Skocz do zawartości

kenishiwata

Uczestnik
 • Zawartość

  61
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Po prostu posłuchaj, najlepiej z płyty którą dobrze znasz, jeśli tobie będzie to odpowiadać to gitara. Sprawdź jak ten zestaw sprawuje się w przypadku płyt CD, bo pewnie do tego też będzie wykorzystywany.
 2. Maskownice mają mniejszy lub większy wpływ na dźwięk,dlatego jak dzieci śpią to je zdejmuję, a zakładam tylko dla bezpieczeństwa głośników
 3. Jest dobra cena na B&W 602 S3 - 830 zł sądze że warto przyjrzeć się tej aukcji http://www.allegro.pl/item300448769_b_w_602_s3.html
 4. B&W 683 lub 684 powinny ci się spodobać, kosztują oficjalnie 2700/1900, grają dosyć ostro, dobrze sobie radzą z muzyką jaką słuchasz.
 5. Najważniejsze jest zachować umiar, owszem większość z nas tu na forum jest uzależniana od słuchania muzyki dobrej jakości ale trzeba to tak organizować żeby nie było to uciążliwe dla rodziny i sąsiadów. Ideałem byłby dom na pustkowiu lub chociaż pokój do odsłuchu na poziomie garażu lub piwnicy. Niestety nie każdy ma takie możliwości i trzeba szukać kompromisów (codziennie )
 6. Polecam serdecznie żebyś pomyślał o zakupie CD-eka, nigdy dźwięk z komputera nie będzie tak dobry jak z dobrego CeDeka, tymbardziej że myślisz o zakupie niezłego wzmacniacza. Reasumując chcesz dobrego dżwięku kup sobie jeszcze odtwarzacz CD może być HK lub CA AZUR.
 7. Moje subiektywne odczucie jest takie że przy zastosowaniu głośnika centralnego głos jest lepiej słyszalny, wyraźniejszy łatwiej się na nim skoncentrować szczególnie gdy film jest w obcej wersji językowej. Tak więc jestem za głośnikiem centralnym w kinie.
 8. Do BERT i nie tylko Pokój "odsłuchowy" ma 20 m2 a słucham głównie rocka progresywnego: Pink Floyd, Radiohead, Coldplay, itp. Zależy mi na kolumnach grających przestrzennie, dobrze sobie radzących z graniem przy niewielkiej głośności (od czasu do czasu). Budżet - do 2500 PLN.
 9. Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki, postanowiłem trochę poczekać tj. pozbierać i zakupić solidne kolumny podłogowe, a przy okazji co byście polecili do zestawu Marantza PM66KI oraz CD63KI, chodzi mi o kolumny podłogowe of course )
 10. velodyne które znalazłem na necie są bardzo drogie, czy możesz mi polecić jakiś niedrogi model
 11. Zastanów się jeszcze nad Philipsem: http://www.allegro.pl/item294972213_philip...wa_polecam.html w KUP TERAZ 110 zł, ale z licytacji może wyjść mniej albo YaMAHĘ http://www.allegro.pl/item297573562_super_..._mala_kase.html stary sprzęcik ale moim zdaniem zabrzmi lepiej niż np SONY albo Pionnera http://www.allegro.pl/item295499710_wysoki...dtwarzacz_.html cena doszła do 38 zł na razie , warto obserwować
 12. Format 16:9 jest lepiej dopasowany do specyfiki ludzkiego wzroku, przyjemniej się patrzy na obraz z tym formacie, myślę że obszar widzenia ludzkich oczu jest zbliżony formatem do 16;9, tak jest przynajmniej w moim przypadku Mam nadzieje że okuliści to potwierdzą
 13. Z ostatnio wydanych płyt polskich wykonawców, które znam polecić mogę tylko RAZ, DWA, TRZY - Młynarski. Są tu znane wszystkim hity w rodzaju "Jesteśmy na wczasach", "Absolutnie" czy "Polska miłość", ale też spolszczone przez Młynarskiego utwory Paula Anki ("Idź swoją drogą"), Bułata Okudżawy ("Piosenka Wańki Morozowa") i Włodzimierza Wysockiego ("Moskwa-Odessa"). Adam Nowak nadał utworom Młynarskiego całkiem nowe brzmienie, znacznie wzbogacając warstwę instrumentalną. Polecam serdecznie
 14. Po przeczytaniu waszych postów mam jeszcze więcej wątpliwości w sprawie zakupu SUB'a, chyba jednak przeczekam do czasu poprawy sytuacji finansowej i wtedy przeskoczę na mocne kolumny podłogowe. Jak oceniacie z perspektywy czasu zestaw Marantz PM66KI oraz CD63KI, czy warto pozostać przy tym zestawie i wymienić kolumny na podłogowe, czy też lepiej wymienić wszystko. AUDIONET Nie podałem budżetu bo nie mam wiedzy ile kosztuje SUB odpowiedni jakościowo do mojego zestawu, nie chcę żeby SUB psuł mi walory odsłuchowe, a jednocześnie nie chcę wydać zbyt dużo, bo SUB byłby mi potrzebny tylko w okresie przejściowym, do czasu kompleksowej wymiany sprzętu na sprzęt lepszej klasy.
 15. Ja zaobserwowałem różnicę w jakości dźwięku na korzyść połączenia optycznego, oczywiście efekt ostateczny jest uzależniony od jakości sprzętu, pomieszczenia i słuchu odbiorcy;)). Ale najważniejsze jest jak ty to odbierasz jeśli nie słyszysz różnicy to albo zostaw tak jak jest albo poszukaj lepszej jakości kabli - może wtedy usłyszysz różnicę. BTW na jakim sprzęcie badałeś sprawę??
×
×
 • Utwórz nowe...