wygrzewał czy pracowały z odpowiednim wzmacniaczem
 5. Romuald

  nowe stereo

  Adamc mnie 7 letnia gwarancja kosztowała 350zł Dużo, dużo mniej niż Ciebie Mam zapis w umowie o 30 dniowej naprawie, czego bez gwarancji bym nigdy nie uzyskał. Spróbuj gdzieś lokalnie naprawić wysokiej klasy sprzęt stereo. Tanie radyjko, TV owszem ale nie dobre stereo. Zepsuje mi się wiem co mam robić gdzie dzwonić. Mnie to się podoba.
 6. Romuald

  nowe stereo

  , są na ogół tylko do momentu ustania gwarancji. Obecnie wiele nowych sprzętów dziwnym trafem psuje się tuż po gwarancji a naprawa już nie jest gratisowa. Poza tym strata na odsprzedaży jest duża. Ale oczywiście każdy może wybierać. Ale, gwarancję można przedłużyć na wiele lat. I wtedy wydane pieniądze są zabezpieczone wieloletnim uzytkowanie sprzętu. Kupując używane zabezpieczenia nie ma. Nie powiecie mi że to nie prawda. Ja nie kupowałem akurat z allegro.
 7. Romuald

  nowe stereo

  Tak. Ale to tylko w tedy, jeżeli te używane sprzęty są w pełni sprawne. Kupując nowe mamy gwarancję, którą dodatkowo możemy przedłużyć za kilka stówek. Kupując uzywane nie mamy nic po za starym sprzętem i nie wiemy co kto z nim robił. Nie wiemy jak długo będzie działał. Ostrzegam bo się naciołem. Kupiłem używany wzmacniacz który przeszedł wiele nie fachowych napraw, miał zamontowane jakieś zamienniki oryginalnych części. Także zamiast mieć "wygrzany" sprzęt miałem zwykły śmieć. Ja od siebie doradzam tylko nowe. Nowe + gwarancja! Radość i spokój. I duma z własnego "wygrzania"
 8. Patiaro, kolumny stoją od siebie choć te minimalne 1.5 metra?
 9. Wstaw w meble większą półkę, ja tak zrobiłem w sypialni. I będziesz mógł normalnie wybierać sprzęt bez ograniczeń meblowych.
 10. Profi, byłeś jak rewolucjonista, ale pokonała Cię ewolucja
 11. Nie zawsze ale bardzo często. Samo forum jest tego przykładem, siedzisz tu często to wiesz najlepiej. Ja też tu jestem bardzo długo ale jako czytelnik. W sumie wiedziałem, że u Ciebie jest inaczej. Gdzieś o tym pisałeś. Ale większość nie ma takiego luksusu. Pytasz, dlaczego dwoje nie może się dogadać. Pomyśl Ty chcesz wszystko pod muzykę a na przykład Twoja żona pod spotkania z ludźmi przy stole i co. Wojna w salonie. Stół kontra przestrzeń do słuchania. I wtedy Ty nie rozumiesz jej ona Ciebie. Taka ludzka natura. My faceci nie rozumiemy kobitek, że chcą mieć najpiękniejsze wnętrza swoich domów i nie interesuje ich zabardzo jak to będzie słychać. A one nie rozumią nas, że stwarzamy tyle zachodu tylko dla posłuchania muzyki, jak według pań i tak będzie dobrze słychać.
 12. Chemikost, Sylvek, F1angel i wszyscy inni audio maniacy! Z żonami nie wygracie, szkoda czasu na wojnę. Są dwie rady: -Pierwsza dla tych, którzy mają duże mieszkania/domy (ale naprawdę duże 4/5 pokojowe) i wtedy można sprawiedliwie bez kłótni zrobić jeden pokój pod audio. Wspólny salon czy duży pokój nie wchodzi w grę - jeżeli chodzi o audio. Oczywiście zawsze może tam stać jakiś sprzęt, aby wspólnie coś posłuchać lub obejrzeć, ale nic więcej spodziewać się nie można. -Druga zasada dla tych z małych mieszkań- audiofilskie słuchawki Sami widzicie jak to się kończy, czasem dosyć dobry sprzęt musi marnować swój potencjał. Wszelkie kombinacje w przypadku takich ustawień to zmiana tylko czysto estetyczna, dźwiękowo i tak będzie nie prawidłowo.
 13. Czy w DVD E-810 Yamahy znajduje się przetwornik Crystal Semiconductors CS4392 ?
 14. Ja na forum jestem bardzo, bardzo długo ale jako czytelnik. Wystarczy czytać wszystkie działy i by się wiedziało. Ja jestem melomanem a nie testerem sprzętów więc prawie się nie wypowiadam bo prawie każdy wątek to wybieranie za kogoś różnego rodzaju sprzętu. Nie raz zauważyłem że tematy się powtarzają. Nawet szukać by nie musiał pytający bo trochę niżej ma prawie takie samo pytanie ale i tak zakłada nowy temat i znajduje odpowiedzi. rafal735r Ja nie jestem tu po to aby koło swojego awataru podziwiać co chwilę większą sumę postów.
 15. Sumkę przeznaczyłeś dosyć zacną i nasuwa się pytanie nie tylko o wielkość pokoju ale co w nim będzie oprócz zestawu stereo i fotela do słuchania. Bo jeżeli będą w nim gołe ściany podłoga bez dywanu w oknach tylko żaluzje to nawet sprzęt za tyle tysięcy nie będzie miał gdzie pokazać co potrafi i będziesz mógł być zawiedziony.
×
×
 • Utwórz nowe...