Skocz do zawartości

MC10

Uczestnik
 • Zawartość

  46
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No niestety Densena nie będzie. Nie dogadaliśmy się co do ceny więc nie było odsłuchu. W między czasie zainteresowałem się jescze takimi oto odtwarzaczami: Shengya CD-17CS http://www.cattylink.com/cd17cs.html odpowiednik Vincent CD-6S ( Shengya robi ten odtwarzacz dla Vincenta) http://q21.pl/pl/vincent-cd-s6.html?gclid=...CFQv4cgodAX4AHw Cayin CDT-15A MK2 ciekawy CD. Ma możliwość grania z gniazd toru lampowego lub tranzystorowego. http://www.cattylink.com/cdt15amk2.html Dziś może uda mi się przetestować jeszcze Vincent CD-S1.1 http://q21.pl/vincent-cd-s1-1.html choć nie spodziewam się po nim rewelacji.
 2. Rozmawiałem wczoraj z właścicielem o możliwości odsłuchu. Pozostała jeszcze kwestia ceny. Jeżeli porozumiemy się w tej sprawie to przetestuję Densena w moim systemie.
 3. Obecnie gram na Audiolabie CD8200 i w sumie nie mam powodu do narzekania. Po pojawieniu się informacji o nowym modelu który ma być dostępny od września zacząłem zastanawiać się nad wymianą na tę nową wersję. Ufam że Audiolab podobnie jak dotychczas stanie na wysokości zadania i nastepca CD8200 będzie od niego lepszy. W międzyczasie pojawił się na Allegro Densen i stąd moje zainteresowanie. Niestety Densen ma już swoje lata (rocznik 2008) ale podobno mało grany. Densen to trochę taka legenda ale czy istotnie poprawi coś w moim systemie? No i oczywiście to swego rodzaju wyrok czyli dożywocie bo sprzedać go za rozsądne pieniądze za pare lat będzie bardzo trudno.
 4. Słyszałeś Densena czy piszesz o nim opierając się o to co jest w sieci? Czytając opis tego jak jest zbudowany to faktycznie wyższa klasa sprzętu. Ale czy to faktycznie jest aż taka różnica w przekazie że te CD w cenie 4-6k nie mają szans?
 5. Właśnie zastanawiam się czy nowy Audiolab CD8300 który niebawem wejdzie do sprzedaży nie jest lepszą alternatywą. Obecny model CD8200 to bardzo porządnie grajacy CD-ek. Można zakładać że następca powinien być lepszy. Poza tym Densen B-400sx to dość egzotyczny odtwarzacz na polskim rynku.
 6. Czy ktoś może coś powiedzieć o tym odtwarzaczu? Zdaje się że obecnie jest już nie produkowany ale w czasach swojej świetności był to topowy model chwalony przez testerów. Czy można go porównać z obecnie produkonwanymi odtwarzaczami w cenie 4 do 6 tyś zł ?
 7. Jeżeli myślisz o przewodach to polecam QED Ruby. To kabelek który może konkurować z innymi w cenie do 130 zł/m. QED jest relatywnie tani bo tylko 35 zł/m ale naprawdę warty tych pieniędzy http://audiopolis.pl/qed-qe1315-reference-...u-2x-3-mm2.html
 8. Do twojego metrażu i nie przekraczając bużetu dobrym wyborem może być Pylon Perl 25 http://www.pylonaudio.pl/pearl-25-pylon-audio tu test http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/0...n-pearl-25.html Głośniki dobrze wykonane i ładnie grające. Jeżeli kiedyś zdecydujesz się na wzmacniacz zamiast amplitunera będziesz mile zaskoczony ich możliwościami.
 9. Tu test zrobiony przez jak by tu powiedzieć portal który nie czerpie pieniędzy z tego że testuje czyli przynajmniej teoretycznie jest neutralny a więc wiarygodny w porównaniu do kolorowych pisemek. http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/0...ebe-iii_13.html
 10. Zamiast Zensorów przyjzyj się kolumnom Phoebe III z Audio Academy. Świetnie wykonane i grajace głośniki.
 11. A tu ciekawy artykuł dla zainteresowanych kablami sieciowymi http://www.highfidelity.pl/@main-2403&lang=
 12. No właśnie jaki to ma wpływ na tony? Kabel głośnikowy czy IC to oczywiste i jeden i drugi przesyłają sygnał do gniazd odpowiedzialnych za to co produkuje kolumna i wzmacniacz ale jaki wpływ na muzykę ma gniazdo sieciowe we wzmacniaczu czy w odtwarzaczu CD? Jeżeli mogę posłużyć się porównaniem motoryzacyjnym, paliwo w naszym samochodzie ma znaczenie bo zasila silnik. Niech w naszym przypadku paliwem będzie sygnał przesyłany kablami głośnikowymi i IC. No więc jeżeli to paliwo jest kiepskiej jakości to osiągi naszego auta będą kiepskie. I tu chyba zgoda No ale poprawianie parametrów jezdnych samochodu poprzez pompowanie opon naszego auta specjalnie filtrowanym lub czystym powietrzem z nad morza albo dla odmiany z zadymionego centrum Warszawy specjalnie nie będzie miało wpływu na osiągi. No fakt można jeszcze napompować azotem a wtedy koła kręcą się o 1/3 szybciej
 13. Sam jestem sceptykiem co do tego czy kabel zasilający gra ale mając na uwadze taką sama sytuację w przypadku kolumn gdzie dostarczany sygnał ze wzmacniacza płynie dobrym kablem głośnikowym a następnie jest degradowany przez kiepskie okablowane wewnątrz kolumny a mimo to wpływ kabli głośnikowych jest niepodważalny. Być możne podobnie zachowuje się kabel zasilający ale tu mamy sytuację odwrotną. Prąd płynie do gniazdka po byle drucie a z gniazdka dopiero "super kablową autostradą" do wzmacniacza czy źródła. Hmm.... jak to dział że z gorszego staje się lepszy i jeszcze ma wpływ na dźwięk? Może nich głos zabiorą ci którzy wiedzą jak ten proces przebiega i opiszą swoje doświadczenia.
 14. Powie ci tak możesz kupić w ciemno np Mingdę MC34-a i gwarantuję ci że jak ją podłączysz w domu to wywali w kosmos wszystko co w tej chwili gra u ciebie. Mimo że to podstawowy model tego producenta deklasuje tranzystory do 6000zł i nie słyszałem by komuś kto gra na budżetowym sprzęcie ten wzmacniacz się nie podobał. Tu nie chodzi o bas czy wysokie po podłączeniu tego wzmacniacza zobaczysz dopiero co to znaczy przestrzeń, głębia sceny co to znaczy słuchać muzyki która odrywa się od kolumn a nie jest słyszalna miedzy nimi. To zupełnie inne granie to tak jak byś powyciągał z tapczanu zamknięte w nim głośniki
 15. Za dużo lamp W Mingdzie Tak to jest we wzmacniaczach Push-Pull ale są też Singel Ended Mingdy w atrakcyjnej cenie gdzie masz tylko dwie lampy mocy. Tanim i dobrym wzmacniaczem ale Push-Pull jest Mingda MC34-A http://www.elektropunkt.pl/opis/mingda_mc3..._10_rat_0/14323 lampy są tanie łącznie z lampami mocy. Co do wpływu lamp na dźwięk to jest on znacznie większy niż jakichkolwiek przewodów głośnikowych czy IC.
×
×
 • Utwórz nowe...