Skocz do zawartości

Jaką ma moc?


ErrorDTe

Recommended Posts

Witam



Byłem dzisiaj w lombardzie rozejrzeć się za jakimś ciekawym sprzętem i wpadł mi w oko subwoofer, tani, przydałby się akurat do telewizora. Niestety pan nie potrafił mi powiedzieć nic o nim a na tabliczce było napisane tylko " Power Consumption : 100W " , sub był z kina domowego marki Elta 8884 ale nie mogę nigdzie znaleźć o nim żadnej informacji. Da się jakoś w przybliżeniu obliczyć jaka moc RMS ma ten sub? Przy okazji może ktoś zetknął się z produktami tej firmy i ma o niej jakaś opinie? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro było napisane "Power Consumption" to rozumiem, że to był sub aktywny, tak??? Jeśli tak to moc RMS wzmaka przy poborze 100W to będzie nie więcej niż 60W. Nie zniechęcaj się na ogół firmy przesadzają z danymi i należy je samemu weryfikować, bo to co ja piszę to bardzo realny wynik, a dane fabryczne to często bajki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELTA - czyli najtańsze produkty...
Z AGD i RTV robią dużo różnych rzeczy.

To już lepiej znaleźć sobie coś firmowego z używek. Wydasz 300zł i masz w pełni sprawny sub z 20cm głośnkiem, a do tego z normalną regulacją. Choćby coś z Tonsila, jakieś proste JAMO itp.

Poza tym napisałeś "przydałby się do telewizora...". To jak go chcesz podłączyć? Powinieneś mieć amplituner/wzmacniacz/wieżę z wyjściem na subwoofer - ewentualnie sub z wejściem i wyjściem na kable głośnikowe by dało się podłączyć.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłączeniem myślę iż dam sobie rade (tak mi sie wydaje). Jeśli to jest sub aktywny to potrzebuje tylko źródło dźwięku (to tez mi się wydaje) . Dzięki za opinie o marce. Tak patrzyłem na inne produkty ( w szczególności wieże) i wydawały się solidne. No nic poszukam coś w innych lombardach skoro to odradzasz bo boje się kupować przez neta:)



P.S
Naszła mnie taka myśl, nie chce zakładać nowego tematu a bardzo mnie to interesuje otóż mam wzmacniacz czterokanałowy i podpięte do niego 2 kolumny, następnie kupuje pasywny subwoofer i wpinam w ten sam wzmacniacz (w trzeci kanał) i tutaj jest moje pytanie, czy takie coś w ogóle bedzie działać, nie zabije subwoofera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od zawsze wydawało mi się że wzmacniaczowi pasywnemu należy podawać tylko niskie tony a wiec potrzebny jest osobny wzmacniacz. Chyba bylem w błędzie icon_biggrin.gif




Edit:
Czyli moge mieć podpięte 2 kolumny do pierwszej pary dwóch kanałów a pasywny subwoofer do trzeciego kanału i nic mu się nie stanie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Móc możesz, ale jakość dźwięku będzie na pewno słaba, normalne stereo jest oparte na dwóch kolumnach, albo zestawi 2.1. Tylko, że w tej drugiej konfiguracji na ogół stosuje się filtr dolnoprzepustowy dla kolumn i dopiero od tego momentu gra sub (tak na marginesie to jest bardzo trudne zadanie dostroić taki zestaw), a u ciebie kiedy elementy będą grały każdy sobie to nie będzie najlepiej. Radziłbym wymienić wzmaka na zwykłe stereo, a tego suba po prostu sprzedać, albo wstawić do szafy i na razie nie ruszać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...