Skocz do zawartości

Gramofon uzywany - jaki i dlaczego


Recommended Posts

Witam mam wielka ochotę kupić gramofon - oczywiście używany tak do 500 zł. Podłaczyć go chce do Amplitunera Danon 1509.

Podpowiedzcie na co zwracać uwagę i jakie modele są warte zainteresowania. Nigdy nie miałem Gramofonu.

Może akurat coś widzieliście na allegro wartego zakupu??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz gramofonu będziesz potrzebował przedwzmacniacza gramofonowego, co może trochę nadwyrężyć Twój budżet. Myślę, że dobrym pomysłem jest zakup polskiego gramofonu, np. jednego z najczęściej chwalonych - Adama GS-424 Unitry Fonica. Szukaj takiego z wkładką Audio-Technica 95/97 lub Ortofonem, oczywiście w miarę możliwości (zwykle są z oryginalnymi, słabymi, polskimi Mf-10x). Co do przedwzmacniacza to musisz polować, może uda się kupić NADa lub Cambridge Audio poniżej 200zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanów się jaki gramofon Cię interesuje. Czy chcesz gramofon klasyczny (manualny), czy automat ? Ogólnie w manualnych jest mniej do popsucia się, więc proponowałbym manuala.
Zauważyłem tez, że Twój amplituner chyba nie ma wejścia phono, tak ? W takim przypadku niezbędny będzie zakup przedwzmacniacza gramofonowego.
Przy zakupie należy zwrócić uwagę na stan gramofonu. Im mniej uszkodzeń tym lepiej, gramofon powinien być przede wszystkim zadbany. Ze względu oryginalny styl, powinien także stanowić ozdobę zestawu, a wierz mi, że można znaleźć piękne egzemplarze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość Mikelcharles1
z tego co widzę Twoje kino nie ma możliwości podłączenia gramofonu ani żadnego innego sprzętu audio po RCA
więc czarno to widzę,
pozostaje dozbierać kasę na jakieś skromne stereo ze wzmacniaczem wraz z możliwością podłączenia gramofonu

poza tym wbudowane w gramofon przedwzmacniacze są podobno bardzo cienkie więc przemyśl ta kwestię na przyszłość
co do wyboru gramofonu to szukaj po markach: Technics, Thorens, Pro-Ject
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...