Skocz do zawartości

Kilka słów o moim sprzęcie


wiktor88

Recommended Posts

Witam, opisze wszystko po kolei.
Posiadam video, tv sat, telewizję tp, odtwarzacz dvd, wszystko to jakimś cudem popodłączane do jednego telewizora. Chciałbym, o ile to możliwe, podłączyć do tego wszystkiego jakiś zestaw stereo, żeby lepiej brzmiało (ewentualnie mogę zrezygnować z podłaczania video i tv sat, bo z tego mniej korzystamy) icon_smile.gif. Dodatkowo chciałbym jeszcze, żeby można było odtwarzać przez te głośniki radio, czyli o ile wszystko dobrze kojarzę potrzebny jest mi amplituner stereo. No i oczywiście muszę kupić jakieś kolumny, bo na razie dźwięk odtwarzany jest z tv.

Przeglądałem dzisiaj allegro i trafiłem na kilka ciekawych rzeczy i chciałbym, żebyście doradzili mi, czy coś z tego się w ogóle opłaca:
Sony - wzmacniacz TA-AX35 i tuner ST-JX44L - wiem, ze to raczej stary sprzęt, ale wiem, ze jego brzmienie jest chyba nie najgorsze (chyba taki model ma mój wujek i jak u niego słuchałem to mi się podobało icon_wink.gif ) nie wiem tylko czy udałoby się podłączyć tu wszystko to co bym chciał;
amplituner SONY STR-D365 180 WATT;
AMPLITUNER SONY STR-AV270;
Harman / Kardon HK 3390 - to jest sprzęt już chyba raczej dobry, zastanawiam się czemu ktoś to sprzedaje icon_smile.gif no i do jakiej wysokości cena jeszcze podskoczy icon_smile.gif. Przeglądałem też parametry tego zestawu i zauważyłem, zepasmo przenoszenia to 10Hz - 11kHz, przy optymalnym 20Hz - 20 kHz to raczej bez rewelacji chyba, mam rację?

Jeśli możecie to napiszcie coś o tym co podałem i polećcie ewentualnie coś innego i jakieś dobre głośniki w rozsądnej cenie, niekoniecznie nowe icon_smile.gif


Pozdrawiam i dziękuję icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tą kwotą to jest tak, że nie wiem ile chcę na to przeznaczyć, nie wiem czy bede musiał sfinansować to sam czy dorzuci się do tego ojciec.
Wstępnie myślałem o tym, żeby na amplituner przeznaczyć około 300-350 zł a głośniki no to już zalezy od tego co mi polecicie, bo ja sie na tym w ogóle (jeszcze) nie znam icon_smile.gif

Nie jestem aż takim audiofilem, nie zalezy mi na "nie wiem jakim" dobrym sprzęcie i na "nie wiem jakim" dobrym brzmieniu chciałbym po prostu polepszyć to co mam teraz więc myślę, że znajdzie się jakiś używany sprzęt, który da siękupić za mniej wiecej taką cenę i który zaspokoi moje obecne potrzeby icon_wink.gif

Pablo1964 filmy byłyby odtwarzane raczej sporadycznie, więcej czasu to słuchanie muzyki (chillout, jazz, muzyka klubowa) i słuchanie radia no i oczywiście oglądanie tv, ale myślę, ze do tego spokojnie wystarczy zestaw 2.0
Dodatkowym uteudnieniem jeśli chodzi o kino domowe jest rozkład pokoju, ciezko byłoby rozstawić tam dobrze głośniki, bo jest to połączony pokój, aneks kuchenny i kuchnia, które razem tworzą coś na kształt litery "L" więc trochę cieżkawo icon_smile.gif

PS. za niecałe 2 godziny kończy się aukcja "Sony - wzmacniacz TA-AX35 i tuner ST-JX44L" o której pisałem w pierwszym poście, czy możecie mi doradzić tak na szybko czy to w ogóle się opłaca i czy taki sprzęt za 150 zł to okazja czy raczej przepłacanie?

Jeśli chodzi o głosniki to dodam tylko, że ten pokój , aneks i kuchnia mają łącznie około 50 m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja z SONY się skończyła - nie było chętnych. Cena niezbyt wysoka - ale i sprzęt również nie należy do rewelacji.

Co do Harmana 3390 to juz niezły i mocny amplituner, ale cena pewnie zbliży się do 800zł. Możesz próbować licytować, ale wątpię by Ci się udało kupić go za pół tej kwoty. Nie wiem, jak znalazłeś pasmo 10-11kHz, skoro poniżej podajesz użyteczne do 20kHz icon_mrgreen.gif Poza tym większość sprzętu ma podane np.zniekształcenia przy paśmie do 20kHz. W każdym razie tym parametrem się nie przejmuj icon_wink.gif

Co do amplitunerów SONY: model 270 to już 20 letni najniższy model z serii, 365 jest już trochę lepszy. Ale skoro szukasz czegoś na trochę większą powierzchnię to najlepiej poszukać sarszych modeli amplitunerów serii GX... z końcówka oznaczenia ES. Mają już lepsze parametry i należą do wyższej klasy.

Poza tym w tym zakresie cenowym warto popatrzeć na starsze amplitunery Yamahy czy Harmana, a generalnie to jest sporo modeli różnych firm i liczy się ich stan, a poza tym warto poszukać czegoś w Twojej okolicy bo osobiście zobaczyć, posłuchać i odebrać sprzęt - bedziesz w tedy pewien, że nic nie uszkodzi się w czasie transportu...

Tu masz za 230-250zl niezły amplituner SONY STR-GX5ESII
http://allegro.pl/item1150426985_sony_str_...egro_tanio.html

albo za 339zł komplet: wzmacniacz + tuner + dwukasetowy deck
http://allegro.pl/item1147816238_sony_ta_f...jedyne_339.html
Natomiast musiałbyś poprosić o lepsze fotki – bo na tych co są na aukcji mało widać i sprzęt wygląda tak sobie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja uległa lekkiej zmianie (na lepsze icon_smile.gif ) - ojciec oznajmił, że może dorzucić jakąś kaskę od siebie więc można trochę podnieść maksymalną kwotę jaką wydawalibyśmy na amplituner. Myślę, ze można śmiało liczyć, na 400-450 od niego więc łącznie z moim 350 mamy już około 800 zł, także teraz zaczynam poszukiwania w tych granicach cenowych icon_smile.gif

Możecie polecić mi jakieś dobre marki głośników, chciałbym poprzeglądać sobie na allegro co można dostać i w jakich cenach, ale nie chcę tracić czasu na gorszej klasy tanie "pierdziawki", a że w ogóle się nie znam na tym sprzęcie to stoję z tą kwestią w miejscu.

I jeszcze jedne sprawa/pytanie - czy jak już kupiłbym to wszystko co planuję kupić, mógłbym liczyć na waszą pomoc "na odległość" w podłączeniu tego, tak jak to miało miejsce w drugim poście kaczora w tym temacie?icon_smile.gif
Niby to co obecnie posiadamy jakoś udało nam się podłączyć, ale nie wiem czy to co mamy jest tak jak powinno być, ale naprawdę ciężko jest podłączyć4 elementy do TV, który posiada tylko 2 euro złącza icon_smile.gif

Mały edit: Tak sobie pomyślałem, ze może zamiast 2.0 dałoby radę skonstruować jakieś 2.1? Zawsze z subwooferem lepiej chyba niż bez niego icon_smile.gif

No i jeszcze co do cen ampli to czy między takimi za 500-600, a takimi za 700-800 będzie duża różnica brzmieniowa i jakościowe czy może bardziej opłąca się zakupić coś za okolo 600 a te 200 co zostanie dorzucić do głośników i kupić cały zestaw za trochę mniejszą kasę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, bo ciągle nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytania, ale żeby nie było, że nabijam sobie bezwartościowe posty to zapytam jeszcze o jedno icon_smile.gif:

- czy jeśli kupię harmon kardon HK 3390 pomożecie mi dobrać/polecicie mi jakieś nagłośnienie, które z powodzeniem "obsłuży" mój metraż (podawałem już raz, ale powtórzę, około 50 m2)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o twoje propozycje, to wybrałbym Harmana, powinien odpowiadać Twoim gustom. Ja znalazłem jeszcze takiego Rotela http://allegro.pl/item1168204941_rotel_rx_...nym_stanie.html Nie słuchałem go, ale firma robi niezłej klasy sprzęt i trwały, do tego jest znana z dźwięku polecanego do dynamicznych i energetycznych nagrań.
Na pewno ktoś pomoże dobrać kolumny, ja polecałbym starsze Missiony lub Dynaudio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja icon_wink.gif
Znowu się pozmieniało, ponieważ HK 3390, który chcieliśmy kupić okazał się za duży do naszej szafki pod TV musieliśmy poszukać czegoś równie dobrego, ale mniejszego icon_smile.gif
Znaleźliśmy coś takiego Cambridge Audio Topaz SR10 i na tym już raczej się zakończy sprawa. Teraz pozostaje tylko dobór odpowiednich kolumn i tutaj prośba do Was - którzy producenci najlepiej "wsapółpracują" z Cambridgem a których lepiej unikać? Jakie zestawy kolumn polecacie (przedział cenowy 500-800zł). My upatrzyliśmy takie, ale nie wiemy czy są dobre. Podejrzewam, ze zaraz ktoś z Was napisze, ze Koda jest słaba, ze Koda to coś tam, ale Koda jest jednąz tańszych, a nie ukrywam, że wolałbym coś tańszego, a w miarę dobrego jakościowo. Wiem, ze na pewno jest możliwość znalezienia czegoś takiego.

Dodatkowo z kolumnami wiążą się też kable, jakie możecie polecić? Oczywiście tutaj też cena ma duże znaczenie...dobra cena icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODA jak najbardziej może być robią naprawdę przyzwoite kolumny, tylko, że to nie zmienia faktu, że CA zasługuje na coś lepszego (to jest głównie kwestia ceny, a nie producenta). Zostając przy firmie KODA lepiej wziąć model AV-702F v.2 sprawdzone i naprawdę chwalone, a najlepiej do tego wzmaka byłoby dać K-5200F to już są kolumny, które swobodnie konkurują z konstrukcjami za 2000zł, a nawet więcej naprawdę warto.

Z tymi K-5200F (to samo tyczy się F-51) może być tylko problem odnośnie basu, w końcu masz potężne pomieszczenie do nagłośnienia, a one mają tylko 2x13cm na basie. Trzebaby to sprawdzić, a jeśli nie masz takiej szansy to bezpieczniej będzie kupić AV-702F.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAMO robi dobre kolumny, ale nie znajdziesz u nich lepszej propozycji od KODY 702F za 1000zł. Warta uwagi jest seria CONCERT, ale tam najtańsza podłogówka C605 to koszt rzędu 2000zł (były jeszcze modele C40x, ale obecnie je wycofano, można dostać jeszcze ostatnie egzemplarze, jednak moim zdaniem dopiero 60x zagrają lepiej od KODY).

Teraz przejrzałem jeszcze kolumny do 1000zł za parę i możesz kupić nowszy model 702, konkretniej wersję v.3 link.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybór padł (i dzisiaj zostało już wszystko zakupione icon_smile.gif ) na:
Cambridge Audio Topaz SR10 (1249zł) w połączeniu z KODA AV-702 F v.3 (1160zł razem z kablami)

I teraz mam pytanie, bo muszę jeszcze dokupić kable, którymi połączę źródła z amplitunerem i zastanawiam się jaki wpływ na jakość dzwięku ma jakość tych kabli połączeniowych. Czy opłaca się kupować jakieś drogie kable do łączenia poszczególnych podzespołów?

I w związku z połączeniami jeszcze jedno pytanie: co do którego gniazda podłączyć ma to jakieś znaczenie?

Chciałbym podłączyć: telewizor, odtwarzacz DVD, telewizję internetową TP
W CA są gniazda CD - DVD/BD - MP3/Aux - MM Phono - Rec Out

Czy jeśli podłączę:
telewizor do gniazda CD
odtwarzacz DVD do gniazda DVD
telewizję TP do gniazda MP3/Aux
to będzie to działac tak jak powinno?icon_smile.gif
Opcjonalnie chciałbym podłączać starą unitrę do gniazda Phono (na stałę stoi w innym pokoju, ale chciałbym sprawdzić jak będzie grać z nowym sprzętem icon_smile.gif )
A co można podłączać do gniazda Rec Out?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Opcjonalnie chciałbym podłączać starą unitrę do gniazda Phono (na stałę stoi w innym pokoju, ale chciałbym sprawdzić jak będzie grać z nowym sprzętem icon_smile.gif )

gniazdo PHONO służy TYLKO I WYŁĄCZNIE do podłączenia gramofonu (w tym wypadku z wkładką MM) i nie można podłączać innych sprzętów. Więc jeśli masz gramofon Unitry z taką wkładką to możesz go podłączyć...

Inne wejścia mają praktycznie takie same parametry (AUX, tuner, Tape, CD/DVD itp).

Cytat

A co można podłączać do gniazda Rec Out?

Natomiast gniazdo REC (OUT) jest po to, by wyjść sygnałem w celu nagrania - na magnetofon (albo MiniDisc, albo kartę dźwiękową komputera itd.)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro chciałbym zakupić interkonekty, może ktoś odpowiedzieć jak duży wpływ na jakość dźwięku ma jakość tych kabli?

Ponizej cytuję swój wcześniejszy post.
Cytat

I teraz mam pytanie, bo muszę jeszcze dokupić kable, którymi połączę źródła z amplitunerem i zastanawiam się jaki wpływ na jakość dzwięku ma jakość tych kabli połączeniowych. Czy opłaca się kupować jakieś drogie kable do łączenia poszczególnych podzespołów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mają wpływ na jakość dźwięku - ale niekoniecznie na każdym sprzęcie usłyszysz różnicę (zależy od klasy sprzętu oraz ... od słuchacza i jego słuchu).

W Twoim przypadku najprawdopodobniej nie ma co szaleć z wydatkami na kable, po prostu kup coś solidnego za kilkadziesiąt złotych o optymalnej długości (np. jak potrzebujesz co najmniej 75cm, to nie kupuj kabla o długości kilku metrów).
Poza tym - jeżeli wpadnie Ci w rękę coś z używek w dobrym stanie, to warto: kupujesz za połowę lub nawet za 1/4 ceny icon_razz.gif
Czyli począwszy od Profigolda, Prolinka czy Bandridge, przez MRS i KODĘ po OEHLBACHa czy QEDa ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...