Skocz do zawartości

Arcam avr5 vs avr 11


Artur Mądry

Recommended Posts

Cześć,

 

Analizę opłacalność zakupu avr5.

Z tego co się orientuje to 5 i 11 to ten sam sprzęt z tą różnicą ( na korzyść 11)  wejść hdmi i kalibracji dirac live.

Czy może mi ktoś napisać jak dużo tracę funkcjonalnie wybierając tańszego avr?

Jeżeli można podłączyć 7 głośników to mogę zrobić system 5.2.2?

Wiem, że można zrobić tuning i wymienić płytę główną w autoryzowanym serwisie na taką jak w 11, zna ktoś może przybliżony koszt?

Licencja Dirac live to koszt od 200+ do 600+ zależności od wersji?

 

Pozdrawiam,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Dokładnie jak napisałeś.

To jest ten sam amplituner w prostszej wersji. Układy wzmacniające są takie same.

Zasadnicza kwestia musisz ocenić czy faktycznie HDMI z 8K jest Ci tak potrzebne? Nie wiem ile to kosztuje. robi to serwis autoryzowany AudioCenter. Napisz do nich.

Co do Dirac to tak, możesz wybrać wersję która chcesz implementować.

Tu polecam dwa rozwiązania. Najpierw sprawdzić i starać się ustawić amplituner ręcznie. Odegłości, głośność poszczególnych kanałów itp.

Bo przyzwyczailiśmy się do kalibracji ale tez Cambridge lat temu kilka miał świetne modele ampitunerów bez kalibracji i grało to super. Stereo też gra bez kalibracji w wiekszości. Wiec warto to sprawdzic. Wtedy ewentualnie dokupić

I właśnie drugie rozwiązanie. Kolega na sąsiednim temacie napisał że na black Friday w DIRAC była promocja -50% na zakup kalibracji.

:)

Tak. Możesz mieć 5.2.2. Więc kanałów po PRE OUT.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Hej, Dokładnie jak napisałeś.

To jest ten sam amplituner w prostszej wersji. Układy wzmacniające są takie same.

Zasadnicza kwestia musisz ocenić czy faktycznie HDMI z 8K jest Ci tak potrzebne? Nie wiem ile to kosztuje. robi to serwis autoryzowany AudioCenter. Napisz do nich.

Co do Dirac to tak, możesz wybrać wersję która chcesz implementować.

Tu polecam dwa rozwiązania. Najpierw sprawdzić i starać się ustawić amplituner ręcznie. Odegłości, głośność poszczególnych kanałów itp.

Bo przyzwyczailiśmy się do kalibracji ale tez Cambridge lat temu kilka miał świetne modele ampitunerów bez kalibracji i grało to super. Stereo też gra bez kalibracji w wiekszości. Wiec warto to sprawdzic. Wtedy ewentualnie dokupić

I właśnie drugie rozwiązanie. Kolega na sąsiednim temacie napisał że na black Friday w DIRAC była promocja -50% na zakup kalibracji.

:)

Tak. Możesz mieć 5.2.2. Więc kanałów po PRE OUT.

Piotrek

 

Poprosiłem o wycenę, zobaczymy jaki to będzie koszt.

To dobra informacja, że z podstawowych kanałów mogę zacząć od 5.2.2 i nie potrzeba do tego dodatkowej końcówki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie to ~4tysie , w avr5 jeśli pamiętam nie ma imax ench , auro 3d , hdmi 2.1 , dirac pełno pasmowy - jeśli nie masz tv 4k 120hz to avr5 wystarczy , dokupisz diraca w promce za ~800zł (o ile znów ją zrobią).

Bez kalibracji dirac już bym chyba nie potrafił korzystać z arcama

@Q21 ma dobry rabat na oba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubakk napisał:

Różnica w cenie to ~4tysie , w avr5 jeśli pamiętam nie ma imax ench , auro 3d , hdmi 2.1 , dirac pełno pasmowy - jeśli nie masz tv 4k 120hz to avr5 wystarczy , dokupisz diraca w promce za ~800zł (o ile znów ją zrobią).

Bez kalibracji dirac już bym chyba nie potrafił korzystać z arcama

@Q21 ma dobry rabat na oba

dokładnie  i jest możliwość wymiany płyty głównej w przyszłości za około 4500 zł.

@Q21 mam zarezerwowanego arcama do końca dnia w dobrej cenie :)

Czy nie jest tak, że po zakupie arcama otrzymuje się 50% zniżki na diraca?

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Artur Mądry napisał:

Czy nie jest tak, że po zakupie arcama otrzymuje się 50% zniżki na diraca?

Kiedyś była taka promka , nie wiem czy to nadal obowiązuje.

16 godzin temu, Artur Mądry napisał:

 2900 pln brutto. taki jest koszt wymiany płyty głównej w autoryzowanym serwisie. 

No to taniej niż na zachodzie.

To AVR 5 rośnie w siłe.

Nie jest Ci potrzeban nie wymieniasz. Diraca kupujesz w BF.

Chociaż tam pewnie warto by bylo się wpisać do newsletera bo może w wakacje też coś zrobią.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Kiedyś była taka promka , nie wiem czy to nadal obowiązuje.

No to taniej niż na zachodzie.

To AVR 5 rośnie w siłe.

Nie jest Ci potrzeban nie wymieniasz. Diraca kupujesz w BF.

Chociaż tam pewnie warto by bylo się wpisać do newsletera bo może w wakacje też coś zrobią.

 

Po wymianie płyty głównej IMAX też już będzie dostępny?

Czy  Końcówka mocy Arcam P85 może być na początku do atmosów?

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Prawde mówiąc nie wiem czy to wyjaśnia IMAX. Niech znowu serwis się wypowie.

Pewnie że tak. Czyli chcesz mieć 7.1.2 albo 5.1.4?

Piotrek

Dokładnie, głośniki są już w projekcie, więc fajnie byłoby się z nich jak najszybciej cieszyć.

8 minut temu, Artur Mądry napisał:

Dokładnie, głośniki są już w projekcie, więc fajnie byłoby się z nich jak najszybciej cieszyć.

Niestety IMAX nie będzie dostępny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

Na disneyu jest parę filmów z imax ench , tylko to chyba bardziej obraz niż dźwięk , więc jeśli korzysta się z streamingu przez TV to pewnie obojętne

Jeśi chodzi o Disney+ to jak dotąd był tylko obraz, ale już zapowiedzieli, że w tym roku będzie również dźwięk.

3 godziny temu, Butler napisał:

No ale co się pod tym IMAX kryje? Zarówno amplituner Denon jak i TV Sony posiada IMAX® Enhanced. Przez serwis BRAVIA CORE™ leci IMAX DTS, ale co to daje? Nie wiem :)

Zmień sobie w serwisie ścieżkę na dolby to zobaczysz co daje 🙂 Tak, czy inaczej jest to konkurencyjne rozwiązanie i pewnie w jednych produkcjach lepiej się sprawdza w innych mniej niż konkurencja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

No ale co się pod tym IMAX kryje? Zarówno amplituner Denon jak i TV Sony posiada IMAX® Enhanced. Przez serwis BRAVIA CORE™ leci IMAX DTS, ale co to daje? Nie wiem :)

 

Też nie wiem , ale lepiej mieć niż nie mieć ;) 

btw Disney+ ma chyba najlepszy dźwięk spośród streamingów , Piratów z Karaibów przyjemnie się oglądało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę porównywać AC3 do DTS IMAX Enhanced :D Tu bym musiał mieć coś z DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD w jednym filmie, a o to trochę trudno.

10 minut temu, Kubakk napisał:

Disney+ ma chyba najlepszy dźwięk spośród streamingów

Szkoda że bardziej wyczerpująco nie piszą o formacie dźwięku jaki jest w danym języku. Bo jak domyślnie masz PL, to ani słowa na posterze o zaawansowanej ścieżce eng. Bravia daje wyższy bitrate i bardzo fajną jakość, ale to zamknięty w Sony VOD, szkoda.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2023 o 12:57, Butler napisał:

eci IMAX DTS, ale co to daje

Nic nie daje bo tam jest dalej raptem ponad 700 kb bitrate czyli  jest to prawie to samo co atmos na bazie DD, z tym  że w nim, gra sufit a w dts nic....

Przełom ma być prawdopodobnie w tym roku bo wraz z IMAX Enhanced pojawią się ścieżki DTS:X ale jaki będzie bitrate? to się okaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...