
marcinc
Uczestnik-
Zawartość
127 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez marcinc
-
Cześć, poszukuję przedwzmacniacza gramofonowego, który dobrze zgra się z WiiM AMP. Na tę chwilę mam podłączony gramofon z wbudowanym pre do WiiM AMP-a i gra to słabo, co oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem. Wyszedłem z założenia, że najlepsze będzie coś z wyjściem cyfrowym, aby uniknąć konwersji z analogu na cyfrę w samym WiiM AMP. Jedyne co znalazłem to 'Pro-Ject Optical Box E Phono', ale nie wiem czy to dobry trop. Czy ktoś jest w stanie coś zaproponować? Pozdrawiam
-
To Ultra i Amp Pro mają być dostępne w Q3 2024?
-
Engineering jest w USA, a tam robią dobry soft. Chińscy są tylko inwestorzy. Widać, że to lepszy układ, niż na odwrót - inwestorzy z USA, a engineering w Chinach.
-
Tak, tak, oczywiście, jeszcze nikt nie słyszał, a już każdy ma opinie. Bo przeca jak to może grać, skoro nawet $2000 nie kosztuje. To jak gra urządzenie nie zależy od jego ceny, ale od tego co ma w środku. W branży audio cena jest baaaardzo często TOTALNIE oderwana od tego co urządzenie oferuje.
-
Elac widzę 2000 zł za komplet. Czy to lepsze od Argon Audio?
-
Ultra ma lepszego DAC-a i wejście Phono. Po to mi to A niestety nie ma czegoś takiego jak AMP Ultra.
-
Cześć, Chciałbym skompletować zestaw WiiM Mini + para niewielkich kolumn aktywnych. Kolumny miałyby posiadać wyjście USB Power, którym mógłbym zasilić WiiM-a oraz wejście cyfrowym do sygnału z WiiM-a. Zestaw będzie stał na biurku obok monitora, więc nie mogą być to kolumny zbyt duże. Zależy mi na wyjściu USB Power, aby uniknąć podłączania dodatkowego zasilacza do WiiM-a. Mile widziane, choć niekonieczne, drugie USB do podłączenia sygnału z kompa. Zauważyłem, że takie możliwości mają kolumny Argon Audio Fenris A4 tj. wyjście "USB Power 0.5A max" + optyk. Brakuje im tylko portu USB na sygnał z kompa, ale bez tego przeżyję. Dwa pytania: Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że taki połączenie będzie działać, tj. WiiM wetknięty w USB Power oraz optyka? Czy można lepiej aniżeli z powyższymi Fenris-ami? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam! Widzę, że Klipsche mają USB audio input, ale znowu brakuje im USB Power. Albo, albo...
-
Cholewa. Byłem przekonany, że to będzie pełnoprawny Amp. Szkoda. To z czym to teraz parować? WiiM Ultra + WiiM Amp?
-
Zasadniczo wygląda to tak: Odsłuch u siebie w mieszkaniu, Odsłuch w salonie audio, Odsłuch przez YouTube, Opinie i recenzje w Internecie. Zaczynasz od dwóch ostatnich. Później idziesz do salonu audio, a na końcu bierzesz coś do siebie na testy.
-
OK. Nadal wydaje mi się trochę dziwne, że nie znalazłeś nic dla siebie spośród wzmacniaczy bez funkcji sieciowych, których wybór jest o wiele większy niż systemów all-in-one, ale rozumiem, że ten Cię urzekł i nie chciałeś już szukać dalej. Aktualizacja jeśli już to zdezaktywuje funkcję typowo sieciową, jak np. Spotif Connect, co dla Ciebie, jak rozumiem, i tak nie ma znaczenia.
-
Kupić wzmacniacz z funkcjami sieciowymi i nie podłączać go do sieci jest trochę dziwne
-
"Niezgodność towaru z umową, do której dochodzi jeżeli kupiony produkt nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór." - warunki rękojmi wyczerpane. Jeśli ktoś kupił to urządzenie mniej niż 2 lata temu to ma prawo do zwrotu z rękojmi. Najlepiej odrazu powiadomić sprzedawcę choćby mail-em, aby sprawa nabrała biegu, a terminy nie zostały przekroczone. Jeśli tego nie zrobicie to pokażecie, że można Was *%&^$ bez mydła, a producenci będą takie hece dalej robić w przyszłości.
-
Natywna w sensie takim, że jest wbudowana w system iOS. Dzięki temu działa to bardzo sprawnie, jest wygodne w użyciu i daje sporo możliwości. Parom kliknięciami można przekierować każdy dźwięk na urządzenie wspierające AirPlay, a później sterować tym nawet i z zegarka. Jeśli miałbyś przekierowywać dźwięk z oglądanego filmu (np. youtube), to pamiętaj aby urządzenie wspierało AirPlay 2. Przy "jedynce" prawdopodobnie będziesz miał 2 sekundowy rozjazd między dźwiękiem i obrazem ze względu na buforowanie.
-
Zależy co z czym i do czego chcesz używać. Z AirPlay 2 będziesz miał natywną obsługę z iPhone'a. Właściwie każdy dźwięk, włącznie z rozmową telefoniczną, konferencją czy cokolwiek, można bez problemu przenieść na urządzenia Audio i działa to bardzo stabilnie i szybko. Do Tidal-a najlepiej używać natywnej funkcji stremer-a, ale skoro teraz bawisz się z Chromcast-em, to zakładam, że tego nie masz.
-
CD nie są tańsze dzięki winylom. CD są tańsze dzięki mp3 i streamingowi, które są jeszcze tańsze
-
tak, ale winyl kupuje się ze zgoła innych pobudek, sam dałem się w to wciągnąć
-
Nie raczej nie wymyślą, tylko na pewno nie wymyślą. Były już próby w postaci SACD, ale z wiadomych przyczyn się nie przyjęło. Świat idzie w kierunku plików i streamingu, czy nam się to podoba czy nie.
-
A wiesz, że o czymś podobnym myślałem. Tylko, że w trochę uproszczonej formie. Zamiast w studiu mogliby nagrywać u siebie, wszak pokoje odsłuchowe mają. Jeżdżenie do studia nagrań ze sprzętem byłoby upierdliwe i też kosztowne, bo wątpię aby znaleźli takie, które chciałoby się udostępnić w zamian za reklamę. Byłby to na pewno ukłon w stronę Klienta, który chciałby zapoznać się z większą ilością sprzętu, a nie bardzo ma chęci/możliwość jeżdżenia na odsłuchy po salonach. Jednak później dotarło do mnie dlaczego nikt tego nie robi...
-
Nikt tu nie kwestionuje konieczności przesłuchania sprzętu na żywo. Nie mniej jednak jeśli mam do wyboru: 1) Zrobić research w necie włączając w to odsłuchy na YT, aby wyselekcjonować kilka modeli, którymi jestem zainteresowany, i z taka listą przejść się po salonach. versus 2) Iść na pałę do salonu i wybierać spośród sprzętów które mi podsuną. To ja wybieram opcję 1. Warto też dodać, że nie każdy ma w okolicy salon audio, gdzie jest duży asortyment do testowania na stanie. Często jest tylko duża oferta, ale jak chcesz coś posłuchać to okazuje się, że na zamówienie. Natomiast takie pisanie, że odsłuchy na YT są złe, bo trzeba sprawdzać na żywo, jest totalnie pozbawione sensu. Wiadomo, że odsłuch na żywo i to jeszcze w swoim mieszkaniu jest po 100kroć lepszy. Ale czy ktoś mi przywiezie do domu 10 par kolumn na testy? Nie, nie przywiezie. A odsiew jakoś zrobić trzeba.
-
Zdajesz sobie sprawę, że takie stwierdzenie nieuchronnie prowadzi do wniosku, że lepiej w ogóle darować sobie gazety oraz Internet, i od razu zamówić pierwsze lepsze kolumny z oferty, a jak brzmienie nam się nie spodoba - to je oddać. Co zasadniczo sprowadza się do zakupu "w ciemno" z możliwością zwrotu.
-
Jeśli chodzi o odsłuchy/testy sprzętu, to jak dla mnie istnieje taki ranking: 1) U siebie w domu Zalety: Odsłuch na żywo w miejscu docelowym; komfort testowania u siebie w domu; brak presji czasu; można na spokojnie zapoznać się ze sprzętem. Wady: W praktyce cieżko przesłuchać więcej niż 2-3 sprzęty; porównać zwykle można tylko ze swoim zestawem (zorganizowanie większej ilości sprzętu na testy do domu trudne do zrealizowania). 2) W salonie Audio Zalety: Odsłuch na żywo; dostęp do większej ilości sprzętu; łatwo porównać kilka zestawów przełączając kable. Wady: Ograniczony czas (godziny na odsłuchu szybko lecą); miejsce odsłuchowe inne niż docelowe (zwykle dostosowane), brak komfortu słuchania u siebie. 3) YouTube - nagrania porównawcze z kilkoma zestawami Zalety: Komfort odsłuchiwania u siebie; brak presji czasu. Wady: Nagranie zawsze będzie odbiegało od odsłuchu na żywo; nie każdą kombinację sprzętu znajdziemy (np. porównanie kolumn X z kolumnami Y). Komentarz: Dobre nagrania porównawcze z grubsza pokazują różnicę między zestawami, co może pomóc we wstępnej selekcji. Nadaje się bardziej do porównywania kolumn aniżeli wzmacniaczy. 4) Recenzje porównawcze w gazetach Artykuły w których recenzuje się i porównuje kilka urządzeń obok siebie. Mając punkty odniesienia łatwiej ocenić czy coś lepiej czy gorzej wpasuje się w nasz gust, dzięki czemu recenzje takie są bardziej wartościowe od recenzji jednego urządzenia (pkt. 5a). 5) Recenzje pojedynczych urządzeń w gazetach Recenzje w gazetach jak wiadomo są zawsze pozytywne. Trzeba je czytać między wierszami. Zwroty typu "wysokie tony nie lśnią, ale są poprawne" mogą znaczyć, że ten rejestr jest bardzo słaby lub stłumiony, "scena nie jest przesadnie szeroka, ale wystarczająca" zwykle znaczy, że scena jest wąska i tyle, "bas lekko zachodzi na średnicę" --> czytaj bas rozlewa się jak breja z pękniętej rury. Oczywiście nie musi tak być, ale warto na to zwrócić uwagę. 6) Fora internetowe Dobre przy wstępnej selekcji w szczególności jak jesteś kompletnie zielony(a) i nie wiesz czego można oczekiwać w zadanym budżecie. Do opinii typu "X gra ładnie a Y nieładnie" należy mieć dystans, ponieważ oceny zawsze są subiektywne, a gusta różne. Nie wspomnę o licznych komentarzach z rodzaju "nie wiem, więc się wypowiem", czyli opinie osób o zestawie, którego nigdy nie słyszeli. Podsumowanie: Najpierw wstępna selekcja, czyli pkt.: 3, 4, 5, 6 (kolejność przypadkowa). Potem na odsłuch, czyli pkt.: 2 i/lub 1. Ja rozumiem, że jak się pracuje w salonie i ma się niemalże nieograniczony dostęp do sprzętu i czas na jego testowanie, to odsłuchy z youtube'a wydają się nieporozumieniem. Ale nie każdy pracuje w salonie, a wstępną selekcję jakość zrobić trzeba. No dobrze, ale jeśli masz wybierać spośród 100 kobiet, z czego tylko 10 możesz spotkać na żywo, a z max 2-3 spędzić więcej niż jeden dzień, to co Ci pozostaje? Czyli co, zaczynami od portretów?
-
I wyślą mi 6 par kolumn na testy? Czy sugerujesz, że mam odsłuchiwać w salonie na miejscu, a zamawiać gdzieś indziej w Internecie? Nie liczyłbym też na to, że salon tak ochoczy wypożyczy Ci 3 zestawy do domu. Pomijam już, że trzeba mieć wtedy 3x więcej gotówki na kaucję.
-
Więc jak sam napisałeś, u siebie w domu REALNIE można potestować 2, max 3 zestawy. I to pod warunkiem, że salon będzie skłonny Ci ten sprzęt wypożyczyć i sam będziesz miał tyle gotówki aby wyłożyć na kaucję. No nie poszalejesz z tymi odsłuchami u siebie. Pewnie tym, że nie każdy ma ochotę jechać na drugi koniec Polski aby z sześciu kolumn wybrać dwóch faworytów.
-
Szczerze, to wolę prezentacje porównawcze z youtube'a od zwykle bardzo subiektywnych opinii z forum lub zawsze pozytywnych artykułów w gazetach. Więc jak sam napisałeś, realnie do domu można zabrać 2 pary kolumn na porównanie. To raz. Druga sprawa, to trzeba mieć w okolicy salon, który Ci te kolumny wypożyczy. Chyba, że ktoś chce odsłuchać w salonie, a zamówić w internecie... co jest takie sobie. Mogę tylko w teorii. Bo w praktyce, kto mi da 20 zestawów do domu na testy?