Skocz do zawartości

Fortepiano

Uczestnik
 • Zawartość

  557
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Fortepiano

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

1 314 wyświetleń profilu
 1. SwingBase polega na tym, że w podstawce jest zamontowana elastyczna stalowa linka na której zawiesza się urządzenie za pośrednictwem poprzeczki. Poniżej fragment opisu ze strony producenta "( nasza podstawa SwingBase®(zgłoszona do opatentowania) pozwala komponentom i głośnikom poruszać się w płaszczyźnie poziomej z tak niewielkim tarciem, jak możliwe, oferując niezwykle prostą regulację wysokości. Na rynku jest wiele innych produktów, z których większość korzysta „Izolujące” łożyska kulkowe (lub sprężyny). Ponieważ kula spoczywa na swojej przyległej powierzchni na teoretycznie nieskończenie małym obszarze piłka lub powierzchnia, na której stoi, nieuchronnie odkształca się do pewnego stopnia, nawet pod niewielkim ciężarem. To wyraźnie idzie na kompromisy skuteczność konstrukcji. Pamiętaj: tarcie poziome musi być jak najmniejsze! Nasz SwingBase® jest zupełnie inny. Twoje elementy będą zawieszone na wolnym powietrzu, utrzymywane przez cienkie i giętkie stalowe liny, które mają praktycznie zerową odporność na ruchy względne, nawet przy dużych obciążeniach do 280 kg *). ; (Znacznie redukuje podbicie basów, szczególnie w przypadku dużych głośników - sąsiedzi będą Ci wdzięczni! • Tworzy szerszą, wyższą i głębszą scenę dźwiękową oraz bardziej zrelaksowaną wydajność, oferując jednocześnie wyższą rozdzielczość szczegółów. • Znacznie poprawia definicję i czystość basów w całym zakresie częstotliwości. Wyraźniejsze transjenty i prawdziwsze kolory. • Znacznie zmniejsza zamulenie i rozmazywanie. • Eliminuje bezpośrednie przenoszenie dźwięku na podłogę. • Eliminuje sprzężenie zwrotne przenoszone przez strukturę sprzęt wrażliwy na głośniki i wibracje)"
 2. Fakt jestem fanem tej firmy od trzech lat po odsłuchach na AVS W 5 i W 13. W 13 rewelacyjnie oddały zmiany tonalne, barwy, przestrzeń. Sprężyny zastosowane są w W5. Do W 8, 11, 13 dodawany jest swing base. Nie znam jednak wcześniejszych serii.
 3. Kto nie jest przekonany, że sprężyny są dobrą izolacją antywibracyjną w audio może zobaczyć na tym filmie , że Boenicke W 5 są wyposażone w sprężyny ( na filmie od 4.50). Boenicke to producent hi-endowych kolumn za gruuube pieniądze o rewelacyjnym brzmieniu, dla mnie najlepszym jakie słyszałem z audio ( model W 13).
 4. Reaper to darmowy ( opłata jest dobrowolna ) DAW w którym są potrzebne narzędzia. Można się pobawić.
 5. Lubię muzykę więc i sprzęt audio który zapewnia dobrą jakość słuchania. Dzięki zabiegom poprawiającym słyszę muzykę wierniej. Melodie , niuanse wykonawcze są dobrze słyszalne a barwy prawdziwsze. Można lubić również sam wygląd sprzętu. Lubię w zasadzie większość rzeczy związanych z muzyką.
 6. Trudno jeżeli szukasz obiektywnej prawdy.
 7. Testowanie audiofili nie odpowie nigdy fizyce na pytanie co ma wpływ na brzmienie. To jest błąd logiczny.
 8. Wpływ myślenia na nasz organizm potwierdzają przypadki medyczne. Lekarz powie choremu, że jest zdrowy to wyzdrowieje a powie zdrowemu, że jest chory to zachoruje. Siła przekonania, wiary jest ogromna. Nauka jest autorytetem dla ludzi wiec jeżeli ktoś ma umysł wypełniony fizyka klasyczną może nie słyszy z tego powodu. Dziwnym trafem najwięcej przypadków nie słyszenia jest wśród osób zajmujących się elektroniką i fizyką klasyczną a słyszący zainteresowani są bardziej fizyką kwantową. Może być też inaczej, że to doświadczenia słuchowe determinują poglądy więc osoby niesłyszące powołują się na fizykę klasyczną a osoby słyszące na fizykę kwantową.
 9. To jest kwestia upodobania i to nie podlega dyskusji. Ja dąże do realistycznego brzmienia z powodu poszukiwanej głębi zmian tonalnych tak bym słyszał w pełni graną melodię i zmiany harmoniczne jak z instrumentów akustycznych.
 10. Nie należy. Brzmienie naturalne to inaczej brzmienie bliskie realistycznemu.
 11. Uważam, że jeżeli brzmienie (jego barwa) męczy, jest natarczywe to jest to złe brzmienie a nie naturalne. Odrębną sprawą jest dynamika. Duża może zmęczyć.
 12. Bardzo podoba mi się co pisze Nowy 78 o brzmieniu. Wg mnie świetnie wyjaśnia co jest prawidłowe jeżeli celem jest brzmienie naturalne, realistyczne.
×
×
 • Utwórz nowe...