Skocz do zawartości

Audio Autonomy

Branża
  • Zawartość

    1 460
  • Dołączył

  • Ostatnio

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Wrocław

Ostatnio na profilu byli

12 612 wyświetleń profilu
  1. Jest ok, ale to bardzo podstawowy model. Wiem, że budżet ma swoje ograniczenie, ale myślę, że da się znaleźć coś lepszego. Może na przykład S600: https://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=22261 Patrzyłbym na to jako całość - z jaką wkładką jest sprzedawany gramofon. Można zerkać np. na TD320, TD160, TD166, czy np. TD150. Generalnie patrzyłbym na te starsze sprzęty i raczej omijał nowsze wynalazki pokroju TD204 czy TD170.
  2. Dzięki Ten Pioneer z OLX jest ok, ale myślę, że można coś lepszego znaleźć w tym budżecie. Ja jakoś nie cenię tego modelu wysoko.
  3. @Palmos w sumie głównie się to rozbija o sprzęt. Ręcznie ciężko jest osiągnąć zadowalający efekt (zwłaszcza gdy pokrywa jest mocno zajechana). Minimum to szlifierka mimośrodowa. Najlepiej jednak kupić polerkę. Bez tego też się da, ale będziesz nad tym siedział cały dzień, a z efektu pewnie i tak nie będziesz zadowolony Z polerką jest dużo szybciej i daje ona lepszy efekt. Jeżeli chodzi o materiały ścierne, to robię to tak: - papier 1500 na mokro (lub najpierw 1000 i później 1500 jeżeli są bardzo głębokie rysy), - papier 2000 na mokro, - pasta polerska wycinająca (np. Farecla G3, Boll 100, Manzerna 1000 itp.) na twardej gąbce, - pasta polerska wykańczająca (np. Farecla, Boll 200, Manzerna Finishing 3000 itp. ) na miękkiej gąbce.
  4. Jeżeli uwzględnimy starsze gramofony, to wybór jest ogromny. Z tych, z którymi ostatnio miałem styczność mogę polecić: SABA PSP248 (to samo co wspomniany JVC QL F6), Lenco L75 i L78 (zwłaszcza jeżeli "czujemy" takie klimaty i lubimy coś tam sobie poprawiać, tuningować itp.), Braun PS500, Sony PS515, Sony PS475 itd. Micro Seiki też będą bardzo spoko. Tak samo Luxmany, i starsze Thorensy. Wszystko zależy w jakim stanie się trafi gramofon, z jaką wkładką itd.
  5. Z gramofonem było co robić. Talerz i podstawa ramienia były mocno skorodowane. Trzeba było to zeszlifować i polakierować. Samo ramię miało rozkręcone łożyska i tradycyjnie było całe ubrudzone smarem tłumiącym, który wylał się z miski. Przeciwwagi (są dwie w zestawie) zostały wypolerowane bo też miały delikatne ślady korozji. Ramię po odświeżeniu: Talerz po lakierowaniu: Spód został na nowo pomalowany na czarno. Niby kto tam będzie zaglądał... ale wcześniej jakoś słabo to wyglądało z nowym, błyszczącym fornirem Na zdjęciu poniżej widać też windę ramienia. Na deser zostały nam nowe boczki do Sansui AU907, z którym będzie grał Pioneer. W całości wykonane odnowa, z tą samą okleiną co na gramofonie. Przymiarka przed lakierowaniem: I po lakierowaniu i polerowaniu 💪 Na koniec polerka pokrywy i można sprzęt układać na półce Tak się prezentuje cały zestaw:
  6. @tomek4446 starałem się tak zrobić zdjęcie, żeby nie było widać zacieków z pędzla
  7. Strasznie długo to trwało, ale udało się - Pioneer doczekał się nowej obudowy. Wyszło chyba całkiem nieźle. Wszystko od początku do końca (wraz z całym lakierowaniem) wykonałem samodzielnie, z czego jestem niezmiernie dumny. Muszę jeszcze dużo popracować nad samym lakierowaniem, ale i tak jestem zadowolony z efektu końcowego W weekend wrzucę trochę więcej zdjęć i opiszę co nieco cały proces "rewitalizacji" staruszka.
  8. Wyszło elegancko @Rega, ale to chyba nie jedyne kolumny, które odnowiłeś. Możesz wrzucić trochę info o ostatnich "szafach", które wyszły spod Twojej ręki
  9. @Przemysław jeżeli chodzi o preamp, to w budżecie zmieści się Vincent PHO 300 (osobne pudełko z solidnym zasilaczem, obsługuje wkładki MM i MC). IFI Audio Zen wspomniane przez @Q21 też jest jak najbardziej spoko. Można też poszukać używki LAR LPS. Na OLX widziałem teraz jedną sztukę, ale o kilka stówek przekracza budżet Z wkładką MC do 1000 zł to już będzię trudniejszy temat Albo trzeba doskładać parę stówek na HANĘ, albo sprawdzić czerwonego Ortofona Quintet i podstawową AT-OC9. Do tego dochodzi opcja poszukania używanej wkładki MC, tylko to już jest obarczone jakimś tam ryzykiem.
  10. Jeżeli tylko wzmacniacz ma wejście phono, to można go połączyć z gramofonem. Wbudowany przedwzmacniacz raczej nie jest wysokich lotów, ale działać będzie. Z czasem można się pokusić o zakup lepszego preampa gramofonowego, ale teraz można i bez niego grać
  11. Czołem, Jeżeli ma to być sprzęt nowy, to proponuję sprawdzić TEAC TN3B oraz AT-LP5X. Chyba jedne z ciekawszych gramofonów w tym przedziale cenowym (jeżeli mówimy o sprzęcie nowym). Dużo też zależy od tego jaki gramofon wizualnie będzie się podobał osobie obdarowanej. W końcu prezent musi się podobać
  12. Wszystko zależy od tego czego szukamy i czego oczekujemy od takiego gramofonu. Renowacja Adama może kosztować dobrze poniżej tysiąca złotych (jeżeli nie jest w strasznym stanie i nie chcemy sprawiać żeby wyglądał jak nowy). Jeżeli jednak gramofon jest w kiepskim stanie, a my do tego chcemy sprawić żeby wyglądał i grał lepiej niż w momencie kiedy opuszczał fabrykę, to koszty mogą być i dwa-trzy razy wyższe. W zamian jednak dostajemy gramofon, który jest już kawałkiem historii, a z technicznego punktu widzenia (w porównaniu do dzisiejszych gramofonów poniżej 1500 zł) jest sprzętem na całkiem fajnym poziomie. Ma on swoje bolączki, takie jak czasem problematyczny napęd lub headshell o którym wspomniał @Highlander_now (choć są i wersje z otworami umożliwiającymi kalibrację innych wkładek). Generalnie nie jest to jednak zły gramofon i z wszystkimi tymi rzeczami można sobie jakoś poradzić. P.S. Przedwzmacniacz gramofonowy oczywiście będzie potrzebny (jeżeli nie masz go w obecnym wzmacniaczu), ale na początek można kupić np. ART DJ Pre za niecałe 300 zł. Fajnie jest oczywiście mieć coś lepszego (a to kosztuje niestety), ale na początek jest to zupełnie wystarczający sprzęt
  13. Pewnie! Zawsze warto trochę samemu poeksperymentować. Czasem, tak jak teraz u Ciebie, niewielkim kosztem można zrobić jakiś mały krok do przodu
  14. Miałem u siebie LM 508 (czyli to samo co 805) i również się zgadzam co do charakterystyki dźwięku. Kawał wzmacniacza. Jest co dźwigać 💪 Jeżeli kogoś interesuje wnętrze, to tak ono wygląda. Mamy tu dosyć mocno rozbudowany zasilacz (chwała mu za to) i część sygnałową złożoną metodą przestrzenną. Kondensatory to Nichicon i Multicap jako sprzęgające. Na anodach lamp mocy jedyne 800V, więc nie zachęcam do samodzielnego rozkręcania i "dłubania"
×
×
  • Utwórz nowe...