Skocz do zawartości

MA GX200 czy GS60


szarlej

Recommended Posts

Witam,
moj pierwszy post, wiec witam wszystkich.
Salon 40m2, czy MA GX200 beda wystarczajace, czy moze MA GS60? Przymierzam sie do kupna pierwszego zestawu stereo. Odsluchy jeszcze przede mna. Narazie na podstawie tylko i wylacznie czytania, wybralem te 2 typy. Uzywane GS60 sprzedaja za ok 6tys zl, uzywane gx200 za 7tys zl. Czy to normalne ceny? Czy ktos sluchal obu modeli i moze sie wypowiedziec czy miedzy tymi modelami jest duza roznica. Muzyka rozna. Jako wzmacniacz chcialbym HK990 (zintegrowany DAC). Wiem, ze duzo poleca roksan kandy k2. Wtedy jakis dodatkowo DAC. Co tym wszystkim sadzicie? Przepraszam za brak polskich znakow, chwilowo sie nie da. Dzieki i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
moj pierwszy post, wiec witam wszystkich.
Salon 40m2, czy MA GX200 beda wystarczajace, czy moze MA GS60? Przymierzam sie do kupna pierwszego zestawu stereo. Odsluchy jeszcze przede mna. Narazie na podstawie tylko i wylacznie czytania, wybralem te 2 typy. Uzywane GS60 sprzedaja za ok 6tys zl, uzywane gx200 za 7tys zl. Czy to normalne ceny? Czy ktos sluchal obu modeli i moze sie wypowiedziec czy miedzy tymi modelami jest duza roznica. Muzyka rozna. Jako wzmacniacz chcialbym HK990 (zintegrowany DAC). Wiem, ze duzo poleca roksan kandy k2. Wtedy jakis dodatkowo DAC. Co tym wszystkim sadzicie? Przepraszam za brak polskich znakow, chwilowo sie nie da. Dzieki i pozdrawiam.



Witaj!

Z opisu...
GS 60 są kolumnami okazalszymi. O większym potencjale. Większe basowce. Większe pasmo w dół, co jest raczej milej widziane w 40 metrach:)
(aż zazdroszczę - SUPER metraż!)
I tylko chyba są nieco starsze. Ale co to za wiek!


Z tym, że ja - w podobnej cenie, kupiłbym dużo starsze od tych starszych... Lecz to Wszyscy chyba wiedzą - jest "skrzywienie" icon_lol.gif


Pozdrawiam!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
teoretycznie każda z wymienionych kolumn powinna poradzić sobie z Twoim pomieszczeniem, chociaż GS60 są większe i mocniejsze. Ponadto starsza seria GS oferuje więcej basu, GX bardziej zestrojone są w stronę góry pasma.
Połączenie z HK990 - będzie ostro, jasno, dynamicznie w basie ale ewidentnie będzie brakowało środka pasma. Jeśli zależy Ci na głośnych, dynamicznych odsłuchach pop, hi-hop, zestaw taki spełni swoje zadanie, w innych przypadkach odradzam.

Napisz proszę trochę więcej szczegółów - jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie lubisz brzmienie, jaki chcesz przeznaczyć budżet na zakup całego systemu, jakie są Twoje wymagania co do funkcjonalności, kolorystyki kolumn itp.

Tak ogólnie biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz uniwersalność - wzmacniacz Hegel H70 (wyposażony w USB DAC) oraz kolumny Audio Academy Hyperion IV lub Martin Logan Motion 40.

Myślę jednak, że bez odsłuchów nie wybierzesz optymalnego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
75-400 watts, Introduced in 1990, Original Retail Price: $1,799.00/each. Trochę mocy potrzebuje te Renaissance 90. Ale chyba bałbym się kupić 20 letnie kolumny. Bo jak piszę nie znam się na nich a pewnie coś by w nich trzeba było już wymienić. Tak z ciekawości, ile taki serwis może kosztować? W najgorszym przpadku?
Te GX200 są niby 150W a GS60 200W. Nie mam pojęcia jaka moc jest potrzebna do 40m2. Efektywność katalogowa 90 dB.
Muzyka głownie rock.
Ten hegel h70 to 2 x 70 W/8 Ω o 4Ω nic nie wspominają. Chyba za słaby moim zdaniem do tych gs60.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli zależy Ci na głośnych, dynamicznych odsłuchach pop, hi-hop, zestaw taki spełni swoje zadanie, w innych przypadkach odradzam.


Trochę się zagalopowałeś. A co z rock, metal, czy popularnym disco polo ? Dynamika nie wskazana ?
HK 990 to nie prosty, prymitywny kloc, grający jak stare niemieckie kolumny, a seria Gold z Monitor Audio to nie tania MR aby wyraźnie słyszalnie brakowało środka pasma. Zresztą może kolega słucha hip hopu i czarnego rapu, kto wie.
GX200 czy GS60 - tylko te drugie na 40m, albo zmienić markę w zależności od muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przynajmniej ustaliliśmy, że rx200 będą za słabe. Dzięki. A jakie inne kolumny + wzmacniacz "lubią" rock ?
zukzukzuk polecił mi Infinity Kappa 8.2i ale trochę boję się starszych kolumn. Jak wygląda naprawa/wymiana zużytych elementów? Jaki jest koszt np dla takich Kappa? W sumie te kappy są ponad 2 razy tańsze ale...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to przynajmniej ustaliliśmy, że rx200 będą za słabe. Dzięki. A jakie inne kolumny + wzmacniacz "lubią" rock ?
zukzukzuk polecił mi Infinity Kappa 8.2i ale trochę boję się starszych kolumn. Jak wygląda naprawa/wymiana zużytych elementów? Jaki jest koszt np dla takich Kappa? W sumie te kappy są ponad 2 razy tańsze ale...



2 razy tańsze, a grają 2 razy lepiej:)
I bynajmniej, tu nie chodzi tylko o bas...

Ew. wymiana zawieszeń basowców x 2 jakieś 100-150 zł.
Ew. zakup wysokotonowego - emit-r - 350 zł.

Pisze "ewentualnie" bo ja nie spotkałem się z tymi przypadkami, choć pewno się zdarzają...
WARTO je ściągnąć zza Odry (mogę pomóc za free). Często bywają w pięknym stanie:) U nas - od czasu do czasu również...

Edit:
Odsyłam też do linków opisujących wrażenia:
http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-.../page__st__1680
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic937310-300.html

Pewno są też i mniej zadowoleni, ale ich wpisów nie znalazłem:)

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...