Skocz do zawartości

Fortepiano

Uczestnik
 • Zawartość

  540
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Fortepiano

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

1 173 wyświetleń profilu
 1. Boenicke W 13 mają 89 db. Szczerze, nie patrzę na parametry przy odsłuchach ale spojrzałem teraz z ciekawości czy zaliczą się.
 2. Dłuższe nagranie brzmienia fortepianu w lepszej jakości dźwięku.
 3. Brzmienie usłyszane na prezentacji u Boenicke na AVS jest również moim punktem odniesienia w systemach audio. Poniżej nagranie jakie znalazłem na youtube.
 4. Na tym nagraniu można usłyszeć w poglądowym przybliżeniu jakie uzyskałem podobieństwo oddania głębokości zmiany tonów, dynamiki, rezonansów do swojej akustycznej gitary. Różnice w barwie bardziej tu wynikają ze zmienności położenia mikrofonu smartfona i różnic w grze. W rzeczywistości brzmienia są bardzo zbliżone. VID_20200628_142327.mp4
 5. Instrument mam elektroniczny który podłączony jest do systemu. Poprawiając brzmienie systemu poprawiam jednocześnie brzmienie syntezatorów które są w komputerze. Punktem odniesienia są fortepiany na którym mam okazję grać, moja gitara akustyczna, koncerty akustyczne, inne miejsca gdzie grają na instrumentach akustycznych. Przez to, że gram zwracam szczególnie uwagę na oddanie melodii, czy realistycznie oddane są zmiany tonów instrumentów , ich barwa i dynamika.
 6. Mam dobrze brzmiący wzmacniacz i monitory vintage dobrze do siebie dobrane za niewielkie pieniądze. Dlatego jako podstawę dla drogi do dobrze brzmiącego niedrogiego systemu polecam vintage. Najlepiej modele cenione na forach tematycznych uznanych marek co nie oznacza, że te drogie. Następnie dobre źródło, wybrałem komputer i dac. Ostatnio testuję filtrację prądu i mam tu różne efekty. Może o tym kiedyś bo aktualnie to forum nie jest dobrym miejscem na takie relacje.
 7. Co do ic to najlepiej sprawdziła się u mnie lica 0,07 x 270 zaproponowana przez Nowy 78. Kilkanaście innych firmowych i dużo droższych kabli grało gorzej. Będę testował jeszcze licę 0,04. Wtyki mam Neutrika. Ostatnio zmieniłem mały jack do daca z niklowanego na pozłacany i sporo siadło w brzmieniu. Musiałem powrócić do niklowanego. Okazuje się, że gdy ma się już system na wysokim poziomie brzmienia i rozdzielczości dzięki odpowiedniej antywibracji taka mała sprawa jak wtyk też ma znaczenie. Boenicke pisze o tym ,że na dobre brzmienie składają się również takie małe szczegóły. Ps Wszystkiego dobrego dla forumowiczów Piotrów i Pawłów.
 8. Akustykę również poprawiłem ale domowymi środkami. Za monitorami mam poduchy od kanap a na monitorach poduszki które wyłagodziły brzmienie, poprawiły przestrzenność, czytelność sceny. Mają również bardzo istotny wkład w obecny efekt brzmieniowy. Na boczne dałem blejtram gdyż dodatkowe poduchy zbyt zmniejszały wrażenie przestrzenności. Za dużo absorberów nie mogę stosować w swoim dosyć umeblowanym pomieszczeniu. Za plecami mam ścianę oddaloną około 3 metrów gdzie teoretycznie mógłby dać rozpraszacz ale musiałyby być estetycznie wykonany np. z ładnego drewna. Dbam też oto aby pokój był przyjemny wizualnie a dyfuzory są dosyć agresywne w formie. Na tylnej ścianie przeszkadzałby też trochę funkcjonalnie w tamtym miejscu. Efekty z antywibracją są tak zaskakująco dobre, że nie odczuwam już potrzeby jego budowania.
 9. U mnie drewno sosnowe i świerkowe się nie sprawdziło w takim zastosowaniu. W wątku wibracje i drgania zagadnienie stosowania izolacji antywibracyjnej opisał Nowy 78 więc odsyłam do nich. Tutaj tematem jest realistyczne oddania tonów przez system audio i sposoby na jego uzyskanie.
 10. Załączam poglądowe nagranie smartfonem jak obenie brzmi u mnie system.
 11. Wirusolog się znalazł. Piszę się na spacer. Pozdrawiam i kończę tą dyskusję.
 12. Ale jak można wierzyć w twoje odsłuchy jak sam w nie nie wierzysz? Skleroza?
 13. Myśli te Was zbyt mocno absorbują. Najpierw przetestujcie to o czym tu piszę zanim będziecie tu wpisywać swoje domysły. Kończę na tym dyskusję.
×
×
 • Utwórz nowe...