Skocz do zawartości

grzegorz.

Uczestnik
 • Zawartość

  38
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez grzegorz.

 1. Swoje 702 Signature zmieniłem na Monitor Audio Gold 300 5G. W zakresie basu odczułem znaczną poprawę, w zakresie średnicy i stereofonii jest porównywalnie, ale jeśli lubisz charakter grania B&W na wysokich tonach, to może Ci ich z MA brakować, chociaż detaliczność zachowują, tyle że w nie aż tak wyeksponowany sposób jak robią to Bowersy. W związku z tym, że planuję zmianę tych Goldów na wyższą serię Platinum, śmiało pisz do mnie na priv, a może uda się nam spotkać na odsłuchach. PS. Wcześniej 702, a teraz Goldy zasila combo: Michi P5 + S5.
 2. Zaintrygowałeś mnie tym wpisem. Naprawdę słuchałeś w bezpośrednim porównaniu tych dwóch wzmacniaczy lub E280 - E380? Bo o ile np. w przypadku Maca nie miałbym żadnej wątpliwości jeśli chodzi o klasę wzmacniacza najniższej serii do oczko wyższej, gdzie już są autoformery, to w przypadku Accu różnica występuje przede wszystkim w zakresie dostępnej mocy, co teoretycznie może mieć znaczenie w przypadku bardziej wymagających zespołów głośnikowych lub jeśli do nagłośnienia z pełną mocą jest większe pomieszczenie. Dlatego będę wdzięczny za bardziej konkretne informacje, w jakich aspektach seria E-2xx tak mocno obrywa od E-3xx. A przy okazji, czy posiadacie w swojej ofercie Accuphase?
 3. A co nie tak jest z tym Accuphase? Właśnie już w E-270 budowa jest bardzo zbliżona do E-370.
 4. Aż dziwne, że nie pojawiła się jeszcze propozycja wzmacniacza firmy Devialet. Co prawda ich cena zaczyna się od 20 tys., ale można znaleźć na OLX, Allegro oferty w granicach 15 tys. w stanie idealnym i jeszcze na gwarancji. Jeśli udałoby się do niego dobrać kolumny uwzględnione w systemie SAM, to zwłaszcza w przypadku kolumn podstawkowych dostajemy synergiczne połączenie zwłaszcza właśnie z ponadprzeciętnie ogarniętym basem. Zresztą średnica i wysokie tony też są na najwyższym poziomie, co pewnie potwierdzi TopHifi. Wzmacniacze te dysponują też pewnymi rozwiązaniami technicznymi właściwie niedostępnymi w przypadku konkurencji. Jedynie, ale to sprawa gustu, można mieć wątpliwości do ich gałkologii, której po prostu nie ma, codzienna obsługa jest dostępna wyłącznie poprzez pilota (który zresztą wygląda obłędnie) lub apkę.
 5. Dokładnie tak też rośnie cena tych wzmacniaczy: Gato 250 (drogi), Gato 400 (droższy) i Gato 150 (najdroższy)
 6. Dzięki, za info. Jest też promocja na SMSL AD 18
 7. Mi też ciężko stwierdzić który lepszy, oba są w podobnej cenie. Topping przemawia dla mnie modułem bluetooth oraz jak mi się wydaje możliwością połączenie z Maliną po USB.
 8. Tu masz znacznie taniej: https://www.q21.pl/manufacturer/monitor-audio/monitor-audio-bronze-2-orzech.html Do tego dokupujesz np. https://www.q21.pl/manufacturer/topping-audio/topping-mx3-czarny.html i masz nawet lepszy wzmak niż SMSL Q5 Pro
 9. @MobyDick Czy SMSL Q5 Pro po USB współpracuje z Maliną?
 10. Jeśli nie oczekujesz nie wiadomo czego od basu, to podstawkowe jak najbardziej się nadadzą. Np. Monitor Audio Bronze 2, do tego Topping MX3 jako wzmacniacz, do którego podłączysz jakiś posiadany komputer po USB lub odtwarzacz DVD/Blu-Ray po cyfrze i masz przyzwoicie grający sprzęt.
 11. Najtańszy, sprawny, o nie najgorszym WAF, który da się połączyć z Atomem optykiem lub coaxialem.
 12. Ciekawa sprawa z tym środkiem wysokotonówek, w tym przypadku ScanSpeaka. Coś w tym musi być, co piszecie. Akurat Sonus Faber jeszcze inaczej radzi sobie z problemem unieruchamiając centrum przetwornika poprzez specjalny stelaż:
 13. Słuchałem jednego i drugiego w kolumnach Opery (Seconda oraz Quinta) i uważam, że oba są świetne.
 14. @Kraft Faktycznie, masz rację - są różne. Na tych zdjęciach, które przedstawiłeś widać wyraźnie.
 15. Pomyliłeś się o tyle, że napisałeś iż na wysokich jest tam ten sam twitter, co w Mezza, a jest mimo wszystko D2905/970000. Co do tych z tyłu, to w żadnej specyfikacji nie jest podane dokładnie jakie przetworniki tam umieścili, ale na moje oko takie same, jak te z przodu.
 16. Nie wiem @Kraft skąd czerpiesz wiedzę, ale zmień źródło. W Quintach i flagowcach jest inny głośnik wysokotonowy - nie myślisz chyba, że ktokolwiek wkładałby do kolumn z najniższej serii takie same głośniki jak we flagowcach.
 17. @Kraft Drobna uwaga, Seconda nie jest obudową zamkniętą. MK 1 miała obudowę zamkniętą, w obecnie produkowanej wersji SE jest tak jak w pozostałych kolumnach Opery, czyli jest obecny również basreflex. Jednak strojenie tej kolumny jest tak wykonane, że producent zaleca w razie problemów z basem zatkanie zatyczkami otworów basreflex, aby uzyskać właśnie OZ. BTW, co prawda Seconda jest kolumną większą od Mezza, jednak w związku jednak z lepszymi przetwornikami należy się spodziewać postępu w stosunku do Mezza. Nie miałem okazji słuchać w bezpośrednim porównaniu, natomiast sama Seconda zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenia - są to kolumny grające raczej po stronie ciepłej, z dużą kulturą, i jednocześnie wyrafinowanymi wysokimi tonami. Słuchałem ich w bezpośrednim porównaniu z Audiovector SR 3 Super i Secondy zrobiły na mnie znacznie lepsze wrażenie, zwłaszcza w zakresie kontroli i naturalności basu i co ciekawe było na nich więcej słychać w zakresie wysokich tonów.
 18. Na głośnikach SB Acoustics posiadałem Gato Audio FM-15, bardzo porządnie grające kolumny. Jednak się ich pozbyłem ponieważ na niskich poziomach głośności, podczas nocnych, cichych odsłuchów dźwięk wydawał mi się dosyć płaski. Oczywiście nie mogę tego powiedzieć o graniu FM-15, gdy wzmocnienie było ustawione na wyższych, również średnich poziomach. Wtedy dźwięk już był żywy z bogactwem szczegółów. Dlatego jestem ciekawy, jak ten aspekt prezentuje się w przypadku Lagune. @Kraft mógłbyś coś skrobnąć o tym?
 19. Tylko wchodząc wyżej, to tak jakbyś na nowo testy rozpoczynał, bo właściwie w przypadku każdego producenta, którego testowałeś głośniki masz kolejne konstrukcje, które teoretycznie i często praktycznie są bardziej zaawansowane, oparte o lepsze rozwiązania. Ze swojej strony znając Twoje poprzednie wpisy proponuję z tych kolumn, które sam słuchałem, abyś koniecznie sprawdził B&W 703 S2 oraz Opera Seconda. Co prawda lepiej znam Opera Quinta, ale właśnie Secondy spowodowały, że oddałem do salonu Elaci Vela FS 407 w ostatni dzień 14dniowego okresu przewidzianego na zwrot produktu zakupionego na odległość. Później jednak w wyniku kilku odsłuchów zdecydowałem się na 703, które jednak podmieniły ostatecznie 702 Signature.
 20. W dźwięku nie wiem, bo konstrukcyjnie różnią się zwrotnicą. Nie porównywałem z S2 ponieważ estetyka Signature jest na poziomie o klasę wyższej, a dźwiękowo już 703 były dla mnie super i bardziej się podobały od innych kolumn, jak pisałem wyżej (również miałem u siebie Vela FS-407, które akurat podobały mi się mniej niż np. Opera Quinta, które miałem wypożyczone dzięki S4Home właśnie). Co do magii Jeta, to absolutnie się nie zgadzam, w drugim systemie mam Vela BS 403 i oczywiście jest świetnie na wysokich, ale przy bezpośrednim porównaniu jednak wysokotonowy w Bowersach IMHO robi jeszcze lepszą robotę.
 21. Swego czasu odsłuchiwałem w salonie akurat model wyższy, bo 703 S2 i podobnie jak Tobie bas mi się nie podobał, tyle że nie chodziło o jego brak, ale raczej brak kontroli, w pozostałych aspektach było bardzo dobrze. Jednak wypożyczyłem te kolumny do porównania i sprawdzenia w domu i napiszę tak - jakość basu okazała się znacznie lepsza, pojawił się wykop i kontrola, charakterystyka instrumentów emitujących najniższe częstotliwości zaczęła być łatwa do identyfikacji, jednym słowem super. Miałem te kolumny tylko sprawdzić dla świętego spokoju w warunkach domowych, a bardziej mi się spodobały od MA Gold 300 oraz Opera Quinta. Co prawda finalnie u mnie nie zostały, ale tylko dlatego, że grają u mnie obecnie 702 Signature. Także moja rada jest taka, jeśli się Tobie w 603 pozostałe aspekty, poza basem, podobały to koniecznie wypróbuj je w swoich warunkach, a możesz się zdziwić.
 22. Wyręczę kolegów z Top HiFi. Skoro do 20 m2 proponuję któryś z zestawów: A) https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-nad-m10-bowers-wilkins-706-s2.html B) https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-nad-m10-elac-vela-bs403.html W Nad M10 masz korekcję akustyki, a oprócz tego bardzo dobry dźwięk, NAD ze swoją mocą wysteruje większość dostępnych kolumn do 20 tys. Z Bowersami będziesz miał świetną namacalność dźwięku oraz detaliczność, skoro lubisz MA, to jest bardzo ciekawy trop dla Ciebie. Jeśli chodzi o Elaci, to uzyskasz super zrównoważone pasmo, z bardzo dobrym basem do takiego pomieszczenia jak Twoje. Nie bój się kolumn podstawkowych, może się okazać, że to będzie coś co wpasuje się idealnie pod schody, ale przede wszystkim w Twoje oczekiwania. Tylko jedna uwaga, niezależnie na co się zdecydujesz koniecznie wypożycz przed ostatecznym zakupem, bo akustyki pomieszczenia odsłuchowego z salonu do siebie nie przeniesiesz.
×
×
 • Utwórz nowe...