Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Marku,
a Twój Graham to pies???

Ja też się staram dobrze przygotowywać - ale mamy jednak ciut inne lekcje.

A teraz - przypomniało mi się pytanie o to, w jakiej roli najlepszy jest mój RSP.
No więc - zamiast puzzle! Jest to zabawa na długie (niekoniecznie zimowe...) wieczory. Ustawianie i sprawdzanie ustawień, eliminowanie niemożłiwych kombinacji (np. nie można wejść cyfrowo na RSP i wykorzystać jego DACa np. z CDka i wyjść na 2 strefę, bo tylko dozwolone jest wyjście 5.1).
A jako DAC - jest dużo lepsza scena, ale niestety: ukradli bas! icon_evil.gif
Na spokojnie po powrocie z nart jeszcze w domowym zaciszu powalczę trochę, zanim pożegnam Rotela...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił sie czwarty muszkieter.

Andrzej
Sam się dziwie dlaczego nie bierzesz pod uwagę AVM. Moim i nie tylko moim zdaniem to byłby najlepszy wybór dla Twojego Omaka.
Prawdą jest też to co napisał Janusz, że trudno znaleźć wśród nowych klocków taki, który będzie posiadał dobry preamp gramofonowy.

Roman
Absolutnie nie pozbywam się swojego preampu gramofonowego. Po prostu jestem jasnowidzem i przewidziałem, że Andrzej będzie poszukiwał przedwzmacniacza z gramofonowym preampem. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko nie bijcie się z Markiem na Allegro o jeden przedwzmacniacz icon_lol.gif



Bratobójczej wojny chyba nie będzie - jakoś skoordynujemy działania.

W sprawie AVM-a, ależ ja go wcale nie wykluczam. Jak gościłem go przez sekundkę u siebie (zresztą wraz z przemiłymi gośmi) to jakoś nie zdołał mnie kupić i udowodnić że deklasuje Rotela. Ale gusta się zmieniają zdania też i chętnie ponowiłbym doświadczenie - stąd żal, że mi Bartek uciekł.

Cóż czas ruszyć na łowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej
co do Twojego pre Rotela to mam wrażenie, że nie ma to sensu! Marek sprawdził dwa moje Rotele (przez "przypadek" moje icon_mrgreen.gif ) ze średniej półki i trzeci już jest niepotrzebny...
A poza tym w dziwny sposób dojechał do mnie drogą mocno okrężną ale pewną znany już w tej chwili 4 osobom na tym Forum preamp. Skądinąd bez pilota, ale z preampem gramofonowym. Z uwagi na króciutkie lądowanie - u mnie nie miał odpowiednio długiej okazji, ale Marek zaraz go chyba sprawdzi u siebie!
Mam nadzieję, że Marek wypowie się co do Rotela Andrzeja - a może jutro coś napisze o kolejnym testowanym preampie!

Pozdrawiam
PS. Marek - wiem, że masz mało czasu. Ale coś już wiemy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze tzn. Romana i moje ostatnio opisane odsłuchy definitywnie wykazały, że Rotel średnio wypada z Phastami.
Jestem przekonany, że Rotel Andrzeja też nie sprawdziłby się w roli preampu do moich monobloków.

Mam nadzieję, że w krótkim czasie zdołam przetestować AVM i wrzucę Wam na ten temat parę słów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej
wg mnie nie ma sensu odsłuch przez Marka trzeciegoTwojego preampa Rotela, skoro już sprawdził dwa moje i jest w "mocnym niedoczasie". No ale to jest moje zdanie ...

Może dopiero coś z serii 1070 Rotela zagra lepiej (no ale to już co najmniej dwa razy większe pieniądze) od posiadanych przez nas...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa Boryna to ja nie zrozumiałem pytania. icon_lol.gif

Ależ ja wcale nie chcę ożenić Marka z moim Rotelkiem. Poinformowałem jedynie o potencjalnej możliwości i tyle.
Zgadzam się natomiast całkowicie, że w sytuacji gdy wszyscy spoglądamy raczej ciut wyżej, testowanie czegoś z pi razy oko tej samej półki i to jednego producenta mija się raczej z celem - zwłaszcza w obliczu deficytu czasu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
zauważ, że AVMy mają już na koncie parę sztuk OMAKów! I to zarówno monobloki jak i stereofoniczną końcówkę...
Kiedyś pytałem o możliwość sterowania pilotem, ale ...

A przy okazji wcześniejszego tematu wzmacniaczy słuchawkowych wbudowanych w sprzęt - dzięki Markowi mam również w tunerze Grundzia taką możliwość.
Bo co do CeDeków - to te wyższe modele ("wyższe" u mnie, bo do rzeczywiście "wysokich" to im oczywiście jeszcze brakuje...) niestety - nie mają (ani Xindak, ani Shanling). Dobrze, że jestem mocno zaSoniakowany icon_rolleyes.gif więc da się posłuchać bez włączania wzmacniacza czy amplitunera...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
mówisz o tunerze SONY z regulacją (bo nie slyszałem o żadnym modelu z wyświetlaniem cyfrowym częstotliwości) bo jest chyba jakiś analog (napewno są z podwójnym wyjściem RCA, w tym jedno regulowane - ale niewątpliwie nie z pilota icon_mrgreen.gif ) czy o Twoim CDku ESa?

A mówiąc brzydko - nie chce Ci się poświęcić nieco na jakości i wejść w bezprzewodowe?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
gdy rozsypała mi się rura od odkurzacza i zmuszony byłem nabyć jakiś głośny wynalazek - to niezwłocznie w trosce o własny słuch nabyłem słuchawki radiowe. Jakoś cholera podczerwień nie chciała się przebić przez ściany - a poza tym jednak zasięg w linii prostej też nie był rewelacyjny. icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. Marzy mi się, by można było dorwać jakieś ładne i funkcjonalne zatyczki do gniazd słuchawkowych, bo widok zakurzonych dziur/gniazd lekko mnie wkurza! A tylko w JVC mam gniazdo zasłonięte klapką...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Zasięg słuchawek radiowych jest całkiem przyzwoity! icon_wink.gif
W środę (jutro się nie wyrobię, z dzisiaj - żona by mnie zabiła) z ciekawości przejdę się parę pięter i sprawdzę, jak daleko od mieszkania (źródła) jeszcze słychać prawidłowo...

Poza tym - masz do wyboru: stację bazową podłączasz pod gniazdo słuchawkowe albo pod RCA.
I nie trzeba włączać wzmacniacza ... jaśli masz wolne gniazda RCA w odtwarzaczu. icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Zdaje się, że to dość popularne rozwiązanie, bo sporo osób ma zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe słuchawki. Tylko trzeba uważać, bo niektóre modele mają idiotycznie rozwiązaną sprawę zasilania (akumulatorki wyjmuje się dość niewygodnie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...