Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
macioz100

Yamaha RX - v377 i Taga Harmony 406 v2.

Recommended Posts

Kupiłem amplituner Yamaha RX-V377 plus superwoofer Yamaha do tego głośniki Taga Harmony 406 v2. zacząłem zgodnie z instrukcją instalację aż doszedłem do momentu ustawiania parametrów głośników , instalowałem zgodnie z mikrofonem ustawiłem tony ale mimo to dżwięk był przytłumiony , osobiście lubię dużo tonów wysokich , przy oglądaniu filmów jestem zadowolony ale słuchając muzyki jestem zdołowany , mimo ustawienia brzmienia przez equalizer w tunerze co wyostrzyło dżwięk i pokazało że jest lepszy niż ustawiony przez mikrofon dlatego proszę o pomoc czy coś źle ustawiłem polaryzację + - głośników podłączyłem dobrze mając wcześniej kino domowe LG wydawało mi się że będzie to sprzęt o lepszym dżwięku.

Cytat

Pozostaje posiłkować się equalizerem. Może też pomóc ujecie niskich tonów.
Sądzę że stan obecny to głównie kwestia kolumn.

Jakie kolumny mogły by być lepsze od tych kóre mam (chodzi o wymianę całego zestawu lub kolumn frontowych).

Przede wszytkom potrzeba kolumn o jaśniejszym brzmieniu. Jeśli subwoofer gra zbyt głośno taki efekt będzie słyszalny nadal. Przedewszystkim nalezy delikatnie operować regulatorami. Czy po kalibracji ustawienie głośnika subniskotonowego nie znalazło się na samym dolnym jego skraju ?

Cytat

Jakie kolumny mogły by być lepsze od tych kóre mam (chodzi o wymianę całego zestawu lub kolumn frontowych).

Jest ich mnóstwo , ale zwykle są droższe.
Sądzę że na początek lepiej pobawić się ustawieniami barwy. Lepiej to robić poprzez equalizer , a dźwięk dostarczać w postaci cyfrowej do wejść amplitunera. Warto używać funkcji Compressed Music Enhancer i nie nadużywać przy muzyce Extra Bassu icon_smile.gif

Cytat

Cała masa jest lepszych, mogłeś już wybrać nawet serię 606 ( 200zł różnicy ).
Niestety sprawa rozbija się o powierzchnię pokoju ( nie znamy), budżetu ( nie znamy), oraz tego że ten najtańszy model Yamahy 377nie uciągnie dobrze sporej liczby średnich wielkością kolumn podłogowych, dźwięk w muzyce będzie płaski, pudełkowaty, rozjaśniony, bez głębi , pazura i dobrych niskich tonów.
Droga eksperymentów, warto by brać yamahę 377 do torby i podpinać jakieś lepsze same fronty, sprawdzając jak zagrają z ta kinówką (czy bardziej, jak ona może je rozbujać).

Dziękuję w środę będę próbował jednak chciałbym poznać wasze typy na kolumny frontowe do v377 o ile mogę prosić, pokój 20m2 łączony półłukiem bez dzrzwi z drugim 16m2 suma maksymalnie 1500,

Cytat

A kolumny maja być nowe czy używane ?

Nowe i mam jeszcze zapytanie w kwestii tzw.wygrzewania głośników, opinie są różne ale chodzi czy zmiana w odsłuchu po jakimś czasie użytkowania jest słyszalna czy jest to zmiana raczej kosmetyczna , słyszałem że należy wygrzewać kolumny specjalnym różowym lub błękitnym szumem nie jaże ale dzięki za rady.

Wygrzewanie niema tu zbyt wiele wspólnego z ciepłem. Chodzi o to że nowe głośniki maja nieco inne parametry dobroci mechanicznej w chwili ich wyprodukowania i po pewnym czasie ich użytkowania. Do tego niektóre membrany zmieniają nieco swoja strukturę wewnętrzną w trakcie pracy. Te zmiany sa rózne w czasie w zależności od samych głośników. Zwykle największe zmiany zachodzą w okresie pierwszych kilku godzin ich pracy. Bywa że można zaobserwować zmiany zachodzące przez kilka miesięcy. Spory wpływ na taki efekt może mieć nasze przyzwyczajenie się do dźwięku nowych kolumn. Jest jeszcze efekt starzenia się elementów zawieszenia i postępuje on przez wiele lat, a nawet dziesiątki lat.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować