Skocz do zawartości

Jakie Kolumny stereo + HK3490


Madas

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć.
Ja nie przepadam za HK ani CA. Tu Ci z przekonaniem nie doradzę. Napiszę jednak, że jeśli już wolę starsze HK z końcówką VXI w symbolu albo CA też starsze (nie grały tak krzykliwie jak obecne Azury) czyli A5 albo A500. Z Azurów podobał mi się jedynie 840A. Ale to już nieco inna konstrukcja i pieniądze.
Możesz zwrócić uwagę na Marantza PM80mkII, bo to jakby dwa wzmacniacze w jednym. W klasie A gra może mniej dynamicznie, ale cieplej, pełniej, muzykalniej. W klasie AB jest ostrzejszy, dynamiczniejszy, mocniejszy. Ciekawa sprawa moim zdaniem.
Wolałbym też (jeśli ma być ostrzej, przejrzyściej) Audiolaba 8000S lub nowszą, ale nie odczuwalnie gorszą brzmieniowo wersję (niestety robioną w Chinach, jak większość tanich współczesnych wzmacniaczy) czyli 8000SE.
Dość przejrzyście i również energetycznie zagra jakiś wyższy model Rotela 9xx lub lepiej 1xxx w symbolu. Tu widzę w ładnym stanie 960BX http://allegro.pl/ra-960bx2-super-stan-kar...2218291450.html
A najlepiej byłoby z dzielonym czyli pre/power i końcówką BX (grają pełniej, przyjemniej).
Oczywiście najbardziej w Twoim guście byłby MF A-100, ale jak widzisz na razie trudno go zdobyć.
Jarek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za podpowiedzi.

Marantza mk II ciężko też trfić .... jeśli chodzi o tego 960BX to aukcja się zakończyła ale pewnie jutro znowu się pojawi ... jedną sprawę muszę poruszyć iż wzmacniacz będzie za szybą przesuwalną więc fajnie byłoby żeby był pilot i pytanie czy te sprzęty jeśli ori nie mają pilota to poradzi sobie z tym jakiś uniwersalny ?

No nic będę cierpiliwy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc problemu z uniwersalnymi pilotami...
Poza tym jest sporo możliwości z pilotami typu Logitech Harmony czy innych firm obsługującymi po kilka urządzeń- począwszy od tych najprostszych jak 200 i 300, po trochę sensowniejsze już z wyświetlaczami LCD (nie muszą być najnowsze modele - spokojnie możesz kupić coś starszego jak np. udany 555 czy 525). Baza modeli jest aktualizowana na bieżąco...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA MAP-105, to dobry wzmacniacz. Dość miękko, muzykalnie grający a przy tym z dobrym wykopem czy niskimi tonami. Choć niektórzy do rocka wolą zdecydowanie Rotela. AA na pewno nie jest złym wzmacniaczem, można go polubić. Z Twoimi Heco może dobrze współpracować.
Jeśli znajdziesz w dobrej cenie, to możesz się zastanowić. Dla jasności. Wzmacniacz bardzo dobry, ale nie wybitny.
Co do pilotów uniwersalnych i wzmacniaczy, to oczywiście wzmacniacz musi mieć możliwość sterowania pilotem w ogóle, bo niektóre jak widzisz tej możliwości nie mają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci pokrętła? Moim zdaniem to na ogół tylko psuje dźwięk. Najlepsze wzmacniacze jakie miałem (i mam teraz) żadnych regulatorów barwy nie mają. Bo i po co? Coś zmienisz, ale brzmienia nie poprawisz. Ja nawet jak miałem wzmacniacze, które dawały taką możliwość, po eksperymentach z kręceniem gałami dawałem sobie spokój i wyłączałem to g.... albo przełączałem w tryb "direct". Jeśli wzmacniacz nie gra dobrze w trybie "flat", to znaczy, że coś z nim jest nie tak. A złego nagrania i tak nie poprawisz.
Myślę, że 1kzł za tego AA jest to niezła cena. W sumie coś trzeba kupić. Może się coś lepszego trafi, może długo nie. Myślę, że nie będzie błędem gdy go weźmiesz. Przecież prędzej czy później i tak kupisz lepszy. I nie pisz, że nie. Audiofilski bakcyl już Cię drąży icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona mówi że na głowe dostałem .... siedzę czytam ... obserwuje i tak w kółko .... jestem cierpliwy więc patrze na aukcje, ogłoszenia i takie tam różne fora.

wysoki model BX http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-980b...2233763163.html ciekawe za ile warto go licytować i czy to lepsza opcja niż AA

a ten model MF MUSICAL FIDELITY B - 1 co o nim możecie powiedzieć ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, kliknąłbym przez pomyłkę "odpisz". RoRo znów miałby pracę icon_wink.gif
Madas, gratuluję zakupu wzmacniacza. B1 fajny, ale ten powinien być lepszy. A dobre zworki zamiast blaszek przy pojedynczym okablowaniu, to dobre rozwiązanie. Co do sieciówki, to posłuchaj sprzętu jakiś czas. Będziesz wiedział jak gra, co chciałbyś delikatnie skorygować.
Testowałem jakiś czas temu kilka niedrogich (używane, tak do 400zł) i mogę Ci coś podpowiedzieć.
Oczywiście czekam na wrażenia z odsłuchu. Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Przed poważnym słuchaniem niech jednak popracuje kilka godzin, może nawet stać włączony i wyciszony, nic mu się nie stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość już mnie poinstruował że jak dojdzie musi się ponownie chwile wygrzać żeby prąd na nowo nim zawładnął .... jeśli chodzi o kabel zasilający wydaje mi się że Gigawatt byłby super ale jeszcze poczekam i posłucham na ori kablu. Jestem ciewak jak zabrzmi muzyka Pink Floydów , Satriani, Vai i Reggae/Dancehall, którego ostatnio słucham bardzo dużo, ten wzmacniacz myślę że do Reggae/Dancehall może się nieźle sprawdzić

Dzięki ogromne za podpowiedzi bo w innym wypadku mógłbym pójść w niedobrym kierunku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten człwiek co sprzedał mi wzmaka zmienia go na CA Azur 640A ... ja osobiście wolałbym zmienić na coś z wyzej półki bo te dwa to podobna półka .... albo chce sobie potestować różne brzmienia to w sumie też ciekawe dfoświadczenie ..... coś mi się zdaję że złapałem wirusa audio-stereo....icon_smile.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi powiedział wczoraj to dlatego że ma Kef Q7 i one nie mają dobrej dynamiki w połączeniu z AA brakowało mu trochę basu .... 640 tekę też będzie miał przejściowo bo szykuje się na bardziej zaawansowany sprzęt.
AA Map 105 ma jeszcze pół roku gwarancji co niezmiernie mnie cieszy !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q7 to jednak dość wymagające kolumny. Myślę, że Azur tu nic nie załatwi. Będzie tylko jaśniej, napastliwiej (ale raczej nie dynamiczniej) grało. Nie ta klasa wzmacniacza. Popełnił błąd sprzedając Ci teraz AA zamiast uskładać na jakiś lepszy wzmacniacz do KEFów. Ale dzięki temu Ty masz dobrego wzmaka.
Kurczę, sam się nie mogę doczekać gdy napiszesz jak Ci gra system z nowym wzmocnieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...