Skocz do zawartości

ferszcik

Uczestnik
  • Zawartość

    204
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez ferszcik

  1. Gęstość ma niewiele wspólnego z współczynnikiem pochłaniania. Wałkowane i udowadniane to było już tutaj na forum wiele razy.
  2. Szuka rozwiązania, być może twórca tematu ma powiadomienia e-mail, rozwiązał problem i odpowie. Warto próbować i nie ma co się czepiać.
  3. No tutaj niestety cudów nie oczekuj. Odsunięcie kolumn od przedniej ściany to często eksperyment, który jednoznacznie pokazuje ile głębi i przestrzeni zyskujemy. Nigdy tego nie testowałem ale wielokrotnie czytałem, że umieszczenie absorberów na ścianie za kolumnami trochę imituje ten efekt odsunięcia od ściany. Może spróbuj takiego podejścia? A to co czytałem to nie były opinie akustyków. @Bartek Chojnacki czy mógłbyś coś dodać w tym temacie? Czy jest to efekt, którego można by było się spodziewać? Umieszczenie absorbera szerokopasmowego za kolumnami to generalnie pierwszy z kroków jakie większość robi. Warto takie absorbery 10cm wstawić? A może pójść krok dalej i np. taki AcouSTAND 20cm?
  4. @Słoniewski takie pytanie z ciekawości co do dylatacji i połączenia podłogi pływającej. Przy jak długim/dużym fragmencie takiego połączenia np. płytek ze ścianą może dochodzić do obniżenia izolacji akustycznej? Czy np jeżeli sąsiadka autora tematu ma w jakimś miejscu w ten sposób coś połączone to może też słyszeć dźwięki uderzeniowe z dołu od autora?
  5. I tak i nie. Zależy jak na to spojrzeć. Oba zjawiska związane są z odbiciem dźwięku więc w pewnym sensie są podobne jednak sposób w jaki je odbieramy jest zupełnie inny. Echo występuje, gdy odbity dźwięk jest słyszany jako wyraźnie oddzielony od oryginalnego. Pogłos to suma wielu odbić dźwięku następujących tak szybko po sobie, że nie można ich rozróżnić indywidualnie – zamiast tego tworzą one przedłużone brzmienie dźwięku.
  6. W tym paśmie dużo więcej się dowiemy z zakładki RT60 Decay
  7. Sklejka odbija, materiał przepuszcza do wnętrza absorbera. Przepuszczający materiał pomalowałeś farbą, która wyschnie i stworzy sztywną i twardą powłokę. Zmieni to właściwości absorbera - a na ile to może warto było zrobić pomiar przed i po malowaniu Wełna pyli w momencie kiedy się z nią pracuje, tnie. Co ma pylić jak bez ruchu wisi na ścianie? Stosuje się przepuszczalny materiał, którego struktura nie przepuszcza cząsteczek wełny jeżeli już jakiekolwiek miałby się przedostawać ale przepuszcza cząsteczki powietrza do wełny, która ich energię pochłonie. U ciebie to zadanie już zostało zaburzone. Muszę przyznać, że wybitny pomysł.
  8. @DiBatonio sygnaturka już jest, ruch na forum, wpisów w temacie "Wasze systemy" też już nie brakuje to teraz czekamy tylko na jakieś zdjęcie, które to wszystko zaprezentuje
  9. Przy tak sformatowanym wykresie ciężko cokolwiek określić, autor dostał instrukcję jak taki wykres sensownie powinien wyglądać żeby było co oceniać. Zaproponowałeś zmianę wzmacniacza, tylko co to ma do rzeczy? Autor nie szuka wzmacniacza tylko pyta o wykres. Z resztą co ten wzmacniacz ma do rzeczy w stosunku do zaistniałych fal stojących w pomieszczeniu, z których te dziury wynikają?
  10. Po raz pierwszy nie, ale zawsze się zastanawiam czy Ty nie pomyliłeś forum audio z forum dla filozofów. Czytaj zawartość tematu ze zrozumieniem. Rozmawiamy o pomiarach i obsłudze REW a nie wymianie wzmacniacza.
  11. Temat dotyczy porady interpretacji wyników i obsługi programu REW a nie wymiany wzmacniacza. O czym ty piszesz? Piłeś? Nie pisz Ustaw skalę na sensowną. 0-100dB jak już było napisane. Potem dostosuj oś X - 20-20,000Hz. Wygładzanie na 'Var smoothing'. Wtedy zobaczymy więcej. Najlepiej też wrzuć screeny z zakładki RT60, RT60 Decay, Waterfall.
  12. W takim ustawieniu redukcja pogłosu panelami oraz korekcja przy pomocy DSP to najlepsze co możesz zrobić. Inaczej to będzie niekończąca się rzeźba
  13. Dokładnie chodziło mi o wzmacniacz z korekcją akustyki np Dirac Live lub RoomPerfect. Na pewno pomogą w kwestii basu i miejsca w którym siedzisz. Nie pomogą natomiast z pogłosem panującym w pomieszczeniu ale o tym jeszcze nic nie napisałeś To dosyć zawodny i niepowtarzalny przyrząd pomiarowy. Czyli w zasadzie nie bardzo się dowiemy ile jedna pułapka dała
  14. To pułapka CBT od Mega Acoustic. Ile zamierzasz ich wstawić? Wykonasz pomiar przed i po?
  15. Pasywne pochłonięcie jest możliwe ale przy takim modzie, którego amplituda będzie wyższa o 10-12dB a może nawet więcej od reszty pasma będzie wymagało pułapki basowej na całą ścianę. Nie myśl sobie, że ustawisz jeden albo dwa walce i problem rozwiązany
  16. No i tutaj też masz odpowiedź na pytanie dlaczego może system nie grać tak jakbyś sobie tego życzył. Ale tego nie przeskoczysz więc wzmacniacz z DSP to jest najlepsze co możesz zrobić.
  17. Te Pylony nie mają najwyższej efektywności - 87dB ale 1120 sobie z nimi poradzi. Moc wyjściowa to jedno ale w tym przypadku mówimy o wydajności prądowej na poziomie 30A. Zgadza się, zawsze można wypróbować dołożenie końcówki ale spektakularnego efektu się nie spodziewam.
  18. Zakładając że zamierza zrobić wystrój podobny jak w palmiarni to tak, może jakiś sens będzie to miało
  19. Kluczowe pytanie czy chcesz cokolwiek poznać, nauczyć się, co na pewno pomoże w osiągnięciu zadowalającego dźwięku czy raczej liczysz na wskazanie palcem co zrobić i tyle. Jeżeli to pierwsze to droga przed tobą długa szczególnie z takim ustawieniem. Jeżeli to drugie to kup soundbar z subem, który wstawisz w tamten kąt i też będzie muzyka grała
  20. Jeżeli chodzi wyłącznie o wpływ na bas i pewne teorie czy kolumny z BR z przodu czy z tyłu można dosuwać do ściany to nie ma znaczenia. Dla poprawnego działania portu BR z tyłu na dobrą sprawę wystarczy 5-7cm od ściany. Niskie częstotliwości rozchodzą się we wszystkie kierunki a nie w jednym. Takie ustawienie oczywiście ma swoje konsekwencje, głębokość sceny i inne historie ale tutaj nie o tym rozmawiamy.
  21. Nie do końca rozumiem co to pytanie wnosi do tematu. Chciałbyś poznać moje preferencje, upodobania? Bo w zasadzie o to pytasz. Mogę podać 3 zupełnie losowe zestawy a z tej odpowiedzi i tak nie będzie nic wynikało ani nic wnosiło.
  22. Zależy jakie kto ma wymagania, przy takim "nowoczesnym" ustawieniu opcje są 3. Dirac, RoomPerfect lub kupić soundbar i zapomnieć o audio.
  23. Ma to oczywiście znaczenie ponieważ pytanie jest o całkowitą powierzchnię do nagłośnienia. Możesz mieć trójkąt 3x3x3, którym słuchasz a pomieszczenie 100m2. W twoim przypadku słuchasz na małej powierzchni i obstawiam że tej niebieskich części mieszkania nie zamierzasz idealnie nagłaśniać - przy tym ustawieniu i tak nie będzie to możliwe. Dopóki nie ustawisz ich 3cm od ściany i BR będzie mógł oddychać jego lokalizacja nie ma znaczenia.
×
×
  • Utwórz nowe...