Skocz do zawartości

karolkos

Uczestnik
 • Zawartość

  92
 • Dołączył

 • Ostatnio

O karolkos

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec
 • Urodziny 29.10.1975

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Inowrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Lubię muzykę, lubię słuchać, Meloman to dość poważne słowo. Po prostu obsługa gramofonu mi " nie leży". Jeśli sprzedam gramiaka i preamp, kupię sobie jakiś streamer. Być może będzie to CA 851N?
 2. Ja zaryzykowałem, ponieważ nie chciałem zaczynać od urządzenia z tzw. niskiego pułapu, stąd też za poradą jednego ze znanych forumowiczów nabyłem gramofon może mało znany, nie mniej jednak przez znawców chwalony. Za tym poszło nabycie preampu i wyszło jak wyszło. Graty leżą i się kurzą i są wystawione na sprzedaż. Dlatego jak ktoś chce się przekonać czy świat czarnej płyty to jest jego klimat, niech nie inwestuje na początek dużego budżetu, bo się może sparzyć. Taki bynajmniej wniosek ja wyciągnąłem po moim doświadczeniu z winylem.
 3. Można również kupić gramofon, będąc przekonanym, że to będzie dopełnienie całego systemu. W moim przypadku nabycie gramofonu (przyjechał do mnie z Londynu) oraz kupno preampu koniecznego w mojej konfiguracji zdawało się być spełnieniem marzeń. No właśnie....nie uległem magii zarówno brzmienia czarnej płyty jak i samej jej obsługi. Pewnie potraktujecie mnie jak odmieńca, nie mniej jednak jest jak jest. Sprzęt kupiłem i jest na sprzedaż. To było moje pierwsze "oparzenie" związane z zakupem sprzętu audio, nie mniej jednak bolesne. Ta sytuacja pohamowała moje zakusy na projekty, gdzie nie będę widział z czym mam do czynienia.
 4. Ja mam na sprzedaż preamp ifi. Według Grzegorza z AudioAutonomy warty grzechu. Moja przygoda z gramofonem tek szybko jak się zaczęła, tak szybko się skończyła. Nie namawiam oczywiście, ale masz tu linka: https://www.olx.pl/d/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-ifi-micro-iphono-CID99-IDK24G7.html
 5. Postaram się Ci wytłumaczyć o co kolegom z postów powyżej chodziło: przetwornik cyfrowo analogowy jak sama nazwa wskazuje "przerabia" dźwięk cyfrowy na analogowy. Dlatego z zasady wpuszczasz dźwięk wejściami cyfrowymi np: coaxem lub optykiem, dźwięk zostaje przetworzony na analog i wychodzi z przetwornika wyjściami analogowymi do wzmacniacza np: RCA lub XLR.
 6. Witam. Posiadam na sprzedaż gramofon marki Heybrook oraz przedwzmacniacz gramofonowy ifi. Więcej szczegółów pod linkami do ogłoszeń: https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-heybrook-tt2-CID99-IDK250U.html https://www.olx.pl/d/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-ifi-micro-iphono-CID99-IDK24G7.html
 7. Nie sądzę, że dostaniesz odpowiedź na Twoje pytanie. Jest ono moim zdaniem trochę nie na miejscu. Nikt nie wiedząc co umiesz ( bądź możesz umieć) nie określi ile zarobisz. Ja rekrutując pracownika i słysząc jako pierwsze pytanie: jakie będą warunki finansowe i nie mając pojęcia jak ktoś pracuje i co sobą prezentuje, w zasadzie najczęściej skreślam kandydata.
 8. Sprzedam jak w tytule. Szczegóły: https://www.olx.pl/d/oferta/mytek-dsd-192-dac-przetwornik-c-a-CID99-IDJsAIq.html
 9. Hertze polecałbym ESK 165, choć jest wiele innych i lepszych głośników ( u mnie grały Phase Linear Audiphile Six). Maty niech będą choćby STP. Dobrym wygłuszeniem zrobisz pół roboty. Dystanse pod głośniki z mdfu i wszystko skręcić na sztywno, a wówczas może się okazać że zdziwisz się ile basu generują 165 cm woofery. Zabawa z car audio jest bardzo podobna do zabawy audio w domu. Chcąc trochę lepiej: instalujesz lepsze głośniki, wygłuszasz matami i słyszysz różnicę. Punkt pierwszy bez drugiego da niewiele. Możesz zrobić adaptację tweeterów w słupkach za pomocą żywicy, ale wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Moim zdaniem Hertze+ wygłuszenie da Ci satysfakcję. W jakim stopniu? Się okaże. Później są wzmacniacze, suby, procesory i nieskończona gonitwa za "króliczkiem".
 10. Mam Audium Compy 5. Grały z Rotelem RA 1572. Uważam że to niedoceniane kolumny. Robią wokół siebie lepszą przestrzeń niż Kappy.
 11. To jest nas dwóch 🙂 W każdym razie nie jest do negocjacji. Zdarza się.
 12. Pewnie jedni userzy podpowiedzą, że wystarczy domofonowy skręcić i zlutować, natomiast inni będą doradzać kable z ceną sięgającą nieskończoności. Moim zdaniem nie ma tutaj złotego środka. Ja będąc świeżakiem przechodzącym ze zwykłych kabli (sznurowadeł) na Audioquesty Rocket 33 usłyszałem większą różnicę niż przejście z tego kabla (AQ) na 5 razy droższy (PAD), ale pewnie napadną mnie zaraz kablosceptycy i tyle będzie z mojej racji.
 13. Chcąc uzyskać coś dobrego zacznij od wygłuszenia drzwi i usztywnienia ich konstrukcji. Kłaniają się maty wygłuszające oraz dystanse pod głośniki. Po tym zabiegu ( o ile dobrze będzie wykonany) nie poznasz grania w swoim samochodzie. Później ewentualnie wzmak i sub, tweetery w słupki, gdyby miało grać ambitniej. Tu masz podgląd jak to robi profesjonalista przez duże P http://www.audiomanufaktura.pl/
 14. Nie doprecyzowałem. Sorry. Chodziło mi o odsłuch-najpierw i przede wszystkim. W klubie na sąsiednim forum zadałem pytanie czy ktoś może ma i chciałby dać...posłuchać. Chętnych nie było, ale wierzę że jeszcze posłucham. Może popróbuję? Pierwszą miłością były Kappy i są póki co 🙂
×
×
 • Utwórz nowe...