Skocz do zawartości

Zestaw do ~5000pln


Xeroeth

Recommended Posts

Jako że to mój pierwszy post to witam wszystkich icon_smile.gif
Przechodząc do rzeczy, planuje złożyć zestaw do 1000₤ (mieszkam w UK) czyli ~5k pln na dzień dzisiejszy. Zestaw ma być głównie do oglądania filmów, chociaż lubię sobie czasem pograć czy posłuchać muzyki (w zestawieniu filmy 50%, muzyka 35% i gry 15%), większość muzyki mam w formatach bezstratnych typu flac więc zmiana nagłośnienia powinna być odczuwalna w tym przypadku. Do tej pory używałem głównie głośników komputerowych z5500, były ok dopóki nie usłyszałem muzyki na zestawie 5.1 znajomego, różnica okazała się kolosalna i w końcu postanowiłem wysupłać parę groszy na coś porządnego.

Salon w którym wszystko stoi ma rozmiary 24m2 i nie ma żadnych otwartych przejść także dźwięk nie powinien się źle rozchodzić. Tak jak w temacie pod cały zestaw będę chciał podłączyć komputer, PS3, satelite i BlueRay'a. W PC mam karte dźwiękową Auzentecha True Theater HD z HDMI 1.3a (ale i tak pewnie będę korzystał z hdmi na GPU ... jeśli ma to jakieś znaczenie prosiłbym także o rade w tym temacie), satelitę i BR po HDMI, PS3 może iść po SPDIF. Zależy mi na jak najlepszym odwzorowaniu wysokich tonów jako że słucham głównie rocka, metalu i klasyki. Dobrze by było żeby i bas nie ucierpiał w tym zestawieniu jako że żona lubi filmy wojenne. Chyba o wszystkim na czym mi zależy już wspomniałem. Szukałem już różnych zestawień ale kompletnie nie mam pojęcia na co zwracać uwage także proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli szukasz kompromisu pomiędzy dobrym kinem i dobrym stereo, zwróć uwagę na amplitunery Marantz. Są to urządzenia bardzo solidnie zbudowane, które wyśmienicie radzą sobie z odtwarzaniem muzyki i koncertów. Dźwięk wielokanałowy natomiast jest także na wysokim poziomie. Można już spokojnie kupić nawet wychodzący w tym momencie model SR 5005. Bardziej basowo i mocniej zagra natomiast Harman Kardon (proponuję modele od AV 255 w górę).
Do Marantza zaproponowałbym kolumny QAcoustics lub Mission serię MX. Bardziej dynamicznie zagrają Dali Concept. Do Harmana możesz zastosować jeden z modeli JBL, jednak będzie to brzmienie z cofniętym środkiem pasma. Innym rozwiązaniem jest Denon (np. model AVR-1911) z kolumnami Dali Lektor.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy,
w przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Serdecznie zapraszam na odsłuchy,

Kolega Xeroeth będzie miał dość daleko do Pabianic icon_mrgreen.gif

A tak trochę bardziej poważnie - to w UK zdarzają się w rozsądnej cenie amplitunery kd firmy ARCAM (kilka osób z wysp wypowiadało się własnie w ten sposób na Forum i chwaliło dokonany zakup) i to mógłby być niezły wybór zarówno do stereo jak i do kd (kina domowego)...

Do filmów chcesz zestaw 5 (lub 5 + subwoofer) kolumn?
Czy odtwarzacz BR masz wyższych lotów czy coś prostszego? Tzn. jeżeli nie sprawuje się zbyt dobrze przy słuchaniu muzyki z płyt CD to warto się rozejrzeć za używanym odtwarzaczem CD - koszt do 100 funtów, a warto...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz BR kupiłem nie dawno, nie będę go zmieniał przez dłuższy czas więc wybrałem trochę droższy model Oppo BDP-95, świetnie gra i nie mam do niego zastrzeżeń. Odnośnie kolumn to interesuje mnie wyłącznie zestawienie 5.1. Poszukałem trochę info na temat amplitunerów Arcam'a, wyglądają imponująco ale i ceny mają równie imponujące, używanego sprzętu nie chce kupować także muszę szukać czegoś innego. Ampli Harman Kardon odpadają (żonie nie przypadły wogóle do gustu niestety), natomiast z Marantz skłaniał bym sie do modelu SR-6005, mogę go kupić za £505.

Mam teraz problem z kolumnami, concepty zupełnie nie pasują do salonu, mimo tego że dobrze grają i mają pozytywne opinie odpadają. Zastanawiam się nad zestawem QAcoustics składającym się z 4 satelit 2010, centralnego 2000, sub 2070 i wszystko zamyka sie w £550 także przekracza to mój początkowy budżet trochę ale jakoś to przeboleje. Chyba że ktoś mi doradzi coś innego, podobnego cenowo ?

Dziękuje za szybką reakcje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na Cambridge Audio Auzr model 650R - lub trochą tańszy poprzednik czyli CA 640R (albo mocniejszy model 840R), a możesz go kupić jako "nówkę" na gwarancji.
http://allegro.pl/cambridge-audio-azur-640r-i1776665964.html
Z tego co pamiętam, to bywa w cenie rzędu 300 funtów.

Czyli jest sporo tańszy od Arcama AVR280 ...

Pozdrawiam

Edit: Z kolumn można się zastanowić nad Monitor Audio - ale żeby zmieścić się w cenie, to pewnie 5.0 oparte na podłogowych M4 (z większymi M6 będzie drożej o jakieś 150 funtów...). Cenowo (ale bez subwoofera) wyjdzie to porównywalnie z QAcoustics z subem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem aplituner Marantza SR-6005 i subwoofer QAcoustics 2070. Kolumny tak jak pisałem wyżej też QAcoustics, muszą je sprowadzić więc teraz tylko cierpliwie czekać. Kupując wszystko w jednym miejscu dostałem mały rabat, przekroczyłem te 1000 funtów ale nie wiele i jakoś udało się wyjść z tego bez większych kompromisów.

Dziękuje za pomoc icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jako że świeżak na forum SIEMA wszystkim!!!

A wiec mieszkam w irlandii i mam wielki problem. Tu wogole nie ma pozadnych sklepów z audio przejrzałem wszystkie strony i nic jesli ktos z forumowiczów wie gdzie znajduje sie taki sklep PROSZE o pomoc, w innym razie zostaje scignac to z anglii.

Troche sie rozpisałem nie na tamat. Bardzo jestem ciekaw jak gra ten zestawik tez zamiezalem sie z zakupem takiego . Mysle nad podobnym zestawem ale na razie amli. Marantz SR6005 kolumny Acoustic Energy Aelite 3 na razie tylko fronty i z czasem reszta. Zalezy mi na dobrym stereo 60% muzyka 40% dla filmów i gier. Slucham muzyki raczej dynamicznej typu RnB, electro itp, ale tez czasem lubie cos spokojnego. Zalezy mi na nisko schodzacym basie i wysokiej czystej górze. Co myslicie o tym zestawieniu??? Moze inne sugestie kwota jaka zamierzam przeznaczyc to 1300euro

prosze o odpowiedzi dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...