Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damianmielec

Co zamiast Yamaha cdx396

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów
w swoim zestawie posiadam Cdx 396, Ax496 Yamahy, kolumny Eltax symphony 8.2, przewód głośnikowy Wireworld Orbit z założonymi złączami firmy Nakamichi, interkonekt audioquest copperhead, pokój ma jakieś 17m2.
najsłabszy wydaje sie odtwarzacz cd, co polecicie używanego za jakieś 400-700zł

Witaj,
a może lepszym rozwiązaniem będzie przetwornik cyfrowo/analogowy, poza wyższą jakością muzyki z CD, będziesz miał możliwość podpięcia także innych urządzeń.
Trochę ponad budżet, ale moim zdaniem warto - Beresford TC-7530

Zapraszam na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia urządzenia do testów.

Cytat

Witam wszystkich forumowiczów
w swoim zestawie posiadam Cdx 396, Ax496 Yamahy, kolumny Eltax symphony 8.2, przewód głośnikowy Wireworld Orbit z założonymi złączami firmy Nakamichi, interkonekt audioquest copperhead, pokój ma jakieś 17m2.
najsłabszy wydaje sie odtwarzacz cd, co polecicie używanego za jakieś 400-700zł

Witaj!
Poszedłbym tutaj inną drogą...
Nie sądzę, abyś poczuł większą różnicę w tym zestawieniu przy wymianie CD niż zmieniając np. kolumny, a jeśli nie one, to następnie wzmacniacz na "lepszy". Ale są różne drogi. Wiele osób proponuje i zaczyna od referencyjnego źródła. Uważa, że to one jest odpowiedzialne za największe zmiany. Ja zaś sądzę, że to kolumny deprecjonują "jakość" brzmienia, potem wzmacniacz. A źródło też ma duże znaczenie, lecz jest na końcu...
Więc, czy mieć wiele lepsze od innych elementów zestawienia źródło? Chyba nie w tym budżecie.

Pozdr.

Sam nie wiem więc pytam, ostatnio wymieniłem przewody głośnikowe z taniego SonicLink na Wireworld Orbit, kolosalna różnica, byłem w szoku!
CDX396 nie ma za dobrych opin (na start jest w sam raz, ale nie dalej) dlatego chciałbym najpierw zacząć od zródła a potem.. zmiany na pewno będą
także co wybrać? aby dobrze przebiło Yamahę

Fakt. Ja też wymieniłbym najpierw kolumny czy wzmacniacz a dopiero zajął się źródłem.
Jeśli teraz wybierzesz odtwarzacz CD, to może on nie pasować do przyszłych kolumn i wzmacniacza. Myślisz, że poprzestaniesz tylko na wymianie CD?
Chyba, że wiesz jakie brzmienie preferujesz, do czego dążysz? Co podoba Ci się w dotychczasowym zestawie a co nie?
Dlaczego uważasz, że odtwarzacz jest najsłabszym elementem systemu? Porównywałeś go z innym?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować