Skocz do zawartości

Głośniki do Pionieera vsx - 519v


Lesio844

Recommended Posts

1. Chciał bym kupić zestaw kolumn 5.1 lub 5.0 plus dobry subwoofer? Kwota to tak mniej więcej 500zł - 800zł. Zawsze przewiduję dołożenie ze 200 by kupic coś lepszej jakości.
2. Wolę sprzęt nowy gdyż używany nie zawsze jest w dobrym stanie a jesli chodzi o głośniki to ciężko o zadbane egzemplarze!!!
3. Szukam kina domowego. Lecz proporcje miedzy filmem a muzyką to 40% do 40% a gry to 20%.
4. Amplituner Pioneer VSX-519V-K. Szukam całego zestawu 5.1 lub 5.0 plus dobry subwoofer dokupiony później.
5. Powierzchnia pokoju to tak około 25 do 30m nie jestem pewien jest to podasze więc trudno powiedzieć nie mierzyłem.
6. Hmm muzyka to jest zróżnicowana techno pop elektroniczna hip hop (za klasyką i Heavy metalem nie przepadam wiec) to raczej wszystkio inne jest OKI:)icon_smile.gif
7. Jestem za tym by kupić na dłuższy okres.
8. Więc jak narazie mój amplituner ma to wszystko czego narazie mi potrzeba.


Powiem tam aktualnie służą mi Altusy 110 poczytałem troszkę tutaj i wiem że nie sa to dla was kolumny dobrej jakości i szczery opis jednego z forumowiczów zachęcił mnie aby zmienic kolej rzeczy i chciał bym się przekonać czy da sie faktycznie znaleść lepsze głośniki. Jak dla mnie działają dobrze audiofilem nie jestem lecz lubię jak coś dobrze gra jak dla was to altusy nie grają dobrze więc przekonajcie mnie co warto słuchaćicon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Jestem skory do zmnian na lepsze:)icon_smile.gificon_smile.gif


Pozdrawiam Leszek:)icon_smile.gificon_smile.gif

Dodam jeszcze specyfikacje alitunera

Funkcje
Konstrukcja wzmacniacza VSX-519V-S
Przetwornik C/A 192 kHz / 24-bity
Główne zalety VSX-519V-S
Deep Colour Tak
x.v.Colour Tak
Pilot zdalnego sterowania Fabrycznie zaprogramowany
Zużycia prądu (praca/ czuwanie) 260W / 0,65W
Waga 8,8 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 420 x 158 x 347,7 mm
Dźwięk Surround VSX-519V-S
Dolby Digital Tak
Dolby Pro Logic II Tak
DTS Tak
DTS 96/24 Tak
Moc RMS (1kHz, 10%THD, 8 Omów/k) 130W
Warunki 1kHz, 1% THD, 6Ω
Nominalna moc wyjściowa 130W na kanał
Wejście (skuteczność/impedancja): LINE 200 mV / 45 kΩ
Pasmo przenoszenia: LINE 5 Hz - 100 kHz +0/-3 dB
Współczynnik sygnał-szum: LINE (DIN) 98 dB
Wejście wielokanałowe 5.1 ch (BD/DVD)
Właściwości audio VSX-519V-S
Główne zalety VSX-519V-S
Moc wyjściowa na kanał 130W
Impedancja przy mocy wyjściowej 6Ω
Liczba kanałów 5
Współczynnik sygnał / zakłócenia 98 dB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Chciał bym kupić zestaw kolumn 5.1 lub 5.0 plus dobry subwoofer? Kwota to tak mniej więcej 500zł - 800zł. Zawsze przewiduję dołożenie ze 200 by kupic coś


W tym budżecie taki zakup staje się prawie niemożliwy, biorąc pod uwagę także spory metraż, bo nawet budżetowa Taga 606 kosztuje z 1100zł plus dobry subwoofer to też sporo kasy, ale powiedzmy że 500-600zł wystarczy. Dodatkowo ma to dać radość na kilka lat...


Cytat

2. Wolę sprzęt nowy gdyż używany nie zawsze jest w dobrym stanie a jesli chodzi o głośniki to ciężko o zadbane egzemplarze!!!


Bez przesady, zwłaszcza że zestwy kina domowego raczej nie mają po 10-20 lat icon_wink.gif . Nie jestem szczęsciarzem, a sprzęt zawsze kupowałem i sprzedawaem "bez ryski". Trzeba szukać.
Albo kupisz najtańszy paździerz za te 800zł, albo coś używanego, ale lepszego.

Cytat

3. Szukam kina domowego. Lecz proporcje miedzy filmem a muzyką to 40% do 40% a gry to 20%.


To znaczy kupiłeś ten amplituner wymieniony w tytule, czy jeszcze nie ???
jeśli już kupiłeś amplituner to moze chociaż kup, ale dwie dobre kolumny za 1 tys jak masz zamiar słuchać muzyki, bo wymieniasz ją jednak na pierwszym miejscu .
W sprzęcie muzycznym kolumny kosztują nieraz wielokrotność ceny wzmacniacza, ale jeśli kupiłeś już amplituner za ok. 1200zł to chcesz kupić 5 owych kolumn za 800zł , wypada po 150zł od sztuki...kiepsko rokujące proporcje wydatków na sprzęt.


Cytat

Powiem tam aktualnie służą mi Altusy 110 poczytałem troszkę tutaj i wiem że nie sa to dla was kolumny dobrej jakości i


A jak dla Ciebie? Ciebie mają cieszyć, a nie zapraszanych "was", są dla Ciebie dobre ? Słuchałes innych ?


Cytat

Dodam jeszcze specyfikacje alitunera


Waga 8,8 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 420 x 158 x 347,7 mm
Dźwięk Surround VSX-519V-S
Dolby Digital Tak
Dolby Pro Logic II Tak
HDMI Repeater Tak


Specyfikacja jest dostępna na stronie producenta, sklepów , zresztą sukasz kolumn, a liczba wejść hdmi, czy kodeki filmowe, nie pomagają w wyborze kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wiem że budżet mały więc chciałem sie zorientować czy coś wogle da sie coś kupić. teraz wiem że muszę dołożyć minimum drugie tyle.
2.Hmm nie mam przekonania do kupowania z drugiej ręki wolę mieć coś od nowości i wiedzieć co sie z ty działo. Nie mówie ze nikt nie dba o swoje rzeczy lecz ja wolę nowe. Chyba ze jednak da sie poszukać czegoś w naprawdę dobrym stanie.
3.Amplituner juz posiadam i jest podłączony pod altusy 110.
4.Mam wrażenie że jeżeli idzie się do sklepu muzycznego to tam już jest tak przygotowany sprzęt by go kupic i słyszałem że mają specjalne płyty by z głośników wyciagnąć jak najwięcej. Nie słuchałem jakiś konkretnych modeli wiec odpowiedź brzmi NIE.
5.Oki rozumiem że nie potrzebnie wrzuciłem specyfikacje.

Wiem że muzyki słucham dużo lecz film też oglądam czesto i chciałem wreszcie sie nacieszyć DTS.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli koniecznie nowe to jak wspomniałem wcześniej poniżej Taga 606 dla 5.0 za ok. 1100 zł raczej nie schodź, lub yamaha ns-50 za ok. 1200zł, a subwoofer kup za jakiś czas.
4) Wrażenia nie masz po wspomniałeś nic nie słuchałeś innego ponad altusy, może więc słyszaleś takie dziwne hity. Będąc w sklapie, salonie zawsze pytają się czy mam swoje płyty- bo trzeba słuchać piosenek które dobrze znasz , jak nie masz swoich cd , proponują coś ze swoich zasobów, lub serwera . Również porównując kolumny to na tym samym amplitunerze oraz na tych samych jego ustwieniach, nie że jedne kolumny na "zero" , a inne na tonach niskich i wysokich w prawo +6.
Rąbankę disco ze "sklepowego krążka cd" to może puszczają jak jakiś młodzik miniwieżę chce kupić i chcą pokazać jak dynamicznie i dziarsko gra i jeszcze włączają loudness icon_wink.gif
Tu jest zadanie może dla Ciebie, skoro nie słuchałeś nic, może warto wybrać się do skalepów i ponegocjować cenę za sprzęt nowy, ale z ekspozycji . Przy okazji coś posłuchasz, może coś się trafi własnie z ex-demo. Choć ludzie teraz przed świetami wykupują wszystko jak leci, byle kupić i mieć z głowy, zakup sprzętu traktują jak zadanie, a nie jak coś fajnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Tak właśnie słyszałem jakieś dziwne hity nie do słuchania:)
2 Raczej do po świętach bo teraz to i ceny pójdą w górę.
3 Właśnie chciałem się dowiedzieć od czego zacząć swoje poszukiwania (konkretne modele) by tego posłuchać.
4 Suba zawsze można dokupic poźniej tu masz rację.


Jesli jest mozliwość to proszę o zaproponowanie innych zestawów którym miał bym się przyglądac a raczej przysłuchać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Własna płyta jest ważna ( co za probem włożyc do kieszeni? ), jednak nawet jak trafi ktoś jak mówisz na "ich specjalną", to nawet taka słuchana na dwu, trzech zestwach kolumn też pokaże ich różnice i inne brzmienia.
2) Dobre podejście, bo i cena spadnie ( choć w tej klasie raczej symbolicznie) i czas na poszukiwania, naukę, może trafia sie ładne używki .
3) wspomniana taga 606 , yamaha ns50, jamo s506, może cos na bazie magnat supreme 1002 plus satelitki, przefiltruj ceneo/skąpca itp. po cenie kolumn frontowych, zobacz czy mają efektowe i centralny w danej serii modelowej, albo gotowe zestwy 5.0- inaczej się nie da .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dają ohmy, odsyłam na fizykę i inż. googla icon_wink.gif
Ten amplituner nie jest 6 ohm- co za dziwne określenie( a podałeś tyle ładniejszych cech w 1 poście). Podali jedynie teoretyczną moc przy oporności kolumn 6 ohmowych - 130W( pewnie przy jednym może dwu grających kanałach i paśmie 1 kHz- taka częsta praktyka przy kinówkach) faktycznie moc może z 70-80W przy 8 ohmach,w stereo , ale w trybie 5.0 to może 5x 50W przy 8 ohm.
Natomiast amplituner akceptuje kolumny 4- 16 ohm. Jeśli kolumny malutkie- monitory to 4 ohmowe mogą być, jeśli duże to zdecydowanie lepiej 8 ohm. Choć producenci kolumn też nieraz bajerują że ich kolumny są typowymi 8 kami, często mają spadki do 4 ohm. (poczytaj zakładkę testy kolumn- laboratorium)
Tak technicznie, to kolumny 8 ohmowe są łatwiejsze dla amplitunera , przy 4 ohm kolumnach będzie mu brakowac prądu, brakować np. basu, amplituner będzie się bardziej grzał grając głośno. W sumie cały amplituner ma zasilacz z 240-300W ( zobacz tabliczkę z tyłu) więc jakby mogł mieć 5x 130W przy 6 ohm, więc z 5x160W przy 4 ohm ? Postaraj się raczej o 8 ohmówki, aby dał radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner jest dobry, pioneer przyjemnie gra ma sporo siły i masywny, energetyczny dźwięk i nie jest to najtańsza seria 3, czy 4. Wyboru dużego w kolumnach za ok. 1200zł nie ma, kilka pozycji. Z propozycji wybrałbym zestaw jamo S 506 http://www.ceneo.pl/1583711 o ile nie lubię jamo z bocznym basowcem ( s 606 , 626 ) te są ok . Są też estetycznie i najsolidniej wykonane, tego jamo nawet w tej cenie nie można odmówić. Myślę że mają najlepszy stosunek jakości i ceny, lepszy niż taga .W dalszej kolejności Taga 606 i magnat supreme na bazie 800 i 100 np http://www.audioplaza.pl/Magnat_Monitor_Su...towar/8607/#sot lub 1002 http://kon-sul.pl/kino-domowe/glosniki--ko...upreme-1002-set, na końcu yamaha ns50. Najwięcej basu(czy dobrego) będzie w modelu magnat 1002, jednak obawiam że amplituner może mieć czasem problem z dobrym napędzeniem tych kolumn i reprodukcji włąśnie basu, więc reasumując jak planujesz i tak sub to lepiej do muzyki te jamo s506, lub taga 606 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Tak na 90% kupię głośniki Tagi lecz dużo jeszcze zalezy od odsłuchu ich i jamo też sprawdzę.
A czy duże znaczenie ma pasmo przenoszenia w głośniach?
I jeszcze jedno pytanko jakimi kablami byś radził podłączenie całego konkretnego zestawu czy jakieś konkretne kable są potrzebne połączenia np Banany? Po prostu czym byś ty je podłączył pod ten amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne pasmo nic nie mówi np. 22kHz bo ludzie słyszą do 16-19kHz. Dla przykładu poplularne altusy miały pasmo do 18kHz, a bardzo siały wysokimi tonami, bardziej niż inne kolumny z pasmem np. do 25kHz.
Podobnie dolne pasmo, choć wiadomo monitory mają je gdzieś na poziomie 50Hz, a podłogowe koło 38Hz. Natomiast też to zalezy od pomiarów danej firmy, może się okazać że firma x podała dolne pasmo aż np. 30Hz, no ale przy spadku -12dB, inna firma Y podała pasmo 35Hz przy -3dB. Lepiej przyjrzeć się wykresom pasma, takie jak masz na stronie forum w dziale testy, najlepiej posłuchać. Kolumna która pozornie nie schodzi nisko w basie może narabiac jego ilością itd.
Amplituner i kolumny połącz kablem głosnikowym, ale miedzianym. Jak nie przepinasz często sprzętu do testów, czy sprzatania za szafką banany nie są potrzebne, lepiej kupić faktycznie markowy miedziany kabelek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy jakieś konkretne kable są potrzebne połączenia np Banany?


Bananów/widełek nie kupuj jeżeli masz możliwość podłączenia gołych kabli. Budżetowe banany/widełki są wykonane z mosiądzu więc degradują brzmienie. A lepsze - wykonane z czystej miedzi kosztują niestety kilkadziesiąt złotych za sztukę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak faktycznie moje altusy dają mocno po wysokich tonach więc i na kolumnach zmniejszyłem tweedery na (-) i w ustawieniach amplitunera pozostały na poziomie 0.
Raczej nie odpinam kabli podczas sprzątania i końcówki kabli które są podpięte do kolumn są usztywnione za pomocą lutownicy:) czyli zalutowane a potem włożone do gniazd w kolumnach. Jakiś konkretny przekrój mają mieć te kable i czy ten przekrój jest różny jezeli chodzi o podłączenie przednich kolumn centralnego i surround?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej z brązu( brąz to w 90% miedź i 10% cyna, zaś mosiądz to aż 40% cyny ) tyle że faktyczny skład bananka to zagadka nawet dla sprzedawcy.
Faktycznie jak kogoś stać najlepiej zaciskane hydraulicznie airlocki z miedzi lub srebra.
Prądowo to i kabelki 0,75mm wytrzymają, jednak dla lepszego oddania niskich tonów, ( i trwałości) lepiej grubsze, minimalna poprawa, ale zawsze, 2,5mm powinny być w sam raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Większy magnes przetwornika średnio-tonowego, pozwalający osiągnąć lepszą czułość i jednocześnie zapewniając lepszą kontrolę cewki. Średnica jest teraz naturalniejsza, żywsza i bogatsza.
- 6.5” nowy przetwornik nisko-tonowy wykorzystujący sztywniejszą i lżejszą konstrukcję membrany, oraz bardziej elastyczne gumowe zawieszenie. Magnes urósł w porównaniu z poprzednią wersją z 80 mm do 90 mm, dodaliśmy również dodatkowy (80mm). Bas jest teraz ekstremalnie głęboki, zachowując jednocześnie swój świetny timing.
- Ulepszone zwrotnice dopasowane do zmienionych przetworników.
-Okablowanie wewnętrzne takie same jak w seriach Platinum SE i CORAL.
- High-endowy materiał wygłuszający, taki sam jak użyty w serii CORAL teraz również w zestawie TAV-606 v.3 SE.
Chyba zrobili sobie strzał w kolano oferując hi-end za ta cenę icon_wink.gif , bo kto kupi ich droższe modele?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...