Skocz do zawartości

Fortepiano

Uczestnik
 • Zawartość

  352
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Fortepiano

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

585 wyświetleń profilu
 1. Fortepiano

  Kabelki.

  Wpisuję to jako uzupełnienie do wczorajszej dyskusji dla tych których nie zdowoliły moje odpowiedzi na zarzut Fafniaka a nie po to by dalej zajmować się tym tematem. Poniżej merytoryczna odpowiedź na jaką mnie stać. Dyskwalifikuję test na tym filmie i wszelkie teksty tego typu na podstawie własnego testu ślepego w którym ropoznaje kable bez problemu. Wystarczy jedna osoba rozpoznająca kable w ślepym teście na świecie aby go podważyć a podejrzewam, że na samym naszym forum jest jeszcze takich osób więcej. Z tego powodu nie muszę nawet dobrze rozumieć jego testu i wszelkich testów wykazujących, że jednak nie słyszę. Mózg człowieka twierdzę ,że jest lepszym “narzędziem” do odczytania i interpretacji wpływu przedmiotów na zmiany w przekazie muzycznym w obszarach jak melodyjność, spójność, płynność, swoboda, emocjonalność, głębokość tonalna, prezentacja sceny, przestrzenność, cech barwy w przekazie muzycznym niż jego aparatura.
 2. Fortepiano

  Kabelki.

  Wskazuje to raczej, że młodniejesz.
 3. Fortepiano

  Kabelki.

  zgodzę się, że przez doświadczenie droga do pewniejszej wiedzy
 4. Fortepiano

  Kabelki.

  Też wydawał mi się podejrzany, w tym szumie co puszczał było słychać jakieś dziwne dźwięki. pamiętam Ty tam tylko oglądasz , nie wyjaśniłeś mi jeszcze tylko jak to zrobić.
 5. Fortepiano

  Kabelki.

  Nie przypisuj mi złych intencji stale wypraszam sobie, zachowujesz się nieuprzejmie. Nikt nie słyszał wszystkich kabli i zestawów. Słyszałem zestawy za setki tysięcy i było ich ponad 100. "Spoko koko"- jakie stwierdzenie taka odpowiedź. Nie będę dalej odpowiadał na twoje ataki i pozostawię je bez komentarza.
 6. Fortepiano

  Kabelki.

  MariuszZ akustyka to jedno a kebelki to drugie. Osoba słysząca ma ten komfort, że nie potrzebuje analiz i badań by przekonywać się o tym, że słyszy. Faktycznie takie fora to niefortunne zderzenie dwóch światów osób technicznych i audiofilskich którzy mają odmienne od siebie kompetencje. Jednych jest technika i badania a drugich słuch i wrażliwość muzyczna. Aby nie było takich dyskusji jednak trochę bez sensu bo jeden drugiego nie przekona , to musiałyby być dla nich oddzielne fora lub działy. Trudno o merytoryczną wymianę zdań między osobami o różnych kompetencjach.
 7. Fortepiano

  Kabelki.

  spoko koko Fafniaku
 8. Fortepiano

  Kabelki.

  Tak myślę , że może to być ostateczny test na potwierdzenie doświadczenia osób niesłyszących wpływu kabli w ich systemie.
 9. Fortepiano

  Kabelki.

  Autorowi wątku mogę podpowiedzieć, że ważne jest ustawawienie kolumn , zadbanie o akustykę miejsca odsłuchowego ale również dobranie dobrych kabli, które trzeba sobie indywidualnie przypasować w systemie. Złe mogą popsuć przekaz muzyczny z dobrego źródła pod względem barwy, głębi tonalnej, płynności, scalenia, przestrzenności, ogólnie pojętej muzykalności. Niedostatki w paśmie koryguję ponadto skutecznie eqalizerem cyfrowym APO ( dla osób grających z komputera).
 10. Fortepiano

  Kabelki.

  Sam temat zastępczy podrzuciłeś wiec do kogo te pretensje? Jego twierdzenie co do możliwości pomiarów wszystkiego, że nauka już wie wszystko jest dzisiaj bardzo nieaktualne. Powołuje się na 50 letnią pracę jako muzyk i inżynier dźwięku. Znam architektów daltonistów więc podejrzewam, że może mieć również wadę słuchu. Często ludzie szukają potwierdzenia dla swoich doświadczeń życiowych więc wyglada mi ,że próbuje wykazać innym niesłuszną wiarę w to, że słyszą więcej od niego. Jest jednak inaczej, ludzie którzy słyszą zmiany kablowe w swoim systemach to to WIEDZĄ a uwierzyć lub nie to mogą w adekwatność jego badań. Co do samego testu. Puszczał przez chwilę dwa sygnały z czymś co nazwał muzyką i odejmuje od siebie. Następnie wsłuchuje się w resztkowy szum. Na tej podstawie twierdzi ,że kable nie zmieniają nic w prezentacji muzycznej. Z jednym się z nim zgadzę, że ludzie którzy wydali bardzo dużo na sprzęt audio mogą reagować nerwowo na jego prezentację. Ja reaguje śmiechem.
 11. Fortepiano

  Kabelki.

  Źle odczytałeś moje intencje, nie szukam zaczepki, to jest normalna rozmawa i normalne pytanie na forum audiofilskim. Samo słowo pisane można różnie interpretować. Gdzie szlochałem bo nie przypominam sobie, możesz mi wskazać miejsce, z kimś mnie pomyliłeś. Aby słyszeć kable nie trzeba mieć złotych uszu i ja ich nie posiadam.
 12. Fortepiano

  Kabelki.

  Nie popieram wydawania majątku na kable ale dobry kabel za pare stówek warto mieć niż ten najtańszy. Inferno czy Ty też nie słyszysz zmian kablowych :)?
 13. Fortepiano

  Kabelki.

  bardziej interesuje mnie czy słyszysz zmiany kablowe.
 14. Fortepiano

  Kabelki.

  Proszę bardzo wytłumacz na czym polegał test a przy okazji odpowiedz na moje pytanie.
×
×
 • Utwórz nowe...