Skocz do zawartości

Payek

Uczestnik
 • Zawartość

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Poproszę o przyjęcie do "klubu" z MA Studio 🙂, które grają u mnie z Yamahą 803 (Tidal + net radio + pliki). Studio grają u mnie na niewielkiej, otwartej z jednej strony powierzchni - w poprzek kuchniopokoju 3,3 x 9,3 i w tym układzie przydaje się YPAO. Z innymi kolumnami porównywałem Studio tylko na etapie wyboru / zakupu, ale DLA MNIE grały lepiej (równiej) niż KEF R300 (nieco za dużo basu) i Dynaudio Emit m20. @Kraft, jeśli chcesz ich posłuchać u Siebie, to mogę Ci je pożyczyć, ale, ponieważ to w tej chwili moje jedyne kolumny, więc w formie "wymiany jeńców" - szczegóły i terminy do uzgodnienia. Szampańskiego Sylwestra 4 all!!! Payek
 2. Te kolumny (Bise XL) były kiedyś również w wersji DIY, ale też zniknęły z cennika. Przy takim zindywidualizowanym podejściu i ilości modeli pewnie po prostu trudno zapanować nad porządkiem na stronie i mam nadzieję, że to jest powód.
 3. Sprawdziłem kilkukrotnie i u mnie nie słychać (ja nie słyszę ;-)) żadnych trzasków, artefaktów czy szumu. Ścieżka wyglądała tak: WWW -> iPhone - (airplay) -> 803D, czyli odpalałem to ze strony WWW, a nie z zapisanego pliku.
 4. No nie wierzę, że tak mało chętnych do zbawienia świata 😉 Na co dzień, nie używam Airplay, ale mam 803 i iPhone, więc jakiś experyment dla dobra ludzkości mogę wykonać.
 5. U mnie przez całą środę i dziś do wczesnego popołudnia był problem z logowaniem do Tidala na wszystkich urządzeniach (Yamaha 803 iPhone, telefon z androidem i lap z Win 10), więc wydaje mi się, że to szerszy problem niż MC. Pewną podpowiedzią może być "service uavailable" przy próbie logowania z iPhona. Teraz wszystko działa bardzo dobrze, a najbardziej widoczną zmianą było logowanie przez stronę Tidala. Mam nadzieję, że to zapowiedź "pełnej" obsługi serwisu. Przy okazji pytanie - czy mConnect "odpala" streaming na urządzeniu i robi za pilota, czy działa na telefonie i streamuje muzykę do urządzenia (i musi na telefonie chodzić w tle)?
 6. THX! mieszkanie mam, jakie mam i nie zapowiada się niestety na zmiany. Moim obecnym priorytetem jest jednak zachowanie użyteczności, więc ścianą mogę manewrować jedynie w pewnym zakresie. Odsłuch w 3.3 x 7.4 jest mam nadzieję lepszy niż w 3.3 x 9,5 🙁 . Do wyboru mam jeszcze ustawienie "w poprzek", czyli na dłuższej ścianie, ale wtedy odsłuch jest na kanapie przy samej ścianie. Co lepsze (szukając mniejszego zła)?
 7. @Bartek Chojnacki czy "nie będzie w ogóle działać" oznacz w tym wypadku, że taka ściana działowa będzie w niskich częstotliwościach pochłaniać wszystko, czy nie będzie pochłaniać nic? Dopytuję, bo mój obecny "salon z kuchnią", to taki tunel 10 x 3 metry z jednej strony zakończony oknem/drzwiami tarasowymi, a z drugiej oknem. Wydzielenie garderoby (poza tym że uszczęśliwi moją żonę) pozwala trochę poprawić wymiary i nawet Twój kalkulator jest na "tak". Poglądowo wrzucam rzut pokoju i symulację z kalkulatora., a pytanie brzmi jak i z czego zrobić ściankę działową, żeby poprawić sytuację w zakresie niskich częstotliwości (żeby mieć dobrą podstawę do dalszej adaptacji w wyższych częstotliwościach). INTUICYJNIE wydawało mi się, że wyższe częstotliwości odbiją się od mebli kuchennych (lakierowany MDF) lub regipsu, zaś niższe stracą energię przechodząc przez ściankę (regips-mdf-wełna-mdf-regips), a następnie przez szafę w garderobie i ew. na odbiciu od ściany zewnętrznej i "powrocie". Ale jeśli źle mi się wydawało, to może dla uporządkowania basu lepszym rozwiązaniem jest położenie od strony garderoby płyt o wysokiej gęstości (czyli szafki-regips-mdf-wełna-płyta wysokiej gęstości)?
 8. @Bartek Chojnacki dzięki za 'praktycznego' posta, bardzo dla mnie cennego 😀. Przymierzam się do remontu, w ramach którego w przydługiej obecnie salono-kuchni (3,3 x 10 m) chcę wydzielić ścianką GK coś, co Żona szumnie nazwała garderobą (o szerokości 1,8m). Po podziale salono-kuchnia będzie miała 3,3 x 8m. W związku z tym mam dwa pytania: Jak daleko może być ta twarda powierzchnia? W moim przypadku ścianka GK będzie w odległości 1,8m od ściany "właściwej" (taka będzie szerokość garderoby). Ściana będzie w poprzek całego pomieszczenia (szczelna). Czy żeby uzyskać w miarę równomierne pochłanianie w niższych częstotliwościach warto budując ściankę o konstrukcji [GK - OSB - wełna 7,5 lub 10cm - OSB - GK] zróżnicować grubość (masę) OSB, czy istotna jest masa całej kanapki?
 9. Ja dla odmiany przetestowałem pierwszy z programów i ... dla mnie dramat - działa tylko Wł/Wył całego tunera i głośność - do wywalenia. Z tym drugim programem poczekam na opinię @T Z6 cztery dychy niby nie pieniądz, ale jak to mówią "mieć, a nie mieć cztery dychy, to osiem dych różnicy" 😉. @S4Home niby sterowanie telefonem to nie problem, ale ... siedzę na kanapie, komp na kolanach, kawa na miękkim podłokietniku balansuje, a tu nagle i bez ostrzeżenia kończy się płyta na Tidalu. I tak cztery razy dziennie. Jaki telefon jest sam na pewno dobrze wiesz - zawsze się gdzieś schowa, a to za kawę, pod kompa czy między poduchy - to złośliwe bestie są te ☎️
 10. Bez gwarancji sukcesu, ale spróbuj zresetować router.
 11. U mnie wszystko ok, "myślące kółeczko" 😂 😂 kręci tylko chwilę , a Tidal (hi-fi) działa. Tydzień czy dwa temu były podobne do opisanych problemy z logowaniem do Tidala ponoć związane z jakimiś pracami, ale za to nie ręczę. Osobiście na stabilność MC nie mogę narzekać, ale może to jedynie szczęście.
 12. Może to kwestia szczęścia, ale ja na musiccasta narzekać nie mogę. Przez ponad pół roku zaliczył dwie zwiechy na łącznie max. 5h. Większym niż MC problemem okazała się koparka kontra światłowód.
 13. Wydaje mi się, że problem jest głębszy niż MusicCast i dotyczy połączenia samego urządzenia z netem. Moja 803 nie łączy się z netem niezależnie czy używam MC, czy z panelu urządzenia (Tidal, radio NET). Natomiast sam MC działa (od około 1200 miał zawiechę, ale obecnie znów działa i bez problemu można grać pliki lokalne (pen USB).
 14. U mnie bez problemów działa pen 64GB sformatowany jako FAT32.
×
×
 • Utwórz nowe...