Skocz do zawartości

miniwieza czy yamaha R-S300- prosba o poradę


arecki704

Recommended Posts

Witam wszystkich urzytkowników forum.

Jestem w trakcie dylematu nad wyborem audio i chcialbym skorzystać z Waszego cennego doswiadczenia i zdobytej wiedzy, aby nie załować wydanych pieniędzy.

Urzywałem amplitunera RADMOR 5412, kolumn hand-made(z tego okresu) i odtwarzacza manta dvd.

Po kilku naprawach znowu się posuł i myśle nad nowym sprzętem. Kupiłem miniwieże za 650 zl PHILIPS MCD712 i następnego dnia oddałem. Po tym radmorze ten dzięk to jakaś klapa( przy 1/2 mocy tylko samo srodowe pasmo i nic więcej). Stwierdziłem, ze wezme coś na raty tylko rzeby ładnie grało. Wpadła mi w oko YAMAHA MCR-640 http://www.ceneo.pl/9986132
albo skompletować Yamaha R-S300 + CD-s300-2tyś i do tego jakieś tanie podłogówki ala biedronka za 250zł.

- budżet : max 2000 zł
- pokój ok 20 m2
- rodzaj muzki: słucham wszystkiego(nawet disco polo), ale zazwyczaj rock, punk, dance
- sprzęt nowy, gdyz na raty, za gotówk to max 1000zł ale za to raczej nic nie kupie.
- zalerzy mi na radiu, CD, pilocie,

Co byście doradzili, kupić miniwieze MCR-640 czy kompletować yamahe, slabą stroną napewno będą wtedy kolumny. O kupnie droższych napewno nie ma mowy, gdyz mam jeszcze inne hobby, motocykl:) i on zjada wselkie oszczędności:) i żonę, starzniczkę budżetu. Nie ukrywam, ze czasem lubie sobie podgłośnić muzykę . Napewno to bedzie zestaw na dłuuuugie lata.... Dlatego chciałbym byc jak najardziej zadowolony z ulokowanych pieniędy. Czasem lepij nic nie kupowac, niz wydać kasę i się wkurzać.
Jak te zestawy maja się do siebie z jakocia i mocą? Niby radmor tylko 2x45W, ciągnie kolumny 120W.

Będe wdzieczny za opinie i doradzenie.
Pozdrawuam wszystkich
Arek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pod względem brzmieniowym najlepszy byłby zestaw CD plus Amplituner Yamahy. O ile lubisz taki dźwięk. Słuchałeś? Może przejedź się gdzieś do salonu, gdzie to mają i posłuchaj. Ale kolumny za 250zł. do tego, to jeden z najgorszych pomysłów o jakich ostatnio czytałem.
W tym przedziale cenowym właśnie kolumny powinny być najlepsze, bo one najbardziej wpływają na brzmienie (wraz z pomieszczeniem - jego akustyką).
Jeśli miałyby to być kolumny tylko na dość krótki czas, to może jakieś używane. Ale nie na dłuuuugie lata.
Z kolei mała yamaha Pianocraft może być nieco za delikatna do 20m2
Myślę, że warto się sprężyć i jeszcze chociaż tysiączek wysupłać. Oczywiście możesz wziąć na raty. Nawet na Allegro można tak kupić.
Albo może jednak używany zestaw? Jeśli nie da się kupić na raty można także wziąć pożyczkę.
A to, że kolumny mogą przyjąć moc do 120W nie świadczy jeszcze o tym że jakiś wzmacniacz je wysteruje albo nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
w Twojej sytuacji wybór systemu YAMAHA A-S300 / CD-S300 jest optymalny. Natomiast niestety pozostaje niewielki budżet na kolumny. Na Twoim miejscu narazie podłączyłbym nowy zestaw pod Twoje stare kolumny i poczekał aż będziesz w stanie wydać na zestaw kolumn około 1.5 tys. zł. Wtedy to dokupić dobre, dopasowane do Twoich preferencji kolumny.

Serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy, może spodoba Ci się bardziej inna elektronika - są ciekawe nowe segmenty stereo Pioneer, w podobnych przedziałach cenowych masz także elektronikę Cambridge Audio serii Topaz. Przyjrzyj się powyższym zestawom

W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam Cię, nie kupuj żadnych kolumn w Biedronce, na Boga! Amplituner+CD zagra lepiej niż ta mała wieżyczka, ale wtedy musiałbyś wysupłać jeszcze trochę kasy na dobre kolumny. Poszukaj może tańszej (używanej?) elektroniki i daj znać ile masz na kolumny. Absolutnie nie sugeruj się tym, że kolumny w Biedronce faktycznie wyglądają jak kolumny, bo grają jak gó**o.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...