Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Denona PMA 710AC


Chilli

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za kolumnami głośnikowymi do Denona PMA 710AC. Kolumny grały będą w normalnie rozstawionym (kanapa, regały, telewizor) 30m pokoiku. Muzyka której najczęściej słucham to od Tadeusza Woźniaka, Seweryna Krajewskiego, poprzez lata 80/90 czyli tak nostalgicznie po nowe chilloutowe brzmienie. Moim wizualnym ideałem są czarne lub venge Tosilowskie siesty/fiesty, muzycznie myślałem o starszych ESA vivace, choć pewnie dopiero jakbym podpiął je pod mojego danonka.
Kolumny używane, cena oscylująca około 1000zł

Dobrze kombinuję, czy może nie tędy droga?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Masz racje, ależ pamięć spłatała mi figla icon_sad.gif Zestaw stoi w drugim pokoju... ach, przepraszam icon_smile.gif
PMA 710 AE.

Złożyć nowy wątek, żeby nie mieszać w żle opisanym temacie?

Myślałem o ESAch takich jak:
http://allegro.pl/esa-vivace-vifa-kolumny-...4583547284.html

ewntualnie ostinato, choć te mniej mi się podobają icon_smile.gif

i niestety na rynku wtórnym ciężko trafić na czarne bądź ciemno brązowe wybarwienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uzupełnij jedynie info o preferencjach brzmieniowych i to wszystko.



No tak i tu zaczynają się schodki -brzmienie. Lubię jak jest miłe dla ucha, po troszku wszystkiego i nic nachalnego, może z lekkim wskazaniem na niskie tony. W sypialni mam ws 503 z głośnikami zg40c 115 i dobrze mi się tego słucha. Trudno mi to jakoś bardziej doprecyzować, gdyż zbyt mało słyszałem by wykształcić sobie ucho icon_smile.gif.
Może jakieś pytania pomocnicze? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn ESA, to Vivace grają jaśniej, szczuplej a Ostinato pełniej i według mnie chyba lepiej.
Ale Twój Denon gra dość miękko i lekko ocieplonym dźwiękiem, więc również z Vivace powinien zagrać dobrze.
Ogólnie lubię kolumny tej firmy, bo dość dobrze grają z tanią elektronika (oczywiście te najtańsze kolumny). Z droższą pokazują dopiero na co je stać. Ale przecież za jakiś czas możesz wymienić wzmacniacz na lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubisz takie ciepłe brzmienie to polecam mission m33i, udana konstrukcja poczytaj jest o nich sporo na forach. Jeszcze wiosną były w niektórych salonach, można było kupić parę na wyprzedaży nawet za 1000zł ...
Skoro siesty/fiesty Ci się podobają te są w podobnym klimacie, wykonanie pierwsza klasa, nawet dużo droższe są nieraz gorzej wykonane, ładne kolory.
Tony wysokie delikatne, ciepłe, wycofane, ładna ciepła średnica, w repertuarze jaki napisałeś powinny być w sam raz, jedyny minus to spory metraż, czy dadzą radę ?. Może trafisz na większy model m34i, ceny używanych są zbliżone.
Skoro masz problem z określeniem dźwięku itp. odwiedzałeś dobrze zaopatrzony muzyczny komis na Piotrkowskiej 204/210 (manhatan), lub mniejszy na Rzgowskiej 14 ?
Jak masz okazję to wejdź w Pabianicach do salonu q21 są tam dobre kolumny indiana line nota 550, przekraczają budżet jednak oferują dobrej klasy ułożony dźwięk, co ważne pięknej urody skrzynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc powiedzmy, że zależy Ci na zdecydowanie ciepło grających kolumnach, tak ?



Więc skoro tak twierdzisz to pewnie tak icon_smile.gif
Ogólnie to chyba raczej lubię ciepło;) ale to już w innym temacie.

Cytat

Co do kolumn ESA, to Vivace grają jaśniej, szczuplej a Ostinato pełniej i według mnie chyba lepiej.
Ale Twój Denon gra dość miękko i lekko ocieplonym dźwiękiem, więc również z Vivace powinien zagrać dobrze.
Ogólnie lubię kolumny tej firmy, bo dość dobrze grają z tanią elektronika



Czyli dobry kierunek obrałem sobie, czy też poszukać czegoś z zagranicznej produkcji?

Cytat

Skoro lubisz takie ciepłe brzmienie to polecam mission m33i,
Może trafisz na większy model m34i, ceny używanych są zbliżone.



No proszę, chyba mam dobrego czuja bo już odsłuchiwałem m34i, wizualnie również mieszczą się w moich oczekiwaniach. Niestety, brakło mi refleksu i poszły wraz z kablami w stanie idealny od pierwszego właściciela za 900zł icon_sad.gif


Cytat

Skoro masz problem z określeniem dźwięku itp. odwiedzałeś dobrze zaopatrzony muzyczny komis na Piotrkowskiej 204/210 (manhatan), lub mniejszy na Rzgowskiej 14 ?



Aaa, to dobry pomysł icon_smile.gif

Cytat

Jak masz okazję to wejdź w Pabianicach do salonu q21 są tam dobre kolumny indiana line nota 550, przekraczają budżet jednak oferują dobrej klasy ułożony dźwięk, co ważne pięknej urody skrzynie.



No fakt ładnie wyglądają icon_smile.gif jednak wolę kupić używane "za pół" ceny.

Dziękuję wszystkim za wytyczenie drogi poszukiwań icon_smile.gif
Ogólnie to jestem z tych co potrafią czekać aż trafi się coś w idealnym stanie i dobrej cenie, nie bardzo wiedziałem tylko czego szukać icon_smile.gif

Gdyby komuś rzuciła się w oczy jakaś okazja o podobnej charakterystyce to proszą dać znać icon_smile.gif

P.S. Dlaczego na forum nie ma przycisku "pomógł"? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DALI 107 jak dla mnie już za szerokie, 350 odpadają przez folię, która nie pozwala ocenić stanu obudów. 505 całkiem fajnie wyglądają lecz sprzedawca mnie nie przekonuje.

Może inaczej podejdę do tematu- nie znokautowaliście mojego pomysłu na siesty i esa więc będę rozglądał się za nimi. Doszły mi missiony 34i i te 505 dali.
Jeśli uważacie, że jakiś konkretny model powinienem brać pod uwagę to proszę o wrzucenie nazwy i symbolu.

Jeszcze raz podziękowania dla Kolegi o nicku Zieluwid za zaangażowanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to ja nokautuję pomysł na Siesty.



Ale śliczne...ee, no jak dla mnie icon_smile.gif

Cytat

Skoro masz problem z określeniem dźwięku itp. odwiedzałeś dobrze zaopatrzony muzyczny komis na Piotrkowskiej 204/210 (manhatan), lub mniejszy na Rzgowskiej 14 ?



Odwiedziłem obydwa miejsca.
Rzgowska - kolumn jak na lekarstwo, młodszy z obsługujących, wykazał lekkie zainteresowanie tematem jednak nie było warunków na jakikolwiek odsłuch (otwarte drzwi, inni klienci).
Manhatan - Gość wydaje się bardzo ogarnięty, choć jak przyznał póki co nic dla mnie nie ma ale powinien na dniach mieć dostawę icon_smile.gif
Tu na odsłuch również nie było szans, ze czterech przebierających nóżkami petentów gawędziarzy icon_sad.gif
Cóż, może innym razem bardziej powiedzie mi się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co się kierować wyglądem, chociaż rozumiem wymogi estetyczne. Ja jestem w stanie pogodzić się z nieprzeciętnym wyglądem kolumn, pod warunkiem, że sprzęt jest zadbany, a najlepiej jak jest w stanie idealnym.
Szkoda, że te 350-tki były oklejone, bo to faktycznie zniesmaczyło ich oryginalność. Trzeba poczekać na lepszy egzemplarz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z pierwszego postu http://olx.pl/oferta/kolumny-dali-505-CID9...html#73e06cd86d masz po sąsiedzku, a to ważne bo ryzyko uszkodzenia w transporcie jest, a i za wysyłkę tu nie płacisz. Wyglądają na zadbane, suche mieszkanie,( a nie wystawka z trawnika w drodze na Ostrołękę) i negocjować można, bierz po pachę wzmacniacz i testuj je.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Te z pierwszego postu http://olx.pl/oferta/kolumny-dali-505-CID9...html#73e06cd86d masz po sąsiedzku, a to ważne bo ryzyko uszkodzenia w transporcie jest, a i za wysyłkę tu nie płacisz. Wyglądają na zadbane, suche mieszkanie,( a nie wystawka z trawnika w drodze na Ostrołękę) i negocjować można, bierz po pachę wzmacniacz i testuj je.



Dlatego zainteresowały mnie. Czy jest coś na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zawieszenie, czy nie uszkodzone, ale już na fotkach widać że zadbane jak całość. Jak puści muzykę zobacz, czy wszystkie głośniki grają równo, nawet na głośniejszym ustwieniu wzmacniacza. Jak będzie ryska na budowie z tyłu, to juz kwesta Twojej estetyki icon_biggrin.gif
Szkoda że nie podał na olx kodu pocztowego, tylko dzielnice, może gdzies koło mnie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...