Skocz do zawartości

Wzmaczniacz/amplituner stereo do Dali Zensor 7


xaos_1984

Recommended Posts

Witam wszystkich. Na wstępie zaznaczam, że nie znam się tak bardzo na sprzęcie ale chciałbym abyście mi pomogli w wyborze w miarę możliwości. Planuję w okolicach wakacji zakupić kolumny Dali Zensor 7. Pomieszczenie w którym będą stały to pokój w blokach 20m2. Szukam do nich aplitunera/wzmaczniacza i tu pierwsze pytanie czy zakupić amplituner wielokanałowy czy szukać stereo (słyszałem, że stereo zagrają lepiej z kolumnami 2.0)?
Słucham muzyki różnej ale bardzo lubię wokal (tak aby dostawać aż gęsiej skórki przy słuchaniu:)))
Moje drugie pytanie i zarazem prośba to jaki wzmaczniacz/ampliturer zakupić do tych kolumn? Cena to max 2000zł.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich.
M.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zestaw będziesz wykorzystywał przede wszystkim do odsłuchu muzyki, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie klasyczny, stereofoniczny wzmacniacz. Jeśli wybrałeś kolumny Dali Zensor, proponowałbym dwa modele wzmacniaczy - Nad C326 BEE lub Xindak A-06. Jeśli natomiast wybór jeszcze nie jest ostateczny, zdecydowanie namawiam jeszcze na odsłuch polskich kolumn Audio Academy Phoebe III.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo nie używa się termminologii rodem z kina domowego. Czyli nie kolumny 2.0, tylko po prostu kolumny albo kolumny stereo.
Od ampli KD (wielokanałowego) lepiej spisze się w stereo (czyli jeśli ma być do słuchania muzyki) amplituner stereo. A na ogół jeszcze lepiej wzmacniacz stereo.
Kolumny całkiem przyjemne, ale...
Jeśli pójdziesz raz czy drugi do salonu i posłuchasz dwa, trzy razy droższych kolumn z odpowiednio do nich dobranymi wzmacniaczami, to usłyszysz, że grają lepiej. Dużo lepiej. A później wyobraź sobie, że mógłbyś mieć taki dźwięk nie wydając tyle. Jak? Kupując kolumny i wzmacniacz z drugiej ręki. To będzie dopiero gęsia skórka.
Ale za mało napisałeś o innych czynnikach, które decydują o wyborze sprzętu. Jak napisać taki post dowiesz się tu:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
jeśli zestaw będziesz wykorzystywał przede wszystkim do odsłuchu muzyki, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie klasyczny, stereofoniczny wzmacniacz. Jeśli wybrałeś kolumny Dali Zensor, proponowałbym dwa modele wzmacniaczy - Nad C326 BEE lub Xindak A-06. Jeśli natomiast wybór jeszcze nie jest ostateczny, zdecydowanie namawiam jeszcze na odsłuch polskich kolumn Audio Academy Phoebe III.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań służę pomocą.



Dziękuję bardzo za pomoc. Kolumny niestety (stety) już wybrałem. Prócz dźwięku interesuje mnie też ich wygląd a Dali Zensor 7 w moim odczuciu są po prostu ładne.
Co do wzmacniaczy to wezmę Twoje propozycje pod uwagę. Rozumiem, że amplituner odpada (gorsza jakość dźwięku w stereo)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W stereo nie używa się termminologii rodem z kina domowego. Czyli nie kolumny 2.0, tylko po prostu kolumny albo kolumny stereo.
Od ampli KD (wielokanałowego) lepiej spisze się w stereo (czyli jeśli ma być do słuchania muzyki) amplituner stereo. A na ogół jeszcze lepiej wzmacniacz stereo.
Kolumny całkiem przyjemne, ale...
Jeśli pójdziesz raz czy drugi do salonu i posłuchasz dwa, trzy razy droższych kolumn z odpowiednio do nich dobranymi wzmacniaczami, to usłyszysz, że grają lepiej. Dużo lepiej. A później wyobraź sobie, że mógłbyś mieć taki dźwięk nie wydając tyle. Jak? Kupując kolumny i wzmacniacz z drugiej ręki. To będzie dopiero gęsia skórka.
Ale za mało napisałeś o innych czynnikach, które decydują o wyborze sprzętu. Jak napisać taki post dowiesz się tu:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html



Dzięki za porady ale skorzystam z pomocy innych. Poza mądrowaniem się niestety nic nie wniosleś do rozmowy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kabrytan. Od pewnego czasu czytanie książek jest elitarnym hobby, nie przez ich ceny, ale braku kultury czytelniczej, ciekawości świata i braku umiejętności czytania ze zrozumieniem przez część ludzi.
Ostatnie posty wskazują też, że słuchanie muzyki na wyższym poziomie niż głośniki z komputera, czy telefon z korkami w uszach też jest wyzwaniem wykraczającym ponad możliwości intelektualne wielu ludzi.
Przy takiej okazji zamiast odrobiny ciekawości, kultury osobistej i pokory ( absolutnie nie wdzięczności ) ze swojej strony, opluwają, i wzgardzają wiedzą innych (Muchol, PeterS), sami mając wiedzy tyle co brudu za paznokciami . Oczywiście nie jest złym nie wiedzieć, ale śmiać się z osoby która wiedzy ma więcej i chce pomóc .
Szukają nie porady i dyskusji , ale podania na tacy rozwiązania, najlepiej aby jeszcze zadzwonić, zaproponować dojazd do sklepu, a często przyklaśnięcia swoim przekonaniom, albo dokonanym już zakupom, że jest cool .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak widać nie wszyscy rozumieją, że żeby dobrze dobrać sprzęt trzeba się trochę natrudzić. Koledzy podejmują to wyzwanie jednak nie wszyscy to rozumieją.
Chcieli by prostej recepty A+B=gra a jakość grania jest drugoplanowa by głośno było i z basem.
icon_smile.gif



Dla jasności nie interesuje mnie to aby było głośno i z basem. Szukam pomocy i oczekiwalem prostej odpowiedzi czyli z jakim wzmacniaczem te kolumny zagrają dobrze a tu zamiast napisać kilka podpowiedzi to kolega wyżej prawi mi o terminologii. Napisalem wyraznie czego slucham, w jakim pomieszczeniu i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla jasności nie interesuje mnie to aby było głośno i z basem.


Trzeba było rozwinąć się tak na początku, prawie każdy wzmacniacz napędzi jakieś kolumny, że będą jakoś grać. Tylko nie kupiłeś kolumn za 100zł i pewnie oczekujesz czegoś więcej od nich ( a może się mylę ) . Z jakim grały wzmacniaczem że Ci się spodobały , bo może to jest trop icon_rolleyes.gif ?.Napisałeś że nie musi być głośno, jednak nie skreślaj mocnych wzmacniaczy, amplitunerów stereo, ponieważ mogą więcej wyciągnąć z kolumn, nawet gdy cicho słuchasz .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Dla jasności nie interesuje mnie to aby było głośno i z basem.


Trzeba było rozwinąć się tak na początku, prawie każdy wzmacniacz napędzi jakieś kolumny, że będą jakoś grać. Tylko nie kupiłeś kolumn za 100zł i pewnie oczekujesz czegoś więcej od nich ( a może się mylę ) . Z jakim grały wzmacniaczem że Ci się spodobały , bo może to jest trop icon_rolleyes.gif ?. Napisałeś że nie musi być głośno, jednak nie skreślaj mocnych wzmacniaczy, amplitunerów stereo, ponieważ mogą więcej wyciągnąć z kolumn, nawet gdy cicho słuchasz .



Słuchałem na jakimś budżetowym ampli Denona i grało dobrze...tylko, że nie mam porównania.
Nie skreślam mocniejszych wzmacniaczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za porady ale skorzystam z pomocy innych. Poza mądrowaniem się niestety nic nie wniosleś do rozmowy.
Pozdrawiam



Tak Ci się tylko wydaje, że nie wniosłem. Trzeba umiejętnie czytać odpowiedzi a nie unosić się fałszywym honorem albo zakładać, że ktoś chce się pośmiać Twoim kosztem. W sumie nie napisałeś nic, by można Ci sensownie pomóc. Jeśli ktoś Cię o coś prosi w Twojej przecież sprawie, to wypadałoby się postarać i napisać coś więcej niż jedno, dwa zdania. Przecież to robisz dla swojego własnego dobra. Oczywiście koledzy pewnie będą próbowali pomóc. Ja już nie, bo mi podziękowałeś. Zatem powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Jak widać nie wszyscy rozumieją, że żeby dobrze dobrać sprzęt trzeba się trochę natrudzić. Koledzy podejmują to wyzwanie jednak nie wszyscy to rozumieją.
Chcieli by prostej recepty A+B=gra a jakość grania jest drugoplanowa by głośno było i z basem.
icon_smile.gif



Dla jasności nie interesuje mnie to aby było głośno i z basem. Szukam pomocy i oczekiwalem prostej odpowiedzi czyli z jakim wzmacniaczem te kolumny zagrają dobrze a tu zamiast napisać kilka podpowiedzi to kolega wyżej prawi mi o terminologii. Napisalem wyraznie czego slucham, w jakim pomieszczeniu i tyle.


Z amplitunerów stereo - HK3770, amplitunery kina domowego AVR171, 270...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...