Skocz do zawartości

Pytanie oldboy'a ;-) - Jaki magnetofon?


Recommended Posts

Do Pianocrafta E810 chciałbym dobrać budżetowy magnetofon (tyle ciekawych taśm, aż żal nie posłuchać czasami!).
Zastanawiam się nad:
- Yamaha KX 480
- Denon DR-220
- Harman Kardon CD 291
- Pioneer CT-S550S
-Sony TC-WE435 (nie wykluczam dwukasetowca, ale nie koniecznie).

Słucham głównie klasyki i muzyki instrumentalnej, także troche wokalnej, nieco soulu, jazzu, popu.
Zależy mi na tym, aby odtwarzać możliwie wiernie taśmy, z redukcją szumów, gdy trzeba, ale bez nadmiernego obcinania pasma.

Na co zwrócić uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wygoda jest dla Ciebie najważniejsza – deck z autoreversem firmy Yamaha (nie pamiętam, czy pilot do E810 obsługuje deck) lub innej, z pilotem lub możliwością obsługi z pilota (za kilkanaście złotych dobierzesz uniwersalnego).
Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku – lepsze pasmo przenoszenia i dynamikę oferują zazwyczaj decki bez reversu (najlepiej 3 głowicowe), wybór jest spory.

Koszt zadbanego egzemplarza zawiera się w granicach 50-200zł.
Należy zwrócić uwagę na stan obudowy (zadbany wygląd już o czymś świadczy) oraz głowicy i pasków napędowych (przy odsłuchu nie powinno być kołysania dźwięku, prędkość odtwarzania powinna być stała), jest trochę modeli z napędem bezpośrednim Direct Drive.
Przy zakupie należy sprawdzić nagrywanie oraz odtwarzanie i wyjścia cinch oraz słuchawkowe.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli wygoda jest dla Ciebie najważniejsza ? deck z autoreversem firmy Yamaha (nie pamiętam, czy pilot do E810 obsługuje deck) lub innej, z pilotem lub możliwością obsługi z pilota (za kilkanaście złotych dobierzesz uniwersalnego).
Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku ? lepsze pasmo przenoszenia i dynamikę oferują zazwyczaj decki bez reversu (najlepiej 3 głowicowe), wybór jest spory.
(...)
Pozdrawiam



Dzięki.
Ważne jest brzmienie, wygoda mało istotna.

Z pewnych względów rozważam modele wymienione na wstępie (zwłaszcza Yamahę). Pomiędzy firmami/modelami też są - jak mówią - róznice w brzmieniu. Słuchałem (z Pianocraftem) jednego Sony - tragicznie obcinał górę, dół bez wyrazu, całość jakaś taka płaska i nienaturalna. Chcoiałbym cieplejsze, bardziej naturalne i bardziej szczegółowe brzmienie (wiem: taśma! icon_sad.gif ), aby dało sie słuchać na "Pure Direct", bez podbijania...

Dlatego, gdyby ktoś mógł się odnieść do ww. modeli (choćby do jednego z nich - Tak/Nie) - byłbym wdzięczny.

Ech, może za wiele wymagam od tej "półki"? icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr_Hide
Posiadam od jakiegoś czasu magnetofon Yamaha KX480. Kupiłem go swego czasu na allegro, w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Polecam Ci ten magnetofon. Używam go systematycznie do odsłuchu swoich kaset nagranych przed wieloma laty i spisuje się znakomicie. Poza tym świetnie współpracuje z moim Baltlabem i Totemami Mite. Dźwięk pełny, można rzec soczysty. Jedynym problemem jest to, że Baltlab bezlitośnie obnaża źle nagrany materiał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... Automatyczne ustawianie prądu podkładu czyli z taśm wyciąga wszystko.

Audionet
Czasami ręcznie można chyba lepiej dopasować?
Ale w każdym razie "automat" jest dużym plusem (system Super Auto Ble), choć mimo wszystko szkoda, że 550-ka nie ma ręcznej regulacji biasu.

Oczywiście Dolby S będzie plusem, jest parę modeli Pioneera do wyboru - nie tylko trzygłowicowe, ale i dwu.
Wydaje mi się jednak, że przy obecnych cenach warto poszukać "3" icon_cool.gif

Mr_Hide - głównie będziesz odtwarzał kasety, czyli niby ta trzecia nie będzie aż tak potrzebna, ale zawsze dzięki niej wchodzisz na wyższy poziom.

Co do SONY WE435 - nie dość, że to dwukieszeniówka i to z reversem, to jeszcze najniższy model. Wg mnie z tego typu decków minimum zapewniające dobre granie to seria 635 (no i ma też Dolby S).
Poza tym z eSką masz jeszcze poza Pioneerem i SONY również Kenwooda no i modele bardziej nobliwych firm.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...