Skocz do zawartości

rms.pl

Branża
 • Zawartość

  1 638
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez rms.pl

 1. Też polecam sprawdzenie DT770 pod kątem basu o większej ilości i przy tym dobrej jakości. W modelu DT990 też ich nie brakuje, ale ma on słabszą dynamikę, jest lepsza przestrzenność grania (konstrukcja otwarta) i pokreślone mocniej wysokie tony, które czasami potrafią zakłóć po uszach. Do dłuższych odsłuchów zdecydowanie bardziej polecam model 770.
 2. Mogę wypowiedzieć się co do charakteru grania Melodiki BL40 mk3. Kolumny grają z pokreślonymi skrajami pasma, więc góry i dołu nie brakuje. Przy czym góra, pomimo wyeksponowania jest przyjemna w odbiorze, bez ostrości. Kolumny te nie mają problemu z budowaniem przestrzeni, choć precyzja lokalizacja dźwięków i głębokość sceny mogła by być lepsza, ale to już nie w tym budżecie cenowym. Niskich tonów nie brakuje, mają charakter wypośrodkowany między twardością, a miękkością grania. Zaletą tych kolumn jest że basu nie brakuje nawet przy cichszym słuchaniu, gdzie często w przypadku innych kolumn dużo osób włącza już loudness we wzmacniaczu. Ich granie jest ocieplone i nastawione na muzykalność, dobrze zgrywają się ze sprzętami Onkyo, które grają dosyć neutralnie. Model mk2 gra podobnie, główna różnica jest w niskich tonach, są w nich masywniejsze i kolumny zazwyczaj wymagają większej odległości od ściany aby nie podbić ich nadmiernie. Przed zakupem polecam odsłuch i porównanie z innymi kolumnami.
 3. Bardzo wygodne i lekkie są Mozos True ANC, całe ucho wchodzi do środka muszli. Grają równo, jak nie lubisz dominujących basów, wychodzących na pierwszy plan, to polecam sprawdzić te słuchawki.
 4. Nie ma takich podziałów, znaczenie ma dobór odpowiednich kolumn podłogowych pod akustykę danego pomieszczenia. Typów kolumn podłogowych jest dużo, różnią się ilością i wielkością przetworników, konstrukcją 2, 2.5, 3 drożną, obudową: otwarta, zamknięta Np. w pomieszczeniu około 10-12m2 są osoby z powodzeniem używające kolumn podłogowych dwudrożnych np. Polk T50 czy Klipsch Reference Base R-610F, czy 2,5-drożnych na dwóch mniejszych wooferach Indiana Nota 550 czy Melodika BL30. Natomiast wstawienie kolumn na dwóch sporych wooferach, niesie już ryzyko pojawienia się niechcianego dudnienia, buczenia basu. Do Twojej wielkości pomieszczenia możesz wypróbować podłogówki KEF Q750 (równo grające i z bardzo dobrą przestrzenią), Polk Audio RTi A5 (grające bardzo przyjemny dźwiękiem, lekko ocieplonym, łatwe w ustawieniu), Triangle BR07 (grające energicznie, z dużą przestrzenią i szybkim basem), Klipsch Reference Premiere RP-5000F (podbite skraje pasma, z wymienionych najbardziej podkreślone wysokie tony). Takie są często zalecenia producentów kolumn co do wyjściowego ustawienia kolumn, warto jednak spróbować trochę poprzestawiać kolumn w razie problemów z niskimi tonami, budowaniem przestrzeni, na ten temat możesz poczytać w naszym artykule "Ustawienie kolumn w pomieszczeniu - najczęściej popełniane błędy"
 5. Jeżeli bierzesz pod uwagę używane to poszukaj Exposure CD 2010S, z nowych odtwarzaczy CD polecam Cambridge Audio AXC35, ma też wyjście coaxial, więc można go wykorzystać jako transport.
 6. Przy takiej odległości odsłuchu, też bym zalecał szersze rozstawienie i standy po kolumny podstawkowe, dodatkowo pozwolą Ci na większą możliwość sprawdzenia różnych ustawień, w tym odległości od tylnej ściany, do której to zbliżenia kolumn powoduje podbijanie niskich tonów. Co do sprzętu to polecam rozwiązanie z odtwarzaczem sieciowy NuPrime Omnia Wr-1, który ma bardzo dużą funkcjonalność, wyposażony w dobry DAC. Do niego ze względu, że jest też przedwzmacniaczem możesz podłączyć dowolną końcówkę mocy czy wzmacniacz zintegrowany. Z końcówek grających łagodnym, przyjemnym dźwiękiem, przykładowo możesz spróbować STA-9, jeżeli chodzi o wzmacniacze np. Musical Fidelity M2si, Cambridge Audio CXA61 lub Exposure 1010. Z kolumn np. Klipsch RP-600M, Triangle Borea BR03, Esprit Comete EZ, Monitor Audio Silver 7G 100, więc tak jak napisałeś bez odsłuchów nie obędzie się.
 7. Pod wzmacniacze Sony, sprawdź od Klipsch modele RP-500M lub RP-600M, różnica w ich graniu jest w zakresie niskich tonów, model 600M schodzi niżej i jest ich więcej. Ich jaśniejsze granie w zakresie wysokich tonów powinno dobrze zgrać się z wymienionymi przez ciebie wzmacniaczami. Na odsłuch najlepiej abyś udał się ze swoim wzmacniaczem. Koniecznie potem wybrany model wypożycz do domu, aby sprawdzić jak odnajdzie się w Twojej akustyce pomieszczenia i różnych ustawieniach.
 8. Opcję regulacji tonów wysokich i niskich z pilota posiada Triangle Elara Active LN-01A
 9. Czasem nie liczy się rozmiar, ale technika. Od 13.01 do 22.01. zapraszamy na odsłuchy wzmacniaczy klasy D do salonu RMS w Białymstoku! Do wyboru: NuPrime IDA-16 oraz dwie końcówki mono STA-9, Lyngdorf Audio TDAI-3400, Cambridge Audio Evo 150. Zadzwoń do naszych Doradców i umów się na odsłuch. tel. 85 747 97 50 tel. kom.: 607 266 304 lub 607 266 301 Wzmacniacze klasy D zdobywają coraz większe uznanie wśród audiofili. Wysoka sprawność energetyczna tych urządzeń pozwala zachować kompaktowe rozmiary, do których czasem podchodzi się z nieufnością. Jak coś tak małego może napędzić nasze kolumny? Ano, może. Umów się na odsłuch i przekonaj się na „własne uszy”. Mamy modele reprezentujące różne style grania: NuPrime, którego specjalnością jest klasa D w kompaktowym wydaniu, w modelu IDA-16 oferuje dynamiczne i delikatnie ocieplone granie, nie gubiące detali. Jeszcze więcej ciepła znajdziesz w końcówce mocy NuPrime STA-9, która może pracować zarówno w konfiguracji stereo jak i w mono, oferując wtedy moc 1x290W. Lyngdorf All-in-One TDAI-3400 to nowoczesny wzmacniacz duńskiego producenta, który odtwarza muzykę dość neutralnie i z dużą przestrzenią. Przy okazji odsłuchu można przetestować też jak działa ich korekta akustyki pomieszczenia Room Perfect. Wzmacniacz zintegrowany Cambridge Audio All-in-One EVO 150 na pewno urzeka wyglądem, ale warto sprawdzić, czy trochę jaśniejszy styl grania i wyraźna średnica jest tym, co lubisz. Chętnych do poszerzenia swoich horyzontów dźwiękowych i poznania możliwości wzmacniaczy klasy D zapraszamy do umawiania się na odsłuchy. Przy okazji będzie to też okazja do uzyskania fachowej porady od naszych ekspertów. Zadzwoń i ustal termin Twojego odsłuchu Adres: ul. Hetmańska 33B, 15-727 Białystok Godziny pracy: poniedziałek - piątek: 8:30 - 18:00 sobota: 10:00 - 16:00 Zadzwoń do naszych Doradców: tel. 85 747 97 50 tel. kom.: 607 266 304 lub 607 266 301 Moderacja: Newsa
 10. Rzuć okiem na MOZOS True ANC, są to dobre słuchawki w tej kwocie, sprawdzają się w filmach, ale i w muzyce, ponieważ nie są "przebasowione" tzn. niskie tony nie dominują całego grania, jest wyrównane i nie męczy przy dłuższych odsłuchach. Przy tym bardzo wygodne i lekkie.
 11. W przypadku wagi nie chodzi o to z czego się zbudowany, tylko jak. Evo 75, Omnia A300 czy też nieduży Lyngdorf TDAI-1120 są wzmacniaczami w klasie D, które mają bardzo wysoką sprawność energetyczną w stosunku do klasy AB, nie mówiąc już o klasie A. Automatycznie powoduje to że sekcja zasilania nie musi być tak rozbudowana, dodatkowo często wykorzystywane jest zasilanie impulsowe, odpowiednio zaprojektowane pod sprzęt audio. We wzmacniaczach klasy A i AB znaczna cześć wagi to duży transformator. Możesz o tym poczytać w naszym artykule "Wzmacniacze stereo - budowa i klasy".
 12. Co do tych słuchawek mogę powiedzieć, że grają dosyć równo. Niskich tonów nie brakuje, są lekko podbite, ale nie dominują w graniu całego brzmienia i nie zakrywają reszty pasm. Nie są to słuchawki dla kogoś, komu potężny bass jest priorytetem w graniu. Średnica odtwarzana jest bardzo naturalnie, góra jest wyraźna, ale nie męcząca. Słuchawki zostały zestrojone tak że bez zmęczenia można robić długie odsłuchu. Bardzo dobrze radzą sobie z kreowaniem przestrzeni na której Tobie zależy, w tym pułapie cenowym jest ona na prawdę bardzo dobra. Dobrej klasy wzmacniacz słuchawkowy w połączeniu z Twoim obecnym DACiem, na pewno sprawi, że wzrośnie jakość dźwięki. Najlepiej abyś samemu sprawdził słuchawki i ocenił jak one wpasowują się w Twój gust muzyczny i czy dobrze leżą na głowie, bo to też ważne Zapraszam do kontaktu z naszym sklepem w razie bardziej szczegółowych pytań, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.
 13. Z Primare nie słuchałem Borei, z tym modelem kolumn i kolumnami Klipsch dobrze zgrywa się też Cambridge Audio Evo 75 jak będziesz na odsłuchu polecam sprawdzić takie połączenie.
 14. W przypadku kolumn MA, warto spróbować połączenia z NuPrime Omnia A300, ze względu na cieplejsza barwę dźwięku jaką daje ten Al-in-One, ale nie kosztem spowolnienia grania, czy utraty detali i przestrzeni. Posiada Bluetooth i zapewnia granie na dobrym poziomie, ale jednak wyższą jakość dźwięku uzyskamy przy połączeniu Wi-Fi lub Ethernet i wykorzystaniu dedykowanej aplikacji Omnia Receiver do obsługi serwisów streamingowych czy dysków NAS. Cambridge Audio Evo 75 też moim zdaniem warto sprawdzić, jeżeli preferowana jest jaśniejsza prezentacja górnych rejestrów, dodatkowo można tutaj wprowadzić korektę wysokich i niskich tonów używając do odtwarzania dedykowanej aplikacji. Mocy z tego urządzenia nie zabraknie do wysterowania kolumn. Zapraszam do naszego salony na odsłuch posiadamy oba urządzenia. Także będzie można porównać z Arcam HDA SA20
 15. To drugie ustawienie jest o wiele lepsze, dodatkowo na okna warto założyć rozsuwane zasłony na czas odsłuchu , zmniejszą pogłos w pomieszczeniu. Ze wzmacniaczy do sprawdzenia polecam NuPrime Omnia A300, wzmacniacz w klasie D, posiada odtwarzacz sieciowy, możliwością podłączenia po Wi-Fi, Bluetooth, czy TV pod jedno ze złącz przyjmujących sygnał cyfrowy, dodatkowo wyjście do podłączenia subwoofera w przyszłości do wykorzystania jakby była taka potrzeba. Z kolumn warto odsłuchać Klipsch Reference Premiere RP-5000F, KEF Q750 i Triangle Borea BR08, aby zobaczył jaki styl grania Tobie pasuje
 16. Pod rodzaj muzyki jakiej słuchasz Polk T50 pasuje, niskich tonów w tych kolumnach nie brakuje, grają stylem V, czyli skraje pasma podbite (niskie i wysokie tony), grają muzykalnie i nie męczą przy dłuższym odsłuchu. Pomieszczenie do 25m2 spokojnie nagłośnią. Polecam wybranie się do salonów i odsłuchy danych kolumn, najlepiej aby chociaż z dwa wytypowane przez Ciebie modele były na miejscu w celu porównania. Na razie nie zmieniałbym wzmacniacza, jeżeli sprawny, ponieważ w tej kwocie trudno będzie znaleźć lepiej grający nawet z używanych sprzętów na rynku.
 17. Jeżeli chcesz iść w stronę cieplejszego grania jakie oferuje M3si, to polecam sprawdzić Magnata MR780.
 18. W tej kwocie polecam wypróbować wzmacniacz słuchawkowy Pro-Ject HEAD BOX S podłączysz go kablem mini jack na 2xRCA. Ogólnie muzykalne granie, nie gubiące detali z dobrze budowaną przestrzenią.
 19. Oprócz wymienionego MF M3si, jak lubisz dynamiczne, żywe granie i przy tym po cieplejszej stronie, to weź pod uwagę Exposure 2010S2D, znowu bardziej neutralne, a przy tym dalej mające energię, werwę wgraniu oferuje Arcam HDA SA20. Oba wzmacniacze posiadają przedwzmacniacze gramofonowe dla wkładek MM oraz wyjścia pre out po które podłączysz subwoofer. Jeśli nie wiesz w jakim kierunku z brzmieniem chcesz iść, to najlepiej udaj się do salonu, porównaj granie wzmacniaczy i wybrany wypożyczycz do sprawdzenia w domu. Oczywiście zapraszam też do naszego salonu, na miejscu mamy wymienione wzmacniacze, forumowiczom mam przygotowaną specjalną ofertę.
 20. Do KEFów zaproponuję połączenie ze wzmacniaczem MF M2si, który ma niskie tony dobrze wyważone, nie są ani bardzo twarde, ani rozlazłe.
 21. Do Twojego metrażu i muzyki jaką słuchasz, proponuję sprawdzenie zestawu Klipsch Reference Base R-610F a do napędzenia tych kolumn sprawdzi się amplituner Magnat MR 780 . Kolumny podłogowe zapewnią Ci lepiej wypełnione niskie tony. Twoje ustawienie kolumn w pokoju wygląda dobrze, po zakupie i tak trochę będziesz musiał posprawdzać jakie jest dla nich optymalne ustawienie (szerokość, odległość od ściany, skierowanie do środka). Polecam lekturę: https://rms.pl/feed/com_content/716
 22. Zmiana z 326 na 356, powinna dociążyć dół, lepiej budowana scena dźwiękowa, trochę łagodniejsza góra. Ze wzmacniaczy grających ciepła, nie eksponujących góry polecam sprawdzenia Musical Fidelity M2si lub Magnat MR 780. Zapraszam do naszego salonu na odsłuch i porównanie, na miejscu mamy też kolumny Klipsch, podobne do Twoich z wyglądu i grania.
 23. Jak szukasz dobrze wypełnionego basu, to polecam sprawdzenie NuPrime DAC-9 lub DAC-9SE, gra ich bardziej przechyla się w stronę ciepła, żywego, przyjemnego przekazu, przy tym nie mają problemu z budowanie przestrzeni i odtwarzaniem detali, ale też ich nie wyciąga na pierwszy plan. Do zestawu też od NuPrime transport sieciowy Omnia WR-1, obsługuje Tidal(bez MQA), Qobuz, Airplay. Sterowanie z apki Omnia Recevier oraz pilota
 24. Ciepło grający Magnat dobrze zgrywa się z Klipsch. Jak potrzebujesz HDMI i wyjścia na suba to poczekaj na nowy model MR 750, nie długo powinien pojawić się w sprzedaży.
 25. Jeżeli nie potrzebujesz MQA, to polecam sprawdzić NuPrime Omnia WR-1. Urządzenie te sterujesz za pomocą dedykowanej aplikacji tej firmy - "Omnia Receiver". Obsługuje główne serwisy streamingowe (Tidal, Spotify, Deezer) i radia internetowe InTune. Inne podstawowe funkcje można ustawiać z pilota, np. regulowana głośność, przełączanie piosenek, wybór źródła. Dodatkowo możesz skorzystać z Bluetooth lub Airplay, czy odtworzyć muzykę z pendriva lub dysków NAS. Całkiem niezły DAC, grający po ciepłej stronie. W razie potrzeby można wykorzystać WR-1 jako transport cyfrowy i dołożyć inny zewnętrzny DAC.
×
×
 • Utwórz nowe...