Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Onkyo tx-nr616


DamianRyn

Recommended Posts

Te Klipsch f30 bym sobie odpuścił. Super, że sprzedałeś Altusy.
Przeglądając dziś oferty na Allegro, znów obejrzałem te Kefy. To co pisałeś o wymianie zawieszenia, nie przejmuj się. To normalne, że zawieszenia piankowe z czasem trzeba wymienić na nowe, taki materiał. Ale jak tutaj były wymienione niedawno, to zanim ktokolwiek będzie musiał je zmieniać, to upłynie kilka kolejnych lat. Więc ja byłbym na ten moment za tą propozycją. Może ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe typy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Temat nie podupadł. To nie sprawa zakupu plastikowej miniwieży w supermarkecie.
W tym budżecie na pewno padną ciekawe propozycje, ale nie oczekuj, że od razu. Nie zawsze można akurat kupić takie rzeczy jakie się chce. A polecanie Ci czegoś, co być może pojawi się za kilka miesięcy mija się z celem. Jeśli coś dobrego będzie w zasięgu na pewno damy Ci znać.
A KEFy rzeczywiście ciekawe. To wysokiej klasy kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zazwyczaj staramy się tutaj doradzić jak najlepiej, nawet jak budżet niewielki. Bo o to chodzi, ja staram się podchodzić do tego jakby to był zakup dla mnie. A w Twoim przypadku, gdzie nakład jest już dość spory, trzeba wszystko przeanalizować jeszcze dokładniej. Mamy tutaj dużo większe pole manewru, choć szczerze mówiąc wybór nie jest tak liczebny jak w przypadku kolumn za 500 zł. Ale za to już wchodzi wyższa półka i sprzętowa i jakościowa. Stąd też Twój temat nie będzie tak szybki, ale z pewnością (jeżeli jesteś cierpliwy i ciekawy sprzętu) długi i interesujący. Jeżeli złożymy ten zestaw, będziesz na pewno zadowolony, że to nie kino domowe, a stereo.
Możesz uzupełnić w profilu skąd jesteś ? To pomaga czasami przy propozycjach sprzętu. Jeżeli będzie coś blisko Ciebie, to możliwy będzie odsłuch, odbiór osobisty w razie gdybyś się na coś zdecydował...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Studio 280/290 w porównaniu z Klipschem odwdzięczą się lepiej ułożoną sceną, przy koncertach myślę ważna uwaga.


A co Pan powie o JBL ES 100?


ES100 fajne dla pewnych osób ale ciężko je napędzić i za duże do Twojego pomieszczenia, te kolumny mają po 2x25cm basie na kolumne icon_smile.gif

JBL ostatnio wypuścił bardzo ucywilizowane Studio "2" u Ciebie spiszą się 280 lub 290 i nie będziesz mial mocnego kaca odwykowego po przesiadce z Altusów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Myślę, że chcąc przeznaczyć taką kwotę (według mnie nie małą) muszę uzbroić się w cierpliwość gdyż drugiej takiej kwoty nie wydam już na ten cel przez kolejnych parę ładnych lat icon_wink.gif Pomijam oczywiście sytuację gdybym w tym czasie wygrał w totka... icon_wink.gif
Prosiłbym po raz kolejny tylko żeby temat podzielić tak jakby na dwie części:
1. Sprzęt nowy.
2. Sprzęt używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.
Tylko naczytałem się ostatnio, że jak ma się za słaby wzmacniacz lub amplituner a do tego kupi się mocne kolumny to będą paliły się głośniki?!
Czy to wogóle może być prawda?
A ja chciałbym zakupić kolumny które będą miały zapas trochę większy jak na mój pokój, bo wiecznie tu mieszkał nie będę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczelna zasada jest taka, ze na idiotę nie ma lekarstwa. Prawdziwy sprzęt Idiot Proof nie istnieje.
Zbyt słabym wzmacniaczem dużo łatwiej spalić głośniki niż zbyt mocnym. Słaby wzmacniacz bardzo szybko generuje niebezpieczne zniekształcenia (na wykresie widoczne w postaci ostrych pików). I zamiast uzyskiwać większe wzmocnienie kręcąc gałką powodujemy tylko lawinowe zwiększenie zniekształceń, które szybko powodują uszkodzenie głośników.
Moim zdaniem lepszą sytuacja jest gdy wzmacniacz jest trochę za mocny w stosunku do kolumn niż trochę za słaby.
W jednej czy drugiej sytuacji słychać, że coś jest nie tak. Kolumny grają nieczysto albo słychać stukanie. Trzeba wówczas przekręcić gałkę wzmocnienia w lewo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciągnie Cię do Dali to http://allegro.pl/idealne-kolumny-stereo-d...4057564516.html zadbane i 2tys w kieszeni icon_smile.gif

Chętnie usłyszałbym opinię, jak gra dali z yamahą, dali wydają mi się trochę przeciwieństwem barwy i stylu yamahy, czy dobre strony każdego z nich wzajemnie się nie wykluczają w takim mariażu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...