Skocz do zawartości

Fortepiano

Uczestnik
 • Zawartość

  612
 • Dołączył

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

2 975 wyświetleń profilu
 1. Poduszki są nad monitorami gdyż służą zmniejszeniu dyfrakcji fal nad nimi i zmniejszaniu odbić od ścian otaczających. To są proste domowe sposoby na poprawę brzmienia, bardzo je sobie chwalę z tego względu. Docelowo za monitorami będę miał absorbery akustyczne, a między nimi będzie stał panel rozpraszająco pochłaniający. Jak to zrealizuję prawdopodobnie poduszki zostaną również dlatego, że lubię je ze względów dekoracyjnych w tym miejscu. Jeśli chodzi o pianino nie bierze ono udziału w systemie jako źródło brzmienia gdyż jest tylko klawiaturą sterującą, brzmienia fortepianu są w komputerze.
 2. Takiej huśtawki nie będę testował ale może znajdą się jacyś ochotnicy.
 3. Ramki są w linii przedniej ściany , wystają tylko około 1 cm i nie zauważyłem pogorszenia brzmienia z tego powodu, mogę zwrócić na to uwagę. Mam możliwość przesunięcia mocowania w ramie tak by wysunąć przód monitora o 2 cm do przodu.
 4. Postęp prac antywibracyjnych a może lepiej byłoby nazwać antygrawitacyjnych u mnie obejmuje: 1. Całkowite zawieszenie monitorów na sprężynach naciągowych na nowych podstawach z mocowaniem do boku monitora powyżej jego środka ciężkości. Wyeliminowałem tym konieczność podkładania sprężynki pod monitor - znaczny postęp brzmieniowy do poprzedniego sposobu zawieszenia 2. Zawieszenie na sprężynach naciągowych komputera stacjonarnego do spodu blatu biurka - znaczna poprawa brzmienia do poprzedniego ustawienia na sprężynach ścikających i dociętych gumach 3. Zawieszenie routera , listwy zasilającej do komputera oraz ich kabli do spodu blatu biurka – znaczna poprawa brzmienia do tego gdy leżą na podłodze zbierając wibracje. 4. Zawieszenie kabli głośnikowych – poprawa brzmienia do poprzedniego gdy leżały częściowo na kredensie Obecnie wszystkie elementy systemu z listwą, kablami są zawieszone na miękkich sprężynach naciągowych co znacznie poprawiło rozdzielczość brzmienia systemu. Na filmie rozbujałem monitory aby można było zobaczyć ich swobodę zawieszenia i niewywrotność.
 5. Na razie gram na tym samym i temat czeka na swoją kolej. Aktualnie zajmuję się dalszą antywibracją i akustyką.
 6. Nie wiem czy będę potrafił to zrobić, jeszcze zobaczę. O co chodzi z lutowaniem do specjalnego "kółka"?
 7. Próbowałeś może ten https://m.sklep.rms.pl/melodika-mdc3150-purple-rain-przewod-zasilajacy-3x1-5mm2-ekranowany-miedz-ofc-klasy-4n? Jest dodatkowo skręcony. Myślę o przekroju 1,5mm niż 2,5 mm gdyż może nie przejść przez otwór w obudowie.
 8. Dzięki. Chcę jeszcze dłuższy kabel do komputera. Może wykonam go z tego samego, tylko tu potrzebuję jeszcze wtyk komputerowy żeński. Co byś polecił?
 9. Popatrzę jeszcze i pomyślę czy udałoby mi się wymienić cały przewód. Miałbyś jakąś propozycję wtyku do tego kabla?
 10. Cały czas trolujesz Miro, nie mam żadnego sensownego wkład w to forum z twojej strony. Zadałem pytanie o dobrej jakości przewód i tyle, a Ty stale wpisujesz swoje niepotrzebne tu komentarze jak przy każdym innym wątku.
 11. Mnie opadają ręce jak czytam takie komentarze. Cierpicie na jakąś manie. Nie znasz celu tego zabiegu więc po co dywagujesz?
 12. Myślałem o tym , ale gdy zobaczyłem wykonanie łączenia w środku zrezygnowałem, nie znam się na tym i nie chcę popsuć. Trzyżyłowy może ponadto nie zmnieścić się w dziurce fabrycznej obudowy. Kable połączyć kostką i przymocować wtyk potrafię.
×
×
 • Utwórz nowe...