Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Witam,
Postanowiłem się wpisać w trynd i też coś zmienić ......... a raczej dodać. icon_wink.gif
Otóż jak być może pamiętacie miało być tak, dwa tory jeden lampowy drugi analogowy. No i były dwa tory tyle, że oba lampowe. Ponieważ plany to jednak sprawa ważna i nie można ich sobie ot tak ignorować, w ramach budowy toru tranzystorowego od wczoraj stoi u mnie kolejny klocuszek icon_mrgreen.gif .
W zasadzie to nie klocuszek a wielgachny kloc. Yamaha AX-900, bo o niej tu mowa gabarytem nie tak znowu bardzo ustępuje Omakowi, wagę też ma słuszną (bodajże 17kg). I wszystko pięknie ładnie tylko gdzie ja to postawię?

Ktoś może mi powiedzić po co mi kolejny (piąty icon_eek.gif ) wzmacniacz?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skąd ja to znam. To zaczyna przypominać filatelistykę icon_mrgreen.gif Tylko, że znaczki można umieścić w klaserze, ze sprzętem audio/wideo jest większy problem. Mieszkanie to nie klaser a na dodatek sami w nim nie mieszkamy. Dlatego czasami trzeba włączyć STOP. Tylko gdzie jest przycisk od tego STOP ni cholery ja nie wiem icon_biggrin.gif

Andrzej
Yamaha AX-900 to świetna maszyna. Mnie się kiedyś marzyła A1020, ale jest trudno dostępna i nadal droga.
Jak patrzę na ceny na alledrogo, to krew mnie zalewa. Ceny co najmniej z sufitu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ktoś może mi powiedzić po co mi kolejny (piąty icon_eek.gif ) wzmacniacz?

Andrzej
Spoko wodzu - wszak wliczasz w to również amplitunery i końcówki mocy... icon_wink.gif

Ja tam wolę u siebie nie liczyć icon_cool.gif Bo jak zsumuję wszystko, co ma w sobie wzmacniacz (nie mówię o miniwieżach i innych miniaturkach) to chyba zwątpię w swój rozsądek icon_mrgreen.gif

W każdym razie gratuluję nowego sprzętu - to teraz chyba kolej na tuner i kolumny Yamahy? icon_lol.gif

Cytat

Dlatego czasami trzeba włączyć STOP. Tylko gdzie jest przycisk od tego STOP ni cholery ja nie wiem

Marek
Przycisk STOP jest na prawo od PLAY.
Tylko że niestety nie działa ... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj niedawno skończył się Mendelssohn...
Jako pierwszy utwór - coś znanego ze ślubów icon_rolleyes.gif
Teraz (po ładnych paru latach małżeństwa) to sam nie wiem, czy mi się dobrze kojarzy icon_eek.gif
No dobra - w sumie jestem zadowolony (nie napisałem "muszę być zadowolony" icon_wink.gif )

Więc przy okazji prośba - od ładnych paru lat szukam Chopina i jego marsza (coś znanego z pogrzebów), więc jakby ktoś z Kolegów miał coś takiego to się gorąco polecam!

A wracając do sugestii o tunerze i kolumnach Yamahy dla Andrzeja - to wpadł mi w oko piękny? icon_cry.gif opis kolumn podłogowych Yamaha NS-300.
Proponuję zwrócić uwagę na następujący fragment: "Nigdy nie byly ekstremalnie eksploatowane[ max do 50% mocy wzmacniacza] maja jednak usterkę optyczną widoczną na zdjeciu [żona kiedyś postawila podgrzewacz na kolumnie]"
http://allegro.pl/item501652596_yamaha_ns_300_krakow.html
Chyba 4 lata temu już prawie kupowałem NS-300, takie jak w powyższym linku (jako fronty w KD), ale w końcu wybrałem inną opcję i więcj basu bez suba, czy JBLa icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - potrzebuję na własne potrzeby icon_wink.gif
Ale spokojnie - nie chodzi mi o pozycję leżącą i skrzynkę zbliżoną wyglądem do JBL XTI-100 (lub XTI-80)
Po prostu bardzo lubię melodię tego marsza (a przynajmniej wtedy, gdy nie słucham jej zbyt często...).

No a od paru lat (gdy mam w gorących okresach co chwila telefon - i tak przez cały dzień w pracy) myślę o tym, by "strzelić" sobie taki dzwonek do telefonu komórkowego. Zresztą niedawno już tak mnie wkurzyło gadanie przez telefon przy jednej rozmowie po drugiej i tak przez ponad godzinę, że prawie wykonałem rzut telefonem w stronę ściany ... a prędkość początkowa byłaby niezła icon_twisted.gif
Swoją drogą - Marek parę dni później czekał na drugiej linii przez parę minut i dowiedziałem się od Niego, że chyba nieźle kogoś ochrzaniłem (a nie miałem takiego zamiaru - po prostu byłem już lekko wk... ). icon_confused.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu
My tradycyjnie mijamy się.
Płyta Pink Floyd, czyli Meddle to jedna z moich ulubionych. Mam ją jeszcze ze starych "zapasów" w wersji "czarnej" również.
A co do Romana to ostatnio faktycznie jest niebezpieczny. Jak czekałem na drugiej linii i słyszałem jak sztorcuje jakiegoś gościa to mało się nie ... ze strachu. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn Yamahy - namawiam Andrzeju szczerze na kolumny Yamaha NS-1000.

Prawdopodobnie najlepsze, co Yamaha zrobiła (właczając moim zdaniem współczesne Soavo) i kolumny docelowe na wiele, wiele lat! 

Niemniej, niezależnie od tego, że z Omakiem stanowiłyby duet nie do pobicia, prawdopodobnie zbyt duże, jak na Twoje pomieszczenie!

Co do zabawy kabelkami - w piątkowy wieczór przetestowaliśmy działanie Velumów w systemie Lucmastera. Żeby się nie powtarzać - nasze odczucia znajdują się, jak zwykle, w temacie - Lubuskie odsłuchy

By Was rozbawić - zachęcony możliwościami, jakie potencjalnie ma mój system, a które zostały ukazane przez Velumy, chiałem zaryzykować i nabyć sobie - poprzez import z Niemiec - w charakterze świątecznego prezentu 2 jednometrowe i oryginalnie zakonfekcjonowane kawałki przewodu głośnikowego Nordost Red Dawn.

Niestety kabelek poszedł nieco drożej niż byłem w stanie za niego dać - całe 107,55 Euro  icon_cry.gif Co więcej - udział w licytacji wziąłem po tym, jak sprawdziłem, iż zakładana długość jest w zupełności wystarczająca do mojego systemu  icon_razz.gif . No i okazało się, choć myślałem, że to mało prawdopodobne, że jakimś "Szwabom" też w zupełności wystarczy długość jednego metra  icon_mrgreen.gif ...

Cóż - do czasu wygranej w Totka lub innych zdarzeń losowych pozwalających nabyć Velumowe węże - będę polować nadal na króciutkie Nordosty! A nuż się coś trafi...  icon_wink.gif

RoRo!

Na głośnikach do KD się nie nam, ale na moje ucho i mój ogląd, gdybyś zakupił Thiele 2.3, 2.4 lub 3.7, to małe 1.5 mogłyby spokojnie "robić" za kolumny surroundowe icon_mrgreen.gif , czego Ci oczywiście życzę!

A co z Omakiem - gra już jako docelowa maszyna, czy w dalszym ciągu "oszczędzasz" go na lepsze czasy?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Dzięku za propozycję - ale co do kolumn na tył już bliżej było mi do JAMO D-570 niż do Thieli (swoją drogą - cały czas żałuję, że w momencie ich sprzedaży przez Łukasza byłem akurat przed tygodniowym wyjazdem na urlop i wolę nie pamiętać, co się wtedy działo w pracy (wnioski z tego tak w skrócie - trzeba było olać nadmierne przejmowanie się pracą, bo mimo rzucenia wszytkiego i pracy zdecydowanie ponad normę i tak dostałem po dupie icon_evil.gif ). A jak wiesz czy bym przyjechał po 2 czy po 4 kolumny to już mi nie robiło różnicy. A i kolor pasował do ich większych braci...

Andrzej
Parę informacji o modelu NS-1000
kolumny trójdrożne, zamknięte
Moc: 100 W sinus, 90 dB/W/m
Impedancja: 8 Ohm
Wymiary: 375 x 675 x 326 mm
Waga: 31 kg

Udaje się trafić takie kolumny w niezłym stanie w cenie około 2tysięcy - ale na ile wszystko jest w nich oryginalne, to nie powiem icon_confused.gif

Trochę informacji na ich temat na bratnim forum
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...32399&p=1#k

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho siedzę, bo nadal szukam marsza Chopina ...
i żadnego odzewu, nikt nie ma ? icon_cry.gif

Więc nic mi nie gra...
nic nowego się nie pojawiło...
odsłuchów nie było... - wszyscy czekamy teraz na info o Lux'ie w "mijance" toru lampowego icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
PS. Nawet nikomu się nie chce udzielać w "charytatywnej akcji" icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza, powiadacie...
Jak głosi motto: "Czasami warto: słuchać ciszy na maxa..."
Czekam na jutrzejszy dzień, bowiem odbieram kilka nowych płytek - m.in. z wytwórni Winter&Winter. Słucham muzyki starając się nie pamiętać, że z Velumami brzmiało lepiej. Nadchodzą Święta, choć śniegu na lekarstwo. Chyba jesienne szarugi nie najkorzystniej wpływają na samopoczucie. Jesienny spleen...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o Luxmanie będzie jak będę miał czas. A Ty Roman to mnie lepiej nie prowokuj. icon_twisted.gif
Poprzedni właściciel wzmacniacza wymienił większość kondensatorów, poza tymi, które odpowiadają za tor Phono. Faktycznie, zgodnie z jego zapewnieniami Luxman gra czyściej w górnych rejestrach pasma. Bas jest sprężysty, ale też dobrze wyeksponowany. Tak, czy inaczej trochę zagubiła się typowa luxmanowska stylistyka dźwięku. Będę musiał zreanimować mojego starego Luxmana z serii LV, który zalega gdzieś w piwnicznych czeluściach i spróbuję dokonać porównań obu wzmacniaczy. Ale na to przyjdzie czas jak uporam się z przedświątecznymi zajęciami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
Cóż nie potrafię tak pięknie opisywać wrażeń dźwiękowych jak chociażby Ty, nie wspominając innych Kolegów. Po pierwsze Luxman zastąpił na chwilę monobloki Phast i zagrał w towarzystwie ADAM-ów, do których został podłączony kablami MIT. Jako źródło wystąpił w roli głównej Cyrus 7.
Jak każdy Luxman, model L-400 to solidnie zbudowana maszyna. Chociaż jest to najniższy model z tej serii o mocy 2x55W już pierwsze krótkie odsłuchy pokazały, że drzemie w tym wzmacniaczu niezły potencjał.
Pierwsze co zauważyłem, o czym już wcześniej wspomniałem, to to że w tym egzemplarzu nie ma takiej charakterystycznej lampowej mgiełki występującej w niektórych Luxmanach z serii 4xx i 5xx oraz większości serii LV. Dźwięk jest jakby trochę chłodniejszy. Wzmacniacz stał się jakby bardziej wyrazisty w swoim przekazie, przy czym zachował specyficzną dla tej firmy równowagę we wszystkich zakresach. Zachował również pewną delikatność, dźwięk jest gęsty, wypełniony a w górnych pasmach pełen temperamentu.
Dodam, że Luxman świetnie uzupełnia się z Cyrusem. Angielska elegancja tego drugiego świetnie uzupełnia luxmanowski temperament.
To na razie tyle. Więcej po dłuższych odsłuchach i porównaniach z innym Luxmanem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek
a miało być tak pięknie - a tu każesz nam czekać na wejście piwnicznego smoka (smoczka) i porównanie obu Lux'ów.

A swoją drogą - czyżbyś przyjął moją metodę? Co prawda ja nie kupuję modelu tej samej firmy tylko zazwyczaj wyjmuję z szafy rezerwę (patrz karuzela SONY czy deck) ale mechanizm pozostaje bez zmian: brak czasu na naprawę, a przyzwyczajenia robią swoje!

Pozdrawiam
PS. Nadal Was nie widać w innym wątku (ale się czepiam ostatnio... może w nowym roku mi przejdzie.... icon_wink.gif )
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry29473
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zamiast edytowania postu będzie kolejny jeden pod drugim (czego unikam i ganiam innych, jak robią to bez potrzeby). Ale chyba tak trzeba...

„a miało być tak pięknie - a tu każesz nam czekać na wejście piwnicznego smoka (smoczka) i porównanie obu Lux'ów.”
Marku - nie chciałem Cię poganiać, tekst z wcześniejszego postu ma charakter lekko żartobliwy (przynajmniej taki miał mieć w moim zamyśle). icon_wink.gif

Jeżeli ktoś się poczuł urażony, sprowokowany do testowania sprzętu mimo braku czasu - to przepraszam.
Jeżeli ktoś przyjął żartobliwą formę jako wp... się z butami w swoje sprawy – tym bardziej przepraszam.
Jeżeli komuś przeszkadza, że od pewnego czasu mam „ciut” więcej zajęć niż teoretyczne 40 godzin tygodniowo i pracuję po 12 godzin dziennie na państwowej posadzie, w związku z tym mało się udzielam na Forum lub miewam mniej neutralne i wyważone wypowiedzi – to przepraszam.

Wydawało mi się, że dla tych, co mnie ciut lepiej znają chyba jest jasne, że nie robię nic na siłę i nie zmuszam do pracy po godzinach. icon_sad.gif
W związku z powyższym - życzę wszystkim Wesołych Świąt i normalnej pracy.

PS. A tak na koniec i na inny temat (ale też jako "poganianie"): - „Charytatywna akcja” jest teoretycznie tylko gestem i czymś mało znaczącym - ale przy dużej liczbie uczestników nabiera jednak trochę większego sensu... Więc to, że się powtarzam z tym przypominaniem może nie jest takie najgorsze? A jeżeli komuś to przeszkadza – nie musi brać w tym udziału. w każdym razie w tym roku nie będę już do tego wracał....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!

Zdaje się, że ktoś nadepnął Ci na odcisk! Ale mam nadzieję, że Ci to szybko przejdzie!

Życzeń nie składam - czas na to jeszcze nie nadszedł, za wyjątkiem przedświątecznych życzeń dla Romana - spokoju ducha i luzu w nadgarstkach!  icon_wink.gif

PS. Mam kilka nowych świetnych płyt. I mam Panowie sposób na to - zabierajcie do sklepów płytowych swoje kobiety - dziś wyszedłem ze sklepu z taką ilością płyt, że gdybym poszedł tam sam, to nawet powłowy bym nie nabył (również z powodu obawy o gniew swej połowicy)  icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem sobie winny - takie są efekty, jak mam problemy czasowe w pracy i coś w przerwie na kawę usiłuję napisać na Forum zamiast odpocząć od kompa. icon_redface.gif No i jak widać wychodzi mało optymistycznie. Zapewne czegoś się nauczę przy tej okazji...
Mam nadzieję, że w Nowym Roku będzie już lepiej. icon_razz.gif

Dziękuję za troskę - nie ma to jak Koledzy na Forum. A do tego jakaś rozsądna płytka w odtwarzaczu, długi sen i perspektywa wolnego weekendu przede mną icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,
witaj po powrocie - jak warunki narciarskie?
Czy udało Ci się połączyć wypoczynek z polowaniem na ciekawostki z branży audio?

Pozdrawiam
PS. Spóźnione podziękowania za propozycję przesłania i przesłuchania kabli Velum - niestety przełom roku jest dla mnie tragiczny pod kątem wolnego czasu i chęci/możliwości odsłuchów. Po powrocie z pracy najwyżej ceniony jest wtedy święty spokój - oraz nie drażnić żony icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki narciarskie bardzo dobre, jak to w alpach. Pogoda dopisala (glownie slonecznie) poza ostatnim dniem. Byla taka mgla, ze moj blednik tego nie wytrzymywal. Brak orientacji i mdlosci. Jeden zjazd, zero przyjemnosci. Na tym sie skonczylo.

W Austrii sprzet audio (w MM), podobnie jak plyty CD sa bardzo drogie, a juz w szczegolnosci przy dzisiejszym kursie euro icon_sad.gif

Z Velumami mozna sie dogadac. Moze na poczatku stycznia znajdzicie troche czasu ? Z tego co wiem, chlopaki w Lubuskim jeszcze testuja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś małe przesłuchanie sprzętu nie audiofilskiego.Kolega poprosił mnie o kupienie mini wieży.Jak nietrudno się domyślić wybór padł na wieżę Piano Craft Yamahy.Były małe opory czy nie wybrać najtańszej opcji ale udało mi się go przekonać i zamówiłem mu model Yamaha PianoCraft E410 najpierw chciałem kupić w Pixmanii ale okazało się że po drodze dochodzą jakieś dziwne koszty.Ostatecznie wybrałem Sklep internetowy FOTOFULL - ELEKTROFULL .Jakie było moje zdziwienie gdy sprzęt następnego dnie do mnie dotarł.Nie wytrzymałem aby choć jeden wieczór wieża pograła u mnie. Byłem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku.Wiadomo że to mini wieża ale o bardzo kulturalnym brzmieniu.Nawet z oryginalnymi kolumnami da się słuchać muzyki bez wielkiego dyskomfortu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...