Skocz do zawartości

Sonus Faber Venere 1.5


RS75

Recommended Posts

Ja miałem okazję słuchać z elektroniką Primare (modeli nie pamiętam). Grało dobrze. W sumie nie mam żadnych poważniejszych zastrzeżeń.
Niektórzy twierdzą, że seria nawiązuje do pierwszych, kultowych kolumn SF. Ja mam nieco inne zdanie.
Jednak brakło magii starszej "serblinowskiej" serii monitorów. Że można lepiej, pokazują niestety droższe Sonus Faber Cremona.
Ale ja i tak wolałbym w cenie nowych Venere kupić używane, jak dla mnie muzykalnie i wręcz "magicznie" grające SF Minima Amator.
O wyglądzie tylko wspomnę. Bo co kto lubi. Venere na pewno są dość oryginalne, ale bardziej przypominają wyrośnięte kolumny komputerowe (plastikowa nakładka na front), niż poważne monitory Sonusa.
Oczywiście podobno nie ma złych kolumn, tylko złe konfiguracje. Do pewnego stopnia tak, ale nie wszystko da się przeskoczyć.
Tyle. Pytanie mało treściwe, odpowiedź i tak chyba aż nadto... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus faber Venere 1.5 to nieduźe monitory, idealne do malutkiego pomieszczenia 8-12 m2. Grają równo, z dobrym wypełnieniem. Do kolumn tych należy zastosować wzmacniacz o raczej żywym i dynamicznym charakterze.
Podaj proszę, w jakiej konfiguracji kolumny będą grały, w jak dużym pomieszczeniu, jakie gatunki muzyczne.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...