Skocz do zawartości

DudasDudek

Uczestnik
 • Zawartość

  128
 • Dołączył

 • Ostatnio

O DudasDudek

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

298 wyświetleń profilu
 1. W świecie audiofilskim to raczej z reguły, cena jest niewspółmierna do jakości brzmienia. Mi tylko chodziło o to, że kupowanie najdroższych kabli, jeśli nie słyszysz różnicy, jest absurdalne.
 2. Czyli to było do mnie? Tylko, że ja o niebie a ty o chlebie. Moje pytanie dotyczyło kompletnie czegoś innego. Jak słyszysz różnice w kablach, to gratuluję słuchu i tyle. Ja tego nie neguje. Ja pytam, czy jak chcesz kupić jakiś przedmiot, patrzysz w 3 sklepach i widzisz, że to jest te sam przedmiot, to nie idziesz do tego najtańszego, tylko do najdroższego, bo pewnie jest lepszy? Szczerze, ludzie są dziwni.
 3. Ktoś mi wytłumaczy sens kupowania najdroższych kabli z grupy testowej, mimo że nie słyszy się różnicy?
 4. To jest źle zadane pytanie. Gdyż wszystko zależy od tego, co jest źródłem każdego z tych sygnałów (i co odbiera ten sygnał etc.). Telewizor jest jednym z najgorszych źródeł dźwięku. Musisz i tak użyć przewodu optycznego, bo innego sensownego wyjścia nie ma.
 5. HDMI to sygnał cyfrowy. Wzmacniacz z wejściem RCA wymaga sygnału analogowego. Taka przejściówka nie ma sensu. Najłatwiej połączyć po prostu te urządzenia za pomocą przewodu optycznego Toslink.
 6. Pytanie podstawowe: Po co i na co to komu?
 7. Signaturki na olx schodzą w maksymalnie dwa dni haha W sumie nic dziwnego.
 8. Według mnie to autosugestia. Nie możliwa jest aż taka różnica między zasilaczem DIY a gotowcem. Bo po prostu różnice w budowie między tymi zasilaczami są zbyt małe. Zamiast inwestować w drogie "markowe" zasilacze, zdecydowanie bym poszedł w zmianę DACa. Może na chwalonego Toppinga D70. Na początek wypożyczyć od Q21.
 9. Jeśli kolego jak pisałeś, nie boisz się używanego sprzętu, to bez zastanowienia mogę polecić Velodyne SPL-1000 Ultra (albo 800, 1200, bez różnicy). Można go wyhaczyć w dobrych pieniądzach. A patrząc na wielkość pomieszczenia, to z nim na pewno basu nie zabraknie. Jak już teraz wiesz, że chcesz mnóstwo basu i uderzenia, to sub jest musem. Pytanie o jego umiejscowienie, najlepiej by było go ustawić w rogu, trochę za linią kolumn, wzdłuż ściany. Ustawiając, bo przy sofie, jest duża szansa, że bardziej będziesz czuł wibracje siedziska, niż rzeczywisty dźwięk w uszach.
 10. Subwoofer do filmu i do muzyki ma bardzo dużo sensu, gdyż grają one zupełnie inaczej. @ghaste Akurat SVS SB12NSD jest na wyprzedaży na allegro
 11. Miło mi to słyszeć Niestety, jeśli się chce cofnąć górę, to dźwięk nie będzie wychodził, aż tak z kolumn. Coś za coś. Są głosy, że zmiana na zasilacz linowy wnosi poprawę, jednak są to zmiany raczej drobne, niż większe. Możliwe, że mogła przegrać. Ja chwalę malinę za jego nakładki transportowe.
 12. Kabel nie ma znaczenia, zwłaszcza, że przesył cyfrowy. Ja mam własnej roboty przewody.
 13. Dźwięk jest adekwatnie dociążony do ciężaru brzmienia. Jak raz się posłucha, to się zrozumie. Efekt koncertu.
 14. A jaki metraż pomieszczenia? Oczywiście, że dołożenie suba ma sens. Przy cięższych odmianach metalu jest nieoceniony. SVS jak najbardziej, ale seria SB. Do muzyki też REL, a jeśli używany wchodzi w grę to Velodyne serii SPL.
 15. Oczywiście, że wszystko zależy od reszty zestawu. Podłączałeś kolego jakikolwiek inny transport po coax, a nie po USB? Jeśli nie, to spróbuj i zrozumiesz Kup malinkę z chociażby Digi+Pro i wtedy dopiero dowiesz się, co to przestrzeń i stereofonia. Zdecydowanie zostaje przy swojej opinii.
×
×
 • Utwórz nowe...