-
Zawartość
76 -
Dołączył
-
Ostatnio
O baliosia
- Urodziny 27.07.1978
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Gniezno
Ostatnio na profilu byli
1 863 wyświetleń profilu
-
W szereg weź czerwone Audyny albo jak budżet pozwoli mapy mundorfa, równolegle czarne crosscapy lub niebieskie jantzeny. Jak masz napisy na kondensatorze to od lewej podłącz źródło z prawej wyprowadź na głośniki. Lepsze kondy mają różne długości wyprowadzeń i wtedy tak samo😉 Ale ogólnie jak pisał MariuszZ nie ma to tutaj aż takiego znaczenia. Pzdr.
-
@MariuszZ No jeżeli ktoś do Seasa Excela zakłada niebieskiego jantzena no to "lekki" off top jak to się mówi... Będzie dobrze z tym Silverem, co do rezystancji masz racje, nie wiedziałem tylko jakie tam masz głośniki. przy jakiś starszych albo tanich konstrukcjach te 0,8 by wystarczyło. No ale przy Twoich to min1,4... P.S. Jakbyś miał jakieś niepotrzebne elementy na zbyciu daj znać na priv, najlepiej jakie i ile chcesz za nie. Dzięki, pozdrawiam. @elektron6 "Co do miernikami pomiarów - podkreślam pomiar kondensatora bez podania wartości esr jest niewystarczający do oceny jakości kondensatora" Ponawiam pytanie: czy pomiar DATSem V3 wystarczy??? Czyli dla Ciebie 50% różnica w pojemności między znamionową a zmierzoną jest niewystarczająca do oceny kondensatora? Ok... Nie będę Ci więcej głowy zawracał.
-
MariuszZ to nie jest szrot to co dostałeś, jest tylko niechlujnie zamontowane, masz kondy polipropylenowe, bardzo dobre cewki Mundorfa - moim zdaniem mogłeś je zostawić, rezystory do zmiany na metalizowane. Masz racje żeby w szeregu niskiego dać grubszy drut ale czy usłyszysz różnicę to nie wiem, Mundorf jest zdecydowanie lepszą jakościowo cewką od Jantzena. Co do Silvera to nie wiem jaką masz kopułkę ale z metalową może być za ostro, z tekstylną powinno być ok, polepszy Ci się scena i góra się otworzy. Jeśli metalowa to poszedłbym w olej mundorfa albo ALumen Jantzena. P.S. Jeśli chodzi o płytkę to zamontuj sobie to na sklejce albo mdf-ie metodą punkt-punkt. Będzie krótsza ścieżka sygnału i mniejszy wpływ niż ścieżki na pcb. P.S.2. Niżej fotka zwroty na w miarę dobrych klamotach
-
Elektron6 czy pomiar Datsem wystarczy??? Jeżeli twierdzisz że 30 letnie bipolary są w porządku to sorry, nie mamy o czym pisać. Poza tym ten - jak to nazywasz mierniczek kosztuje kilkaset złotych i do takich pomiarów wystarczy, nie będę odpalał kombajnu dla jednego kłoska. Dla Ciebie zmiana o 70% nie jest znacząca? Cewka bez śruby ma 0,30mH a ze śrubą 0,51mH ? Fafniak wybrałeś dobre klamoty. Audyny są ok w takiej konstrukcji.
-
https://www.poweraudio.pl/ Ale nie musisz przez sklep, wejdź na alledrogo i tam wszystko znajdziesz i będzie szybciej. VdH twin red (taki czerwony) kupisz za parę złotych a zamkniesz temat. Pzdr. P.S. W moim poprzednim poście mały błąd się wkradł: jeśli 8Ohm ma wysokotonowy to podbicie po usunięciu rezystory będzie o ok. 0,8dB.
-
Witam, Proszę Cię elektron6 nie wprowadzaj ludzi w błąd. Te kondensatory to śmieci (poniżej pare fotek starych kondów z których żaden nie ma parametrów - co więcej... nawet polipropylen tego nie gwarantuje), rezystor też, cewki raczej ok, one nie tracą zazwyczaj parametrów tylko jak słusznie zauważył Mariusz, tam nie powinno być śrub, zmieniają wartość indukcyjności i to mocno. Poza tym jeżeli głośniki niskotonowe mają 4 Ohmy a schemat jest dobrze rozrysowany (konstrukcja 2,5 drożna) to masz wypadkową impedancje 2 Ohmy... "Mimo to widać, że wstawienie zworki zamiast rezystora R1 podbije soprany w szerokim zakresie kilku oktaw ok. 2dB" Mariusz jeżeli nie wiadomo ile Ohm ma wysokotonowy to nie wiadomo o ile podniesie się skuteczność po usunięciu tego rezystora: jeśli ma 4 OHm to o 1,7dB, a jeśli 8 to o 1,7dB... Fafniak jeżeli chcesz to zrobić dobrze to sobie rozrysuj na spokojnie całą zwrotnicę no chyba że jest rzeczywiście tak jak podał Mariusz, posprawdzaj wartości elementów (bez miernika RLC nic nie zrobisz), wymień te lipne kabelki na coś lepszego (np. VdH snowline), cewki powinny być ok, rezystory wystarczą Superes Ty-Ohm są po 4zł/szt, kondensatory które są równolegle załóż przynajmniej MKT, a te szeregowe Jantzen standart Z-cap albo Cross cap, na górze założyłbym lepszy np mcap Mundorfa (ok25zł) Na fotkach poniżej pomierzone stare kondy i nie tylko: Na pierwszej fotce Audyn Cap który powinien mieć 4,7uF a ma 3,98 (sam byłem zaskoczony jak go zmierzyłem). Na drugiej elektrolit, zamiast 8uF ma 11,37, na trzeciej też bipolar: zamiast 4,7 ma 5,19. Te Wego były montowane w wielu niemieckich kolumnach, miałem tego dużo w kolumnach IQ, żaden nie miał parametrów. Tyle w temacie.
-
Q Acoustic 3050i + Rotel A11 Tribute test
topic odpisał baliosia na Agnieszka Zabłocka - Gasek w Nasze testy
Aaa... I to pstrykanie to nie minus😉 Tu poprostu wszystko jest na przekaźnikach, dzięki temu każdą funkcje włączysz z pilota. Normalna rzecz. Pozdrawiam. -
Q Acoustic 3050i + Rotel A11 Tribute test
topic odpisał baliosia na Agnieszka Zabłocka - Gasek w Nasze testy
Witam, z tym podłączaniem dwóch par kolumn to Aga uważaj. Przy takim podłączeniu każda para kolumn musi mieć impedancję 8 Ohm. Jak podłączysz dwie 4 możesz uszkodzić wzmacniacz. P.S.Miałem krótko model A11, mnie nie powalił, gra w miarę poprawnie i tyle powiedziałbym że takie "kobiece" granie, grzeczne. -
Piszę tylko z własnego doświadczenia. Zanim kupiłem stabilizator napięcia to w Amplifonie było słychać trafa a przy uruchamianiu potrafił przepalać bezpiecznik 3A 🙄 O końcówce mocy Protona nie wspomnę, tu było głośno jak cholera (dwa trafa 450VA), no ale w gniazdku często-gęsto powyżej 250V. Problemy się skończyły po "wyprostowaniu" prądu. Oczywiście masz racje co do źle nawiniętych traf. Ja opisuje tylko swoje doświadczenia. P.S. Co do DIY niestety też masz racje... ludzie patrzą na znaczek na froncie a nie rzeczywistą jakość i wartość sprzętu. P.S.2 elektron6 jak będziesz kiedyś w moich stronach to zapraszam na odsłuch kolumn DIY (te ze stopki).