Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze odtwarzacza Blu-Ray


darekgorski2

Recommended Posts

Jestem nowy na tym forum więc: dzień dobry. Jestem laikiem w temacie AV, więc proszę o pomoc w wyborze najwłaściwszego odtwarzacza Blu-Ray do mojego kina domowego. Mam głośniki (na razie 5.0) firmy M-audio model 8800, amplituner Onkyo TX-NR 636 i TV LG 42" 1080i. Odtwarzacz nie musi być z grupy "wielkiej" piątki: (Onkyo, Marantz, Yamacha, Denon, Harman Kardon), bo słyszałem że zapłaciłbym za nazwę, a nie za jakość. Ponadto z opisów na necie większość odtwarzaczy B-R tych firm wolno wczytują nośniki, niektóre nie "czytają" napisów. Pozdrawiam Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darku,
Jest tego jak zauważyłeś wiele na rynku, na każdym forum będzie również 10 ludzików i 10 typów icon_smile.gif więc trudno coś wybrać czytając tyle propozycji ale ja jednak pozwolę sobie zwrócić Ci uwagę na zacny bluray Pioneer BDP-170, poczytaj:
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/84/22...170-K/page.html

a następnie kuknij na jego cenę icon_smile.gif i jego możliwości łącznie z odczytem SACD i opcjami sieciowymi.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

więc proszę o pomoc w wyborze najwłaściwszego odtwarzacza Blu-Ray do mojego kina domowego. Mam głośniki (na razie 5.0) firmy M-audio model 8800, amplituner Onkyo TX-NR 636 i TV LG 42" 1080i. Odtwarzacz nie musi być z grupy "wielkiej" piątki: (Onkyo, Marantz, Yamacha, Denon, Harman Kardon), bo słyszałem że zapłaciłbym za nazwę,


Pięknie opisałeś tyle nieistotnych spraw, ale nikt nie zgadnie czy zależy Ci na jakiś konkretnych funcjach, na jakości i ile możesz zapłacić.
Zamiast opowiadać jakieś dziwne prawdy o wielkiej piątce icon_rolleyes.gif bo wierz mi jest kilka innych firm gdzie płacisz dodatkowe zero na końcu, dla jak to nazwałeś nazwy, więc kup coś z LG, Samsunga będziesz słyszał jak wczytuje i obraca się płyta icon_wink.gif . Markowe br nie czytają napisów, ale z divixów, czy niebieskich oryginałów icon_wink.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ribondeal: dzięki za odpowiedź. Brałem pod uwagę tego Technicsa i chyba aktualnie jest moim faworytem.
Do jacek75: dzięki za odpowiedź. Myślę o wydatku do ok. 750 zł. Tak jak napisałem jestem laikiem w segmencie AV i sam nie wiem co jest ważne przy wyborze BR. Chciałbym żeby w miarę szybko wczytywał dane, nie zacinał się, "czytał" najbardziej popularne formaty AV, miał 3D, Wi-Fi. Tak skromnie icon_wink.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że pionner bdp 160/ 170 jest dobry. Cicha praca, dobry dźwięk w audio, sporo ustawień i wi-fi. Opcji sieciowych ma niewiele YT? nawet mogłoby nie być wcale, w tej cenie... po co ? Nie wpłynęło by dobrze na resztę, a tak solidna konkretna maszynka za niecałe 500zł. Koreański "duet" nie ma przy nim szans.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Również uważam że pionner bdp 160/ 170 jest dobry. Cicha praca, dobry dźwięk w audio, sporo ustawień i wi-fi. Opcji sieciowych ma niewiele YT? nawet mogłoby nie być wcale, w tej cenie... po co ? Nie wpłynęło by dobrze na resztę, a tak solidna konkretna maszynka za niecałe 500zł. Koreański "duet" nie ma przy nim szans.



Sprzęcik w tej klasyfikacji cena/jakość bardzo dobry no i jako bonus , odczyt SACD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Asus O!Play 700.Obraz cudo!!!Cichy.Opcje sieciowe.Mozna kupić już w okolicy 500 pln z nowym softem.Jeden mały minus-czasami się zastanawia- grać czy nie grać?Ale za te pieniądze i za tą jakość obrazu można mu to wybaczyć icon_smile.gif



Za 500 ? nie do wybaczenia !! do piekła Asusa, następny proszę icon_smile.gif, to nie ma myśleć ale odtwarzać, od myślenia to my jesteśmy a nie jakieś tam Asusy icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY BDP-S4100 ma w zasadzie wszystko co może mieć BD
szybko startuje z trybu uśpienia o niskim poborze prądu
jeszcze szybciej kiedy jest w trybie szybkiego startu
czyta wszystko włącznie z SACD i napisami divixów
(gorzej sobie radzi ze starszymi formatami kiepskiej jakości formatów video z PC)
bardzo dobre przetwarzanie obrazu
czyta dowolne flaki
ma fajne sterowanie z poziomu androida
(5100 ma wi-fi wbudowane)

to wszystko za 3 stówy

tylko wygląda na zdjęciach jakby wypadł kosmitom z ich statku icon_smile.gif

zanim się popsuje będzie warto kupić coś co wtedy będzie nowocześniejsze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale jak płace prawie 3.000 za blurayka to nie szukam jajcarskich odtwarzaczy a czegoś więcej icon_smile.gif i tu akurat potrzebowałem integracji z pozostałymi klockami Pionka i odtwarzania SACD multichanel i powiem Ci, że wiadomo jest to gadżet budżetowy ale zrobiłem kilka testów i jestem lekko zdziwiony na plus gdyż standardowo test CD+DAC i analogiem do integry, CD analogiem do integry i zawsze po DAC jest duża różnica a tu podpinam taką samą kombinacje i zero różnicy, jak to możliwe jeszcze nie wiem, jestem na etapie testów icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Osobiście go nie słyszałem.
Znam tylko nie najlepsza opinie na jego temat od osoby która je sprzedaje .
Nie piszę tego złośliwie.

I nie darzę też antypatią tego producenta.

Wg niego nawet niedrogie DACi NuForcea grają lepiej.



Pokaż mi link tego sprzedawcy icon_smile.gif bo nie bardzo w to wierzę, nawet DSV nie ma go, mieli kilka sztuk od niedawna icon_smile.gif.
Coś Ci koleszka naściemniał idiotyzmów, to news więc nie wierzę, że go testował.
Pokaż mi proszę negatywne opinie w necie icon_smile.gif, jak już jest, to konkurencji bo na Pionku nie da się zarabiać w PL, dlatego go tak zwalczają ludzie z branży.

Przeczytaj chociaż to :
http://www.pioneer.eu/eur/products/42/201/...0A-K/specs.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadłem
film mi się urwał icon_smile.gif

Powiedział w zasadzie tyle że go rozczarował
Może po prostu nie przypadł mu do gustu.

Sporo zależy co się z czym połączy.

Do tego to jest kompletny Network audio player i trudno go porównywać z samym DACem

Tyle że widzisz że funkcje sieciowe i odtwarzania muzyki z nośników może pełnić sensowny BD + dowolny DAC który nam odpowiada
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...