Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego.


ola44

Recommended Posts

Witam, jestem kompletnie zielona w temacie a jestem w potrzebie kupna kina domowego bo dźwięku z tv już nie mogę słuchać icon_smile.gif
Nie jestem melomanem ale fajnie by było mieć jakiś fajny zestaw głównie do muzyki i filmów.
Mogę przeznaczyć około 1,2k.
Interesuje mnie cały zestaw, gdyż nie mam pojęcia jak samej poskładać inny układ.
Mój pokój ma 17m2.
Chciałabym kupić raz i mieć na kilka lat.
Znalazłam np. coś takiego: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...440p.bhtml#opis
Czy owy zestaw się nadaje?
Proszę o rady i podpowiedzi icon_smile.gif
Pozdrawiam Ola icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj plastików.
Jeśli głównie do muzyki to za 1200zł kupisz całkiem przyjemnie grający używany zestaw 2 kolumn i wzmacniacza (tv, jeśli masz płaski tv to zwykle da się podłączyć przejściówką tv - kabel optyczny - DAC -> wzmacniacz). Ewentualnie coś w stylu miniwieży Denona M39, nowy zestaw kupisz w tej okolicy.
Jak chcesz pełne kino to tylko używane sprzęty. Tylko kino ma sens w przypadku gdy oglądasz filmy z bluray lud dvd itp, nie z telewizji. Dźwięk musi być w dolby digital lub DTS, inaczej kino nie ma sensu, lepiej kupić stereo do filmów z tv, przy okazji w muzyce lepiej zagra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, do fimów z płyt ujdzie i zwróć uwagę czy taki moduł ma wejście IN optyczne, bo nie zawsze jest. Z muzyka będzie słabiutko, bo na takie przednie głośniki amplituner nie podaje basu, głośniki zwyczajnie nie moga go odtworzyć, tę rolę przejmuje subwoofer. Więc muzyki, radia słuchasz z subwooferem. Niestety do takiego zestawu nie można podpiąć normalnych dużych kolumn, kiedy przyszła by na to kiedyś ochota. Kupując trzeba być świadomym ułomności i niedoskonałości tego typu zestwu.
Lepiej kupić nawet najtańszy prawdziwy amplituner typu pioneer 3xx, denon x5xx za 650zł, dwie niedrogie podłogówki typu taga 506/606, jamo, magnat 800 za 700zł para plus bluray za 250zł , wyjdzie ciut drożej , ale bardziej rozwojowe. Lub jeszcze wygodniej wzmacniacz stereo i dac cyfrowo analogowy plus dwie kolumny, nawet małe podstawkowe (magnat supreme 200) zagraja lepiej niż plastiki. Awaria jednego elementu, czy chęć ulepszenia, nie pociąga za sobą koniecznosci wyrzucenia na śmieci reszty zestawu tak jak w plastikowym zestwie kinowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Racja, do fimów z płyt ujdzie i zwróć uwagę czy taki moduł ma wejście IN optyczne, bo nie zawsze jest. Z muzyka będzie słabiutko, bo na takie przednie głośniki amplituner nie podaje basu, głośniki zwyczajnie nie moga go odtworzyć, tę rolę przejmuje subwoofer. Więc muzyki, radia słuchasz z subwooferem. Niestety do takiego zestawu nie można podpiąć normalnych dużych kolumn, kiedy przyszła by na to kiedyś ochota. Kupując trzeba być świadomym ułomności i niedoskonałości tego typu zestwu.
Lepiej kupić nawet najtańszy prawdziwy amplituner typu pioneer 3xx, denon x5xx za 650zł, dwie niedrogie podłogówki typu taga 506/606, jamo, magnat 800 za 700zł para plus bluray za 250zł , wyjdzie ciut drożej , ale bardziej rozwojowe. Lub jeszcze wygodniej wzmacniacz stereo i dac cyfrowo analogowy plus dwie kolumny, nawet małe podstawkowe (magnat supreme 200) zagraja lepiej niż plastiki. Awaria jednego elementu, czy chęć ulepszenia, nie pociąga za sobą koniecznosci wyrzucenia na śmieci reszty zestawu tak jak w plastikowym zestwie kinowym.


Dziękuje za fajne rady i chciałabym dodać, że odtwarzacz nie jest mi potrzebny w przypadku gdy da się podłączyć np. komputer do tego zestawu np. przez hdmi.
Teraz pytanie brzmi czy za cenę jaką mogę wydać np. 1200zł da się kupić amplituder i co najmniej 2 głośniki? I ile ewentualnie kosztowałoby zrobienie z tego 5.1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci jest podtrzebny do dźwięku tv i film na tym też się obejrzy nie lepiej iść w soundbara one też symulują dźwięk wielokanałowy z mają wbudowany wzmacniacz z dsp wszytko w jednym stawiasz koło tv i masz do nich też podłączysz dodatkowe źródła.Na innych forach ludzie też mieli taki dylemat i proponowano im Philipsy s seri Fidelio do 1200zł i kupili i są sadowoleni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuje za fajne rady i chciałabym dodać, że odtwarzacz nie jest mi potrzebny w przypadku gdy da się podłączyć np. komputer do tego zestawu np. przez hdmi.
Teraz pytanie brzmi czy za cenę jaką mogę wydać np. 1200zł da się kupić amplituder i co najmniej 2 głośniki? I ile ewentualnie kosztowałoby zrobienie z tego 5.1?


Dorosły nawet tani amplituner do kina domowego ma zazwyczaj z 3 wejścia hdmi, , 1 optyczne, coaxial i z 3 analogowe rca, kilka trybów efektów i kodeki filmowe.
Przykłady dwu amplitunerów podałem Ci , tanie spore kolumny też, wyjdzie ciut drożej z 1400zł. Możesz wejść na np. skąpca, lub ceneo i przefiltrowac po cenie amplitunery av i kolumny podłogowe.
Z czasem możesz kupić tzw.głosniki efektowe (tyły ) i centralny są już niedrogie, oczywiście to zalezy od firmy, najważniejsze to dobre kolumny na przód i subwoofer bedzie zbędny, zwłaszcza w małym pokoju.
Skoro raczej filmy tv i jakieś przypadkowe filmy z pc to głośniki tylne raczej zbędne, tv sporadycznie nadaje filmy dts 5.1, raczej zwyczajnie. Amplituner "przerobi" sygna na 5 kanałów w prologic, ale będzie to taki sztuczny efekt .

spinacz66 w sumie ma racje jak doskwiera tylko kiepski dźwiek z tv to są soundbary z małym subwooferem, sony, czy samsunga już nawet po 500-800zł, moze nie ma tam takich super efektów z tyłu głowy, ale w małym pokoju jest z wykopem i prosta intuicyjnaobsługa, czego o amplitunerach kd trudno powiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio testy tych amerykańców JBL i HK (SB400,SB26/230) gdzie kosztują po2500zł na łamach prasy AV i są nie warte swoiej ceny jako projektory dźwięku słabo symulują to ręce opadają.Denony deż okazały się nijakie w teści lepiej wypadły Cantony
Rozejrzyj się za Philipsami popatrz na inne fora ludzie którzy zakupili są zadowolenie z nich w swoej cenie dźwięk nie jest z nich przytłumiony i jest dynamika mimo że nie mają suba potrafią dobrze rozproszyć tony niskie,wysokie.Dialogi są wytaźne i potrafią łupnąć też trzeba wiedzieć że do takiej symulacji 5.1 trzeba przestrzegać pewnych kryterii żeby dało to efekt zamierzony.Dobre Projektory robi Yamaha i Boston ACOUSTICS zwłaszcz model TVEE 26 za 1495zł jest z subem o srednicy 165mm od dołu moc wzmacniacza 150w w testach wypada świetnie

http://allegro.pl/philips-htl-5120-12-soun...4789807767.html

Brał bym go odrazu
http://allegro.pl/tvee-26-projektor-dzwiek...4799430640.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się rozbudować - to jest komplet.
Możesz np. dać mocniejszy subwoofer - ale trzeba go będzie odpowiednio ustawić (pasmo odcięcia) i może się gorzej zgrać z sounbarem niż ten standardowy.

Soundbar traktuj po prostu jako trochę lepsze głośniki od tych z telewizora, ale z subwooferem który "przywali" dźwiękiem kiedy trzeba.
Mają własny wzmacniacz - i w zależności od modelu większe lub mniejsze możliwości podłączania dodatkowych urządzeń (np. odwarzacz mp3).
Ten Harman ma przeciętne możliwości podłączania kolejnych urządzeń (ma mało wejść).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...