Skocz do zawartości

Piotr_Piotr

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  PPP

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To są tylko dodatkowe informacje, które elementy znacząco wpłynęły na jakość zaproponowanych albumów w ramach sprawdzania systemu audio.
 2. Też kiedyś miałem podobny dylemat - posiadałem kartę dźwiękową od Asusa i aktywne kolumienki Edifier R1280T. Zamiast dokładać pieniądze na ulepszenia, postanowiłem zainwestować w wzmacniacz, DAC, kolumny. Ale w pierwszej kolejności trochę poczytałem na forum o sprzęcie audio. I nie żałuję wydanej kasy, ponieważ skok jakościowy dźwięku nie ma porównania.
 3. Witam. I to jest poprawna ocena. Natomiast dołożyłbym jeszcze listwę z filtrem schaffnera - jako wisienkę na torcie.
 4. Moja propozycja jest następująca: Wypożycz, np. od Tomanka listwę zasilającą na filtrze schaffnera oraz listwę z filtrem na tzw. "stałą składową prądu". Do tego kabel zasilający z podstawowym ekranowaniem - dobrze wykonany. Jak zdecydujesz, który filtr lepiej wpływa na jakość dźwięku, za jakiś czas, gdy uszy przyzwyczają się do brzmienia nowego urządzenia wróć do tematu kabli zasilających. Ponieważ aktualnie jestem przed decyzją o wymianie kabla zasilającego (kabel łączący gniazdko z listwą przeciwzakłóceniową), będę szukał dobrego rozwiązania tylko u polskich producentów.
 5. Witam. Slayer "South of Heaven" bardzo ładnie otwiera się na listwie z filtrem schaffnera - na nowo odkryłem ten Album, podobnie było z "Divine Intervention" - tutaj perkusja nabrała nowego brzmienia - wcześnie płaska bez wyrazu (dwutaktowce mało słyszalne, dźwięk bez rozdzielczości). Natomiast tzw. "Góra" wyraźnie słyszalna w postaci nieustannie towarzyszących talerzy. Hi-hat stale obecny, wyrazisty. Polecam również album Decapitated "Winds of Creation" - bardzo ładnie brzmiące talerze - wręcz dzwoniące. Takty na perkusji oraz przejścia wyraźne podkreślone, sprężyste - w brzmieniu plastyczne. Moim zdaniem (sprawdzane na własnym sprzęcie) w/w albumy zaprezentowały charakter dopiero po wymianie kabli głośnikowych, RCA, Coaxial oraz podpięciu filtru przeciwzakłóceniowego. Dobrym materiałem do sprawdzania możliwości sprzętu audio pod względem "basowości", obecności góry, rozdzielczości są, np. albumy: Nile "Black Seeds of Vengeance" albo Immolation "Failures for Gods". Morbid Angel "Covenant".
 6. Jak już obsłucham się, coś napiszę. Generalnie na dramatyczne zmiany w dźwięku nie liczę, ponieważ takowe już miałem. Prognozuję, że charakter dźwięku zostanie zauważalnie podkreślony w stosunku do tego co już mam i może troszkę rozdzielczości przybędzie.
 7. Witam serdecznie. W uzupełnieniu do tematu, jako refleksja po stosowaniu listwy Tomanek TAP4 : Czysty odmulony, wyraźny dźwięk bogaty w bas z przejrzystym środkiem i górą. Niekrzykliwy i niedrażniący. Bas zmienił się w szybki, punktowy - głośniki wyłapywały każde tąpnięcie na perkusji, wszelkiego rodzaju przejścia nabrały "basowości". W przypadku góry w uszy rzucały się przede wszystkim talerze perkusyjne, zarówno te kończące przejścia na perkusji jak i nieustannie towarzyszący hi-hat, którego obecność przed zastosowaniem filtru była mniej lub bardziej dostrzegalna w zależności od słuchanej płyty - częściej słabo słyszalna (muzyka z gatunku Death Metal, Trash Metal). Odniosłem wrażenie, że gitary są bardziej dźwięczne, natomiast w kanonadzie "połamanych" gitarowych riff'ów z łatwością można usłyszeć przejścia i różne akcentowane detale. Scena muzyczna jakby się oczyściła, poszerzyła i poukładała. To wszystko miałem już na podstawowych kablach głośnikowych chord rumour 2 (kabel z zarobionymi końcówkami bez wtyków) oraz na kablach RCA od producenta Nostromo Project. Ponadto jeżeli ktoś ma sprzężony system z komputerem to polecam dodatkowo zastosować konwerter USB-SPDiF również zakres szczegółów stał się jeszcze bardziej wyraźny - różnice w dźwięku same się pchały w uszy. Do listwy mam wpięty zasilacz od konwertera USB-SPDiF, DAC'a oraz wzmacniacz.
 8. Przeczytałem częściowo ten wątek, który Pan podsunął - do momentu opisu listwy domowej roboty oraz rezultatu testu wraz z kablami zasilającymi. Na wstępie mój szacunek za test, który obok komentarzy sporo daje do myślenia. Dla mnie jesteś Pan True Audiofil - szacunek. Od siebie dodam, że wrażenia odsłuchowe, które Pan opisał po podłączeniu listwy z filtrem (pomijając kwestię kabli zasilających) oraz użytkownik nowy78 pokrywają się z moimi wrażenia odsłuchowymi po podpięciu listwy od Tomanka: Czysty, odmulony wyraźny dźwięk bogaty w bas z przejrzystym środkiem i górą. Nie krzykliwy i niedrażniący. Bas szybki punktowy - głośniki wyłapywały każde tąpnięcie na perkusji, wszelkiego rodzaju przejścia nabrały "basowości". W przypadku góry w uszy rzucały się wszelkiego rodzaju talerze - te kończące przejścia na perkusji oraz nieustannie towarzyszący hi-hat, którego obecność przed zastosowaniem filtru była ledwo dostrzegalna (muzyka z gatunku Death Metal, Trash Metal). Również odniosłem wrażenie, że gitary są bardziej dźwięczne, natomiast w kanonadzie "połamanych" riff'ów można łatwo usłyszeć przejścia i różne akcentowane detale. Scena muzyczna jakby się oczyściła i poszerzyła. To wszystko miałem już na podstawowych kablach głośnikowych z serii chord rumour 2 (sam kabel tylko z zarobionymi końcówkami bez wtyków) oraz na kablach RCA od Nostromo Project.
 9. Zdecydowałem się: Padło na kabel Aurora 2 . Jak już osłucham się z owym kablem, napiszę ile wniósł do systemu.
 10. Witam. Bardzo ciekawy temat, wręcz przełamujący stereotypy na temat sprzętu fitrującego prąd, ekranującego przed zakłóceniami z sieci elektrycznej. Miałem okazję przekonać się o tym na własne uszy po podłączeniu do dość budżetowego systemu audio listwy Tomanek z filtrami schaffnera. Ponieważ listwa ma gniazdo pozwalające na zmianę kabla zasilającego - tutaj moje pytanie, być może ktoś z Was miał okazję taki tandem testować: Czy do tej listwy warto ekstra podpiąć wyższej klasy kabel zasilający ? Czy podpięcie kabla, który ma właściwości filtrujące do listwy, stanowiącej osobny filtr nie wpłynie negatywnie na poprawne działanie zarówno listwy jak i kabla zasilające ? Czy może jest tak, że kable zasilające w tej klasie o których mowa powinny być wpinane bezpośrednio do gniazda i najlepiej do wzmacniacza ? Dodam, że w moim przypadku za dźwięk odpowiada DAC - wzmacniacz tylko napędza kolumny. Pozdrawiam.
 11. Dobry wieczór. Również jestem posiadaczem Kabli od Pana Brożka i podobnie jak wyżej w komentarzach potwierdzam ich niebagatelny wpływ na jakość dźwięku. Dla informacji dodam, że posiadam zestaw Aurora 2 - Crystal. Aurora 2 jako kable głośnikowe oraz RCA, natomiast kabel z serii Crystal to kabel coaxial. Ponieważ zestaw sprzężony jest z komputerem, posiadam jeszcze konwerter USB-SPDiF. I tutaj pozostała jedna nitka do ewentualnej podmiany - mianowicie kabel USB typ A-B. Jak Panowie oceniają czy ten kabel, pomimo że łączy komputer z konwerterem USB-SPDiF będzie miał wpływ charakter dźwięku, tak jak pozostałe kable ? Czy w rzeczywistości cała realizacja dźwięku rozpoczyna się za konwerterem ? Myślałem, aby iść za ciosem i uzupełnić ów kabel o ten z serii Crystal. Pozdrawiam.
 12. Witam. Przymierzam się do rozbudowy/wymiany zestawu do odsłuchu muzyki. Aktualnie odsłuch muzyki realizuję z komputera, poprzez kartę dźwiękową Asus Xonar DX1 oraz zestaw głośników PC Edifier r1280t. Planuję w ramach wymiany, a w przyszłości rozbudowy sprzętu odsłuchowego zastąpić w pierwszej kolejności k. dźwiękową przetwornik DAC. Czy takie kombo tzn. DAC + głośniki PC w stosunku do asusa poprawi jakość dźwięku ? Jeżeli tak, to który model DAC-a będzie optymalny w tym celu ? Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...