Skocz do zawartości

subwoofer do pianocrafta


sebek-p

Recommended Posts

Cytat

A zakup powinien rozpocząć się ok kolumn.

A tu już są różne szkoły: ja i paru znajomych preferujemy rozpoczęcie zakupów od wzmacniacza/amplitunera... icon_cool.gif
chociaż sporo osób podobnie jak Zieluwid proponuje start od kolumn (np. f1angel).

Dla mnie wygodniej jest by w ramach poszukiwania sprzętu (kolumn) wziąć z sobą na odsłuch wzmacniacz - a nie jeździć z kolumnami.
No chyba że mówimy o niedużych kolumnach podstawkowych i jeździmy samochodem, to już nie ma większej różnicy.

A pomysł by kupić lepszy i mocniejszy amplituner jak ta Yamaha RX-797 (bo jest to amplituner - a nie wzmacniacz, jak jest napisane w tytule aukcji) z Twojego linku (lub wzmacniacz, jeśli nie potrzebujesz tunera) jest bardzo dobry! Poza tym ta Yamaha ma wyjście na subwoofer, co może Ci się kiedyś przydać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a co ewentualnie możesz polecić do 3000zł pokoju 20m^2 70% muzyka filmowa 30% oglądanie filmów?



Za 2500-3000zł możesz kupić dobre stereo, nawet nowe, lub mieszane jak się dobrze rozejrzysz.
Co do amplitunera kina domowego np. yamaha 477 to owszem odtwarza dwa kanały w stereo, ale chyba na tym koniec jesli chodzi o ochy i achy, zwłaszcza że chcesz mieć lepiej. Gotowe zestawy kinowe typu podstawowy amplituner kina domowego plus 5 pażdzierzowych kolumn nieznanej marki za 2500zł, nie mają szans z analogicznym cenowo, a nawet tańszym stereo, o łatwości obsługi nie wspomnę. Aby obejrzeć czasami film lepiej inwestowac w dobry tv, niż amlituner kina domowego icon_wink.gif
Kupując zestaw za ok 2600zł : dwie fajne kolumny nowe, czy używane 1400-1800zł, wzmacniacz 500-900zł i CD za 200zł masz już dobry poziom gdzie dodatkowe suby i efekty będą zbędne, dźwiek będzie mocny, nasycony, precyzyjny.
Z nowych kolumn bo łatwiejo zapoznanie się z nimi w sklepie popatrz na mission mx4-masywny mocny dźwięk ok. 1700zł, Pylon pearl 25 -1500zł, Monitor audio mr4-1700zł, Indiana line nota550- 1600zł, kulturalnie grające włoskie kolumny, raczej nie dla miłośników umc, umc i cyk, Tannoy V4- 1800zł , może przypadnę do gustu jakieś wharfedale 10.6 -1550zł, a to tylko mały wycinek popularnych niedrogich nowych kolumn, których można posłuchać mając rozterkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
co do kolumn to nie znam sie zbytnio na tym bo nigdy nie odsłuchiwałem żadnych, zmieniam pianocrafta bo brakuje bassów ( za małe kolumny
na taki pokój)
stąd zależy mi na kolumnach z fajnym basem głębokim nisko schodzącym przyjemnym dla ucha, góra powinna być czysta nie za ostra
myślę ze dzwięk nie powinien być zbytnio detaliczny bo zrobi sie męczący dla mnie po dłuższym słuchaniu
średnica nie za krzykliwa
ogólnie myślę ze bobrze jak będą grały ciepło.

i czy ta yamaha sie do tego nada?

a i bass reflex z przodu kolumny bo będo stać blisko ściany Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że to amplituner kina domowego... ale ok, skoro nadal chcesz zostać przy yamasze. Latwo będzie dokupić potem używane CD, jakaś całosć i jeden pilot. Nie mniej kolumny proponowałbym faktycznie solidne i cieplej grające, bo znowu będziesz miał niedosyt. Ile ten wzmacniacz, 600zł 700zł, generalnie ma dwa piloty w oryginale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...