Skocz do zawartości

Czy ktoś jeszcze nagrywa kasety


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

U mnie zakupy sprzętu (w epoce przedinternetowej) to głównie stadion Skry - i pomyśleć, że teraz mam na Skrę 15 minut spacerkiem icon_rolleyes.gif
A poza tym czasami komisy i ogłoszenia w Życiu Warszawy (o Wyborczej to się jeszcze nikomu nie sniło, a zresztą przez pierwsze parę lat to dopiero raczkowała...).
No ale kiedyś to się sprzedawało, kupowało i znowu sprzedawało i tak z prymitywnego decka (właściwie to był magnetofon ze wzmacniaczem 2x5W) z Magmoru doszedłem to najwyższego Decka JVC KD-V6.
Takiego jak ten...
http://www.allegro.pl/item326342853_jvc_kd...uper_deck_.html
Tylko mój wyglądał jak nówka i działał bezbłędnie.
A jakość na dobrym chromie lub metalu...aż łza się w oku kręci icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. Co prawda trochę do tych wymian musiałem dopłacić, ale na szczęście rozciągało się to w czasie.
I jeszcze sporo kasy poszło na płyty CD i czyste kasety na tej Skrze - i wtedu jakoś nie było problemu piractwa icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sentyment niby jest, natomiast z Technicsa przez wiele lat były tylko decki. icon_lol.gif
Uzbierało się: jeden dwukasetowiec (ale prosty - w ramach zabawy, jako jedyny tylko z Dolby B) i tak z 5 jednokasetowych - w tym 2 lub 3 z dbx-em (skończyłem na modelu 233 lub 235).
Natomiast teraz w epoce Allegro pojawił się przez chwilkę "jedynak" wsród wzmacniaczy, SU-VX500, oraz już na dłużej fajny dwukieszeniowy RSB555 z dbx i QuickReversem i BX747. Ale jakoś nie mogą się przebić przez szafę, bo Soniaki i JVC zajmują wyższą pozycję na liście moich preferencji. icon_razz.gif
Pozdrawiam
PS. A VX500 to nawet przez parę miesięcy stał, ale byłem już totalnie rozbestwiony/rozleniwiony i brak pilota wybitnie mi przeszkadzał. A poza tym nie wytrzymywał porównania z moim ampli KD SONY icon_cool.gif
Dlatego nadal uważam, że ampli KD może grać lepiej od wzmacniacza stereo - ale pamiętajmy, że SONY kosztował 3 razy więcej icon_mrgreen.gif i taką proporcję należy utrzymać...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę lepsza dynamika i ciut więcej basów było przy włączonym dbx-ie.


W tamtych czasach tylko to się dla mnie liczyło. icon_biggrin.gif
Prawdę mówiąc do dziś nie mogę się przyzwyczaić do słuchania na Pure Direct. icon_biggrin.gif
Dlatego nie korzystam z tej funkcji.A bas mam zawsze usawiony na max icon_lol.gif taki nawyk..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w trybie Direct czasami brakuje regulacji balansu (tak jest w moich SONY) gdy słucham w innym miejscu.
Ale zdaje się że w modelach innych firm jest możliwość regulacji balansu przy włączonym trybie direct...
A jak jest u Ciebie?
Pozdrawiam
PS. A w tamtych czasach to oprócz "pokręcenia" basów jeszcze regulowałem korektorem graficznym. Ale na szczęście nie dochodziło do sytuacji "bas na full" i dawało się tego słuchać na Altonach i Altusach, a potem na kolumnach JVC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo w Pure Direct działa jedynie Rec Out,a w trybie CD/DVD Direct Amp już nie.

PS.Ja obecnie posiadam kolumny o trochę bardziej subtelnym brzmieniu jak Altony,ale je też miałem kiedyś bas był oczywiście na max i jeszcze Loudnes icon_lol.gif i było git.No Bass No Fun. icon_biggrin.gif
Altony to były jedyne kolumny które wytrzymywały takie ustawienia.Z moich doświadczeń Altusy już tak dobrze sobie nie radziły.A odnośnie korektora też miałem pare jeden robiony na zamówienie od 20hz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim pierwszy deckiem stereo był taki MDS jak poniżej
http://www.allegro.pl/item332961430_magnet...lka_gratis.html
Był to dużo bardziej awaryjny sprzęt od decków serii 7, 8 (miniwieża) i 9 tysięcy z Kasprzaka czy z Diory, a jakości to się wtedy nie porównywało icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
PS. Moje korektory graficzne to były wersje standardowe, firmowe...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Soniaczek zagrał dużo lepiej od Yamy KX-480 ?
Jakie różnice widzisz w grze, bo na wygląd KX-480/490 bardzo mi się podobały - mimo mojej niewątpliwej sympatii do firmy S., a szczególnie jej starszych produktów icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Widzę ostatnio duże zmiany w avatarach - Marku, czy tylko mamy się ostaliśmy na "goło"? icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...