Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Jeżeli Luxman "przymula" - to może po prostu trzeba w nim wymienić pare kondziów, zamiast narzekać!
Sluchałem sporo Marka "400" w róznych konfiguracjach i grała bardzo przyjemnie, a do "muła" to było daleko. Brzmienie było ciepłe i wyważone, ale nie flegmatyczne i kocem na kolumnach.
Lux nie był tak szczegółowy i wymagający od pozostałych elementów toru jak np. Baltlab, stąd też różnice w porównywanych przez nas tunerach nie były tak duże jak po podpięciu pod Baltka!

A swoją drogą faktycznie ciekawa sprawa, jak Manley zagrałby z ADAMami... O ile pamiętam to Totemy (Wind'ów nie próbowaliśmy icon_mrgreen.gif ) jakoś nie wykazały się specjalnie w połaczeniu z tymi lampami.
A jest i taka możliwość, że spotykając Stingray'a półtora roku w tej cenie jak obecnie to mogłoby nie być u mnie u mnie Omaka. I na kablach i preampie bym zaoszczędził icon_cool.gif
O, już wiem - w skrócie: Manley swoim wyglądem więcej obiecuje, niż potrafi pokazać! A pomysłów na jego tuning nie mam (podobnie jak jego i możliwości finansowych tudzież potrzeb).
Ale się porobiło rozważań na temat sprzętu, którego prawdopodobnie nikt z nas nie kupi... icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy
Cieszę się, że mamy podobne wrażenia dotyczące Luxman-ów.

Manley Singray od samego początku wzbudzał duże zainteresowanie w świecie audiofilskim, również za sprawą wyglądu, o czym wspomniał Roman.
Czytając wypowiedzi, również użytkowników tej lampy, zdania na temat Stingraya są podzielone.

Nie miałem nigdy możliwości porównać Omaka bezpośrednio ze Stingrayem. Owszem spędziliśmy z Romanem długie godziny na odsłuchu obu wzmacniaczy, ale odbywało się to w różnych warunkach. Mimo tego nie sądzę aby Omak ustępował Stingrayowi pola. Omak zagrał w moim odczuciu świetnie z Adama-mi, które raczej potrzebują dobrego pieca aby wykrzesać z nich to wszystko czym dysponują. Stingray nie przekonał mnie do końca.
Podobnie jak Roman ciekawi mnie jak Stingraya zagrałby z Adama-mi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!

Poza faktem, iż wróciłem właśnie przed chwilą z koncertu najlepszego zespołu od czasu Nirvany - koncertu zespołu "Fucktory" chiałbym się pochwalić, że całkiem niespodziewamnie wszedłem w posiadanie pierwszego w moim życiu zestawu słuchawkowego z prawdziwego zdarzenia!


Dla ciekawskich poniżej zdjęcie mych nowych "nauszników" Denon A- HD - 5000 . W komplecie nabyłem całkiem zgrabny preamp słuchawkowy Q-Audio.

Pierwsze wrażenie - jest tak jak lubie, tak jak z Infinity. Dużo gęstego, mocnego dźwięku!  icon_mrgreen.gif

Vide również LINK

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje sluchawki (Beyerdynamic DT990PRO) leza sobie w szafie, jakos nie moge przekonac sie do prezentacji sluchawkowej.
Nie ma to jak bas na klacie icon_wink.gif, a nie tam pitu pitu icon_biggrin.gif

A tak na powaznie, moze kiedys nabede jakies pre. Szkoda by tak dobre sluchawki sie marnowaly. Moze Twoje poczynania Bartku,
beda zacheta do zakupu. Opisuj zatem co tam slychac z tych sluchaweczek w polaczeniu z Q audio. A wlasnie ile taki pre kosztuje ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
czekamy na opis z odsłuchów.
Temat na AS już przeczytałem i faktycznie poza tym w sieci cisza.
Podobnie jak Tomek nie jestem, powiedzmy zagorzałym zwolennikiem słuchawek, ale życie czasami zmusza mnie do założenia "nauszników".

A może jak szaleć to coś w tym stylu:
http://www.allegro.pl/item799107854_vincen...zy_odsluch.html
http://www.allegro.pl/item793969243_wzmacn...l_mark_iii.html
http://www.allegro.pl/item795692704_wzmacn...wy_asl_hb1.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PhaSTy się nie sprzedały - kupiec się wycofał, a reszta licytujących nie osiągnęła ceny minimalnej.
Pojawiła się u handlarza za 6500zl integra Phast Ttriode
http://www.allegro.pl/item767432838_phast_...ziwe_cacko.html

Marek
U mnie również słuchawki dość rzadko grają, pewnie jeszcze sporo mniej niż u Ciebie.
A u mnie na szczęście preampy tranzystorowe podpięte pod OMAKa mają wyjścia słuchawkowe, więc nie przewiduję dodatkowego wydatku na pre słuchawkowy - uff icon_cool.gif

A teraz pytanie (do wszystkich): czy Bowers robił dla SONY kolumny najwyższych serii SS-X...ED (X90ED, X70 i podstawkowe X30)? Bo przez ostatnie 10 lat to chyba jedyne kolumny Soniego warte zainteresowania. Jeszcze nie szukałem tej informacji w sieci - a może ktoś z Was zna odpowiedź... icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, przyszyly nowe kabelki - Tara Labs ISM The 2 !!
Wykonanie najwyzszej proby ! Po prostu bizuteria dla audiomaniaka icon_biggrin.gif

Pierwsze wrazenia - niesamowite ! Topowe Velumy LS-VX pozostaly w tyle.
Nie ma co tutaj opisywac, czy porownywac. To po prostu inna klasa, wypelnienie
w calym pasmie, rozciagniecie calego pasma ! Super kabelki !
Wg instrukcji kable musza sie "ulozyc" (okolo 48h). Gdy podlaczalem kabelki byly
jeszcze zimne, prosto z dostawy. Ponoc po tygodniu, gdy sie juz uloza zagraja jeszcze lepiej icon_smile.gif

Cena w PL okolo 12 kzl. Zakupilem nowe z USA, bardzo okazyjnie.
Paczka zawiera 2 hermetycznie zamkniete woreczki z kablami. Karteczka z pieczatka osoby
ktora wykonala kable (made by...). Certyfikat, gwarancja. W sklad zestawu wchodza do wyboru banany lub widelki,
wygodny system wymiany (tzw BSM), wtyczki wkrecane. Wszystko zapakowane w ladny worek z materialu.

W zalaczeniu zdjecia. Jeszcze nie zdazylem sciagnac siateczek ochronnych icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek
piękne te kabelki, o ile można tak o kablach się wyrażać icon_mrgreen.gif

Roman
Ja chwilowo odpuściłem sobie temat ew. sprzedaży monobloków. Krótko mówiąc nastąpiła zmiana koncepcji.
Natomiast preamp/wzmacniacz słuchawkowy od dawna chodzi mi po głowie, ale z uwagi na inne wydatki był traktowany marginalnie.

W sprawie kolumn Sony, o których napisałeś chyba Ci nie pomogę. Coś mi się obiło o uszy w tej sprawie, ale nie mam 100% pewności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!

Wielkie gratulacje!!!

Kable wyglądają przepięknie!

Marku!

Wybacz, że zdjęcia dziś!!! 

Preamp p. Kuleszy posiada również wyjścia oznczone jako "Out". Zastanawiałem się, czy to tzw. "przelotka", czy również za pomocą urwanego pokrętła od petencjometru będę mógł sterować końcówką mocy. Okazało się podczas eksperymentu, że to "przelotka".

W związku z powyższym mam pytanie!

Czy lepiej byłoby, by sygnał z DACa szedł do preampu słuchawkowego, a z niego dopiero do przedwzmacniacza Metaxasa, czy też lepiej byłoby, by preamp słuchawkowy podłączyć do sygnału z preampu - np. przez pętlę magnetofonową!

Oba rozwiązania teoretycznie mają plusy i minusy. Nie wiem, co w teorii i praktyce byłoby lepsze! Radźcie Towarzysze!

Tak sobie pomyślałem przysłowiem - "Nie miała baba kłopotu (...)"  icon_mrgreen.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!

Zawstydzasz mnie, bo częściowo nie znam odpowiedzi na Twe pytania.  icon_redface.gif

Nie mam pojęcia, jaka była cena początkowa preampu Q- Audio, ani jaka jest jego wartość na rynku second-hand (o ile w ogóle się on tam pojawia).

Preamp w chwili obecnej otrzymuje czysty sygnał z DACa. Później - korzystając z "przelotki" sygnał trafia do preampu sterującego końcówką.

Recenzję zestawu obiecuję - czuję, że się trochę osłuchałem - ale dajcie mi na to trochę czasu.

Nie będę się czepiać, ale zdaje się, że co poniektórzy koledzy zalegają z recenzjami znacznie dłużej...

Ot, przypomniało mi się, że poczytałbym mały i do tego fachowy elaborat na temat dźwięku reprodukowanego z Thieli 1.5  icon_mrgreen.gif A z jeszcze większą ochotą poczytałbym o połączeniu Omaka, AVMa i rzeczonych Thieli...  icon_twisted.gif

Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No doooobra, kiedyś będzie - ale po AS 2009.
Poza tym nie samym AVMem Roman żyje... icon_wink.gif

Natomiast nadal się zastanawiam, co będzie spełniało rolę DACa - bo odrębne urządzenie nadal nie znajduje mojego uznania. Rotel RSP nie sprawdził się, teraz gra w tej roli MiniDisc (i w dodatku mam 2 wejścia optyczne i 1 koaksjal) oczywiście firmy na S. A w kolejce jeszcze 15 czy 20kg, opisane jako niezły model amplitunera KD firmy Pioneer (ino mi się nie mieści, dlatego jest w planach do ustawienia) no i jeszcze jedna zabawka. icon_razz.gif
Tylko czasu brak icon_cry.gif Dlatego powtórzę, jak bardzo się cieszę, że mam spokój z pre słuchawkowym...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,
Niewątpliwie coś w tym jest co prawisz... icon_razz.gif
Szczególnie, że "już" za tysiączka można mieć niezły model MR Electronics (i przy okazji poprzeć dobre polskie wykonanie), a za prawie półtora wypasiony na maksa...

Ale moje doświadczenia wskazują, że nie lubię dedykowanych rozwiązań któych nie widać a sporo kosztują (preamp gramofonowy, kondycjoner czy wzmiankowany temat DACa...). Niewątpliwie je SŁYCHAĆ, ale czasami serce boli jak człowiek popatrzy na swoje wydatki - i równiez czasami większą frajdę robi zakup kolejnego "klocka" za nieduże pieniądze, inym razem coś z audiofilskiej "biżuterii" niż takie niepozorne "coś".

Dlatego - DAC kiedyś może się pojawi, ale na razie pojawiają się kolejne preampy z wbudowanym (no dobrze - nie tylko z wbudowanym...) DACem.
To, że czasami korzystam ze sprawdzonych rozwiązań (np. OMAK czy AVM) nie znaczy, że innym razem mam sobie odpuścić szukanie (wiem, że takie "odpuszczenie" nie było Twoją propozycją icon_cool.gif )

A co do braku czasu - to sam dobrze wiesz z autopsji, o co chodzi!!!

Pozdrawiam
PS. Jak to dobrze, że każdy może mieć swoje zdanie! icon_rolleyes.gif
Jak nie dobrze, że skasowałem sobie pół wypowiedzi i musiałem "odbudowywać..." icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!

Ale pomyśl, jak łatwo taką skrzyneczkę zakamuflować przed wszechobecnymi w naszym życiu - Domowymi Służbami Specjalnymi!

O ile nie mają zainstalowanycj kamer oraz podsłuchów... da się!!!  icon_mrgreen.gif

Jeżeli o brak czasu idzie - to była taka moja mała prowokacja mająca pobudzić Cię do działania i pokazująca, iż są osoby, którym zależy... icon_wink.gif  

Co do mojego nowego nabytku (nowych nabytków) mogę napisać śmiało - to są prawdopodobnie jedne z najwygodniejszych nauszników, które stworzyła myśł ludzka. Nawet po wysłuchaniu rzędem od deski do deski kilku płyt brak jest jakiegokolwiek dyskomfortu lub innych skutków ubocznych typu pot, etc.

Biorąc pod uwagę, że są to słuchawki zamknięte - jestem oczarowany! O dźwięku Denonków - też kiedyś napiszę...  icon_wink.gif

Na razie - dobrej nocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwalę sobie DAC zakupiony w MR Electronics. Na dzień dzisiejszy spełnia moje oczekiwania, choć nie ukrywam, że poeksperymentowałbym z jakimś innym.
Dobrze spełniał swoją rolę współpracując z preampem lampowym Phast i z cedekiem Cyrusa. Teraz zaprzągłem go do współpracy z preampem Cyrusa.

Roman
Nie chciałbym "wychodzić przed orkiestrę" ale może pochwaliłyś się co tam u Ciebie słychać w preamp-ach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tja... już to widzę... icon_twisted.gif
Co do DACa - nie chciałbym się wymądrzeć, ale czy doświadczenia bardziej doświadczonych icon_mrgreen.gif nie wskazują, że rolę DACa najlepiej spełnia... DAC? icon_biggrin.gif



Nie chciałbym się wymądrzać icon_redface.gif , tym bardziej że do tych bardziej doświadczonych słabo się zaliczam ale u mnie, w roli DAC-a lepiej się spisuję DAT Tascama nić DAC właściwy icon_rolleyes.gif
Więc różnie to z tymi DAC-ami bywa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...