Skocz do zawartości

szukam jakiejś świeżej, przyjemnej, odprężającej nuty


Lysy239

Recommended Posts

Polecam muzykę z gatunku LOUNGE / CHILLOUT / AMBIENT. Znakomite relaksujące i leniwe brzmienia, czyli coś dla Ciebie po ciężkim dniu. Muza świetnie się odnajduje w tle, z założenia jest to muzyka do poczekalni, kawiarni itp. aczkolwiek odsłuch kontemplacyjny również daje sporo radochy.
Jak to jednak bywa z muzyką popularną, na rynku jest straszna ilość śmieci, łatwo się "przejechać". Przed zakupem dobrze jest odsłuchać wszystkie utwory z albumu / składanki.

Moje propozycje:

Aural Float "Freefloat"
Boozoo Bajou "Satta"
Mo' Horizons "Remember Tomorrow"
Moodoorama "Mystery In A Cup Of Tea"

składanki Erotic Louge Vol. 2, 5 i 6

a z polskich płyt
Smolik "2"
Milkshop "Milkshop"


Wypróbuj też coś z klimatów ethno/afro: KHADJA NIN, ANGELIQUE KIDJO



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim moim odkryciem i to dosłownie jest A.M.Jopek. Dotychczas, jakby ktoś mi powiedział,że mam kupić jakąkolwiek płytę tej Pani to bym mu chyba miskę oklepał. Takie jakieś właśnie dziwne stereotypy w tej naszej Polsce obowiązują. Po prostu nie szanujemy tego co mamy u siebie tylko zawsze patrzymy gdzieś indziej.
No ale z próżności i z racji, że mi się wydanie podobało, kupiłem jej ostatnia płytę "ID". A jako, że to był odruch to w 10 minut po wyjściu ze sklepu już żałowałem, że wtopiłem kilkadziesiąt zeta na jakieś jęczydło. Dlatego po dotarciu do domu odsłuch płyty zacząłem od czytania recenzji w necie icon_biggrin.gif bo wyszedłem z zalożenia, że jak to jest totalna porażka to o 10 groszy drożej sprzedam ją na Allegro oryginalnie zafoliowaną. Poczytałem na Onet Muzyka i zapamiętałem jedno stwierdzenie - pierwszy raz tą płytę należy posłuchać w absolutnej ciszy i na słuchawki. I tak zrobiłem. No i cóż....! Uwielbiam Panią A.M.Jopek. Płyta była słuchana już kilkadziesiąt razy i cały czas daje mi nowe odkrycia. Piękna muzyka, uduchowiona treść. A realizacja techniczna i dźwiękowa - REWELACJA. Kilka dni temu dokupiłem dodatkowy maksisingiel z 6 utworami których nie ma na "ID". Bajeczka.Szczerze polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...