Skocz do zawartości

Zestaw audio do 3500zł


Toomus

Recommended Posts

Witam, jestem Tomek i mieszkam w Łodzi. Przymierzam się do pierwszego zakupu sprzętu,ale im więcej czytam tym mniej wiem. Na sprzęcie nie znam się zupełnie, nigdy nie miałem nic powyżej "wieży". Ale do rzeczy :

1. budżet : 3500zł na kolumny i wzmacniacz, cd i kable oddzielnie.
2. sprzęt używany żeby wskoczyć półkę wyżej na jakości
3. miejsce odsłuchu, kawalerka 32m z antresolą, miejsca będzie dość sporo
4. rodzaj muzyki : np Lady pank, Daft punk, GnR, Moderat, nie słucham muzyki klasycznej, jazzu,hip hopu,reggae. Dochodzi jeszcze aspekt mojej drugiej połówki, która chciałaby słuchać muzyki z komputera, jak rozwiązać taki problem, telewizora nie posiadam i nie będę więc takie połączenie nie jest potrzebne. Nie oczekuję powalającego efektu, bo w tym przedziale cenowym jest to nieosiągalne, zależy mi na czystości dźwięku
5. sprzęt może byc do rozbudowy, ale na początek chciałbym mieć zestaw gotowy do użycia
6. nurtujące mnie pytania :
a) czy do takiego pomieszczenia lepiej dać kolumny podstawkowe lepszej jakości czy podłogowe gorsze. np lepsze audience 52 czy dm 3/7,Zastanawiam się czy jest aż taka różnica, bas ma być wyczuwalny, ale nie musi przysłaniać wszystkiego i dudnić po ścianach
b) zagłębiłem się w temat antycabli i chciałem sie zdecydować na taką formę podłączenia sprzętu,
c) zastanawiałem sie nad markami i skłaniam się do zestawu typu dynaudio audience 52, + rotel, a może lepiej castle knight + coś, a może jakieś kefy lub tannoy, im wiecej czytam na forach tym trudniej sie zdecydować i niestety nie mam gdzie pojechac na odsłuch, po części też z tego, że mam taką pracę. dlatego muszę sie zdecydować na kupno prawie, że w ciemno.
d)poszukuję sprzętu na forach, allegro i olx, tylko najgorsze jest to, że trudno zorientować sie w cenach i ciężki skofigurować jakiś zestaw, czy niezgodne z zasadami forum jest posługiwanie sie linkami z aukcji? czy może ktoś może pomóc i przejrzeć oferty z Łodzi i zasugerować co może byc warte uwagi. Korcące są ogłoszenia o sprzęcie z Anglii za dobre pieniążki, czy ktoś może korzystał z tej formy?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i proszę o wyrozumiałość, ze swojej strony mogę doradzić czy wyjaśnić coś z dziedziny farmacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3500 można złożyć naprawdę dobrze brzmiący sprzęt.
Rozejrzyj się za wzmacniaczem Musical Fidelity Elektra E100 - pięknie brzmiący, zrównoważony z odrobiną ocieplenia, nieco "lampowy" sprzęt. Kupiłem taki w UK (przez e-buy) za ok 1000 zł. Gra u mnie z dc Onkyo Integra 7711 (ok 600 zł) i też pięknie brzmi. Kolumny mam podstawkowe, a do Twojego metrażu zdecydowanie podłogowe bym sugerował.
Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że jak mądrze złożysz sprzęt to za 3 tys- 4 tys można mieć coś dobrego w miarę świeżego i sprawiającego frajdę. Można nakupić klocków od czapy dobranych, o zestwach kinowych nie wspomnę nawet za sporo więcej i będą grały kiepsko.
Castle knight grają bardzo przyjemnie, słodko, jednak nieco inaczej niz "jakieś " kefy, monitor audio, tannoye, jeśli pisząc "czysty dźwięk" miałeś na myśli wysokie tony, to jest ich trochę mniej i inaczej podany. Posłuchaj też wspomnianych już kolumn niemieckich jak Cantony, Elacki, wyższych i średnich modeli możesz posłuchać w sklepach, aby poznać "szkołę i styl", a kupić starsze używane. W Łodzi salonów nie brakuje icon_biggrin.gif
Jest koniec roku i wyprzedaże, towary exdemo, popatrz też pod takim kątem, niektóre zestawy można kupić taniej o 30-50% ceny .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak salonów jest sporo jednak do niektórych bez konkretnej niestety bardzo dużej sumy nie ma co wchodzić. Zajrzyj do top hi-fi na Kościuszki, mają dobre wyprzedaże np. http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo.html, potem nad Wielkim kanionem do Media w GŁ, trochę jest towaru, a nóż coś, potem wzdłuż Kanionu do salonu RTV Max przy salonie Subaru na koniec piękna obwodnicą do Q21 w Pabianicach, po drodze Port Łódź. Jeszcze komis Piotrkowska 204 i Rzgowska 14, posłuchać, zobaczyć, zawsze i wszędzie warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Dynaudio są bardzo ciekawie grającymi zestawami głośnikowymi, ale wiesz że potrzebny im jest na ogół dobrej jakości i wydajny prądowo wzmacniacz. A z kupieniem takiego byłoby gorzej, bo do pokoju o takiej powierzchni trzeba by kupić raczej kolumny podłogowe. A Dynaudio Audience 62 (i też większej potęgi brzmienia nie będzie, raczej płynność, muzykalność) to chyba minimum i trzeba dać 1700 - 2000 zł.
Kolumny Castle na pewno bardziej uniwersalne i da się odsłuchać w salonach w Łodzi. No, można polować również na świetne starsze modele Castle z drugiej ręki.
Można się zastanowić także nad braniem w ciemno takich kolumn jak polecał Gibson, ale tu też raczej trzeba by wiedzieć czego się
chce. Choć oczywiście są to świetne kolumny.
Jasne, że możesz uzbroić się w cierpliwość i szukać takich w swojej okolicy a później pojechać i posłuchać, czy Ci się podobają.
Jeszcze lepiej byłoby posłuchać ich u siebie w domu. To oczywiste i zawsze w miarę możliwości to polecam (choć nie zawsze pamiętam, by o tym napisać icon_wink.gif ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym posunięciem będzie jednak wyprawa po salonach i posłuchanie kilku różnych zestawów, bo największy problem mam z rozróżnieniem czym dane firmy się różnią.
Z dynek chyba zrezygnuję, bo żeby dobrze zagrały to trzeba dobrego pieca,a na taki mi chyba nie starczy.
Myślę, że w ciągu miesiąca wybiorę kolumny,a potem chyba będzie większy problem z doborem reszty.
Co myślicie o AC, macie takie kable u siebie?cenowo nawet ze stanów to i tak nieźle a opinii więcej dobrych niż złych znalazłem. próżno szukać tylko konkretnych testów między AC a zwykłym drutem nawojowym.
Muszę gdzieś w Łodzi znaleźć na początek salon z KEF i Tannoy i Dynaudio, jak to porównam to myślę, że pociągniemy dyskusję dalej
Aha idąc do salonu, bo przecież mam zamiar raczej kupić używane, poprosić o prezentację głośników czy może zestawu za 5-6 tys? półkowo bym potem za połowe ceny trafił używane w tej klasie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchami zrób mniej więcej tak jak piszesz.
Co do Antycabli, to rzeczywiście mają więcej dobrych niż złych opinii. Jeśli się nie obawiasz spróbuj.
Nie wiem jak teraz, ale jeszcze kilka lat temu były to bardzo popularne kable i dość łatwe w odsprzedaży.
Myślę, że wiele nie ryzykujesz jeśli je kupisz.
Ale oczywiście kable dobiera się na końcu, po skompletowaniu kolumn i elektroniki.
A przecież jeszcze nie wiadomo jakie kolumny i wzmacniacz będziesz miał, czego będziesz potrzebował w dźwięku, jakiego jego doszlifowania? Wstrzymaj się na razie z kablami. Chyba, że sobie już założyłeś ich zakup.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj różnią się różnią. Są marki kolumn które grają zupełnie inaczej i to w podobnych przedzaiałach cenowych, są te bardziej efekciarskie i stonowane, grające jasno i ciepło itd. W nawet niedrogich wzmcniaczach też nie trudno to wyłapać nieco inaczej gra yamaha i pioneer, onkyo inaczej denon, nad, rotel, spokojnie to wyłapiesz bo to więcej niż niuanse.
Problem te w tym, że czasem najtańszy reprezentant marki, taki "merketowy reprezentant", gra inna szkołą, niż reszta rodziny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych posłuchasz w sklepie wymienionym w ogłoszeniu, masz wspaniałą okazję że sprzedawca z Twojego regionu, wiec układ nieml idealny. Może tylko poprwka na ten wzmacniacz, to z jednej strony wysoki i dopracowany model, ale firma nieraz krytykowana za takie, a nie inne brzmienie .
Cena, dobra, jeśli nic nie uszkodzone w kolumnach ( dokładnie posłuchaj pracy membran), bo stan wizualny jest chyba świetny, niska cena może też wynikać z małej popularności marki na rynku, osoby które sprzedają mają może mały problem z wyceną czegoś, czego nie moga porównać z drugim modelem. Wystrczy wpisać audiovektor na alledrogo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam ponownie po przerwie, na początku serdecznie podziękowania za pomoc i cierpliwość dla f1angel i jacek75. Wracając do tematu po miesięcznej przerwie, kilku odsłuchach i kilku bliskich realizacji zakupów nadarzyła się okazja kupienia nowych choć z założenia miały być używane kolumn Tannoy DC6T, dlaczego akurat te? Po pierwsze cena, napisze tylko z tego względu, że może się komuś przydać gdy będzie porównywał i zastanawiał sią nad zakupem. Cena stanęła na 2300zł za parę, najtańsze jakie znalazłem na dzień dzisiejszy to 4700zł za parę. Towar oczywiście z Anglii przywieziony przez "nowego znajomego". Tam kupione za 1800zł 2 miesiące temu. Co do kolumn to obawiałem się jak wiele osób pisało braku basu, fakt nie jest wielce soczysty i mięsisty, a bardziej punktowy. Szczerze powiem, że nie przeszkadza mi to, a nawet cieszy gdyż mam mało wyrozumiałych sąsiadów. Więcej nie potrafię powiedzieć na temat basu z racji, że to mój pierwszy zestaw. Co do średnich i wysokich to jest tutaj rewelacja. Scena aż wychodzi na pokój, wszystkie instrumenty jakby grały na żywo, również kawałki gdzie bardziej liczy się głos typu Adele, Michael Buble można powiedzieć, że powalają. Wykonanie kolumn jak dla mnie świetne, podstawki z kolcami w zestawie. Jeżeli chodzi o drugą część zestawu, to tutaj pewnie będą zdania podzielone, zdaje sobie sprawę, że można byłoby kupić coś lepszego używanego, ale tutaj też dostałem zniżkę i za 600zł nabyłem nową yamahe R-S300. Plusem jest to, że ma opcje korekcji, choć dla większości audiofilii to zbrodnia. O amplitunerze nie mogę powiedzieć nic, bo nie miałem nigdy innych, gra dość rześko, syntetycznie, ale z ciepłymi tannoyami wychodzi całkiem przyzwoicie. Na chwilę obecną nie przewiduję odtwarzacza, wybór padł na DACa - HIFIMEDIY SABRE U2 ASYNCHRONOUS, też z polecenia, z przesyłka 220zł, ale po przeczytaniu opisu, może faktycznie płace za środek a nie ładne i modne pudełko. Nie będę się rozpisywał o tym dacu, ale można na ich stronie przeczytać wszystko. Dac jeszcze do mnie nie dojechał, gdy już sie tak stanie napiszę więcej na temat dźwięku i tego czy usłyszałem jakąś różnicę puszczając FLAC. Na sam koniec kable - JAMO 2x4.0mm, bez szału, ale na początek wystarczą. W sumie całość wyszła 2300+600+220+30=3150zł. Z chęcia usłyszę Wasze opinie na temat co by można było zmienić albo ulepszyć albo co sądzicie o tym zestawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu Tannoy, w odpowiedzi na Twoją wiadomość na priv. to jestem ich ciekawy, całości też, chętnie posłucham, wezmę coś swojego jak chcesz. Będzie to okazja do nauki i wniosków na przyszłość co do konfiguracji sprzętowej.
W pierwszym poście napisałeś o oczekiwanym czystym dźwięku i chyba tak jest, o czym zresztą piszesz teraz, że jest rześki i dobry w średnicy.
Jest więc powód do zadowolenia, gra dobrze, a i ceny za jakie to kupiłeś były atrakcyjne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
DAC już dotarł, małe pudełeczko, ale drzemie w nim potencjał,jakość diametralnie się zmieniła, wyszedł porządny bas, ale zupełnie nie przysłaniający reszty.Srednie i góra jeszcze piękniejsze. Jest czysto i żywo.
Przyszły również antycable. Sprawdza się to co można znaleźć w internecie, że polepszą górę, teraz słychać najlżejsze uderzenia po talerzach czy wdechy lub wydechy jak ktoś śpiewa. Koncerty brzmią jakby były na żywo. Wkrótce wpada z wizytą jacek75, podłączymy jego sprzęt i kable, posłuchamy paru plyt i ostatecznie zamieszczę recenzje tannoy dct6 wraz z osprzętem. Na chwilę obecną mogę je polecić z czystym sumieniem, jako początkujący obawiałem się, że nie będę zadowolony z dzwięki, bo odsluchy, recenzje to nie wszystko. Zestaw wyszedł jak dla mnie idealnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...