Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 19m2 ok.5000zł


tayamo

Recommended Posts

To czy będziesz sprowadzał sprzęt z Niemiec czy kupisz w Polsce będzie zależało przede wszystkim od firmy (brzmienia), której kolumny Ci się spodobają (niektóre kolumny są w Polsce prawie nie do kupienia inne z kolei kupić w Polsce łatwiej). Niemniej ze sprowadzeniem nawet dużych kolumn z Niemiec nie ma problemu a i koszta są znośne. Ja swoje (ważą 31kg sztuka!) sprowadzałem w tym roku właśnie z Niemiec i w razie czego ścieżka jest przetarta (jak chcesz się zaznajomić z tematyką sprowadzania sprzętu z zagranicy to tutaj jest wątek na ten temat: link).

Ale nie uprzedzajmy faktów - najpierw odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak słuchałem z denonem 720 i cd tej firmy, kiedy kupowałem swoje kolumny. Te cantony faktycznie z denonem grają dobrze, przyjemnie, bo według mnie denon nieco je ociepla. Słyszałem też z amplitunerem kina domowego yamaha 476(?) i już tak słodko nie było, powiedziałbym nawet natarczywie i technicznie, a jeśli mnie pamięć nie myli wspominałeś coś chyba o yamasze, co prawda stereo, ale zalecałbym odsłuch przed kupnem takiej pary .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za owy zestaw który odsłuchiwałem zaproponowano mi ceny jak z allegro.
kolumny CANTON GLE 476 2600zł
Denon PMA-720AE 1300zł
DCD-720AE 1300zł
za łączny koszt zestawu zabulił bym 5200zł
Sprzedawca poinformował mnie ze owe kolumny z cantona sa najlepsze w tym przedziale cenowym,czy popierdacie jego zdanie,bo naprawde pieknie grały,ale to nie małe pieniadze wiec nie chce poźniej żałować zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jak już wcześniej pisałem szkoda by mi było takiej kasy na takie sobie nowe grajpudełka.
Nie przeczę, że Denony i Canton mogły Ci się podobać. Ale gdybyś usłyszał lepsze stwierdziłbyś, że to tylko średnio grający zestaw.
Oczywiście jeśli Ci się podobało możesz kupić. To Ty będziesz słuchał.
Czy kolumny Cantona są najlepsze w tym przedziale cenowym? Pewnie w jakimś aspekcie mogą być w czołówce. Ale nie we wszystkich.
To nie wyścig, że wygrywa jeden i jest wówczas najlepszy. Tylko raczej jak sztuka, np. malarstwo. Dla jednego najlepszy będzie Picasso, dla innego Dali, dla następnego Michał Anioł a ktoś stwierdzi, że bezwzględnie Andy Warhol.
Jedno jest pewne. Dali plus Canton to na pewno żaden z nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel dzieki że ostudziłeś moje zapały. Po prostu zbyt szybko chciał bym juz mieć jakieś cudenko w swojich progach.
A wiec przegrzebałem ebay.de jak narazie przykuło moją uwagę:
Canton Ergo 102 DC
canton ergo 670 DC
Rega RS5

tylko nie wiem czy udalo by sie dograć z przesyłką bo jeśli nie to pomyślał bym jeszcze nad kolumnami CANTON GLE 490.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tylko nie wiem czy udalo by sie dograć z przesyłką bo jeśli nie to pomyślał bym jeszcze nad kolumnami CANTON GLE 490.


Wprawdzie to nie ja jestem "forumowym specjalistą od Cantonów" ale mam dwie uwagi:
1) Profi w tym budżecie zapewne poleci kolumny Canton Ergo RC-L z kontrolerem w zestawie. Można je znaleźć na ebay.de oraz na http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-canton-rc-l/k0. Bywają w cenie do 550euro (z kontolerem w zestawie), więc jak są droższe to albo można negocjować albo poczekać na tańszą ofertę.
2) jeśli chodzi o wysyłkę to możesz Tayamo (i powinieneś ze względu na niższe koszty) sobie ją zorganizować we własnym zakresie wg uwag zawartych tutaj link w poście #4. Generalnie chodzi o to, żeby sprzedający miał oryginalne kartony. Jeżeli ma to nawet gdy pisze "nur Abholung" (tylko odbiór osobisty) jest możliwy przewóz kolumn (koszt przewozu na trasie Niemcy-Polska w granicach do 400zł)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

znalazłem dośc kuszącą oferte http://allegro.pl/canton-ergo-690-dc-z-gru...4496730495.html może udało by mi sie jeszcze troszke potargować z gościem.



Niekoniecznie cenową bo nowe są po 5600 zł za parę, a też można potargować. Jedne Ergo są w typowo internetowym sklepie redcon, a drugie w Łódzkim salonie rtvmax, gdzie można też posłuchać .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to że nie bd miał pewności czyz niemiec nie przyśle mi cegieł,zamiast kolumn
A jeśli chodzi o aukcje xxx to widzę że facet sprowadza rzeczy z Niemiec,i przeczuwam że te kolumny tez przywiuzł z niemiec. Jaką cene waszym zdaniem mógł bym mu zaproponować? za 4000zł nie wierze żeby puścił icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile właściwie chcesz dać na kolumny? Sugerując się tematem myślałem, że 5 tys. za całość (czyli ok. 2,5 - 3 tys. za boxy). Tymczasem wskazujesz na model za prawie cały Twój budżet... W takim razie zastanów się poważnie nad serią Digital, w Twoim przypadku Digital 2 lub 2.1 (przykład).
Natomiast deklarując budżet na cały zestaw, najbardziej sensownie byłoby zakupić proponowane Ci już wcześniej Cantony Ergo RC-L, ale również SC-L, pod warunkiem podłączenia kontrolera dedykowanego do modelu RC-L (przykład). SC-L -ki ze swoim własnym kontrolerem mogą okazać się za duże do takiego metrażu jak Twój, moim zdaniem do tych kolumn trzeba minimum 25-30 m^2. Obecnie są na allegro Ergo SC-L wraz z kontrolerem LINK, trochę drogo, choć i tak byłby to znacznie lepszy zakup aniżeli te Ergo 670 / 690.
Zazwyczaj polecam używany sprzęt z czasów przed wprowadzeniem Euro ze względu na najlepszy stosunek jakości do ceny. W Niemczech sprzęt kosztujący przykładowo 1000 DM kosztował potem 1000 Euro lub więcej, przy takim samym lub nawet niższym poziomie jakości. Czyli kosztujące niegdyś 5 tys. DM Ergo SC-L i 6 tys. DM RC-L kosztowałyby obecnie tyle samo, tylko w Euro... Natomiast cena np. Ergo 690 to ok. 1900 Euro za nowe.
Wspomniane Ergo 102 DC to również zacne kolumny, tylko w tym przypadku potrzebny mocny, wydajny piec do ich napędzenia, czyli znowuż większy wydatek.
A wracając do Digitali, jakbyś chciał posłuchać nowych Cantonów o podobnej klasie grania, musiałbyś poprosić o np. Reference 3.2 bądź 2.2. Tylko dobrze byłoby wcześniej wskoczyć w garnitur icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...