Barry

Uczestnik
 • Zawartość

  164
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Barry

 • Ranga
  Sympatyk
 1. Jak ma się bibliotekę dobrze posortowaną to nie ma problemu z obsługą z pilota... a radio? do wyboru stacji nie potrzebuję "ikonki" tylko nazwę, więc też jest ok... ale wiadomo - kto co lubi. Fakt, apka Marantza fatalna. Pozdrawiam.
 2. nieśmiało zapytam: do czego lub w jakim celu używacie owych aplikacji? swój set Marantz-a tj. wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy oraz odtwarzacz CD obsługuje jednym pilotem dołączonym bodaj do odtwarzacza sieciowego i nie brakuje mi nic w jego funkcjonalności...
 3. Wiem że to tylko "wizualizacja" niemniej kto jak kto ale producent (foto ze strony Dali) nie powinien tak tego pokazywać... co sądzicie?
 4. Nie jest to duże urządzenie więc najlepiej by było wziąć je pod pachę i udać się do jakiegoś salonu audio i posłuchać z (fakt, nowymi) kolumnami... przynajmniej na tej podstawie mógłbyś tu opisać swoje pierwsze wrażenia oraz okreslić jakiego brzmienia oczekujesz od kolumn / zestawu. Do 1000 zł napewno znajdą się jakieś dobre używki do tego Marantza, niemniej potrzeba nam więcej informacji od Ciebie aby można było sensownie doradzić. Pozdrawiam.
 5. @Simson, niechcąc "zaśmiecać" tego wątku napiszę niebawem co mnie gryzie we właściwym, oraz na PW jeśli można... pozdrawiam.
 6. a że tak podpytam kolegę @zieluwid czy to co zaznaczyłem na Twoim zdjęciu to jakieś ustroje akustyczne czy zwykła dekoracja? jeśli to pierwsze to ciekaw jestem czy faktycznie pomogło oraz w jakim stopniu? Szukam czegoś do poprawy akustyki własnego wnętrza a Twoje zdjęcie bardzo mnie zaintrygowało. Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam.
 7. Nie wiem czy moderacja zaraz tego nie usunie lub nie przesunie, ale właśnie w tym dziale naszemu koledze @Angel pojawiło się na liczniku 10000 postów! wynik godzien conajmniej złożenia podziękowań co właśnie czynię, życząc jednocześnie naszemu koledze wytrwałości, cierpliwości a nade wszystko wyrozumiałości przy niesieniu pomocy innym urzytkownikom forum w niezawsze zrozumiałych oraz doprecyzowanych pytaniach. Tak trzymać!
 8. oznaczać może rownież, że to słuchacz jest "ograniczony" a nie koniecznie sprzęt audio - i to wydaje mi się jest częstszą przyczyną stwierdzeń o braku wpływu kabli na brzmienie systemu.
 9. Dokładnie tak samo pomyślałem i powstrzymałem się przed zakupem owych "wynalazków". Mam zamiar wypożyczyć rzetelne firmowe kable i sprawdzić czy w moim systemie wychwycę różnice w brzmieniu. Co będzie dalej... pomyślimy.
 10. no i ta lutownica... ciekawe i intrygujące zarazem
 11. być może odsuwa je od ścian na czas odsłuchu, zapas miejsca jest...
 12. @1Ender, nie na tyle abym to zarejestrował w pamięci tak jak w przypadku tonów niskich... @Sanwing, akurat wskazane przez Ciebie standy za 400 zł miałem u siebie w domu - prezentują się jeszcze lepiej niżeli na zdjęciach. Pytanie tylko czy kolega @m@sZ3k "wciśnie" takie standy pomiędzy komodę a szafki? i czy to będzie dobrze wyglądało...
 13. Witaj @1Ender, takie ustawienie kolumn powoduje, iż głośnik wysokotonowy "celuje" w miejsce odsłuchu dając jakby odzwierciedlenie tego co dają standy wynosząc głośnik wysokotonowy na odpowiednią wysokość. Tak, słuchałem tych kolumn u siebie na standach w "klasyczny" sposób, niemniej ustawienie mebli było nieco inne... generalnie wszystkie kolumny jakie brałem pod uwagę były słuchane na standach a zwycięskie z porównań wyszły właśnie x14. Zmiany w umeblowaniu wymusiły zastosowanie widocznych na zdjęciu podstawek. Różnica w brzmieniu jest - wyraźne "podbicie" niskich tonów z uwagi na komodę na której stoją kolumny, co akurat przy moim surowym i mało "atrakcyjnym" pod względem akustyki wystroju bardziej jest zaletą niżeli wadą - tak to czuję (słyszę)
 14. @m@sZ3k, kolumny podstawkowe powinny stać na podstawkach (standach) niemniej w Twojej sytuacj (jak i mojej) producenci akcesoriów audio przewidzieli możliwość posadowienia kolumn na specjalnych podstawkach takich jak np ta: https://www.hifisound.de/en/Hifi-Furniture-Stands/Speaker-stands/Dynaudio-SF1-Speaker-Socket-Pair-black.html u mnie sprawdza się to idealnie zwłaszcza, że szafkę mam na takiej wysokości iż głośnik wysokotonowy "celuje" prosto w głowę w miejscu odsłuchu przy bazie stereo równej 2,2m i przy zachowaniu zasady trojkoata równobocznego... wyglada to tak:
 15. kolejna opcja - kolumny aktywne - tu, Dynaudio Focus 20XD z Dynaudio Conect Box... ale budżet znów przekroczony...