Skocz do zawartości

Pomocy Jamo D6THX


Technics

Recommended Posts

Witam mam pare pytań dotyczących tego nagłośnienia Mianowicie zestawu Jamo D6 THX 5.1
1. Jakiej klasy jest ten sprzet ?
2.Jaki Amplituner był by najlepszy do 2000zł ?
3.Z którego roku jest sprzet ?
4.Ile jest wart taki sprzęt obecnie ?

To są pytania jakie mnie interesują ze względu iż posiadam owy sprzęt lecz nie specjalnie się na nim znam i jest jeszcze jedno "Ale" mianowicie 5 głośników mam takie jak z obrazka tylko Subower mam inny a różni się tylko tym iż ja nie mam regulacji z przodu. reszta jest identyczna i dlatego pytanie (nr.3) wszystko mam podłączone do amplitunera Technics Class AA stereo integrated Amplifier SU-V50 i nie jest to jak widac 5.1 wiec lipa ;/

Jeśli ktoś posiada podobny sprzęt było by miło ponieważ na Suboferze są 3 pokrętła o kturych nie mam pojęcia jak ich używać itp. Ma on ruwnież 3 wejści czincze o nazwie THX nie wiem do czego służy gdy podłacze pod nie kabel subek żyje jak by swoim życiem nie da sie go przyciszyc ani nic zrobic łupie jak szalony.

Z góry dziekuje za Pomoc Pozdrawiam Technics

KOD
http://www.jamo.com.pl/images/800/d6ptx.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.
Konkretnie na te cztery pytania nie odpowiem, ale z racji jego ceny ok 10 000zł, do grupy głośników popularnych nie należy. Certyfikat THX też zobowiązuje do lepszego amplitunera jak zakładane 2 000zł, chociaż można zastosować i do takiej kwoty nie patrząc na THX. Konkretnego modelu nie proponuje, bo tutaj jednak wskazany jest już odsłuch. Przypuszczam, że niewiele osób miało posłuchania tych głośników, więc i opinii na ich temat może być mało.
Te głośniki są w ofertach handlowych, więc powinny być jeszcze produkowane.
W subie jest umieszczona z tyłu regulacja: częstotliwości odcięcia, fazy, poziomu dźwięku i nim można regulować poziom odniesienia dźwięku. Z racji tego, że wyjście z amplitunera jest liniowe, ze stałym poziomem sygnału, subwoofer również tak się zachowuje.
Pewnym wyjściem z sytuacji, byłoby podłączenie się pod gniazdo słuchawkowe, od wewnątrz, ale wymaga to wlutowania sie do złącz w gniazdku i wyprowadzenia przewodów na zewnątrz obudowy. Coś dla majsterkowicza. Tak kiedyś zrobiłem w swoim dawnym amplitunerze Technics'a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics
Regulatory
1. Volume - wiadomo, głośność
2. Częstotliwość odcięcia - subwoofer ma pasmo przenoszenia od... do (np. od 30Hz do 200Hz). Od dołu pasmo jest stałe, natomiast regulatorem ograniczasz górne pasmo by przystosować je do posiadanych kolumn, pomieszczenia i muzyki. W THX najniższe tony przechodzą przez sub, natomiast pozostałe kolumny przenoszą dźwięki bodajże od 120Hz w górę. Przy okazji umieszczenie logo THX na produktach trochę kosztuje - producent płaci za licencję LucasFilm. Zgodnie z THX głośniki powinny byc na tej samej wysokości, na poziomie głowy i w takiej samej odległości od słuchacza (nie dotyczy suba).
3. Regulator fazy (może byc płyna regulacja, przełącznik 0/180 stopni oraz brak takiego regulatora/fazy)

Proponuję na początek ustawić częstotliwość odcięcia na środku skali i dopiero potem zabrać się za regulację.
Im wyższa częstotliwość odcięcia suba tym częściej się "odzywa" i głośniej gra, przy ustawieniu na najniższą częstotliwość - tylko czasami się "odzywa".

Poza tym występuje w subach jeszcze przełącznik Movie/Music, również zmieniający sposób grania suba.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ok rozumiem oco chodzi tylko jeszcze pare pytan icon_smile.gif

Np. "Najlepiej dopasować górną częstotliwość pracy suba do dolnej częstotliwości pracy głośników głównych. Na przykład, jeśli dolna granica częstotliwości pracy głośników głównych wynosi 80Hz wtedy powinniśmy ustawić częstotliwość odcięcia naszego subwoofera właśnie na 80Hz" -- jak mam spr. czestotliwosc głównych ??

(Subwoofer/Satellite Phase Aligment (Dopasowanie fazy)
"Dźwięk wydawany przez subwoofer może docierać do nas w fazie odwrotnej niż dźwięk produkowany przez pozostałe głośniki. Może to powodować zakłócenia geometrii przestrzeni dźwiękowej. W takich wypadkach strefa dźwięku może nam się wydawać płaska lub zakłócona w inny sposób. Pokrętło dopasowania fazy umożliwia nam proste i szybkie dopasowanie fazy pracy subwoofera do fazy pozostałych głośników. -- U mnie jest pokrętło (Phase) ale jak nim kręce to nic nie daje jak by go nie było. :/


Przełącznik Movie/Audio też jest i faktycznie zmienia on jak gdyby "Efekty" dżwiękowe co jest przydatne.

Masz może namiar na jakąs muzyke dobrej jakości np. 5.1 żebym mógł sprawdzić wszytsko jak należy bo to co mam i ściągne jest do D
Dzieki Edytowano przez cz58y
Usunąłem zbyteczny cytat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak mam spr. czestotliwosc głównych ??


W ampli KD jest wybór głośników między large i small. W przypadku niektórych ampli Yamaha, jest to pułap 90Hz dla small. Właściwie ustawia się to na "słuch", by bas nie dominował nad całością sceny dźwiękowej.

Cytat

U mnie jest pokrętło (Phase) ale jak nim kręce to nic nie daje jak by go nie było. :/


Na pewno daje, musisz się wsłuchać w efekt działania tej funkcji. Bas powinien być pełniejszy i bardziej plastyczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics
Na stronie Jamo masz możliwość ściągnięcia katalogów z ostatnich paru lat.
M.in. w katalogu Jamo concert Catalogue 2004-2005 rok jest na stronie 16 komplet 5.1 serii D6 THX wraz z danymi technicznymi (na stronie 17), więc zobacz, czy to takie jak Twoje (kawał mebla - niskotonowy 165mm /lub para w D6LCR, średni - 95mm i wysoki - 25mm), no i subwoofer z 15" głośnikiem schodzącym do 28Hz (wiem, że masz inny sub). Kolumny z serii D6 grają pasmem 80HZ-20kHz.

Odnośnie PHASE, to jak napisał Cz58y jest to bardzo delikatna różnica i na spokojnie trzeba się wsłuchać - w pośpiechu nic nie usłyszysz. Dobrze jest poprosić kogoś, by "kręcił", a Ty będziesz słuchał.

A ponieważ nie masz amplitunera do KD więc bez tego nie ustawisz częstotliwości odcięcia na wzmacniaczu. Zamiast tego musisz ustawiać na subie - jak pisałem spróbuj trochę posłuchać w pozycji środkowej.
No a później przy KD to w niektórych ampli poza Small/Largemasz jeszcze trzeci typ: Medium, oraz precyzyjnie podane granicę odcięcia co 5 lub 10Hz (w słabszym sprzęcie może być co 30Hz lub w ogóle ...).
Co do muzyki w 5.1 - ostatnio słucham Pet Shop Boys i ich "Montage - The Nightlife Tour". Ale może ktoś w okolicy ma płyty audio w 5.1 i mógłby pożyczyć na chwilę - tylko że nadal brakuje Ci źródła mocy w 5.1, więc pewnie sprawdzisz jedynie w 2.1 icon_eek.gif
A jak masz podpięte te Jamo do Technicsa - głośnikowym do suba i dalej do satelit? I jakie masz gniazda w subie?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzięki za pomoc

Jamo podłączyłem w następujący sposób : W technicsie mam wejście na 4 głośniki i całe mnóstwo wejśc typu AUX/PHONO/CD/TUNER/TAPE itp . Głośniki podłączyłem wiadomo do wejśc na głośniki a suba podłączyłem do wejścia EXT-OUT mam ruwnież EXT-IN ale na tym nie chula w subie mam 3 wejścia Left-Right/Normal i THX i jakoś to wszytsko gra oczywiście piąty głośnik musiałem połącfzyć z innym żeby równiez grał wiem że to raczej żle ale jak chcem pograć głośniej to go odłączam .
No i dzieki za namiar na te katalogi dopiero gdy podałeś nazwe katalogu anglojęzycznie przyszło mi do głowy wejśc na Officialną strone Jamo a ja szukałem na polskiej i dlatego nic nie mogłem znalezdz na officjalnej znalazłem wszystko sprzet jak mój itp. wie sprzęt jest z 2005r odkryłem i znalazłem wszytsko co potrzeba do ustawienia i sprawdzenia suba.
Pozdrawiam Edytowano przez cz58y
Usunąłem zbyteczny cytat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics
W cenie około 2 tysięcy z kolumnami JAMO (sprawdzałem z serią D5x0, E875) ładnie grały średnie modele amplitunerów KD (model VSX-1014 i dwukrotnie tańszy 814).
Poniżej masz za 2100zł ciekawy zestaw VSX-1016 i do tego odtwarzacz DVD (z SACD i DVD-Audio !!!) model DV-696, sprzedawca z Wrocławia:
http://www.allegro.pl/item280933985_pionee...er_okazja_.html
Są to dość świeże modele (z 2006) z HDMI, no i w cenie masz DVD i wejście w wielokanałowy dźwięk. A sprzęt jest niewątpliwie wart tej ceny icon_lol.gif Ma dopiero rok i jest jeszcze na gwarancji!
Co najmniej tyle samo (raczej więcej...) trzeba dać za nowy, tegoroczny model VSX-1017... więc wniosek chyba sam się nasuwa icon_cool.gif

Pytałeś się, ile może kosztować taki zestaw jak Twój - nowy jamo D6PTX 5.1 na 5cio letniej gwarancji jest za 9.999zł. Więcej informacji poniżej - pojawił się 11 grudnia:
http://www.allegro.pl/item282635794_jamo_d..._m_gw_w_wa.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...