Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Marku drogi!

Zasłyszane...

Odnośnie wzmacniacza JeJe  icon_razz.gif - wzmak wygląda obłędnie - miałem okazję widzieć na żywo!

Słyszeć go dane mi niestety nie było. Jednak ze słów właściciela - (dlatego zasłyszane) na dodatek właściciela marki Enerr - niestety nic szczególnego - wolał on wzmacniacze Cyrus lub/oraz Moon (nawet z tanich serii) niż słowacką lampę...

Do zastanowienia...

PS. w ogłoszeniach - jakiś czas temu - zauważyłem, że właścieiel moich monobloków OMAKa się ich pozbywa... wg mnie - amplifikacja warta każdych pieniędzy do 10 kzł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku
w przypadku monobloków jest trochę więcej zabawy z regulacją, ale w sumie nie jest to jakiś wielki problem. icon_smile.gif

Bartku
Ja się tak zastanawiam już od dłuższego czasu icon_rolleyes.gif i nic z tego nie wynika. Chętnych na monobloki nie widać, choć może nie staram się tak za bardzo aby zostały sprzedane.
O wzmacniaczu Enerr też trochę tu i ówdzie słyszałem i krążą o nim różne opinie. Monobloki Omak-a są ze wszech miar warte zastanowienia i jak pamiętasz miałem kiedyś ochotę na wzmacniacz tej firmy.
Z różnych powodów, o czym wspomniałem i o ile operacja się powiedzie wolałbym lampę w jednym kawałku. icon_biggrin.gif

Natomiast co do sprzętu firmy Cyrus to mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się w tej sprawie w innym wątku. Zresztą wspomniałem o tym już w jednej z wcześniejszych wypowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie pozostaje mi nic innego jak zakupić pierścienie i przekonać się jak wpłyną na dźwięk mojej lampy.
Koledzy a czy możecie napisać, gdzie kupowaliście pierścienie dla swoich lampek. Przykładowo w salonie AF cena jest dosyć wysoka jak na mój gust.
http://www.audioforte.com.pl/oferta.php?id=300&m=2

A tak na marginesie nie wiem, czy zauważyliście, że w dziale "Technika lampowa i analogowa" jakby zastój.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisal Bartek, forumowicz Taipan sprzedawal te pierscienie.
Nie jest to produkt profesjonalny, przeznaczony do takich zastosowan. Dlatego tez znacznie tanszy,
mysle jednak, ze pewnie nie gorszy. Sporo jest wynalazkow tlumiacych drgania lamp elektronowych,
jak juz zauwazyles sa raczej drogie.

Pierscienie od Taipana, jesli sie nie myle to adaptacja uszczelek do urzadzen wysokocisnieniowych, pracujacych
w wyzszych temperaturach.
Koszt takich pierscieni to od kilku do kilkunastu zlotych, w zaleznosci od wielkosci pierscienia.
Spektakularnych zmian nie oczekuj. Wszystko zalezy od konstrukcji wzmacniacza, uzytych lamp etc.
W moim wzmacniaczu dodajac pierscienie mozna delikatnie modelowac charakter brzmienia.





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 sztuk wyszlo by cos okolo 60 zł (po 2 sztuki na lampe).
Jednak Ty masz monobloki icon_sad.gif wiec koszt x2.

Wiecej poprawy u siebie uslyszalem na lampach sterujacych (po 3 sztuki na lampe).
Lacznie u mnie wyszlo 12 sztuk na lampy sterujace
8 sztuk na lampy mocy. Z tym, ze ja mam integre.

Co do wysylki. Deklaracja do 30$ pozwoli prawdopodobnie uniknac cla i vat.
Niestety podatki naliczane sa od wartosci paczki jak i uslugi transportowej.
Ja zawsze licze clo + vat w granicach 30 %.

Trzeba bylo brac od Taipana, jak jeszcze je mial icon_sad.gif Spozniles sie troszke.
Teraz wyjdzie na pewno drozej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś poza Markiem jest potencjalnie zainteresowany pierścieniami?
Sam się czaiłem i nadal się przymierzam, by coś położyć na "szklanki" icon_cool.gif

Stingray wyleciał spośród potencjalnych sprzetów dla Marka, a własnie pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży...
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=39155
Cena rozsądna (poniżej połowy nowego), miejsce też niezłe (salon), tylko gra nie tak, jak tego oczekujemy od kolejnej lampy. Ale za wygląd od zawsze ten Manley miał u mnie plus!

Pozdrawiam
PS. Pzwoliłem sobie icon_cool.gif zacząć temat AS2009
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=15483
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ogłoszenie dot. sprzedaży Manleya, podana cena jest mocno atrakcyjna i wygląda mi mocno podejrzanie. Gdyby nie mieszane uczucia jakie wyniosłem z odsłuchów pewnie zainteresowałbym się ofertą.

Sprawą pierścieni jestem nadal zainteresowany. Gdy zebrała się większa liczba chętna moglibyśmy pomyśleć o jakimś wspólnym zakupie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,
za tydzien będziesz znał cenę, za jaką poszły 2 monobloki PhaST trioda SE icon_cool.gif
Ktoś się pojawił na Allegro z PhaST
http://www.allegro.pl/item765332822_phast_...18w_okazja.html
Lampy - nowe, na Sylwani

Sprzedawca z Legnicy wystawia same monobloki, bez preampa...
Czyli cena z preampem przekracza to, za ile jest do kupienia Stingray icon_razz.gif
Aha - Manley jest w Wielkopolsce, co zapewne budzi u Ciebie pewne refleksje...

Janusz
czyżbyś miał pewne obiekcje co do ciut starszego sprzętu? Stingray pojawił się w 1998 lub 99, czyli dopiero przekroczył 10 lat icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
Też jestem ciekaw jaką osiągną cenę. Są to co prawda triody, więc i cena może kształtować się trochę inaczej ni z w przypadku pentod.
Opis zamieszczony na aukcji jest dość szczegółowy. Wynika z niego, że sprzedawca oglądał bebechy wzmacniacza, bo skąd miałby takie dokładne informacje dotyczące tego, że obudowa ekranowana jest miedzią.
Ja zapewne zauważyłeś zaniechałem jak na razie działań zmierzających do sprzedaży swoich monobloków. Nie wiem, czy na dzień dzisiejszy ma to sens.

Janusz
Cena Stingraya jest zdecydowanie atrakcyjna, o czym wspomniałem. Ostatnia cena jaką pamiętam w AF to coś koło 9 tyś. zł. Po "katowaniu" go z różnymi kolumnami jednak jak wspomniałem do końca ten wzmacniacz mnie nie przekonał. Szkoda, że nie mogłem go sprawdzić w warunkach domowych, choć pewnie i z tym nie byłoby problemów, bo jak Roman potwierdzi Panowie z AF gotowi byli go wypożyczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku jeśli sporo posłuchałeś tego wzmacniacza i ci się nie podobał to zmienia postać rzeczy ,to pewnie i w domu by cię nie zachwycił.Na pewno masz o wiele lepsze osłuchanie niż ja. icon_cry.gif Z drugiej strony ja przez wiele lat zachwycałem się Luxmanem a kolega twierdził że przymulał .Dla mnie to była nie wada a zaleta. icon_lol.gif

Roman ja nic do starszego sprzętu nie mam ,wszystko kupiłem z drugiej a nawet z czwartej icon_biggrin.gif reki.Ale po wprowadzeniu nowego modelu cena na stary zdecydowanie spada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Jeśli ktoś mówi, bez obrazy oczywiście, że Luxman przymula to nie słyszał tych wzmacniaczy w dobrej konfiguracji. On nie przymula tylko ma swój styl icon_biggrin.gif Na pewno w pewnej mierze zbliżony stylistyką do dźwięku lampowego
Przerobiłem dwa wzmacniacze tej firmy z serii LV i L. Jestem aktualnie w posiadaniu L-400 i dźwięk tego wzmacniacza bardzo mi odpowiada. Fakt wymienione zostały kondensatory, ale charakter luxmanowski pozostał bezsprzecznie. Zresztą wystarczy podłączyć tego "mulącego" Luxmana do kolumn Adam Pencil i pokaże swoją klasę i co potrafi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z tobą zgadzam .Między innymi dlatego tak pod pasowały mi lampy bo to bardzo podobne brzmienie do Luxmana. To właśnie obecny właściciel Manleya tak krytykował mój wzmacniacz.Muszę popracować nad wypożyczeniem Manleya na odsłuch w domu .Może wtedy wyrobię sobie zdanie co mi bardziej leży ,moja 300B czy Manley jako trioda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...