Skocz do zawartości

J W

Uczestnik
 • Zawartość

  55
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez J W

 1. To takie koleżeńskie żarty podszyte odrobiną zazdrości Fajnie zobaczyć tu coś nowego, o czym wcześniej się nie wiedziało. Zaglądam w google i rzeczywiście, same poemy na temat tego kabla. No i muszę przyznać, że gdybym go tu nie widział i nie poczytał, to chyba mijając go w sklepie bym przy nim nie przystanął :). Teraz to co innego.
 2. Przynajmniej na chwilę. Dla testu.
 3. Bardzo ładny. Sylwestrowy taki Duży WAF pewnie
 4. Jak masz podpięty po WiFi to zmień na eth.
 5. Sprzedam jak w tytule. Praktycznie nie używane, więc stan jak nowy. Pełen komplet jak ze sklepu. Cena z przesyłką 215pln. Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/QnBCdRgj1PanCCyw7 https://photos.app.goo.gl/2BeYBTbT7NVnEw2v8 Na zdjęciach jest paragon z dot audio, bo tam kupowałem, ale chyba nie od tych widełek, bo tak patrzę, że nowe około 300pln - i chyba tak kosztowały. W każdym razie nie są z ali czy coś. Kupione w sklepie. tel. 7osiem1pięć270zero6 Tymczasem nie wystawiam nigdzie indziej.
 6. Najlepiej to mieć/zapewnić ładne granie, które się nam podoba :). Zostaw sobie zestaw, który ładniej gra. Z pewnością, jak się przyłożysz do odsłuchu, to wytypujesz ten, który odpowiada Ci bardziej. Czasami ciężko jest wybrać zwycięzcę od razu. Nie zawsze to, co w pierwszej chwili jest fajne pozostaje takie np po 3h słuchania, albo na drugi dzień. Pograj sobie na jednym zestawie dłużej - dwa, trzy dni i dopiero zamień na drugi. W końcu dosłuchasz się elementów, które przeważą za którymś kompletem.
 7. Jaką cenę Kolega ustalił?
 8. @HQ150 no tu masz rację, ale to już większa zabawa - jak kto lubi :).
 9. To spostrzeżenie wynikło po odsłuchu chyba pierwszych dwóch IC. Pierwszy jaki zamówiłem, to był jakiś tam srebrny czy coś (nie ten Albedo) i odpowiadał opisom tego metalu. Wszystko mi trzeszczało i piszczało, było niemiłe - tak się porobiło. Zacząłem w temacie się rozglądać. Skoro u mnie aż tak to słychać, to pomyślałem, że dwa razy DIY mi nie podejdzie, bo granie mi się nie spodoba i wychodzi prawie firmowy jakiś (no nie oddasz kabla na metry ciętego i IC polutowanych), który sobie zamawiam sprawdzam i jak jest nie taki to odsyłam i szukam dalej. Kasa wraca. Oczywiście mam tu na myśli już jakiś pułap cenowy komponentów do DIY. Jak sumiennie to wszystko podliczyć, to też wcale nie jest najtańsza zabawa. I chyba właśnie najbardziej o tą zabawę w DIY chodzi. Zaoszczędzisz pozornie, a jeśli nawet to w sumie chyba nie aż tyle, ile na oko by się wydawało. Oczywiście teraz sobie myślę, że to wszystko pewnie jest prawdą do pewnego pułapu cenowego tych firmowych, bo przecież nie mam tu na myśli tych kabli od, nie wiem -3000, ale być może to tylko taka "psychiczna" granica dla mnie na dziś, którą konsekwentnie, we własnej głowie, każdy pcha w górę .
 10. No to nie masz IC . I teraz jesteś z tego wszystkiego zadowolony? Bo piszesz: więc jakaś wątpliwość jest?
 11. to chyba skrót myślowy? Masz po prostu IC bez wtyczek . Bo chyba jakimś drutem to połączyłeś?
 12. Ja sprawdzałem te: + jeszcze jakaś wejściowa wersja Acrolinka, ale nie udokumentowałem. Ten perłowy to DIY neotech noemi 5220 z wtykami KaCsa, nie pamiętam już jakimi. DIY własny i długo u mnie grał, resztę brałem na testy. Ostatecznie neotecha i inne wyparł właśnie PAD. Polecam sprawdzić ten IC u siebie, bo warto. U mnie, między wymienianymi były duże różnice, łatwo słyszalne. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że nie opłaca się iść w DIY, bo zapewne okaże się, że ostatecznie koszt porządnego DIY przewyższy zakup jakiegoś firmowego kabla.
 13. Moja wiedza (tu mam na myśli teorię) w temacie jest taka, że źródło nie ma znaczenia, gdyż sygnał cyfrowy z definicji jest zero jedynkowy. Jest lub go nie ma. Łatwo o tym się przekonać degradując mechanicznie jakość jakiegoś kabla USB. Przy delikatnym uszkodzeniu (kabel data ledwie styka, np położony na pinie - nie lutowany) pojawi się wyraźny "nalot" trzasków w wyższym paśmie - jak na starej płycie analogowej. Można sobie zażartować, że dźwięk stanie się analogowy ;). Moje doświadczenie (czyli praktyka) w tym temacie jest takie, że jest różnica między transportami i inwestycja w nie, nie jest wyrzucaniem kasy w błoto. Żeby tak było, to oczywiście inwestycja powinna być robiona z sensem, który bym powiedział, wynika z reszty systemu. Nie napisałeś jednak jaki masz dac, jaki transport, jaki wzmacniacz. Na czym obecnie grasz? Co Cię interesuje jako przyszły transport? Jakie opcje rozpatrujesz? Prawda to jest. Może wszyscy o tym pamiętają i traktują to za oczywistą oczywistość ... :). Najpewniej jednak dobrze, że o tym przypominasz.
 14. Żaden mistrzu do odpowiedzi nie jest Ci potrzebny. Kup sobie po dwa metry takiego kabla, jaki sobie życzysz, podłącz i sprawdź. Wiem, że opierasz się na pięknym powiedzeniu: "Kto pyta nie błądzi", ale jest też inne, rzadziej wspominane: "Nie chcesz być oszukany, nie pytaj" To źle właśnie. O tym jest wątek i dla tych, co piszą o swoim systemie. Nie mogąc wznieść się ponad osobiste wycieczki zakopujecie pożyteczny, fajny wątek. Nie wiem. To przypadek, czy wasza rola? Jesteście na forum długo, a nie podiedliscie umiejętności założenia wątku? Poproście kogoś, lub help poczytajcie. Zaproście się tam i dokazujcie. Proszę. Wystarczy żeby jedna strona wzniosła się ponad szambo i ferment zacznie opadać.
 15. Obserwuję sobie ten wątek bo był dla mnie ciekawy. Lubię pooglądać jak inni mają to swoje audio zrobione. Niestety przez Was chyba będzie trzeba zrezygnować, bo nawet spam z o2, wp i innych razem wziętych nie przebije ilości maili-powiadomień z głupotami, które tu wypisujecie nie na temat. Jest to brak poszanowania dla czasu innych użytkowników. Dodam tylko, że dziś są to 62 maile - system pokazała chyba 1 osoba.
 16. Wybrane utwory to podstawa. Jednak stwierdziłem, że jak gdzieś się wybieram to biorę ze sobą wszystko, co u mnie obecnie gra. Szukam kolumn to pakuje wzmacniacz, źródło, dac, kable i co tam jeszcze mam. Zdarzało mi się, że sklep mówi: "Spoko mamy taki wzmacniacz. Nie musi Pan nic zabierać". Jadę za 2 dni 140km, a pan: "Przykro mi. Sprzedał się wczoraj, ale mam model niżej. Prawie tak samo gra". Miałem też tak, że pojechałem na odsłuch kolumn ze swoim wzmacniaczem. Wszystko podłączane, przełączane, w końcu Pan zmienił też i wzmacniacz. 4h i też jakoś nic mi się nie podobało. Po powrocie do domu stwierdziłem, że to "moje wszystko" gra dużo lepiej niż to wszystko co słuchałem w sklepie. Tu przypuszczam poszło nie tak ze źródłem (nie każdy super hiper salon ma na uposażeniu Usbridge + dac ). Powyższe zdarzenia ukształtowały moje podejście do odsłuchu jak w pierwszym akapicie. Pakuję wszystkie graty i dopiero jadę i raczej tak już zostanie. Myślę, że warto na to zwrócić uwagę.
 17. Zostawiłeś dół czy górę? Trudno poznać. Świetna robota :). Wyobraź sobie, że przychodzi kataklizm (np. jakiś wirus czy coś) i lądujesz sam na bezludnej wyspie z 20 najbrzydszych babek. Z tydzień byś się oswajał z sytuacją, a później i tak byś się uganiał za najładniejszą z tej 20-stki. Bo zawsze będzie ta najładniejsza. Tak to jest
 18. Wzmacniacz to Sugden A21al Signature, gra z Allo USBridge Signature + Musical Fidelity mx-dac (nie signature ). Jak Sugden gra to dużo w sieci jest. Na sąsiednim forum jest klub tej firmy i sporo można tam poczytać. Te tannoye to były Precision 6.2LE. Miałem je bardzo krótko - ze 3 tygodnie, nic im nie zarzucam, ale jakoś się nie spasowaliśmy tak ogólnie.
 19. Cholera! Nieaktualne zdjęcie wrzuciłem, bo tych złotych krążków pod kolumnami nie ma Możecie sobie wyobrazić jak to z nimi wygląda..., a jak gra...
 20. Fajne rzeczy Wam tu wyszły z tego gadania . Zaglądam tu na forum i widzę jak to się ludziska często spierają i dyskutują "na noże". Przypuszczam, że przyczyną jest powyższe, bo jeden szuka tego, drugi tamtego. Jeden patrzy z perspektywy człowieka związanego z dźwiękiem zawodowo, w jakikolwiek sposób, drugi z perspektywy zwykłego kolesia z ulicy, co lubi sobie posłuchać... Dziedzina pojemna z zasady, to i każdy znajdzie coś dla siebie. Elektronik z elektrykiem się załapie, informatyk bo 0 i 1 weszły i sieć cała, ci z metalurgii wszelakiej, bo kable muszą być, no i stolarz, bo to przecież z czego kolumny robią? Pominąłem pewnie kilka jeszcze dziedzin! Wszystko same "inżyniery" co swoją rację mają. Każdy z nas przecież jest kimś tam z zawodu - i jak patrzymy na laików? Każdy wie . Z wielu perspektyw temat jest rozpatrywany i dyskusje zażarte wychodzą: Malarstwo - większości dzieł oglądamy reprodukcje i jakoś nam starcza. Ilu ma oryginał Mona Lisy - pięciu, sześciu na świecie? Literatura, poezja - pamiętacie interpretację wiersza na lekcjach polskiego? Zawsze mnie irytowała pewność z jaką przedstawiano myśli, powody i intencje autora. Muzyka to też sztuka. Norm (iso) żadnych nie ma! Stałych punktów odniesienia raczej brak! Każdy "jest dobrze" w muzyce i graniu po swojemu interpretuje... i co? Chyba tak ma być... No więc ja próbuję złożyć to wszystko tak, żeby MI się podobało. Rozumiem przez to: dało się słuchać ponad godzinę może i więcej, sprawiało przyjemność, czasami zaskakiwało, kiedy trzeba relaksowało. Starałem się tak: Kupiłem: Zdjęcie obcięte, bo nie zawsze sprzęt był głównym elementem kadru - tak to później się dzieje. Później się rozglądałem: (na zdjęciu chodzi o imprezę, nie o czas) Się rozejrzałem to sprzedałem: i kupiłem: I znowu się rozglądałem, bo kolumn do tego nie miałem: no i kupiłem: nieee.... no za dużo by tego było. Powtarzałem co wyżej + zapisałem się na forum + doszły inne wariacje: Oczywiście dokumentacja nie jest pełna. Tu dochodzimy, gdzie jestem teraz (żeby OT nie było): Mój system 2021
 21. @Na Temat Audio dzięki za poświęcony czas na odsłuchu :). Czy ktoś z branży jest w stanie wypożyczyć Xindaka 6950 II na domowy odsłuch?
 22. O wzmacniaczu zintegrowanym myślimy tak jak wygląda – jak o całości. Pre i końcówka zamknięte w jednej obudowie dla nas są jednym i tak ma być. Bierzemy i porównujemy jeden wzmacniacz do drugiego zapominając o wewnętrznej budowie. Obecnie zastanawiam się nad rozdzieleniem integry, czyli złożeniem zestawu pre+końcówka mocy. I tu prośba o pomoc. Pomijając to, że końcówka daje waty, jaki jest wpływ tych elementów na ostateczny efekt jaki otrzymujemy? Za jakie elementy ostatecznego dźwięku odpowiada preamp, a za jakie końcówka? Chodzi mi tu o pojęcia, którymi zazwyczaj opisujemy granie: dynamiki, separacji, holografii, barwy itd.
×
×
 • Utwórz nowe...