Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adolf999

Glosnik

Recommended Posts

Witam. W jednej z moich kolumn Unitra Tonsil 30W posypal sie ten dolny glosnik(niskotonowy?) i strasznie pierdzi jak mu sie da wiekszy bas. Czy bardziej oplaca sie kupic nowe kolumny(tak do 100-150zl) czy lepiej uzyc jakiegos zamiennika i wymienic ten glosnik? Jesli ta druga opcja to jaki to ma byc zamiennik i czy bede potrafil go wlasnorecznie wymienic(jestem w tych sprawach zielony)?

Za tą kasę wybór nie jest zbyt wielki.
Może to.http://allegro.pl/item307123378_magnat_sonobull_trinity_sb1_kolumny_podstawkowe_.html
Albo to.http://allegro.pl/item306618008_super_kolumny_kenwood_sprawdz_.html

Wymontuj może ten głośnik.Zobacz na oznaczenia .Może go znajdziesz na Allegro.Na Allegro są to aukcje więc nie wiadomo czy cena nie przekroczy Twojego budżetu.

Z tej trójki to jeszcze Tonsile są coś warte. Pozostałe to starocie. Sprzedawca i tak prawdy nie powie albo ją ukryje. Bez sprawdzenia, kupujesz w ciemno.

Czy w takim razie te tonsile beda pasowaly do mojego wzmacniacz(jvc a-10x)? Teraz mam glosniki 8ohm. Te na aukcji sa 4ohm. Ma to jakies znaczenie? Bardzo prosze o szybka odpowiedz bo zaraz sie aukcja konczy:)
Aha i dlaczego te glosniki wyokotonowe sa takie male?icon_smile.gif

Jak wzmacniacz ma wyjście tylko na 8ohm, to głośników 4ohm nie możesz podłączyć.

Cytat

Aha i dlaczego te glosniki wyokotonowe sa takie male?

Bo wysokotonówki kopółkowe tak mają, że są małe, przeważnie do 1 cala średnicy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować