Skocz do zawartości

DudasDudek

Uczestnik
 • Zawartość

  483
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez DudasDudek

 1. @duzy213 W których DACach dodanie dobrego zasilacza, nie zmienia aż tak dużo, w niektórych bardzo dużo. Jak jest w tym SMSL nie wiem. W E30 odtyka się środek, schodzi taki mat i góra ciut klasę wyżej. Ale nie jest to coś zjawiskowego, akurat w nim. Słyszalnie tak, ale nie kluczowo.
 2. Topping E30 na słabym zasilaniu gra zdecydowanie lepiej niż D50s na słabym. Zatem jeśli już ma być Topping to E30.
 3. Skoro vintage, to chociaż niech będzie z nazwy: https://allegrolokalnie.pl/oferta/magnat-vintage-110-germany Mam w domu, ale Magnat Vintage 410. I z tym Nadem grają zaskajująco dobrze jak na to, że dałem za nie frytki To jasne granie, może mieć tendencję do jazgotania w niektórych zestawach, no ale podrzucam coś od siebie
 4. @Kubakk Tak, ale obciążanie końcówki mocy a przedwzmacniacza, to różnica. @Witold Bjs Też zaobserwowałem zjawisko, że podłączanie do Pre Out wpływało na brzmienie wzmacniacza (pamiętam raz, że grał ostrzej), w znaczeniu grał inaczej i nie chodzi tu o przysłanianie pasma nadmiernym basem. Szkoda, że twój sub nie ma zacisków głośnikowych, wtedy problem by był z głowy.
 5. Hmmm... Na pewno nie w kierunku ściany haha. Zatem jeśli panel do obsługi jest na przeciwnej stronie od bass reflexu, to uznajmy, że bass reflex jest przodem subwoofera. Więc raczej pozycja pierwsza. Na początku z subem trzeba trochę podróżować po pokoju i ustawić go odpowiednio, na słuch.
 6. Jeśli podłączysz z Pre Out do suba i jeszcze dość długim kablem, to po prostu bardziej obciążasz przedwzmacniacz. I zmiana charakterystki grania wzmacniacza może jak najbardziej wystąpić. Natomiast końcówkę mocy w nowoczesnym wzmacniaczu możesz obciążać luźno, zatem podłącz wzmacniacz z subem za pomocą kabli głośnikowych, i zjawisko o którym piszesz powinno minąć. Klikanie przed i po wybudzeniu subwoofera jest normalne. Przy gaszeniu jak już nie gra muzyka jest oczywiście znacznej wyraźniej słyszalne. I dzieje się to zazwyczaj po kilku minutach.
 7. W tym budżecie to nie ma szans na konstrukcję zamkniętą, taką do muzyki bardziej. Tego Focala nie znam. Jedynie mogę podpowiedzieć, że jeśli celujesz w modele używane, to warto by miały zaciski głośnikowe. Łatwiej odsprzedać wtedy dany model, bo można go podłączyć do dowolnego wzmacniacza. Najlepiej po prostu wypożycz jakiś, by sprawdzić, czy to w ogóle ma sens.
 8. A to chcesz go do filmu? Jeśli do muzyki, to bym był raczej ostrożny, jeśli chodzi o bassreflex. Bez przetestowania to się nie obejdzie. Zawsze też możesz mieć go obok siebie, za sobą. Nie musi on być obok kolumn. Już chyba(?) kiedyś pisałem, że znajomy tak miał, że najlepiej to sub grał za nim, bo pomieszczenie było tragiczne akustycznie.
 9. @mateolo2 Też kiedyś tak miałem w innym pomieszczeniu ustawiony sub, który był obok kanapy i membrana była ustawiona równolegle do kolumn (że gra w bok, a nie w kierunku słuchacza). Wydawało mi się, że jest w miarę okej. Wiadomo... Kanapa wibrowała bardzo mocno. Magia tego ustawienia prysła, gdy ustawiłem go jak zaleca instrukcja Radzę spróbować, ale nie zdziw się jak wyjdzie z tego klapa.
 10. Według mnie zainteresowanie się gotowym streamerem też jest dobrym pomysłem. Bo w pewnym momencie osiągniesz sufit z chromecastem. Plusem rozdzielania transportu i DACa jest to, że masz większe możliwości manipulowania brzemieniem. Ale zdecydowanie panowie dobrze radzą. Trzeba zacząć wypożyczać/kupić,zwróć i wtedy się dowie, czego się oczekuje. Wolf i rDAC na pewno przygasza MA, jeśli Ci tego trzeba.
 11. Wiesz... Bardziej w cudzysłowie. Nie znam nomenklatury audiofilskiej. Mam na myśli to, że nie jest on wszędzie (tak jakby rozmyty/w tle), tylko czujesz, że wychodzi on z linii kolumn. A określenie punktowy nie koniecznie wyczerpuje, co mam na myśli, mam wrażenie.
 12. Topping raczej ciemniejszy niż DM100 nie będzie. Ale jeśli chodzi o bas to na pewno nie będzie tak swobodny, tylko bardziej punktowy, kierunkowy(?). Ale czy będzie go więcej? W D50s wydaje mi się, że było go tak samo lub mniej (miał inny charakter i ciężko mi teraz stwierdzić czy mniej czy więcej). Sprawdzenie nowszego DM też jest ciekawym rozwiązaniem, bo chyba on również ma 12V więc zasilacz dodatkowy będzie pasował
 13. @Rafał S CA DM100 z zasilaczem liniowym nie gra juz jasno. Góra się bardzo mocno uspokaja. Czego oczekujesz od basu? Jest go za mało? Jeśli tak to pomyślałbym raczej o zmianie kolumn czy mikro poprawkach w akustyce, bo według mnie DM100 już mocno daje dołem.
 14. Tylko jest taka sytuacja, że właśnie nie chcemy normalizować tej głośności, gdyż nie wiemy jaki ma to wpływ na finalny dźwięk. Ja mam tę funkcję wyłączoną zawsze.
 15. Coś miałeś nie tak. Ja mam wyłączone u siebie sterowanie soft'em. To gra, to mega głośno. I chyba z tego, co pamiętam, to właśnie tak powinno grać najgłośniej, najbardziej dynamicznie. Ja mam wzmacniacz 80W na 8Omach i nigdy do godziny 12 się nawet nie zbliżyłem. Ja nie twierdzę, że powinno to grać dobrze, bo według mnie DigiOne dopiero gra jak przystało na malinę, a przy lepszym zasilaniu to już tym bardziej. Ale mówię... coś według mnie miałeś nie teges albo ustawione, albo uszkodzone. Nie wiem.
 16. @mateolo2 Jak sterowałeś głośnością? Bo pisałeś o braku dynamiki. A to jest typowe zjawisko, jeśli nie wyłączysz sterowania głośnością software'owo.
 17. @Kubakk Velodyne nie są proponowane, bo ceny mają niepolskie Jedynie używki wchodzą w grę. Sam mam 1200W i nie twierdzę, że jest za mocny. Po prostu nie chodzi nawet na połowie swoich możliwości. A czy będzie miał 100 czy 1000W to nic nie zmienia, jak meble i tak będą brzęczeć nawet przy małej mocy. Opanowanie basu to jest problem.
 18. No to zależy, co się lubi. Sam mam tą Yamahę, ale ona głównie służyła jako sprzęt imprezowy, nazwijmy to tak. I tam sprawdzała się dobrze, no bo jednak dużo mocy oferuje jak na tę pieniądze.
 19. Yamaha AX-500 gra żywo, energicznie, jasno. Zaskoczyć może niejednego. Minus to raczej bas, którego nie ma za dużo i nie jest jakiś wysokich lotów. No i z tyłu piszą, że przyjmują tylko 8ohmowe kolumny. Po prostu bym uważał z rozkręcaniem na maxa.
 20. Nie rozumiem pierwszego podłączenia. RCA do kolumn? Najlepiej podłączyć jedne kable głośnikowe z wyjścia wzmacniacza A do kolumn i drugie kable głośnikowe z wyjścia wzmacniacza B do subwoofera High Level In. Najlepiej podawać konkretne modele sprzętu. Wtedy można spojrzeć w internecie, o co chodzi dokładnie.
 21. Jeśli chcesz zdecydowanie poziom wyżej, to w tym budżecie radziłbym rozważyć używane kolumny.
 22. @Franciszek Lazyta Słuchałem Krella Kav 300i i zrobił na mnie wrażenie. Ale ten pilot to jest jakieś nieporozumienie haha
 23. @Franciszek Lazyta Tzn. nie rozumiem do końca pytania. Możesz podłączyć po prostu akumulator samochodowy (do testu), ale potrzebujesz wtyk 6.3x3.0 i jakoś go na sztukę podłączyć z akumulatorem. Jednak efekt brzmieniowy jest tragiczny, gdyż sam z ciekawości tak sprawdziłem. Jakby ktoś wyciął całą górę pasma (z tego co pamiętam). Możesz po prostu kupić zasilacz np. z projektu Nostromo (testowałem i gra lepiej niż zwykły od CA). Ale tutaj potrzebujesz przejściowkę, albo kupić, albo zrobić samemu. Gdyż nietypowy wtyk ma DM100. Przy zasilaczu od Nostromo zeszła ta właśnie kurtyna, a góra pasma nabrała klasy.
 24. CA DM100 nakłada taka kurtynę na dźwięk na zwykłym zasilaczu i tego się nie przeskoczy.
 25. Zmiana zasilacza przy CA DM100 usuwa kurtynę. Polecam sprawdzić Projekt Nostromo. Malina ale z nakładka Signature jest najjaśniejsza. Zmiana na Hifiberry to nie będzie to. Ja bym na twoim miejscu sprawdził inny zasilacz do CA. Koszt najmniejszy, zawsze można zwrócić. Wszystko inne to są wydatki w tysiącach.
×
×
 • Utwórz nowe...