Skocz do zawartości

jkai zestaw byście z tego złożyli?


supermario23

Recommended Posts

Jak złożylibyście zestaw do 2500 z następujących części ?
Przeglądałem sobie internet i wydaje mi się zę jeżeli chodzi o ten przedział cenowy (dodam ,że chcę sprzęt w kolorze czarnym) mój wybór padnie na Amplituner i DVd marki Yamaha, Onkyo, JVC lub Pioneer natomiast głośniki KODA , TAGA bądź JAMO. Dodam ,że system głośników ma być 5.1 czyli z subwooferem. CZy musze jeszcze kupić kable ?czy okablowanie będzie dołączone do sprzętu?
Oczywiście amplituner i dvd mają być tej samej marki.

1.Amplituner
a)JVC RX 5060 - cena od 711 zł
b)Pioneer VSX 415 - 849 zł
c)Pioneer VSX 916 - 1258 zł
d)Pioneer VSX 817 - 1065 zł
e)YAMAHA RX-497 - 989 zł
f)Yamaha RXV 459 - 999 zł
g)Yamaha RX 397 - 819 zł
h)Yamaha - HTR 6030 - 858 zł
i)Yamaha RX 396RDS - 929 zł
j)Onkyo TX SR 604 - 1599 zł

2. DVD
a)JVC XV-N340B - 336 zł
b)Pioneer DV-300 - 268 zł
c)Pioneer DV-393 - 302 zł
d)Pioneer DV-400 - 367 zł
e)Yamaha DVD S1500 - 878 zł
f)ONKYO DV-SP500 - 449 zł

3. Zestaw głośników
a)KODA SG 550 + SW-550 v2 - 885 zł
b)KODA AV 701 + SW550 - 899 zł
c)KODA AV-701 + SW-550 v2 - 915 zł
d)Koda SG-550v2 + SW-850v2 - 1099 zł
e)KODA F-51 + SW550 - 1099 zł
f)Koda F-51F/C/S v2 + SW-850 v.2 - 1110 zł
g)KODA F51 v2 + SW1000 v2 - 1288 zł
i)TAGA TAV 305 + TSW 80 - 1050 zł
j)Jamo E 750PDD - 799 zł
k)Jamo S 416 HCS 3 + SUB 200 - 1275 zł

Być może macie jakieś inne propozycje?Jakie jeszcze musze wziąć pod uwagę parametry przy składaniu zestawu?

P.S. Yamaha raczej odpada ze względu na strasznie drogie DVD w kolorze czarnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem amplitunera tego JVC co wymieniłeś (tylko kolor srebrny) i jestem z niego bardzo zadowolony ma dużo ciekawych funkcji, fajnie gra i jest tani. Jest również tani w eksploatacji bo pobiera tylko 140 Wat prądu (na start). Wg mnie 100 wat na kanał zdecydowanie wystarczy do pokoju icon_smile.gif , a pozostałych amplitunerów z Twojej listy nie miałem okazji słuchać.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj następujących modeli amplitunerów:

- jakiejkolwiek Yamahy z serii HTR
- Yamahy RX-V397

Brzmią - i w muzyce i w kinie - jak tanie, zintegrowane kina domowe po krótkim manicure.
Zastanowiłbym się nad używanymi amplitunerami. W cenie ok. 1000 zł widziałem gdzieś na Allegro już 1,5-roczną Yamahę RX-V659. Poza tym - poszperaj dokładniej w internecie. Na początek przykładowy link.

Jeżeli chodzi o odtwarzacz DVD - jeśli nie interesuje Cię odtwarzanie SACD i DVD-A - wziąłbym Yamahę DVD-S661, którą można już nabyć (nową) za niespełna 600 zł. Ma HDMI i możliwość skalowania obrazu do 1080i/720p.
Jeżeli nie interesuje Cię HDMI - kupiłbym Yamahę DVD-S657. Używana nie powinna kosztować więcej niż 600 zł. O DVD-S1500 nie mówię, bo nie słuchałem i nie widziałem, chociaż po przejrzeniu specyfikacji przedstawia się identycznie jak DVD-S657. Róznicą jest tylko system Faroudja DCDi, który posiada DVD-S1500. Można więc podejrzewać, że obraz w tym modelu będzie jakoś tam lepszy od obrazu w DVD-S657.

Jeżeli mowa o głośnikach - wziąłbym Kodę - ale to z czystej sympatii dla producenta. A przed zakupem na pewno bym posłuchał - chociaż pobieżnie, ale w takich samych warunkach odsłuchowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

CZy musze jeszcze kupić kable ?czy okablowanie będzie dołączone do sprzętu?
Oczywiście amplituner i dvd mają być tej samej marki.


Supermario23
Kable zazwyczaj nie są dołączone do sprzętu - czyli w najlepszym (tzn. najtańszym i równocześnie najsłabszym pod względem jakości) wypadku musisz wydać 100zł na okablowanie kolumn i połączenie DVD-amplituner oraz DVD-TV, a coś najlepiej przyjąć na to kwotę ok. 200zł by zbytnio nie pójść na kompromis.

Jeżeli będziesz chciał podłączyć odtwarzacz DVD pod telewizor LCD lub plazmę to najlepiej kup DVD z wyjściem HDMI icon_lol.gif Pioneer robi stosunkowo niezłe i niedrogie odtwarzacze DVD, a jeżeli chcesz mieć jeszcze odtwarzacz SACD/DVD-Audio to możesz zamiast Yamahy wziąć model DV-600 (koszt poniżej 600zł). U Pioneera nie powinno byc problemu z czarnym kolorem obudowy i nic nie trzeba dopłacać.

Z kolumn warto popatrzeć na zestawy 5.0 Jamo, Quadral Quintas 500 oraz zestawy HECO i MAGNATa, natomiast w tych cenach będzie jeszcze spory wybór u KODY. Subwoofer niekoniecznie musi być w zestawie, możesz go dokupic oddzielnie (lub później).
Wśród czarnych zestawów mamy jeszcze produkty DENONa i SONY, a z podstawowym subem i kablami spokojnie zmieścisz się w 2500zł icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

tylko 140 Wat prądu (na start). Wg mnie 100 wat na kanał zdecydowanie wystarczy do pokoju


Tylko jak może mieć 100 W na kanał przy poborze 140 W? Elektrownia czy tylko perpetuum mobile?


140W jest to pobór prądu przy minimalnej głośności a przy max volume będzie zapewne powyżej 500W dla porównania tej samej mocy Pioneer ma pobór (przy wł zasilaniu) 280W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co myslicie o takich zestawach ? wyjdzie troche powyżej 3000 ale trudno sie mówi
Pioneer vsx-817 + dv400 + quadral 500 lub Onkyo 505 + dv405 + quadral 500

Supermario
Zakup zestawu ONKYO z kolumnami Quintas jest często poruszany na tym forum i warto przejrzeć wszystkie posty. Ostatnio temat był poruszany m.in. tutaj:
http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=2453
http://audio.com.pl/forum/index.php?showto...&#entry7425
Generalnie zestaw ten w klasie od 2500 do 3500zł jest dobrym rozwiązaniem icon_lol.gif
Wygodne jest to, że w zestawach z DVD 405 i kolumnami Quadral Quintas 500 (lub droższymi 700) występuje kilka modeli amplitunera: od najtańszego SR508 poprzez 505, 640 do 604 (w tych postach masz już opisane podstawowe różnice między nimi).
Parę osób ostatnio kupiło takie zestawy i są zadowolone.

Cytat

Dużo sie nasłuchałem o tych Quadralach i wszyscy potwierdzają ,że są to juz głośniki z wyższej połki niz Koda , TAGA czy Jamo?

Te Quadrale są niezłymi kolumnami w swoim zakresie cenowym. Trudno je porównywać z kolumnami kosztującymi 600zł czy 2500zł... Każda firma ma swojej ofercie kilka "rodzin" kolumn w różnych cenach - np. 5 kolumn JAMO kupisz za tysiąc zł, ale już na serię D firmy JAMO 10 tysięcy będzie mało icon_cool.gif
Dlatego trudno ułożyć ranking firm o jaki prosisz.

Cytat

140W jest to pobór prądu przy minimalnej głośności a przy max volume będzie zapewne powyżej 500W dla porównania tej samej mocy Pioneer ma pobór (przy wł zasilaniu) 280W

kamil1990b
140W to maksymalny pobór mocy - tyle może dać zasilacz!!! Stąd w testach (popatrz na recenzję w AUDIO) masz podawaną realną moc przy przy podłączonym 1 kanale, 2 kanałach.... aż do 5. I nagle okazuje się, że zamiast 5x100W masz 1x100, 2x70 i ... 5x30W icon_sad.gif Przeczytaj choć jeden taki test - warto! Szczególnie, że testowane i opisywane są tam amplitunery i DVD z różnych zakresów cenowych.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...