Skocz do zawartości

Jakieś stereo, pomocy


Hipolos

Recommended Posts

Witam!
Jako, że w moim zestawie (marnym zresztą), padł CD-synek go wykończył za co jestem mu w sumie wdzięczny. W tej sytuacji postanowiłaem coś kupić. Obecny zestaw to SONY-MHC-S3.
I teraz tak:
z racji małego budżetu 2-tyś. może z małym haczykiem pierwotnie maiała być mini wieża, ale jeden człowiek na innym forum polecił mi taki oto zestaw:
- Dali Concept 2, Denon PMA510 i DVD 1740.
Jak na to zerknąłem, hmm... odrazu wróciły marzenia o normalnym zestawie.
No ale ok. Ten zestaw zmarł śmiercią naturalną. Brak tunera (żona nie odpuści), ja natomiast zamieniłbym DVD na BD.
Więc tak: pokój w którym stanie zestaw to 16 m2. Do zestawu podłączone będą: Xbox 360 (optyk) i telewizor (Philips PFL 5007).
A myślałem o takim rozwiązaniu:
wzmak, tuner, kolumny-podstawkowe? będą stały ok. 10 cm od ściany w odległości 3m. Na razie jako CD robiłby Xbox (wiem, porażka) a w przyszłości dokupiłbym BD. Chyba że za 2,5 tys. kupię odrazu wsio!
Zestaw posłuży nie tylko do muzyki, ale i filmów, gier. Z muzyki najwięcej słucham rocka, chodź płyty jakie posiadam (i chciałbym posłuchać). to bardzo szeroka dziedzina.
Nie potrafię zdefiniować jaki lubię dźwięk, musiałbym posłuchać. Zawsze lubiłem dobry bas (lubię poczuć bas w klatce piersiowej, nawet przy cichym odsłuchu).
Więc podpowiadajcie, polecajcie, za pomoc będę wdzięczny i z góry dzięki.

PS. Jako, że kwota jaką dysponuję może okazać się za mała, mini wieża naprawdę wchodzi w grę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupisz na pewno używaną Yamahę PianoCraft. To jedna z najlepszych niedrogich mini.
Jeśli myślisz o prawdziwym stereo, to dziwi mnie nieco że bierzesz pod uwagę DVD a najlepiej to BD (chodzi Ci o Blu-ray?)
Poza tym jak chcesz połączyć Xbox do wzmacniacza stereo "po optyku"?
Kolumny 10cm od tylnej ściany? Życzę powodzenia icon_twisted.gif , to nie telewizor LCD. Kolumny, nawet te z otworem b-r z przodu obudowy albo o obudowie zamkniętej, potrzebują jednak trochę miejsca by poprawnie zagrać. A standy do kolumn bierzesz pod uwagę?
Poczuć bas nawet przy cichym słuchaniu, to trochę tak, jakby oczekiwać przypływu adrenaliny po skoku z krawężnika icon_wink.gif
Słyszysz, że gdzieś dzwonią, ale chyba nie za bardzo wiesz w którym kościele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki model PianoCraft masz na myśli? z wykraczających poza muj budżet znalazłem - MCR 940.
Co do dalszej części twojej odpowiedzi, całkowicie się zgadzam, ale chciałem pogodzić wszystko tanim kosztem. Tak Blu-ray.
Z ixboxa wychodzi tylko optyk, a kolumn niestety inaczej nie dam rady ustawić, bas hmm tak myślałem. Standy, niestety brak miejsca i czterolatek w domu szybszy od moich myśli.
Proszę o odpowiedz i oczywiście wielkie dzieki.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić wzmaka stereo do rocka to może coś z Rotel może Yamaha, słyszałem ostatnio NADa 316BEE z kolumnami Monitor Audio MR4 puszczał ktoś ONA i nieźle to brzmiało, przede wszystkim musisz dużo posłuchać i ocenić, celuj przede wszystkim w sprzęt używany

aaaa Xboxa podłączysz do wzmaka bez problemu przez urządzenie Fiio D3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepsze PianoCraft na jakie Cię stać. Za taką sumę można kupić nowe i używane. Oczywiście lepiej z elektroniką podzieloną na dwie obudowy. A jakie gadżety ma mieć, to musisz poczytać i wybrać coś najbardziej odpowiedniego dla siebie.
Co do Xboxa, to trzeba by go podłączyć do wzmacniacza choćby poprzez przetwornik C/A (DAC).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madas
W tygodniu będe w Warszawie pobiegam po sklepach żeby się rozejrzeć i posłuchać troszeczke, z tym że używke biorę pod uwage tylko z okolic mojego zamieszkania, ewentualnie Warszawa i tu może być problem. Oczywiście zerkne na firmy które poleciłeś.
Dzięki.

f1angel
Na pewno sprawdzę :
Yamaha PianoCraft 840
Denon D-F107
Jakie kable do tych zestawów bo jeśli dokonam zakupu to wymienie wszystkie (max 400 zł, jeśli warto)
Jeszcze raz dzięki wielkie panowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie wykorzysta ? Na 16m to nawet zagrają małe podłogówki, tak samo mocne monitory, nie te miniatury z 12cm basowym z tych dołączonych kolumienek do Pianocrafta czy Denona. Nie widzę problemu aby wstawić większe monitory i zasilić to normalnym, mocnym amplitunerem stereo.

@ Hipolos, zerknij na skrzynkę, podesłałem Ci parę linków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie jestem f1andzel tylko f1angel.
Determinację trzeba wykazać głównie w ustawieniu kolumn. Tak blisko ścian i kolumny nie na standach, to porażka nawet dla sporo lepszych kolumn. Ja też wiem, że można kupić do zestawu lepsze monitorki, ale poprawa brzmienia może być nieadekwatna do wyłożonej gotówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo już poprawione. A co do kolumn to na dzień dzisiejszy mogę je odsunąć max 35cm.
Więc tak, co byś polecił :
Amplituner stereo, kolumny i do tego jakieś sensowne kabelki. Kwota max 2.500zł (oczywiście nowe) to na teraz
CD i kable do nich kupiłbym za dwa miesiące. Kwota max 1000zł. ( nowe)
Standy na wiosne po remoncie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę i popatrzyłem. A tu proszę, Teac i do tego w dobrej cenie. Brzmienie na pewno lepsze od większości tych amplitunerów kosztujących ponad 1000zł. http://allegro.pl/amplituner-stereo-teac-a...2590592008.html
I zostanie więcej na kolumny. Też nowe, na pewno chcesz się ograniczać brzmieniowo?
Oczywiście lepszy byłby wzmacniacz stereo i używany, ale jak chcesz nowy amplituner... .
A jak chcesz nowe kolumny, to masz tu niezłe http://allegro.pl/wharfedale-evo-8-ver-2-c...2603204288.html
albo http://allegro.pl/monitor-audio-bx2-dealer...2616379521.html
Odtwarzacz CD później, a kable jak zdecydujesz się już na cały komplet, zobaczymy ile zostanie środków no i trzeba dobrać brzmieniowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie! Co do kolumienek to już dzwoniłem do sklepu, mają obydwa modele. Teraz zorganizować trochę czsu i umówić się na odsłuch. Facet ze sklepu mówił, że to dwie rożne szkoły jeżeli chodzi o dźwięk, super zobaczymy co mi bardziej przypasuje.
Jeżeli zaś chodzi amplituner, to jakbyś mógł napisać jakiego dźwięku mogę się po nim spodziewać (chyba nie mają go na sklepie), No i z wymiarami wstrzeliłeś się super bo i to mnie niestety ogranicza (głębokość).
A co byś powiedział o tym modelu? Cambridge Audio SR10
Używki , sam już nie wiem, odwiedze sklep a później się zobaczy. Narazie dzięki wielkie.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie używki? Przecież to wszystko nowe. A jak chcesz przepłacać za tak sobie grającego (choć niektórzy twierdzą, że bardzo dobrze) Cabridge, to Twoja sprawa. Na pewno TEAC brzmi bardziej gładko z lepiej wypełnioną średnicą.
Jak możesz, to posłuchaj czego się da i wybierz najlepsze. O takim brzmieniu jak lubisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że to co poleciłeś jest nowe. Chodziło mi o to że mimo wszystko wspominasz o używkach, co by się brzmieniowo nie ograniczać, a ja jak na początku nie brałem takiej opcji pod uwagę tak teraz nie jestem już taki pewien. No ale posłuchamy zobaczymy, może w sobote uda mi się jechać i posłuchać w końcu, bo bez tego ani rusz. Tylko czy godzina wystarczy, może brać od razu dwie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEAC robi świetne transporty CD. te najlepsze VRDS wykorzystywała je nawet Wadia.
A odtwarzacze firmy Teac nie zasłynęły jakoś ze szczególnie dobrego brzmienia (jakieś tam wyjątki).
Tak, że jeśli nie musi być to dobrane "firmowo" np. do amplitunera, to chyba lepiej rozejrzeć się za czymś innym. Używany, nie gorzej brzmiący znajdziesz za 1/3 tej ceny albo mniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...