Skocz do zawartości

Jaki amplituner wybrać Pioneer czy Yamaha?


raf44

Recommended Posts

Zestaw budżetowy pokój 4x5 70%kino 30% muza. Zastanawiam się nad zestawami:

1. Pioneer VSX-819 + DV-420 - zalety port usb w amplitunerze - cena ok
2. Yamaha RX-V465 + S663

Kolumny chwilowo 5.0 sub potem ewentualnie:

- Mission Mv6 ale z racji tylnego bassreflexu i ustawienia 5cm od ściany chyba odpadną
- Taga 606
-Koda CF-52 v2 nie wiem jak w ich przypadku z bassreflexem.

Dodatkowe założenia : ampli + dvd - przynajmniej 1 usb, kolumny boczny bass odpada (jak np w jamo 606) jaki i chyba tylny bassreflex a może się tu mylę?
Całość czarna icon_smile.gif

budżet ok 2600-2800.

Który zestaw radzicie kupić? Pomóżcie bo od miesiąca czytam fora i coraz trudniej się zdecydować.
Z odsłuchem problem bo większości sprzętu brak w sklepach w mojej mieścinie.


Pozdrawiam i liczę na odzew icon_smile.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer - głównie dlatego, że te odtwarzacz mają możliwość podgrywania nowych softów i z tego co słyszałem można podpiąć pod USB dysk 2,5"

TAGA - moim zdaniem Wharfedale dopiero od serii Diamodn 9.x jest niezły, a godne polecenia (w moim odczuciu) są Diamond 10.x, ONYX i wyższe, bo podstawowy Vardus dla mnie jest za suchy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crom
Aktualizowałeś firmware do tych wersji pisanych nie bezpośrednio przez Pioneera, ale modyfikacji wprowadzanych przez użytkowników, którzy piszą oprogramowania??? Wszędzie opinie o tych odtwarzaczach Pionka się powtarzają, "czyta wszystko po updatcie firmware'u; idealny zamiennik dla taniej chińszczyzny" itp. itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 dzięki za wyjaśnienia a co przeważa na korzyść pioneera przy amplitunerze?

Co dvd pioneera zgodzę się że szybkością nie grzeszy, na pewno jest wolniejszy od onkyo 406, z opinii użytkowników wynika że obsługa USB jest dopracowana, czyta dyski, pendrive-y...napisy są dla mnie bez znaczenia bo jestem leniwy i nie chce mi się ich czytać, czytam tylko w kinie icon_smile.gif, ma pełną jak mi się wydaje obsługę na panelu co się rzadko zdarza u innych producentów, cena w stosunku do yamahy prawie o połowę niższa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jakosć skrzynek i wygląd TAGI jest super. Jakbys laikowi pokazał B&W z serii CM, a później w domu pokazał TAGI to mógłby ich nie odróżnić (tak pobieżnie oglądając). Designem (wpasowanie w nowoczesne wnętrze) TAGA TAV-606 bije wszystkie KODY na głowę. Niestety nie wiem z czego są te pierscienie, ale obstawiałbym plastik. Niemniej jak na tą półkę zestawik prezentuje się super.

Z tą jakocią dźwięku to nie ma co przesadzać, KODA AV-702 jest trochę lepsza, ale kosztuje o 20% więcej icon_mrgreen.gif Jednak to jest naprawdę trochę, nie proponowałbym ci jakiego gniota.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyłeś mnie icon_biggrin.gif te tagi wyglądają rzeczywiście ładnie i idealnie wizualnie pasują do pioneera, nawet znalazłem taki zestaw:

1. VSX-819 + DV-420 + Taga 606 za 2657

i kilka innych icon_smile.gif
2. pioneer VSX-819 + DV-420 + Koda CV-52 v.2 za 2667 (ale tu tylni basreflex i chyba sub by się przydał, choć kolumienki wyglądają nieźle)
3. PIONEER VSX-819 + DV-420 + AV707 + SW8 za 2689 ( tu zestaw z subem)

no i przyczynek do kolejneigo dylematu

4. Yamaha RX-V465 + DVD-S663 + NS-50 + NSP-60 za 2741 (podobno niezłe kolumienki)


i co tu wybrać icon_rolleyes.gif ?


Pacio94 dalej obstajesz za zestawem nr 1.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94

Ponieważ niestety nie uświadczyłem TAG w moim miasteczku, pod względem wykonania i materiałów (paczka, maskownica, etc.) do jakich kolumn można je porównać?
Czy pod tym względem są porównywalne z np. Maudio, prism czy nieco wyżej Wharfedale Vardius 300?
Czy pod względem dźwięku zagrają gorzej czy lepiej niż Wharfedale Crystal 30?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. M-Audio, Prism, Voice Kraft i jeszcze parę innych to masowa chińszczyzna, więc sam oceń sobie jakosć icon_wink.gif Wharfedale to już co innego, możesz jeszcze sobie dodać do porównania JAMO.
2. Nie jestem w stanie ci nic powiedzieć, bo nie słuchałem tych modeli Wharfedale. Jedyne co to w moim odczuciu Wharfedale grają dobrze dopiero od serii Diamond 10.x, ale nie wiem jak to odniesć do Varius'ów i Crystal'i.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94

Sorry, że się tak czepiam ale w tym szeregu w którym miejscu byś uplasował TAGI, Maudio,Prism, ....Jamo406,416...Wharfedale Vadrus 250,300,...

i jeszcze jedno pytanko czy warto wchodzić już w blueraya, jest w promocji Samsung 1580 - 399zł , czy jeszcze poczekać i kupić DVD DV-420?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. TAGA TAV-606
2. JAMO S416
3. Wharfedale Vardus
4. Wharfedale Crystal
5. M-Audio xxx (to w ostateczności VK, Prisma... pomijam wogóle, bo się nie nadają)

Ta lista jest dość prowizoryczna (dopiero bezpośrednie porównanie daje odpowiedni pogląd do robienia rankingu), Vardus to wyższa seria niż Crystal, więc skoncentruj się raczej na niej.

Blu-Ray Samsunga jest bardzo dobry jak na swoją cenę, obraz zarówno z DVD jak i niebeiskich krążków jest swietny. Z dźwiękiem nie jest chyba tak różowo, ale nie testowałem go na lepszym sprzęcie (mam go w domu jakby co), więc nie wiem dokładnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tagę podajesz jako nr 1 to z pozostałymi dam sobie spokój, pod względem dźwięku zaufam twojej opinii, a wizualnie są na równi z Wharfedale Vardus przynajmniej porównując na zdjęciu.

Co do BR Samsunga to przeczytałem opinię, że nie obsługuje VCD, a ja mam dużo bajek w takim formacie icon_sad.gif, ciekawe czy rzeczywiście tak jest?

W zestawie all-in-one lg miałem taki motyw ale wystarczyło wejść w tryb serwisowy i odblokować.

A co myślisz o Denonie AVR-1610 w kontekście VSX-819?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że ten Blu-Ray nie łyka VCDków. Obecnie to coraz częsciej spotykane, mój Denon także nie obsługuje tego typu płyt icon_wink.gif

Denon, Pioneer, Yamaha... Nie będzie dużych różnic, ja mam Denonai jestem zadowolony, ale nie jest tak, że kupując nowego ampa skupiałbym się na tej marce - zawsze są jakies plusy i minusy. Nie ma się co tyle zastanawiać, bo zaraz wyjdą nowe modele i znowu zostaniesz z niczym icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Yamaha RX-V465 + DVD-S663 + NS-50 + NSP-60 za 2741 (podobno niezłe kolumienki)


Mam podobny zestaw, z tym że z niższym amplitunerem (swoją drogą trochę skaszaniłem zakup, bo nie ma on z tyłu wejścia na moduł Bluetooth, który otrzymałem gratis). Głośniki faktycznie grają fantastycznie, nie potrzebujesz suba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

....ja też mam mały dylemat... Dodam tylko że jestem babą (momentami w 100% blondynką😏....) no i mam na oku trzy amplitunery do wyboru 👌jest to prezent dla mego Chłopa i teraz tak, ma 5 głośników podłączonych do TV (w tym ten cały subwoofer), sam też czasem sobie potworzy trochę muzyki dla relaxu (ma do tego taki pięknie świecący 🤩 w ciemności mikser) no i wpadł mu w oko mój amplituner Yamahy co mam u siebie z lat 80tych Yamaha Stereo Receiver R 300 (tego mu nie dam ;] ale na allegro są za około 350zl), też widziałam używany amplituner z Pioneera SX 300 Vintage i nowy prosto ze sklepu Yamaha A-S201 lub Yamaha R-S202D. No i pytanie : który z tych czterech amplitunerów wybrać? Budżet raczej mam niższy niż wyższy 💰

Serdecznie Was ściskam w te mroźne dni 🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...