Skocz do zawartości

Fortepiano

Uczestnik
 • Zawartość

  35
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1

O Fortepiano

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Wtedy porównywałem z tidal Hifi . MQA mam od kilku dni i jestem pod wrażeniem. Soczewka była czyszczona.
 2. Dorzucę do tematu swoje spostrzeżenia. Gram z tidal MQA. Takiej przestrzeni i mikrodynamiki nie miałem ze swojego denon dcd 1100 który był swego czasu referencyjny.
 3. Fortepiano

  Najkorzystniejsze używanie FLAC

  Sądze, że nikt z nas nie słyszy bitów a jeśli jest taki to chyba jako przedstawiciel nowego gatunku.:) Słuchanie np. MQA poprawia jakość oddania melodyjności, przestrzenności, niuansów gry i śpiewu (mikrodynamika) co w efekcie może spowodować wzrost przyjemności ze słuchania muzyki. U mnie tak się dzieje.
 4. Fortepiano

  Testy, czy można im ufać?

  Uważam, że testy lub podpowiedzi osób drugich są nam potrzebne gdy nie mamy możliwości wysłuchania urządzenia , informacyjnie o pojawieniu się urządzenia którym warto się zainteresować albo gdy jeszcze do końca nie umiemy sami go ocenić . Istotne jest aby wyrobić w pamięci wzorzec dźwięku naturalnego bez nagłośnienia np. na koncertach akustycznych. Jak prezentowana jest muzyka a szczególnie jej melodia gdyż nie dobrze jest skupiać się tylko na barwie przy analizie dźwięku.
 5. Fortepiano

  Wibracje i drgania

  Cóż mi szkodzi sprawdzić , podkładki zawsze gdzieś wykorzystam w mieszkaniu :)
 6. Fortepiano

  Wibracje i drgania

  Dzieki. Mam zamiar sprawdzić wpływ drgań na wzmacniacz tranzystorowy wybierając najpierw te najtańsze rozwiązania np. podkładki lub maty antywibracyjne przy moim umeblowaniu. U mnie nie ma możliwości zmiany jego ustawienia. Ponadto jest specyficzne. Kredens pod ścianą a na nim monitory , przed kredensem elektroniczne pianino które jest dla mnie klawiaturą sterujacą dla syntezatorów vst. Gram i słucham muzyki w bliskim polu. Z prawej strony pianina szafeczka na której stoi wzmacniacz. Podłożyłem podkładki piankowe pod monitory już na samym początku tego ustawienia czym wyeliminowałem dudnienie basu przez kredens. Ciekaw jestem efektu ze wzmacniaczem.
 7. Fortepiano

  Antyszumowe zaślepki mr Cardasa :)

  Najlepszą obroną przed marketingiem jest własne osłuchanie, poznanie jak dźwięki brzmią naturalnie nie nagłośnione oraz na poszukiwaniu tego co nam się najbardziej podoba. Natomiast ładna pani może sprawić, że posłucham trochę dłużej złego dźwięku.
 8. Nie jestem gitarzystą choć kiedyś trochę brzdąkałem. Porównaj gitarę akustyczną z elektryczną jak wygrywa tony, półtony, akordy. Powinieneś usłyszeć różnicę. Nie bez przyczyny Mark Knopfler powiedział, że swoje kompozycje układa najczęściej na gitarze akustycznej.
 9. Wniosek MariuszaZ jest jak sądzę dobry. Jakość nagrania, wszystkie składowe harmoniczne obecne w barwie i przezroczystość całego systemu składają się na intensywny tonalnie dźwięk na końcu w głośnikach. Gra na instrumencie klawiszowym lub gitarze akustycznej pozwala łatwiej rozpoznawać intensywność tonalną. Jak grasz na klawiszach dobrze poznać jest brzmienie akustycznego pianina lub fortepianu.
 10. W opisie Baltlab`a mowa o wpływie harmonicznych na rozpoznawalność barwy instrumentów przy tym samym dzwięku który powtarza się w oktawach. Natomiast ja piszę o intensywności słyszalnych różnic między tonami i półtonami. Przykładowo gdy gram na avant grande słyszę wyraźną zmianę półtonu przy każdej następnej zmianie klawisza. Pianina elektroniczne w których te różnice są mało czytelne są mało melodyjne. To same braki zauważam w prezentacji dźwięku w wielu systemach hifi. Czy znacie odpowiedź dlaczego część urządzeń lepiej przekazuje różnice między półtonami?
 11. Fortepiano

  Testy, czy można im ufać?

  dziekuje za wyjaśnienia ale z uwagi na prośbe Autora o trzymanie się tematu proszę o odpowiedzi w moim temacie na w moim wątku.:) tu miał posłużyć tylko za przykład
 12. Fortepiano

  Testy, czy można im ufać?

  Dziękuje za miłe słowa.
 13. Fortepiano

  Testy, czy można im ufać?

  Najlepiej byłoby nie dzielić się na dwa obozy i nie atakować tych co inaczej podchodzą do tematu. Ja chętnie bym przeczytał od znających się na fizyce i na elektronice dlaczego jedne urządzenia grają intensywnie tonalność a inne niwelują różnice miedzy dźwiękami (nutami) .
 14. Fortepiano

  Testy, czy można im ufać?

  Jako należący do „słyszących” kiedy pisze o swoich doświadczeniach na forum nie mam zamiaru nikogo odwodzić od wiary w pomiary i naukę. Ale jeżeli ta wiara ogranicza się do 19 wieku to może warto zasiać wątpliwości. :) Istotą np. tematu który otworzyłem jest zwrócenie uwagi fanów hifi na jakość oddania tonalności i podkreślenie jego znaczenia na odbieranie przez nas muzyki. Przekonania tego nabrałem grając na instrumentach klawiszowych ( syntezatorach, pianinach elektronicznych, akustycznych fortepianach) przez 20 parę lat a poźniej po poszerzeniu moich zainteresowań o hifi. Wybierając instrument zawsze polegałem na swoim słuchu i czasami potwierdzeniu opinii przez drugą osobą z którą dzielę podobny poziom osłuchania i ideału dźwiękowego ( brzmienie akustycznych instrumentów). Tak robiłem na ostatnim AS gdzie wystarczyła nam niedługa chwila aby stwierdzić, że sprzęt gra słabo lub dobrze .
×