Skocz do zawartości

Payek

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Payek

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. U mnie bez problemów działa pen 64GB sformatowany jako FAT32.
 2. Oczywiście masz rację, ale... 😉 funkcjonalnie kafelki w MusicCast to źródła muzyki/dźwięku (niezależnie czy to serwis (Spotify), urządzenie (tuner) czy lokalizacja (serwer/pen)). W idealnym świecie spodziewałbym się, że kafelek AirPlay prowadzi do mojego iphone i/lub konta AppleMusic. Obecnie nie służy raczej do niczego, bo nawet streamingując coś z iphone (niezależnie czy z telefonu czy z serwisu applemusic) po przełączeniu w MC źródła na inne nie można wrócić do strumienia z apple. Obecnie iphone i applemusic to kompletnie odrębne byty od MusicCasta, przez co używanie tego jest umiarkowanie wygodne (iphone jest żony i trochę dziwnie na mnie patrzy, jak grzebię ciągle w jej telefonie). Zapytałem, czy tak ma być, bo może można sparować appla (iphone i applemusic) z MusicCastem i "mieć jeden by wszystkimi rządzić". Można jakoś to zmusić do współpracy? U mnie 803 gra z Sandisc 64GB bez żadnych problemów. Dokładnie z takim: Pendrive Sandisc 64GB
 3. @ADAMOJO dzięki śliczne! Zainstalowane i działa.(nawet w tej chwili używam 🙂). Nie jest to pewnie najbardziej "eleganckie" rozwiązanie i dalej trochę nie rozumiem czemu Yamaha nie wyda MusicCasta na Windowsa, ale DZIAŁA! Przy okazji - od niedawna testuję AppleMusic i do czego w sumie służy kafelek "AirPlay" w MusicCast (MC)? U mnie żadnej integracji z Apple Music nie ma, ot po prostu mogę zobaczyć "co leci" jeśli wcześniej puszczę coś sobie z Apple Music. W przeciwieństwie do np. Tidala z poziomu aplikacji MC nie ma możliwości przeglądania zasobów Apple Music, "dozwolony" jest jedynie ruch w przeciwnym kierunku, tzn. przesłanie z aplikacji Appla odtwarzanej muzyki na tuner. To tak ma być?
 4. @eJan u mnie wersja jak u Ciebie (Firmware 1.16 i MC 3.40) i ustawienia subwoofera są dostępne jak na obrazku. Dla pewności: Przytrzymujesz palucha na pokoju -> ustawienia pokoju w sekcji YAPO - Konfiguracja głośnika -> i tu u mnie otwiera się strona jak na printscreenie.
 5. Poszperałem trochę w celu znalezienia wspomnianego przez @S4Home interfejsu, jednak bez sukcesu (może dotyczy innego modelu). Wydaje mi się, że 803 nie daje możliwości sterowania z laptopa, a przynajmniej nie w sposób zbliżony do MusicCast'a (MC). Internety nie zanotowały żadnych skarg i problemów z takim sterowaniem, więc najpewniej ono nie istnieje 😉 Instrukcja wspomina o współpracy z PC, ale w dwóch sytuacjach: "sparowany" PC jest widoczny jako serwer (dysk) z muzyką - można odtwarzać za pomocą MC na PC z windowsem można odpalić Windows Media Player i strumieniować na 803 - w tym przypadku mamy sterowanie jak w WMP Nie znalazłem niestety możliwości sterowania wzmacniaczem z komputera w podobny do MC sposób - nie ma MC na widnows (poza windows phone) nie ma też sieciowego interfejsu. Jeśli ktoś, coś wie w "temacie", to proszę o wskazówki 🙂
 6. Payek

  Music cast-awaria?

  U mnie również były dziś po południu problemy z MC, ale myślałem, że to w ramach moich experentów z Tidalem. Problem objawiał się komunikatem o przetwarzaniu danych logowania do Tidala. Restart MC i telefonu + wyłączenie przycisku power na ampli pomogło i w tej chwili działa normalnie. Oczywiście może to jedynie zbieg okoliczności , a nie związek przyczynowo-skutkowy 😀, ale spróbować nie zaszkodzi. Generalnie w moim przypadku MC działa szybko i stabilnie i nie mam z aplikacją problemów.
 7. @S4Home - ja pytania o włączanie też nie zrozumiałem, więc IMHO jesteś "nieobecny, usprawiedliwiony". Przy okazji zaciekawił mnie pkt.5 Twojej odpowiedzi - czy 803 "wystawia" coś/interfejs w sieci (lokalnej)? Można próbować się jakoś do niej "dostać"? Dla mnie to ciekawa opcja, bo bez sukcesu szukałem MusicCasta na windę, a często siedzę "na laptopie w pracy" i wygodniej by mi było obsługiwać muzę (Tidala i pena przez MC ) z laptopa, a nie szukać telefonu.
 8. @JohnDoe Oferta już nieaktualna - "Ta oferta już wygasła". Wczoraj próbowałem z polskiego IP i maila bez sukcesów - proponowało 30 dniową promocję, więc raczej promo ograniczone geograficznie 😞
 9. Postanowiłem sprawdzić, czy u mnie też występuje opisany "efekt" - mam 803 z monitorami Monitor Audio Studio. U mnie dźwięk pomiędzy wyjściami A a A+B jest wyraźnie inny, ale wyłącznie w trybie włączonego korektora YAPO. Włączenie A+B powoduje automatyczne wyłączenie YAPO i ta różnica jest u mnie słyszalna. W teście z wyłączonym korektorem YAPO u mnie nie ma żadnej różnicy pomiędzy A i A+B niezależnie czy w trybie "normalnym" czy "pure direct". Testy bez wprowadzania żadnych innych zmian poza przełączaniem wyjścia na kolumny przeprowadziłem na kilku różnych utworach (flac z AC/DC, Amy Winehouse, Dire Straits i Iron Maiden) i efekt zawsze był ten sam. Automatyczne wyłączenie YAPO po włączeniu wyjść A+B widać w aplikacji MusicCast. @Borsuk83 może to jest różnica którą słyszysz? Spróbuj WYŁĄCZYĆ YAPO i przetestuj czy słyszysz różnicę (zakładam, że prawidłowe podłączenie kolumn itp. sprawdziłeś już 100 razy :-)) Napisz co ustaliłeś, bo zrobiło się ciekawie!
×
×
 • Utwórz nowe...