Skocz do zawartości

Pierwszy sprzet, pomoc w doborze kolumn.


brownie

Recommended Posts

Jeśli stosunkowo nie tak stary odtwarzacz jak Deneo DCD-500AE ktoś sprzedaje za 345zł, to chyba o czymś świadczy? ja bym się bardziej obawiał niż tego FA. I nie jest to żaden rarytas.
Natomiast Fine Arts CD 2 jest bardzo dobrym odtwarzaczem. Znam go, bo testowałem u siebie w domu. Równolegle Z CD 3.
I różnice były minimalne. CD 2 jest bardziej wyrazisty w rysunku, ale mniej wypełniony substancją dźwiękową. CD 3 nieco bardziej "zamglony" ale płynniejszy, muzykalniejszy. W słabszym jakościowo, mniej rozdzielczym systemie różnicę będą bardzo trudne do wychwycenia.
A ten konkretny CD 2 jest w niezłej cenie, ale rzeczywiście nie wiadomo co jest w środku. Napiszę tylko tyle, że jakbym miał wolne pieniądze w tej chwili, to już byłby u mnie. Miałem sporo Fine Artsów i mogę stwierdzić, że obudowy na górze są dość podatne na zarysowanie. Tu reszta wygląda dobrze. Audiolajt sporo ostatnio sprzedaje. Jak widać daje też 14 dniową gwarancję.
Moim zdaniem warto zaryzykować, bo odtwarzacz naprawdę dobry a cena atrakcyjna.
Ale to tylko sugestia, nie namawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

f1angel zastanawiałem się cały czas nad tym cedkiem i po przeczytaniu twojego posta postanowiłem zadzwonić do sprzedającego. Powiedział, że ładnie wszystko działa, klapka całą, panel wygląda okej tylko góra jest trochę przerysowana ale to nie problem, bo sobie to odrestauruje albo postawię go pod wzmacniaczem icon_smile.gif i dodatkowo dogadałem się z nim na gratisową wysyłkę i kupiłem. Także czekam teraz na sprzęt i jestem ciekaw różnicy. Bo mam nadzieję, że mimo, że nie jestem zaawansowanym audiofilem to ją usłyszę icon_smile.gif

Obecnie walczę ze zintegrowaniem mojego uniwersalnego pilota ze wzmacniaczem, po wstępnych próbach, wpisywaniu kodu pod Grundiga i Marantza się nie udało. Chociaż przy wyszukiwaniu 2 razy pilot mi wyłączył wzmacniacz więc jest nadzieja icon_smile.gif

Zieluwid jeśli chodzi o winyle to mam sporo płyt z kolekcji ojca z lat 80' więc może też kiedyś skuszę się na jakiś gramofon icon_smile.gif


Zastanawiam się czy byłbym wgl w stanie podłączyć ipoda pod takiego DACa:
http://allegro.pl/fiio-d03k-konwerter-dac-...4548339314.html

tam jest wejście coaxial więc wydaje mi się, że chyba nie.
Będę pewnie słuchać muzyki czasami z ipoda też więc może z czasem bym pomyślał nad DACiem. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś tego FA, tak ?
Jeżeli front jest ładny, a tylko góra jest sfatygowana, to nie ma się czym przejmować. Ja kupiłem kiedyś wzmacniacz i miał super front, niestety góra była jakby wyblakła, odbarwiona. Kupiłem lepszy lakier w sprayu i położyłem dwie warstwy. Kiedy trochę wysechł, kawałkiem ściereczki zacząłem jakby polerować powierzchnie, co w efekcie dało efekt identyczny jak w oryginale, bo pierwotna wersja lakieru była taka jakby chropowata. Po takim prostym zabiegu sprzęt wygląda jak nowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał f1angel. Kupiłem swój FineArts CD2 za około 180zł na ebayu niemieckim, bez pilota, wszystko gra jak należy, ale góra lekko porysowana - nie tak jak gwoździem, ale lakier jest po prostu w kilku miejscach zdrapany (bardzo podobnie jak na zdjęciach tego, który kupiłeś). Do tego brak gumowych podkładek pod nóżki. Ale jestem bardzo zadowolony. Więc jeśli Twój egzemplarz będzie grał jak należy, to cena jest świetna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie takie rzeczy można podreperować, doprowadzić do porządku. Co innego, gdyby nie działał mechanizm, byłby uszkodzony laser, albo sforsowany panel przedni, to już ciężko (szczególnie dla estety). Reszta to tylko małe mankamenty, które można poprawić i wyprowadzić urządzenie na prostą w każdym aspekcie.
Najlepiej jest kupić sprawny, ładny i jeszcze w atrakcyjnej cenie, ale niestety tak się nie da zazwyczaj. Okazja, okazją, ale są szanse wymagające niewielkiego angażu własnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie udało mi się kupić tego FA icon_smile.gif

Farba w sprayu stoi w piwnicy i już czeka icon_smile.gif Ściągnę obudowę trochę przeszlifuję i cieniutkie warstewki czarnej farby i będzie jak nowy icon_smile.gif

Takie zabiegi moim zdaniem pozwalają się jeszcze bardziej zżyć ze sprzętem więc dla mnie to nie stanowi problemu. Byle tak jak mówisz od strony technicznej wszystko zagrało. Z tego co mówił sprzedający to wszystko ładnie chodzi, laser bez problemu czyta nagrywane CD-R.

Apropos pilota, to udało się go zaprogramować i wszystko ładnie chodzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pokrywa jest gładka, to możesz ja trochę zmatowić przed malowaniem. Jeżeli jest chropowata, to proponuję wyczyścić alkoholem przed malowaniem i położyć dwie cienkie warstwy. Potem czekać na efekt, ewentualnie dotrzeć gładką szmatką, jak pisałem wcześniej.
Do struktury proponuje farbę matową, po dotarciu wygląda super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest sprawny, to nie powinno być problemu. Ja miałem kilka cedeków i zazwyczaj nie miałem problemów z czytaniem płyt. A nowe te odtwarzacze nie były, jak i płyty icon_smile.gif.
Obecnie mam na stanie dwa cd. Jeden z nich ma opinię, że jest kapryśny pod tym względem (płyty nagrywane, porysowane itp...). Póki co działa bez zarzutów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cedek doszedł i tym razem wszystko w najlepszym porządku. Szuflada wysuwa się płynnie pod koniec łądnie zwalniając. Podczas odtwarzania cichutko, wszystkie przyciski działają. Więc podsumowując zakup od strony technicznej jak najbardziej udany icon_smile.gif

Ze wstępnych odsłuchów mogę stwierdzić, że w utworach idzie dostrzec więcej szczegółów, zamykając oczy ma się wrażenie że się jest bliżej istrumentów, wyraźniej, czyściej je słychać. Nie wiem czy może dół nie mógłby być bardziej... głębszy?

Generalnie wrażenie jak najbardziej pozytywne. Bardzo ładnie sie sprzęt prezentuje także jestem zadowolony z zakupu.

Muszę jeszcze dokupić kable bo narazie mam takie "tymczasowe". Z racji tego ze nie mam na nie przeznaczone dużego budżetu zastanawiam się nad tymi:
http://www.zbyromex.pl/pl/p/Kabel-2RCA-2RCA-0%2C5-m/302
http://allegro.pl/kabel-przewod-2rca-2rca-...4497944591.html

Może lepiej by kupić wtyki i kawałek kabla i samemu zrobić?

Co o tym myslicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale często pół metra to za krótko...
Zastanów się, jak będą stały CD i wzmak - i sprawdź wymaganą długość przewodu.

Kabli Kruger&Matz nie znam, zresztą firma mocno się reklamuje a mało co o niej wiadomo.
W każdym razie można spróbować, bo jest niedrogi i wygląda dość solidnie - ale lepiej pierw wziąć to w łapki i posłuchać.
Zauważ, że w systemie zawsze przydają się zapasowe kable - więc jak będziesz miał więcej kasy to można pójść wyżej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt będzie stał w segmencie więc 0,5 spokojnie wystarczy. Po waszych wypowiedziach stwierdzam, że faktycznie musiałbym się rozejrzeć za czymś lepszym. Dzwoniłem już do sprzedającego z tej aukcji którą mi Majtek2013 podesłałeś ale nie odbiera. Ale będę próbował jeszcze i może uda się wynegocjować tak jak mówisz 50zł bo już więcej naprawdę nie mogę na te interkonekty przeznaczyć.

Z pozycji na allegro na poziomie ok 50zł są takie kabelki:
http://allegro.pl/klotz-ac106-interkonekt-...4517801574.html
http://allegro.pl/interkonekt-2xrca-50cm-n...4535090185.html
http://allegro.pl/cordial-interkonekt-2x-r...4536973997.html

Któryś z nich w waszej opinie jest warty uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu można, pytanie czy potrafisz tak pewnie i precyzyjnie lutować , aby nie powstały zimne luty i masy niepotrzebnej cyny na wtyku, która może zepsuć dźwięk. Taniej niż oryginalny prolink exclusive raczej nie wyjdzie http://allegro.pl/kabel-2xrca-2xrca-cinch-...4499311575.html .
Ja się bawić samemu, to stworzyć coś oryginalnego, innego, mnie kusi podmiana wewnętrznej żyły w "zwykłym kablu rca " na cienki srebrny drucik ( niedrogi u jubilera ), może kiedyś.
Proponuję też rca sommer, ma opinię grającego detalicznie i przejrzyście ( w odróżnieniu od klotza) tu niedrogi http://muzyczny.pl/134133_Hometec-Sommer-S...ereo-2x05m.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brownie, żaden z proponowanych przez Ciebie interkonektów nie zagra tak dobrze jak Monster. Jak nie masz kasy, to graj na razie na tym co masz i składaj na Interlinka.
Klotze, to zwykłe zamulacze, Cordial jest taki sobie a Sommer czy Oehlbach choć rzeczywiście są lepsze w górnych rejestrach i bardziej dynamiczne, tak mocnych i pełnych niskich tonów Ci nie zapewnią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...